|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrok in mežikanje
27.9.2011 19:42:03   
krtek 1
Živjo.Naš triletnik že dva dni mežika in trese z glavo,kar se iz dneva v dan stopnjuje.Ko ga vprašamo zakaj to dela,reče da ga očke jezijo.Nič pa nima rdeče in tudi solzijo se mu ne.Ima katera kaj izkušenj s tem?Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok in mežikanje
27.9.2011 19:47:18   
blaža
Mislim, da bi ga mogla peljat k zdravniku.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok in mežikanje
27.9.2011 21:10:40   
betty.ford
 

mogoče je v kratkem doživel kakšen stres? je prišlo kaj novega v njegovo življenje?

pa v tolažbo: tudi pri nas je imel otrok eno obdobje mežikanja, da je mene motilo... ampak je odšlo kot je prišlo. smo pa seveda dobili tudi mnenje zdravnika, da je mehansko gledano z očki vse okej.


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 14:30:41   
liliana
Naša je tudi mežikala.....prvič pred dvemi leti......in je minilo samo od sebe po kakih dveh tednih.....

Pred kakim dobrim mesecem je pa spet začela....in je mežikala skoraj mesec dni....pa je minilo....baje ni to nič, je nek tik.....

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 15:01:17   
Brbs
tudi naša dvoletnica je mežikala (in se zraven pačila), ampak samo ko je gledala risanko. Po enih treh tednih je izginilo. Ne vem kaj je to bilo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 15:05:20   
Urša08
Tudi pri nas je bilo tole mižikanje. Sem ga peljala do pediatrinje, je pregledala učke vse ok. Smo ugotovili da je bilo psihičnega izvora - stres. Čez čas je samo po sebi minilo. A je bila kaka sprememba - vrtec, novi član,.. 

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 16:50:21   
Petka09
Jaz sem pri naši 2,5 letnici opazila nedavno, da je pri gledanju risanke nekaj mežikala... Bom vidla kako bo za naprej.

Mene taka mežikanja najprej asociirajo na poslabšano dioptrijo oz. težave z očmi?? Od kolegice tamala je pri treh letih dobila očala, ker na sistematskem pregledu ni dobro videla živalic na tistem testu. In je baje tudi prej včasih znala mežikat.

(odgovor članu Urša08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 19:23:17   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1

Živjo.Naš triletnik že dva dni mežika in trese z glavo,kar se iz dneva v dan stopnjuje.Ko ga vprašamo zakaj to dela,reče da ga očke jezijo.Nič pa nima rdeče in tudi solzijo se mu ne.Ima katera kaj izkušenj s tem?Hvala




otrok ne mežika, ko gleda risanke, kot sem jaz razumela, mežika in trese z glavo. Jaz bi ga sigurno peljala k zdravniku. se mi zdi brezveze take zadeve spraševat na forumih, ko je lahko karkoli, ali pa samo prehodno,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 19:23:39   
krtek 1
Hvala punce za odgovore.Smo bili danes pri okulistu in ni z očkami nič narobe in bo vrjetno res kakšen stres.Mogoče ker je po dveh letih zamenjal vzgojiteljici v vrtcu ali pa zaradi odvajanja od stekleničke.Upam,da čim prej mine.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok in mežikanje
28.9.2011 19:51:21   
bumerang
Če stresa z glavo, je čisto možno, da je kaj kar je povezano z ušesi. Ko pa je moj tako nekontrolirano mežikal z očmi pa je pediatrinja takoj povedala, da so verjetno gliste in so bile res. Ko smo jih odpravili, je mežikanje minilo takoj in popolnoma.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok in mežikanje
29.9.2011 10:22:57   
dreamhorse
Tudi jaz nenehno mežikam... razlog.. preozki solzevodi in se oči premalo solzijo. Rešitev? Kapljice umetnih solz. Pomaga.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrok in mežikanje
29.9.2011 11:29:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če stresa z glavo, je čisto možno, da je kaj kar je povezano z ušesi. Ko pa je moj tako nekontrolirano mežikal z očmi pa je pediatrinja takoj povedala, da so verjetno gliste in so bile res. Ko smo jih odpravili, je mežikanje minilo takoj in popolnoma.


A res....user posted image

Na povezamov med glistami in mežikanjem ne bi nikoli pomislila....še posebno, če otrok nima rdeče ritke, ne toži, da bi ga bolel trebuh.....

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok in mežikanje
29.9.2011 19:39:04   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Če stresa z glavo, je čisto možno, da je kaj kar je povezano z ušesi. Ko pa je moj tako nekontrolirano mežikal z očmi pa je pediatrinja takoj povedala, da so verjetno gliste in so bile res. Ko smo jih odpravili, je mežikanje minilo takoj in popolnoma.



Na gliste pa res nismo pomislili.Naslednji teden imamo sistematiko in bomo videli kaj bojo še tam povedali.Mislim,da dajo tudi blato,a ne?Eno stvar smo že preverili,da je z dioptrijo vse vredu.Sicer je z glavo nehal tako kimat zraven,ampak z očmi pa še bolj mežika,skoraj ves čas.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otrok in mežikanje
29.9.2011 20:27:00   
pelin
Mogoče ker je po dveh letih zamenjal vzgojiteljici v vrtcu ali pa zaradi odvajanja od stekleničke.
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1
Tudi po moje je tole stres in se tudi ne bi čudila, da je, če ste se k tem dvem zadevam spravili naenkrat: menjava vzgojiteljice po dveh letih, ter ob enem odvzem stekleničke...Že ena stvar zna zelo hudo vplivati na malčka, dve takšni stresni zadevi, se pa resnično lahko pokažeta tudi takole...
Tole z glistami in  mežikanjem pa tudi jaz prvič slišim...

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrok in mežikanje
2.10.2011 22:28:27   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Mogoče ker je po dveh letih zamenjal vzgojiteljici v vrtcu ali pa zaradi odvajanja od stekleničke.
IZVIRNO SPOROČILO: krtek 1
Tudi po moje je tole stres in se tudi ne bi čudila, da je, če ste se k tem dvem zadevam spravili naenkrat: menjava vzgojiteljice po dveh letih, ter ob enem odvzem stekleničke...Že ena stvar zna zelo hudo vplivati na malčka, dve takšni stresni zadevi, se pa resnično lahko pokažeta tudi takole...
Tole z glistami in  mežikanjem pa tudi jaz prvič slišim...







Na vzgojiteljice ravno nismo imeli vpliva,stekleničke pa nima več nekje od začetka poletja,tako da se nismo lotili namensko vsega naenkrat.












< Sporočilo je popravil krtek 1 -- 2.10.2011 22:31:28 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?