|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Postojna: Ali je možen IMSI
6.4.2011 20:18:23   
frnikola982
Pozdravljene!
Zanima me, ali opravljajo v Postojni umetne oploditve tudi po metodi IMSI? Sedaj je za nama prvi postopek na GK Lj, zradi slabega semena sva imela odobren IMSI postopek. Če ga slučajno ne opravljajo, kako potem "rešujejo" tiste pare, pri katerih je pri moškem res zelo malo semenčic?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
6.4.2011 21:46:44   
Goldy
Kolikor vem, so vsaj do decembra lani IMSI metodo izvajali samo na GK v Lj. Pa še to opravlja zunanja sodelavka in se je opravljala samo med tednom.

Naj me popravi katera, ki ima kakšne bolj sveže informacije.

Pa srečno!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu frnikola982)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
7.4.2011 6:02:22   
ajnas6
Kakšen pa je IMSI postopek?

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
7.4.2011 7:50:49   
mausikaa



IZVIRNO SPOROČILO: ajnas6

Kakšen pa je IMSI postopek?

http://www.visitandcare.com/infertility-treatment-abroad/guides/treatment/ivf-with-imsi
 


_____________________________

[img]http://lb1f.lilypie.com/hVkrp2.png[/img]

(odgovor članu ajnas6)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
21.4.2011 8:28:20   
Luna*
Pozdravljene.

Mene tudi to zanima tako, da če katera ima kake informacije jih bova zelo vesela. Namreč ravno sva bila na pregledu in imava ponoven pregled čez 8 tednov v Dravljah in ne veva ali naj  greva raje na GK...hvala vam za odgovore...

(odgovor članu mausikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
20.5.2011 21:06:41   
unaa
luna imsi postopek je selekcija spermija pod dost većo povećavo kot pri klasičnem icsi-u
brala sem tvoje objave na tem forumu in ti lahko povem najino zgodbo
štiri leta sva čekela po nasvetu zdravnika v lj kliniki na imsi pred tem sva imela pet neuspešnih
icsi postopkov imsi v katerega sva tako verjela nam ni prineso nić
v prvo oz v šestem postopku sva imela napotnico pa nam ga sploh niso delali
v drugo pa od osmih celic ena morula takrat sva se pobrala z gk v lj po deset let
upanja in obljub da bo da sem mlada i da enkrat bo
šla sva do dr reša februarja letos ni nam dajao nobenih obljub ni tak kot ga nekatere opisujejo
je realen v pogovoru o imsi metodi ni imeo naj boljšega mnenja oz da ta metoda ne daje želenih rezultatov in da je većina centrov ne uporablja to ni nić drugega kot zmogljiv mikroskop
z katerim izberejo spermi za icsi marca sva že bla v osmem postopku pri dr rešu
pri njemu je use na hitro sprošćeno in zelo strokovno ta teden sva bla spet v dravljah
tokrat na nuhalniuser posted image za naju je dr reš zakon će te še kaj zanim ti z veseljem povem

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
23.5.2011 8:37:16   
Luna*
Unaa user posted image  za nosečnost. Sem ti poslala meil.

(odgovor članu unaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
24.5.2011 18:27:39   
unaa
pozdravljena luna

prebrala sem meil vendar bom tukaj odgovorila
ker mogoće zanima še katero z tega foruma
na začetku so nam zdravniki dajali lepe možnosti
tako sva začela z iui ker ni šlo sva šla na ivf
petkrat sva šla na ivf vendar nikoli nisva prišla do blastociste
vedno je bla razlaga ne naj bol jasna enkrat naj bi ble slabe celice
drugić semenčice celic je blo vedno dost vendar se niso pravilno delile
nihće ni vedo zakaj po petem neuspešnem poskusu sva obupala
šla sva na pogovor prof tomaževiću takrat sva bla še bol zmedena ker je naju vrno nazaj na iui
še eno presenečenje je kmal za tem prišlo zavrnitev iui-a z strani konzilija takrat po usem tem je nain zdravnik pogrunto da je problem visoka fregmentacia spermia in da zaradi tega klasični ivf nebo uspešen nikoli nam ni blo jasno da so mnenja zdravnikov tako različna takrat nam je zdravnik omeno kot edino možnost imsi in zato sva čakala 4 leta zakaj nam ga niso delali noben ni povedo bila sva na robu čakala sva 4 leta pa nić niti razlage zakaj ni delan zbrala sva pogum za še en poskus v 7 poskusu je imsi delan vendar ni blo nić slabše kot usi drugi poskusi brez imsi-a samo ena morula razlaga zdravnika "tudi z eno morulo so zanosile" takrat sva pobrala izvide in se odločila da v lj negeva već odločila sva se za dr reša ratalo je v prvo brez imsi-a mogoće je bla sreća vendar vemo da je pristop pri dr rešu drugačen da otkrito pove use da sva šele v postopku pri njemu dobila drugačno stimulacio in postopek nekaterim rata v prvo v lj nžalos najine iskušnje so slabe po deset let zdravljenja sva šla obupana zmedena brez pravih pojasnil vendar to je pozabljeno tistega trenutka ko sva zagledala + pri dr rešu
zato pravim da je dr reš za naju zakon

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
1.6.2011 7:54:38   
tobika
Unaa, skoraj kot bi brala mojo zgodbo. Tudi jaz sem dala čez 4 neuspešne ICSI-je v Lj in skozi so govorili da je IMSI rešitev in naj še malo počakam in sem čakala in ne dočakala, ker sem se prej (hvala bogu) odločila, da imam dosti Ljubljane in šla h Rešu. In tudi nam je pri njemu v prvo ratalo in nam sedaj skoraj 2 letnica lepša življenje. Sem skoraj prepričana, da če bi ostala v Ljubljani še danes nebi imela otrok, ker se nikoli nobeden niti potrudil ni pojasnit ali pa razmislit zakaj se celice ne oplodijo in zakaj ni blastocist. Res je, Reš je direkten in tudi pove kar misli - tudi meni vedno ni bilo všeč ma mi je bilo vseeno, ker sem prišla h njemu s ciljem da dobim kar želim, ne pa da bi klepetala. Ima pa Reš tudi zelo dobrega embriologa in sem prepričana, da imajo le ti veliko večjo vlogo pri sami zunajmaternični oploditvi kot katerikoli zdravnik, ki ti vodi postopek.

(odgovor članu unaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
1.6.2011 13:32:12   
Luna*
Najlepša hvala za odgovore. In ja čisto ok je da tukaj odgovorita, da lahko še druge punce preberejo. Upam, pa da jih bo čimmanj to rabilo brat in bo vsem uspelo zanosit a ne ;)

Zanima me samo kaj mislita s tem, da so vama govorili "počakajta še malo na IMSI". Zakaj ga ne naredijo v prvo ampak šele po 4 letih oz. šele v 4 poskusu. Frnikoli982, pa so ga očitno že prvič naredili?

Tobika a je bil pri tvojem partnerju tudi slab spermogram?
Ker res mi ni jasno zakaj na kliniki potem ne rata, pri Rešu pa prvič. Če je problem partner in njegovi spermiji, ki jih ni? A je on tolko bolj sposoben najti tistega tapravega, ki bo pravilno oplodil jajčece...

Zanima me pa še to, ali če greš k Rešu in je razlog za neplodnost slab spermiogram ter da je potrebna  darovana celica. Potem verjetno ni druge kot klinika ali samoplačniško v tujini. Da ti za tujino povrnejo stroške, moraš verjetno imeti najprej potrditev na kliniki ali ne?

Se opravičujem za veliko vprašanj ampak priznam...zmedena sem...

(odgovor članu tobika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
1.6.2011 13:58:06   
tobika
Ja Luna in to zelo slab. Dokler nisva prišla do Reša in to dejanko vidla nisva vedela, da je lahko tako slab. In res vsaka čast embriologu Čedotu da je sploh našel kaj, da je lahko oplodil moje celice. Če bi še kdaj šla v postopek bi se definitivno odločila za Reša.

(odgovor članu Luna*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Postojna: Ali je možen IMSI
1.6.2011 21:23:56   
unaa
pozdravljena luna

mi2 sva čakala imsi ker ga takrat niso delali,oz niso imeli tega mikroskopa
tudi pri nama je problem spermiogram vendar imsi ni rešitev
bol pomembno je prava stimulacia in strokovnost embriologa
šele pri dr rešu sva lahko pogledala spermiogram in takrat ker ni blo skoraj nić
je dr reš predlago da ga ponovi čez eno uro v drugo po eni uri je blo stanje veliko bolše
najdo je žive semenčice in nam je reko da je to bolše od usazga imsia in pokazalo se je
da je res tako.želim ti veliko sreće

(odgovor članu tobika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3D/4D ultrazvočni pregled obraza
Kaj lahko vidimo s 3D/4D ultrazvočnim pregledom obraza pri plodu?
Živila, ki lahko povzročijo splav
Čeprav velja, da nosečnost ni bolezen in da lahko ženska počne skoraj vse, je dobro vedeti, kaj so pokazali rezultati ra...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?