|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečnost
13.7.2011 8:58:44   
maycy
mene zanima kako ve doživljate nosečnost, ali pa ste jo doživljale? zanima me če ste se kaj kregale s partnerjem in kako se je partner odzival ves čas na vašo nosčnost (ga je bilo kaj strah, je imel pomisleke itd.)
hvala za vaše odgovore
l.p

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 13.7.2011 9:11:13 >


_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečnost
13.7.2011 10:54:03   
spominčica
Strahovi so....na eni in na drugi strani in to je (upam) čisto normalno.

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečnost
13.7.2011 11:57:20   
Medea10
To je moja 2. nosčnost in moram povedat, da se mi zdi kar manj stresna (čudno ane).
V prvi sem paničarila za vsako malenkost (npr. bolečine pri raztezanju maternice, en dan slabše čutila dojenčka) ker pač tega nisem poznala in nisem vedela kaj je ok in kaj ne. Zdaj ko približno vem kako naj bi nosečnost potekala, se z malenkostmi ne obremenjujem več. Dost bolj sproščeno jemljem take zadeve.

Glede partnerja pa je tako; v prvo mu je blo vse novo, predvidevam, da je imel tudi pomisleke in strahove. No, šele proti koncu je začel z božanjem trebuščka in podobnimi zadevami, prej se pa mu je to zdelo nepomembno. To me je malo jezilo. Kregala sva se malo več, ker me preprosto ni želel razumet (ali pa me ni znal) user posted image , včasih je bilo kar težko. Me je kdaj zgrabilo, da bi pobasala stvari in šla.

Se je pa najin odnos kar spremenil po porodu (bil je zraven, videl me je v hudih bolečinah, bil mi je v oporo) in to na bolje. Se mi zdi da naju je najina prvorojenka še bolj povezala. user posted image

Zdaj v drugo se trudi in to cenim, tako da nekega kreganja tokrat ni.

Če imata z dragim težave, se vsedita in pogovorita. Čisto normalno je da imata strahove, pomisleke...  Srečno!

(odgovor članu spominčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečnost
13.7.2011 11:59:59   
maycy
to razumem, vendar me zanima, če se katera krega bolj kot se je....oz. če se je partner kaj spremenil v času nosečnosti? (na boljše ali slabše)?

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu spominčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečnost
13.7.2011 12:06:48   
Medea10
Ja, v prvo sva se več kregala kot običajno. Pa tud pozoren ni bil več kot pred nosečnostjo. Potem se je pa popravilo.

< Sporočilo je popravil Medea10 -- 13.7.2011 12:07:11 >

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečnost
13.7.2011 12:08:33   
maycy
oh ti moški....user posted image
nosečnost je res lep del kateri bi moral biti izkoriščen čim bolj na pozitivno...tako pa je en drek...


_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečnost
13.7.2011 13:23:48   
lenčy
pri nama je bilo brez problema, nobenih pomislekov, komaj sva čakala. sm bila pa js ful čustvena, veliko sm jokala, bila tečna, pol pa še smrt tasta, drgač je bilo pa lepo in prehitro je minilo.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečnost
13.7.2011 14:52:57   
twiggi
moj tudi težko razume da mi niha razpoloženje. kar pogosto mi gre na jok, že naslednji trenutek pa se smejim. še sam ne ve kak bi se v takšnih trenutkih obnašal. drugače pa trebuščka še nič ne boža, pravi da bo potem ko bo večji in niti potrpljenja nima s tem da bi malo počakal z roko na mojem trebuščku da bi malega začutil. kregava se skoraj nič ne. edino kar sem jaz bolj trmasta in nekako mora biti vse po moje. 

_____________________________

Najin mali se nama pridruži 11.11.2011 !

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečnost
13.7.2011 15:16:17   
Zoja Lara
Drugi in tretji mesec mi je blo grozno slabo in sem si vedno mislila: "Pa kaj hudiča je tak strašno lepega v tej nosečnosti, če sem ves čas na WC-ju?" Ko so slabosti minle pa mi je blo zlo fajn. Imela sem to srečo, da sem bla skozi doma in sem res vse skupaj doživljala brez stresa- res je bila nosečnost lepa.

Nad partnerjem pa sem bila malo razočarana, sicer se je najinih dvojčkov veselil, ampak se v nosečnosti ni kaj dosti zanimal kakako sem jaz. Je pa šel zraven na ta glavne preglede- nihalna, morfologija. Pa pri porodu je bil prisoten user posted image Aja, pa zdelo se mi je, da je mel največje veselje kuhat ravno tista dva meseca, ko nisem prenesla nobene močne vonjave- takrat si je on najbolj veselo pekel čevapčiče, blek.

Vse dobro želim nosečke user posted image

Uživajte nosečnost, res je lepa user posted image


_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečnost
14.7.2011 11:49:00   
maycy
jaz ne vem...kot da nas ne razumejo oz. nečejo razumet. Človek si misli waw noseča sem, da se bodo stvari speremnile, da bo končno malo odrastel svoji starosti primerno ampak on ima kar še vedno te svoje čudene razmišlajnja itd.
GROZNO RES!!


_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečnost
14.7.2011 11:58:20   
spominčica
Ponavadi je tko, da kljub otroku ostanejo stvari take kot so bile. Na začetku je že nekaj novega, drugačnega, ampak prej ali slej gre spet vse v svoje stare tirnice. Če sem se pa kej naučila v vseh teh letih skupnega življenja je ,da nima smisla poskušati spreminjati partnerja. Sprejeta ga je treba takšnega kot je z vsemi dobrimi in slabimi lastnostmi. Če ga ne, vse skupaj nima smisla. Če misliš in upaš da se bo zaradi otroka spremenil...hja..ponavadi upaš zastonj. In če ni štimalo pred otrokom je zlo velka verjetnost da turdi po rojstvu ne bo.
Najbr tega nisi hotla slišat, ampak to je moje skromno mnenje.

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečnost
14.7.2011 12:01:14   
maycy
spominčica hvala za iskren odgovor. Tudi jaz sem takega mnenja, čeprav učasih je težko sprejet partnerja, sploh če za use kar se dogaja obtožuje tebe...strah me je samo tega da bo moj otroček na slabšem oz. da bo kaj trpel itd.

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu spominčica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečnost
14.7.2011 12:02:13   
maycy
Žalostno mi je samo to...tisti ljudje, ki hočejo imeti otroka se matrajo in matrajo in ga ni. Tisti pa ki ga imajo ali pa ki so noseči tega ne znajo cent oz. nastajajo kar neki brez vezni problemi..

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nosečnost
14.7.2011 14:02:32   
Monstera
maycy žal mi je, če imata težave in upam, da jih bosta rešila.
Jaz bi rada v tej temi mojega partnerja zelo pohvalila. Jaz sem imela hude slabosti in on mi je 24/7 stal ob strani. Še dopust je nucal in ure, da je bil z mano doma in mi lajšal muke. Jaz delam popoldansko šolo drugače, tako da za vsa gospodinjska opravila skrbim jaz on pa hodi v službo. Ampak med nosečnostjo je on vse pograbil. Res delal je čisto vse, jaz se niti dvignila nisem iz postelje. Pa medtem ko sva delala na dojenčku, on ni isto čutil kot jaz, take želje po njem. Ampak to se meni zdi normalno, on je moški jaz pa ženska. Ampak ko sva ga videla na UZ, samo še "Kdaj bo spet UZ" od njega prihaja in non stop me po bušku boža in se pogovarja :D
Strah naju tudi je, to je najin prvi otrok, nimava veliko prijateljev z otroci, tko da bo kar pestro :D Ampak je strahu vedno manj, več kot berem o otrocih, več kot vem, manj me je strah. In že komaj čakam, da pride na svet :D
Kar pa moški okrog pravijo, je pa tko. Prvo leto rečejo, da jim ni bilo preveč luštno, ker je otrok itak skoz pri mami. Po prvem letu, ko se začne odzivat, je pa neverjetno :D In da ti dajo nek smisel v življenju in da veš za kaj živiš. Tako isto sem slišala od parih moških, pa bo že kaj na tem. Ti nekaj partnerja verjetno ne moreš spremenit, ne vem kaj se zgodi z vajinim odnosom, ampak otročke bo imel rad :D

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nosečnost
14.7.2011 14:34:12   
maycy
hvala ti:)
zelo lepo od njega:) malo je takih kot je tvoj....
eh bomo že nekak:)
tnx

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu Monstera)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nosečnost
14.7.2011 17:43:11   
srečica17
Če ne  uspe zanositi naravno, se moraš poslužiti postopka umetne oploditve, kjer mora  biti partner kar precej dejaven  in potrpežljiv.
Moj dragi je vstajal ob petih zjutraj (tudi  v nedeljo) , hodil z mano na UZ, Oddajal spermo v epruvetko, me peljal na punkcijo v Postojno in na transfer spet v Postojno, 14 dni trepetal z mano , če bo ratalo ali ne, se veselil ko sva zagledala plusek.......se sekiral ko sem zakrvavela, bil vesel rezultatov na nuhalni........
Zdaj pa skupaj nestrpno pričakujeva rezultate biopsije horionskih resic . Upava, da bodo dobri!!!!!
Ob vsem tem je skrajno pozoren do mene!
Res sem vesela, da ga imamuser posted image user posted image user posted image

Se pa popolnoma strinjam s spominčico in zato sem ločena!!!!! Dokler sva bila z bivšim sama, sem še nekako tolerirala vse njegove...............ko pa je prišel otrok......je bilo samo še težje.
Žal mayči........ampak tak je moj odgovor.
Želim ti veliko razumevanja in strpnosti, zdravega dojenčka, ki bo "naredil" iz tvojega dragega enega fejst očka!!!! Tudi to je možno.

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nosečnost
14.7.2011 18:02:35   
maycy
hvala za odgovor. Mislm d nima smisla,ker mi je prej ravnokar izjavil, da sm najslabša nosečnica kar jh je vidu itd. da sem otrok, da bogi dojenček, ker bo imel tako slabo mamo itd. je vidt da se bliža luna...na usem lepem se use tku začne...kar nekaj res!

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nosečnost
14.7.2011 19:44:28   
Katjuska986
Maycy sem ostala brez besed... ni opravičila za tako obnašanje do nosečnice. Me pa zanima kakšen je bil pred nosečnostjo? Tudi tako nesramen?

Jaz bi na tem mestu tudi zelo pohvalila MM, ki se je izkazal za super partnerja. Sicer me ne crklja tako kot je omenila Monstera, ampak tudi se otroka že od začetka zelo veseli (tudi za otroka je bil bolj kot jaz - ker me je bilo strah). Prisoten je na vseh UZ in spremlja vse preglede ter rast otroka po tednih. Po trebuhu me boža ko vidi, da bebica brca. Kergava se ne, ker tudi jaz zelo dobro prenašam nosečnost - sem zelo zadovoljna in vesela nosečka s preveč energije. Ko sem bila v bolnici je vsak dan šel prej iz službe, da je bil ja celotne obiske pri meni in mi v tisti obupni vročini nosil sladoled v skrinji, ker mi je tako pasal... zdj ko sem doma pa skrbi za gospodinjstvo in mi pomaga.. pa me krega če preveč delam...

upam da rešita problem in da se bo čimprej zavedal da ti dela obupno škodo s takim obnašanjem, ki se bo odražala tudi na otroku...

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nosečnost
14.7.2011 21:32:07   
maycy
veš kaj tud jst sm ostala brez besed. Mislm da nimam tam več kej iskat, m je dau marsikej vedt. In tud čez svojo preteklost ne more jit čez svojo biušo pa je od tega že 1leto in 3 mesece. GROZNU!

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nosečnost
15.7.2011 10:50:42   
spominčica
Hudo mi je ko berem kako trpiš. Tako se z ljudmi ne dela, sploh pa ne z nosečnico!!!!
Tudi če na koncu odideš vedi, da je bolje da ima mali srečno mamo, pa tudi če je to edino kar ima.Taki odnosi otroku ne dajejo ravno dobre popotnice za življenje. Fanta "nauči" kako se z žensko "dela", punčko pa isto. 
Pravico imaš da si srečna!!!!! In pika!!!!

(odgovor članu maycy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nosečnost
15.7.2011 12:29:07   
lenčy
tega pa res ne razumem, kako lahko kaj takega izjavi??podarila mu boš sina, on pa tako?! glej, otrok te bo neizmerno osrečil, če ti bo tvoj fant samo jamral in težil, raje pojdi, ne pusti, da si ob njemu nesrečna. še posebno ob tako lepi dobi kot je nosečnost. ne skrbi, otrok bo zate največje veselje. vseeno pa upam, da stavi poštimata. res ga ne razumem, moj je pa komaj čakal na sina...

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu spominčica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nosečnost
15.7.2011 13:02:21   
maycy
SEJ VEM, DA ČLOVEK MARSIKAJ IZJAVI V JEZI ITD. SAMO DA ČLOVEKA PRIZADANE!!AMPAK TAKO PA TUDI NE GRE!!
SEJ SE TUD ON VESELI AMPAK KO PA IMA TAKO ČUDNE PRIBLISKE PA KO SE SKREGAVA PA IZJAVLJA MARSIKAJ!!
SRAMOTA RES!

_____________________________

***počakaj do 12.12, da te bom lahko imela v naročju ob sebi, da si bova lahko delila brezpogojno ljubezen***

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?