|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Masaža presredka
6.7.2011 12:34:21   
dejzi
Pozdravljene!

Zanima me, če si je katera masirala presredek, kdaj je začela, katero olje je uporabljala in če je bila po porodu šivana.

Hvala za odgovore.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 12:40:30   
mateyka
jaz, mesec pred rokom (rodila na rok), eno navadno olje, nisem bla šivana (je odvisno tudi od izstisa - sem imela vakum, pa se da brez rezanja (na švedskem)).

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 13:17:40   
lenčy
js bi ti pa kr priporočala masiranje, ker ko bom js naslednjič noseča, bom tud. prvič namreč sem bila šivana, kjub temu, da sm bila takoj odprta, vendar sm imela po zdravnikovih besedah premajhno vaginouser posted image ampak res je tako rekeluser posted image pa spomnim se, da je bilo vse tako ozko in čvrsto, ko me je babica masirala, čist nič ni bilo prožno. tko da kr veselo masirajteuser posted image

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 13:38:40   
naja17
Kar masiraj se, nič ti ne škodje. Jaz sem se z waleda oljem... Ko mi je odtekla voda, sem bila čisto zaprta, naslednje jutro, po 30 urah sem bila na 1 cm, rodila po 36 urah, pa zunej nisem bla nič raztrgana ne prerezana, 4 notranje sem mela, pač rodila na suho...

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 13:47:12   
tosja
Weleda, od 36 tedna, čeprav v tem nisem ravno uživala user posted image . Rodila pa s CR, tako da sem bila šivanauser posted image sam drugjeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 14:24:42   
Nocturama
Tudi Weleda olje, partner me je masiral vsaki drugi dan od 35. tedna. Od začetka je bilo zelo neprijetno, nato vse manj in manj, kakor je presredek postajal bolj prožen. Po porodu sem bila šivana minimalno (bolj estetsko). Priporočam mazanje!!! user posted image (Če ne drugega, zaradi avtosugestije. ;) )

< Sporočilo je popravil Nocturama -- 6.7.2011 14:25:25 >


_____________________________

I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it. (Neil Gaiman)

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 14:55:07   
mateyka
saj ne more bit prijetno - baje razteguješ do praga tolerance, kar nikoli ni "žur" user posted image

(odgovor članu Nocturama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 14:56:55   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

saj ne more bit prijetno - baje razteguješ do praga tolerance, kar nikoli ni "žur" user posted image


vem vem user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 15:01:23   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

saj ne more bit prijetno - baje razteguješ do praga tolerance, kar nikoli ni "žur" user posted image


Ja no, jest sem misla, da bo, sem si misla, da bom še km "zašla", pa ni blo lih tko no user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 15:04:56   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: naja17


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

saj ne more bit prijetno - baje razteguješ do praga tolerance, kar nikoli ni "žur" user posted image


Ja no, jest sem misla, da bo, sem si misla, da bom še km "zašla", pa ni blo lih tko no user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image polulala se bom user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 15:11:32   
Lantea
Js se pri prvi user posted image nisem masirala, pa sem dobila par šivov, pri drugi sem se pa, čeprav ne redno, pa sem dobila le enga estetskega. Tk da js mislim, da se kar splača. Sem se pa z olivnim oljem (za kuhouser posted image ).

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Masaža presredka
6.7.2011 15:13:48   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: Lantea

Sem se pa z olivnim oljem (za kuhouser posted image ).


user posted image user posted image user posted image

ekstra deviškim? user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil tosja -- 6.7.2011 15:14:15 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Masaža presredka
7.7.2011 22:11:08   
Anonimen
jaz sem se le občasno. Samo parkrat nama je ratalo opravit strečing in masažo, ker sva se tik pred zdajci še selila in sva bila enostavno preutrujena, to pa sva potem obžalovala. Tudi pri meni se je babica matrala, da bi pripomogla k iztisu, na koncu je bilo treba rezat in šivat.

Naslednjič bo masaža od 32.t naprej pa če prekle padajo. user posted image

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Masaža presredka
12.7.2011 17:31:14   
marjetka1975
tudi jaz priporočam masiranje presredka. Sama sem ga masirala zadnji mesec, z masažnim oljem za presredek mislim da je Wella al neki podobnega. Škodovat ziher ne more, lahko pa povem, da sem rodila precej konkretnega fanta 4540 in 38 cm obseg glave, pa nisem bila rezana, sem pa dobila par šivov, ki pa me niso boleli, jih skorajda nisem čutila.
jaz masažo vsekakor priporočam.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Masaža presredka
24.8.2011 13:51:35   
dreamhorse
Jaz si nisem nič masirala, pa sem dobila samo en šiv... pri 4 kg in 53 cm veliki pupi...
Kaj ti pomaga masaža presredka, če te v nekaterih porodnišnicah prerežejo, še preden se začne kaj dogajat. Sicer pa, kot ste že rekle, škodi ne...

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Masaža presredka
25.8.2011 10:28:15   
ronja
Jaz, obakrat, prvič 3 tedne pred rokom, torej 4 tedne pred porodom, drugič 3 tedne pred rokom, torej 3 dni pred porodom. Meni je pomagalo, nisem bila šivanauser posted image .
Predvsem je važno, da presredek razteguješ (to ni prijetno, je pa zelo koristno). Olje sem imela od welede, ampak po moje ni bistvenih razlik. To je bilo pač za presredek in sem ga zato kupila.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?