|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PCO/zanič ginekologinja/obupana
5.9.2011 21:44:19   
piromanka
Pozdravljeni.

Ubistvu nevem več kam naj se še obrnem.
S fantom že  od meseca maja delava na zanositvi pa do sedaj še nobenega uspeha.
Najprej smo čisto naključno lani jeseni pogruntali , da imam PCO. Levi je še posebej cistično obdarjen user posted image Moja prekrasna ginekologinja (dr. Ziljana Križaj) mi je to povedala kot da bi prišla v trafiko in mi sporočila da nimajo danajšnjega časopisa in me na hitro odslovila.Vmes je še dejala, da to ni nič in to je bilo zanjo to. Jaz seveda nisem dojela zakaj se gre, niti nisem vedela, niti slišala prej za PCO. menstruacijo sem potem dobila po pol leta in potem se je spet ponovilo, da je izostala. Zopet sem se odpravila h ginekologinji, ki pa mi ni dejala ničesar drugega kot to da naj shujšam (110/170cm). Ok, tega se vsi zavedamo, da sem pretežka, ampak tudi po -10 kg ni bilo nobenega uspeha. Menstruacije še vedno ni bilo. Povedala sem ji da se trudiva zanositi (pri njej sem bila nekje junija) in je samo odmahnila z roko, da se vedno čaka leto dni, potem pa šele karkoli praskajo. Ampak kako naj čakam leto dni, če pa obstaja zelo velika možnost, da zopet polleta ne bom imela menstruacije?Ali pa, da bo izostala in se pojavljala neredno, ne bom (nevem) niti kdaj so ovulacije....Seksat pa pač ne morem vsak dan eno leto. In počasi obupujem. Saj vem, da obstajajo še hujši primeri, ampak mene ta trenutek zelo bega in tišči, da nisem slučajno med njimi in da bodo vsi poskusi neuspešni user posted image že od nekdaj sem se vsega tega bala, niti upala razmišljat in se postavljat v kožo tistih žensk, ki ne morejo zanositi. In zdaj se mi dogaja podobno. Tudi ginekologa sem probala menjat, preklicala nevemkoga vse in nihče ne sprejema. In še to je dodatna kriza, ker pri tej ginekologinji, ki očitno nima niti kančka sočutja, niti ne razloži nič, niti se ne potrudi opravljat svoje delo kot bi morala, res ne morem več ostati. berem, da ostale dobivajo tablete, hodijo na preizskave, jaz pa naj se trudim in čakam eno leto z dvema ovulacijama?user posted image
Zadnje čase ugotavljam, da me levi jajjčnik (tisti ki je bolj cistast) zateguje ko naprimer nahitro ustanem, ali pa tudi če samo ležim/sedim. Niso to ogromne bolečine, je kot nekakšen mini krč. Ampak ne zgine.
Prosim za kakšnekoli nasvete, za kakršenkoli dvig upanja, kakšen kontakt ginekologa v LJ in okolici (s koncesijo ker sem študentka) ki še sprejema paciente.
vedno sem čakala, na tisti plusek da se registriram na ringarajo, eto, pa sem se še prej iz neprav prijetnih razlogov user posted image

lp, piromanka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 8:20:29   
Janyna
Menjaj ginekologa!

V tej tabelci imaš vse ginekologe s povprečjem pacientov, glej stolpec Q, doseganje povprečja (tabela je v Excellu)

http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/0/6f2cad56ee119706c125770b00390171/$FILE/%C5%A0tevilo%20opredljenih%20po%20starostnih%20skupinah%20pri%20aktivnih%20ginekologih%20na%20dan%2031.5.2011%20za%20www.xls

Tukaj imaš navodila tabelce in da te noben ginekolog, ki ne dosega povprečja 110 ne sme zavrniti, drugače se lahko pritožiš. (navodila so v Word dokumentu)

http://www.zzzs.si/zzzs/internet/zzzs.nsf/0/6f2cad56ee119706c125770b00390171/$FILE/komentar-ginekologija-2-2011.doc

Držim pesti da ti uspe čim prej. Pa čim manj se sekiraj in takoj nehaj razmišljat da nikol nič ne bo in da ne bo uspelo ampak upaj na najboljše.


(odgovor članu piromanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 8:38:40   
stanč
pozdravljena
jaz imam tudi pco in imam višek kilogramov 102/172 . prvo zamenjaj ginekologa in nato naprej pri meni so našli tudi pregrado a sva z možem vseeno zanosila po naravni poti in se nama je pridružil 2.7.2011 sinček.
Možnosti so da poskusiš z aglurabom z njim shujšaš in z njim zdravijo pco.

srečno in želim vama da čimprej zanosiš.

srečno

(odgovor članu piromanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 9:17:39   
ne111
Samo bejži stran od Križejeve!!!

Poznam obupne stvari o njej

(odgovor članu stanč)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 14:59:32   
Radenska_
katero kolono se gleda? Čist zadnja v tabeli je za nosečnice???

(odgovor članu ne111)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 18:08:32   
čaki
jaz imam tudi pco, obakrat sem zanosila s klomifenom, ker svoje m praktično nimam- mogoče 5x v celem lajfu.  prvič sem tabletke dobila, ko sva se 2 leti trudila za nosečnost, drugič mi je takoj dala, ker je rekla, da drugač ne bom zanosila. in tko mam zdej 2 mladička, pco pa tud še kar...kar mi povzroča zdaj še drugo sranje...
srečno

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 18:09:07   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: Radenska_

katero kolono se gleda? Čist zadnja v tabeli je za nosečnice???


Kolona Q (Doseganje povprečja)

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
6.9.2011 20:16:52   
kajajaka
- zamenjaj ginekoliga
- shujšaj 20-30 kg (zdravo, počasi, če ne boš vse dobila nazaj in še telo boš osiromašila za pomembne snovi, ki pripomorejo k zanositvi - vitamini, minerali,... Poznam punco s približno tvojimi problemi in kg, ki je po hujšanju (iz 100 na 70 kg) kmalu zanosila. Žal je tudi debelost lahko pomemben dejavnik...
- g. te bo poslal na preiskave, najbrž tudi na operativno odstranjevanje cist oz. prešpikanje jakčnikov, hormonsko terapijo,...

SREČNO!!

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PCO/zanič ginekologinja/obupana
15.9.2011 21:25:46   
ringababy
Jaz imam enake probleme. Tudi midva se trudiva od nekje marca pa nič. že dve leti nazaj mi je osebni zdravnik rekel naj ginekologinji rečem da me vredu oregleda ker ni mogel ugotovit vzroka previsokega pritiska. Pa me je samo vprašala če imam redno menstruacijo (takrat sem jo še imela), sem rekla da ja in me je odslovila. Ker zdaj že nekaj časa poskušava in ker mi ej menstruacija začela štrajkati sem letos spet šla k ginekologinji ki je dokrila sindom pco in mi za začetek dala samo primulut in me poslala na pregled krvi, nakar smo ugotovili da hormoni niso ok, tako da sem dobila napotnico za endokrinologa kjer sem bila danes. Čakala sem 3 mesece. Endokrinilog mi je danes predpisal metformin ker tudi jaz ima preveliko težo in vse ostale znake in dodatne preiskave. Tudi rekla naj shujšam in da mi bodo te tablete pri tem mogoče celo malo pomagale. Decembra imam kontrolo, pa upam da bo. Sem že tudi obupavala ker se nikamor ni premaknilo in ker vsepovsod čakaš nekaj mesecev. In zdaj sem se ponovno vpisala na fitnes ta spravim dol vsaj tistih 20kil ki sem jih dobla zaradi sedenja pri diplomi in v službi.

Torej, tvoja ginekologinja je očitno še slabša kot moja user posted image Še naprej išči drugo ginekologinjo. Če je ne najdeš pa idi k tej in ji reči da hočet na preiskave glede hormonov in če ti ne bodo vredu pa k endokrinologu.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?