|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 17:48:48   
Anonimen
Pozdravljene!

Ker sem že kar nekaj dni čez rok, pa se še kar nič ne dogaja, mi bodo jutri sprožili porod. To je predlagal moj ginekolog. Je pa to moj prvi porod.
No in jaz ne bi bila jaz, če me ne bi zdajle počasi začela panika grabit...pa prej nisem ne vem kako travmirala okrog poroda samega. Dojenčka se seveda zelo veselim, saj smo ga težko dočakali, pa vseeno me strah grabi pa taki čudni scenariji se mi odvijajo v mislih. Rada bi šla jutri zjutraj tja sproščena in dobro razpoložena, pa mi to kar nekako ne uspeva...se držim že cel dan kot ena limona user posted image

Kako naj si pomagam in se "skuliram"?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 17:58:12   
Izabelina
zakaj ti pa bodo sprožili porod? A samo zato ker si čez rok al so še druge indikacije za tako odločitev? (pomanjkanje plodovnice, stiska ploda, visok/nizek pritisk...)

Men so tut hotl sprožit porod (zarad drugih okoliščin) pa ker je blo in z otročkom in z mano drugače vse vredu, sm sprožitev zavrnila in počakala, da se je začelo (in končalo) samo...

Drugače pa je težko karkoli svetovat, ker je to res tak poseben dogodek, da če ti js rečm, da se probi samo sprostit in se naspat (mal v plus, da prneseš notr za potem, ko boš mela mogoče manj spanja) to teb čis nič ne pomaga...

Upam, da bo vse vredu, da boš imela nepozabno lep porod in seveda zdravega ter srečnega otročka!!

user posted image user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 18:00:26   
Balerina
Saj je normalno da si v negotovosti kako in kaj bo potekalo. samo pomisli jutri takle čas ti boš imela pa svoj zakladek v roki. user posted image

Res ko se bo enkrat rodil boš na ves svet okoli sebe pozabila samo še svojega user posted image  boš gledal to bo najpomenbnejše. V momentu boš pozabila na porod, samo da ga dobiš v roke

Danes pa si z dragim poglejta kakšen romantičen filem ali pa kakšno komedijo odvisno kaj imaš raje. Lepo se vležita in uživajta.
Pa vso srečo jutri

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 18:02:51   
MojaV
Normalno, da te je strah. Katere pa ni vsaj malo strah poroda?
Ampak jutri boš končno spoznala svojega otroka, ki ga že devet mesecev nosiš v svojem telesu. Zjutraj si privošči prijeten zajtrk, poslušaj svoj najljubši album in se lepo v miru pripravi. Glej na to s pozitivne plati - ne bo te presenetilo, zato je veliko manjša verjetnost, da gre kaj narobe! Med porodom imej v glavi to, da te do srečanja z bebico loči samo še nekaj uric, ki bodo minile, kot bi mignil. Zaupaj babici, bodi sproščena in se ne upiraj popadkom, pa bo šlo! Če bo šel s tabo partner, se bosta med čakanjem na popadke pogovarjala in ti bo v veliko oporo. Vse bo ok! Porod ni noben bavbav, in ko boš v roke dobila toplo, kričečo štručko, boš takoj pozabila na bolečine! Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 18:24:01   
NeJa88
No, najprej ti povem, da te razumem. Sama sicer nisem imela sproženega poroda, ampak je bilo enako. Celo nosečnost nisem niti 1x pomislila, da bi lahko šlo kaj narobe, da ne bo ok ali kaj podobnega. No, ko pa mi je zvečer minimalno odtekla voda, pa sploh nisem bla prepičana v to), pa strah. Tak strah, da sva se z mojim pol ure prepirala da moram it se pokazat v P, čeprav nisem hotla it. Se tresla na kavču in tako... Grozno no. Ampak potem, ko sva prišla tja in ko me je pogledala in rekla, evo, to je to, zdej pa se bo začelo in čez nekaj ur boste cartali svojega dojenčka, takrat sem se pa čisto sprostila. Nekako sem ''padla'' notr, se pogovarjala s sestrami, se smejala, ena sestra me je še ful tolažila, jz pa ji nisem znala razložit da me ni strah npr. bolečin, ampak le neznanega :) Ko sem pa prišla v porodno, pa itak ni bilo časa... Sem dihala, visela na telefonu sredi noči, poslušala glasbo itd... Samo, sprosti se, in če bo tvoj poleg, uživaj. To so zadnji trenutki vajinega življenja ko sta samo vidva. Kmalu boste trije najboljši par in... Potem se šele začne sreča user posted image  Pa srečno in pogumno. Verjemi v to, da bo vse ok, da je osebje tam zato da ti pomaga, ne dovoli da te kdo spravi v slabo voljo... Nasmeh na obraz, greš po najbolj pomembno ''stvar'' v tvojem življenju!

(odgovor članu MojaV)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 18:28:37   
Žabinčica
Sem bila v podobni situaciji; rodila sem dvakrat, porod je bil obakrat sprožen.

Ja, res je čisto normalno da te je strah in si malo na trnih. Ampak, probaj se sprostit (ne vem, preberi knjigo, poslušaj glasbo, naj te tvoj zmasira, skratka nekaj kar veš da te pomirja). Izkoristi večer zase in za partnerja. To je vseeno vajin zadnji večer v dvoje, zato poglejta kak film, pojdita na kak čaj ali kakšno fino večerjo, počnita nekaj kar vama je v veselje. Imej ta večer še malo za sebe in za vaju, potem en čas to ne bo možno. Probaj se tudi naspat in si nabrat moči. Ti bodo prav prišle. Je pa vse to lažje rečt, kot naredit - vem.

Vso srečo jutri user posted image .

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 18:37:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Kako naj si pomagam in se "skuliram"?
Nikak user posted image
Živčna tak , kot večina nas ostalih, ko smo šle prvič rodit, tak, kot me, ki smo vedele vnaprej, da nam bodo sprožli porod, ker smo po roku in se nič ni dogajalo, pa neizmerno vesela, da bo prišel ta dan. Tak, da si v čisto normalnih občutkih, prepusti se jim, kar bo, pač bo. Enkrat je prvič, nikoli več... probaj se zaradi tega malo bolj veseliti.
Pri drugem boš bolj mirna, če bo tretji, boš šla tja, kot da greš k zobozdravniku, pri četrtem in dalje, pa kot, da greš na kavo s kolegico user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 18:44:19   
corfu
LuLu, no da je z vsakim lažje, se pa žal ne morem strinjat, sicer močno upam, da se tvoje napovedi uresničijo in bom četrtega poleti rodila tako hito in enostavno kot je kavico spit user posted image

Razumem tvoje občutke in so čisto normalni. Sama sem imela prvi porod umetno sprožen, ni bilo lahko ampak vse poplačano ko so mi sina položili na prsa. Ženske smo močne bolj kot si misliš, mislim nate in vse dobro jutri. user posted image

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 19:52:16   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: corfu

LuLu, no da je z vsakim lažje, se pa žal ne morem strinjat, sicer močno upam, da se tvoje napovedi uresničijo in bom četrtega poleti rodila tako hito in enostavno kot je kavico spit user posted image

Saj ne vem, nimam tretjega in četrtega... sem upala, da se ne bo katera spotaknila ob to... user posted image
Nekaj moram v tolažbo napisati, glede na to, da je prvič. Mogoče bi pa verjela user posted image
Eh, Anonimna... nič bat, vse bo super truper user posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 19:57:16   
khurde
jaz sem imela v druge sprozen porod, pa mi je bil najlazji izmed treh user posted image ena proti nič za sprozenega, če je kaj v tolazbo user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 20:29:13   
*alja*
Jaz sem dvakrat rodila in dvakrat sprozen porod. Prvic 15 dni po roku, drugic 5 dni po roku zaradi sladkorne. Sla sem naročena na uro kot ce bi sla na pregled ne pa rodilt. Se na enem abrahamu sva se ustavila zjutraj mal cez pet, ob šestih sem pa imela sprejem. Vse hitro mine in pozabis vso bolecino, lepi trenutki pa ostanejo.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 20:36:31   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore...vem, da se moram samo sprostit pa prepustit pa to, ampak je to lažje reči, kot narediti user posted image
Sprožili mi bodo, ker sem pač že 10 dni čez rok, pa nobenega odpiranja, ma nič. V bistvu je moj ginekolog že v sredo predlagal, če bi šla rodit, pa sem si "izborila" petek user posted image

Partner gre z mano itak...se že cel dan neki heca, samo da bi me v dobro voljo spravil user posted image Vsaj eden izmed naju je sproščen user posted image
Jah nič, jutri ob tej uri bo, upam, že vse za mano user posted image Držite pesti!

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 20:42:04   
petea
Anonimna,

jaz sem kar precej kritična do nepotrebnih posegov, tudi do sprožanja poroda kar tako - npr. ker je jutri pač petek in se s tem zmanjša potencialno število porodov za vikend.

Če ni utemeljene indikacije za sprožitev poroda (prekoračitev PDP za nekaj dni namreč ni), lahko tudi zavrneš sprožitev poroda oz. zahtevaš, da se s tem počaka še nekaj dni. V končni fazi si še vedno ti tista, ki imaš pravico (in dolžnost) odločati o posegih v tvoje telo.


Tudi meni so v zadnji nosečnosti hoteli sprožati, a sama nisem videla nobene potrebe po tem postopku. Sicer se je moj porod spontano začel nekaj ur, preden bi kao morala iti v porodnišnico na sprožitev, na katero nisem imela namena iti (razen, če bi mi bil predstavljen dovolj tehten razlog, da je to nujni in potrebni postopek - v mojem primeru mene niso uspeli prepričati).

Res pa je, da je prvič kar težko ugovarjati zdravnikom (a če, te vzamejo resno), pri kasnejših porodih pa že veš, da ni nič narobe, če poveš svoje želje in da jih osebje praviloma in kolikor je v njihovi moči, upošteva.



Kakorkoli se boš odločila, želim ti lep porod in prijetno življenje v troje!

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
13.12.2012 21:27:23   
bskrle
Natočila bi si banjo vroče vode in tam uživala kaki 2 uri pa kak sex, morda bi se samo začelo odvijAt.
Če ni res kakšnih med. zadržkov, bi počakala,da se samo začne.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
19.12.2012 19:08:40   
Taddy78
Prvič so me poslali v porodno na sprožitev, ko sem bila 4dni po PDP-ju in je UZ pokazal premalo plodovnice. Drugič sem izsilila da mi ga sprožijo, ker sem imela polihidramnij in sem jo zelo slabo čutila...no, v bistvu mi ga v nobenem primeru niso rabli sprožit, ker sem se obakrat začela odpirat takoj, ko sem legla v porodno posteljo.
Pri hčerki sem od sile že v petek na pregledu, kjer so mi dali zeleno luč, da se v ponedeljek vidimo, imela popadke na 5 minut, ampak ko sem videla, da ne bo nič, so se tudi ti prenehali.

V glavnem sem čez vikend tudi jaz bila kar nervozna (čeprav sem vedela kaj me čaka) in to je pomoje kar normalno. Saj ko boš stopila čez tista vrata, od koder prideš še samo z zakladekom v roki, se vse tako hitro odvija, da v sekundi pozabiš na skrbi...no, ali pa tudi ne...moja izkušnja je obakrat pozitivna user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jutri sprožen porod...mene pa strah :(
30.1.2013 15:35:21   
Gita 83
Pozdravljene mamice.

Tudi jaz se obračam na vas z istim problemom oziroma strahom. Danes sem 11 dan po roku in če se ne bo zgodilo v kratkem nič, mi bodo sprožili porod. Danes me je pregledala ginekologinja in pravi da nisem še čisto nič odprta, tako da še večji strah, če bi bila vsaj malo bi mi bilo mogoče kaj lažje, saj bi se pri sprožitvi verjetno lažje odpirala če bi bila že vsaj malo. Ali je katera izmed vas, katera ni bila čisto nič odprta in so ji sprožli porod? Pregledala je plodovnico in vse potrebno in je vsega še dovolj, tako da močno upam, da se začnejo moji popadki v teh dneh, da me res ne bojo našopali z umetnimi, ker pravijo da ti najbolj bolijo. Kakšne izkušnje imate ve z umetnimi popadki?
Kako je bilo pri tebi (anonimna- katera si odprla to temo)? So ti sprožili potem porod in kako je bilo? Si bila že kaj odprta al čisto nič?

Hvala za odgovore.
user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?