|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kredit za hišo
19.9.2011 14:46:53   
biga
Z možem razmišljava, če bi vzela kredit za hišo, katere cena je 70.000 evrov, je pa bila zgrajena leta 1995, je znotraj urejena in opremljena, fasada še manjka. Privarčevanih imava 20.000 evrov, torej bi vzela vsak po 25.000 evrov kredita. Zanima me, če je smiselno, da vsak vzame kredit ali je bolje, da ga vzame le eden, pa je ta 50.000? Plačo imava približno enako - oba okoli 900 evrov neto brez malice in prevoza. Skratka, skupaj približno 2000 evrov, s tem, da mož že odplačuje kredit za stanovanje (ima ga še za 5 let), katerega solastnik je s svojo mamo (oba sta vzela kredit). Torej bi on le podaljšal svoj kredit, jaz pa bi vzela novega. Oba sva zaposlena za nedoločen čas. Najbrž ni smiselno spraševat, kje je najbolj ugodno vzet kredit, ker se je treba pozanimat pri več bankah. Pa vendarle, morda kakšne izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kredit za hišo
19.9.2011 17:49:45   
ajataja
Mož kredita ne more podaljšat,ampak poplačat prvega in vzet drugega,oziroma če vzame nov kredit odštejejo za poplačilo starega in kolikor ostane dobi ven.Se pa bolj splača da vzame samo en celo vsoto ker je manj stroškov oziroma so samo eni stroški pri dveh pač so stroški odobritve in zavarovanja dvojni.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kredit za hišo
19.9.2011 19:26:16   
Anonimen
Bolje je, da kredit vzameta oba.
Stroški kredita so minimalni, ca. 300 do 400€ (in nič več). Če kredit vzameta oba, ga lahko odplačata precej prej kot če ga vzame samo mož. Glede na to, da bo on odplačal še en kredit, mu 25 let odplačevanja ne uide.

Vzemita vsak polovico plus mož še razliko ko jo potrebuje, in kredit odplačajta čim prej, če lahko. Obresti na dolgi rok pač delajo svoje...in več kot presežejo tistih začetnih 300€ odobritve.

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kredit za hišo
20.9.2011 9:14:14   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Bolje je, da kredit vzameta oba.
Stroški kredita so minimalni, ca. 300 do 400€ (in nič več). Če kredit vzameta oba, ga lahko odplačata precej prej kot če ga vzame samo mož. Glede na to, da bo on odplačal še en kredit, mu 25 let odplačevanja ne uide.

Vzemita vsak polovico plus mož še razliko ko jo potrebuje, in kredit odplačajta čim prej, če lahko. Obresti na dolgi rok pač delajo svoje...in več kot presežejo tistih začetnih 300€ odobritve.


podpis.
Glede na precej nizke plače (kar se tiče obrokov za kredit mislim) pa bosta najbrž res dolgo odplačevala.
Možno je tudi, da vmes kaj prišparata in položita, ter s tem skrajšata kredit - in s tem zmanjšata obresti... Stroški v tem primeru so le administrativni (vsaj tako je bilo pred 3 leti).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kredit za hišo
20.9.2011 13:33:00   
Janyna
Pri nas je kredit vzel mož, sama sem šla za poroka, ker drugače ne bi dobila kredita, porok je namreč pri namam bil obvezen sestavni del pogodbe. 

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kredit za hišo
20.9.2011 14:41:13   
HuAnita
Mi2 imava podobne plače, pa sva vzela oba kredit, s tem, da ga 70 % odplačujem jaz, ker je partner imel še lizing za avto (zdaj to vse gledajo). In žal sva moral vzeti vratolomno doglo dobo odplačevanja, ampak če se bo dalo, bova poskusila prej kaj polagati.

Drugače pa predlagam UniCredit - meni kot takrat s. p. -ju so šli res na roke, na drugih bankah so me po prvih 3 stavkih odsovili.....user posted image

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kredit za hišo
20.9.2011 19:34:08   
Anonimen
Možno je tudi, da vmes kaj prišparata in položita, ter s tem skrajšata kredit - in s tem zmanjšata obresti... Stroški v tem primeru so le administrativni (vsaj tako je bilo pred 3 leti).


Po novem zakonu, ki velja za vse kredite od sredine avgusta 2010 naprej, stroškov poplačila ni več, če gre za kredite s spremenljivo obrestno mero - kar so vsi stanovanjski krediti nad 10 let.

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kredit za hišo
21.9.2011 13:36:38   
t5t6
Pojdi na banko in naj ti naredijo nekaj simulacij, verjetno pa ena plača ne bo dovolj za vzet 50000 kredita. Odvisno za kakno obdobje ste si zamislili. Če ima mož samo še 5 let kredita se mu najverjetneje ne izplača ga poplačati (odvisno kako dolgo ga že plačuje), ker je zanj plačal že veliko obresti in sedaj plačuje predvsem glavnico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kredit za hišo
22.9.2011 8:36:39   
Poka
Midva ko sva vzela kredit, sem bila jaz brezposelna, pa sem dobila 12 000 eur, na tri leta, moj pa 40 000 na 10 let. Imel je pa malo višjo plačo takrat, pa ne bistveno. Potem sem imela tudi jaz takrat kmalu cca jurja, plus stroški. Se je dalo čisto lepo v treh letih sezidat novo hišo, z malo iznajdljivosti. Notri niso najbolj poceni, ne pa najdražji materiali. Kredita imava še zdaj jaz eno leto, moj pa 7, ampak v istih razmerah bi ga odplačala v treh letih. Ker še nimava otrok, sicer bo to malo drugače... Ampak mi smo še firmo odprli, ki namerava bit uspešna in ga bova nekje prej. Po mojem vama ga tudi ne bo treba plačevat 25 let. Sploh, ker je notri hiša izdelana - najina namreč ni bila, še zdaj manjkajo določene stvari, se pravi sta v tem vidva celo na boljšem. 

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?