|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še katera ...
20.10.2011 9:30:06   
cuddy
Naš fant ima pri 5 mesecih in pol 10,1 kg in 74 cm.  2.11 imamo cepljenje in me je prav strah kako me bo pediatrinja kregala. Mali je imel porodno 4200, je polno dojen od začetka in kake 3 tedne že uvajamo gosto hrano. Večinoma zelenjavo, malce polentke in riža. Meso mu pa lih ne diš, ga poje, ampak bolj ko ne nerad.

Ali je imela še katera tako velikega otroka pri teh mesecih? Bojim se da mu mogoče ščitnica ali pa slinavka ne delujeta pravilno. Bom rekla naj mu kri pregleda.

Hvala za kak nasvet.

Lp,
B


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 9:37:40   
Petka09
Ja, naj mu pregleda kri... Sicer pa: kakšne pa sta vidva s partnerjem konstrukcije?

Jaz poznam fantka, katerega starša sta čist normalno suha in vse, tamali pa se je od rojstva dalje tudi zelo redil. Problem je bila ščitnica, vendar so to ugotovili zelo pozno, ker so zdravniki obtoževali starša, da ga preveč filata s hrano user posted image , kar pa ni bilo res.

Tako da kar vztrajaj za pregled krvi, da boš mirna.

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 9:45:32   
miska333
Naša se je rdoila s 4230g. Pri pol leta je imela malo čez 10kg. Zdaj pri 14ih mesecih jih ima 11. Ta porast teže se navadno ustavi. Je bila pa polno dojena. Od vedno je veliko jedla, ampak potem, ko se začnejo premikati vse pokurijo. Imam med prijatelji še dva enaka primera. Nobeden od otrok ni debel. Ko so se splazli in shodili, je teža pač nehala naraščati. Meni je P rekla, da dokler je samo dojena ni problema (ker se je npr prvi mesec zredila 1kg in pol!). in če ji daješ zdravo hrano tudi ne...

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 9:49:11   
cuddy
ja, midva sva čist normalne postave, nobeden nima previsok itm ;)
Naš se je v enem mesecu zredil za 2 kg, iz 4200 na 6190 g.
No, saj če mu bo pregledala kri in bo vse ok sem pomirjena. Je pa zdravo, domačo hrano pridelano na vrtu, domače meso. Nobenih kupljenih pripravkov, instant čajev,...tudi sadne kašice sem mu sama skuhala, ko je bilo pa letos toliko sadja.


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
20.10.2011 10:26:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu cuddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 10:28:18   
Star_a
IZVIRNO SPOROČILO: cuddy

2.11 imamo cepljenje in me je prav strah kako me bo pediatrinja kregala.
Hvala za kak nasvet.



Starh te je da te bo P kregala user posted image   pa dobro ljudje božji jaz vas sploh ne razumem. Kot prvo nima te kaj biti strah,kot drugo nima te kaj P kregat,se dret nate in ne vem še kaj.
otrok lepo napreduje in dokler je hrana uravnotežena in je kri ok je vse uredu.

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 10:38:39   
november2010
pri našemu je tudi na začetku ful teža naraščala in mi je sestra v posvetovalnici full zamorila..... ne vem koliko mesecev je bil takrat star, ampak vem, da je pojedel približno 150 - 180 ml kar je bilo za njegovo starost povsem normalno oziroma še malo pod povprečjem. Pojedel je pet obrokov, noč prespal brez hranjenja. In me je obtožila da lažem, da zihr popije 300 in ne vem kaj. sem ji čist lepo rekla, če mi pravi, da sem lažnivka in v čem je smisel, da bi lagala, da tudi jaz vidim, da otrok ima preveč kg in kaj mi svetuje... pol je pa sam tiho bla.
Tako da jaz te čist razumem, da te bo strah da bi te P "kregala". Doživiš svašta.

Lej ne se obremenjevat, moja dva st bila oba buhteljčka, zdaj sta oba čisto normalna, noben nima prekomerne teže. Kot je že napisala ena se potem ustavi.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 10:44:11   
Petka09
Ma v vsakem primeru vztrajaj na pregledu krvi oz. pregledu ščitničnega hormona, če se ti zdi porast teže nenavaden.

No, starše tistega fantka so tudi odslavljali oz. njiju krivili za porast teže. Ko so zamenjali pediatra (pa ne samo enega) so potem končno (ko je bil mali star že čez eno leto) ugotovili, da je kriva ščitnica in je dobil zdravila.

Jaz sem tudi mnenja, da pri tvojem fantku verjetno ni nič takega, ampak vseeno bi naredila preiskavo.

Je pa res, da potem, ko se otrok začne rediti (četudi zaradi ščitnice) potem ratuje vedno bolj lačen in dejansko želi pojesti vedno več... Ampak to je posledično zaradi ščitnice tako.


(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 11:17:01   
čupa
pri nasledjem pregledu, se pravi pri 6ih mesecih tak pregledajo kri in vodo. naš mali je pri rojstvu imel 3310g pa je pri 6ih mesecih mel 9 kg. pa se mi je zdelo full dosti, ker je hčerka mela takšno težo pri enem letu.
jaz mislim da te nima kaj skrbet. če se lepo razvija, če se normalno "giba" jaz mislim da je ok user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 11:26:45   
cuddy
ja, njegova rast je čisto normalna, vsak mesec cca. 1 kg gor, vse je ok. sam je bla 4 m pediatrinja tiho, pri pregledu in posvetovalnici o uvjanju goste hrane, je pa rekla naj ga manjkrat dojim, manj časa in več zelenajve. samo če ga ne dojim tako kot imava urnik oz njemu paše, je pa siten, ker je lačen. po 3 tednih uvajanja pač ne more bit na jošku samo zjutri in zvečer.
ma, hvala vsem. sej ne kompliciram, sam rada bi bila potolažena da so tudi drugi otroci taki in da so zdravi ;)


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!

(odgovor članu čupa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 13:54:45   
FLOWR12
Tudi jaz sem imela takega buhteljčka. Bila kregana, da ga prepogosto dojim (bil polno dojen do 6 mesecev). Moja pediatrinja mi je naročila, da ga moram dojiti na 3 ure ali še kasneje, ali pa mu dati vmes samo vodo ali čaj. Jaz sem seveda to hotela upoštevati. Tamal drl kot bi ga rezali, ker mu nisem dala joške..... V glavnem katastofa.
Potem pa so prišli dopusti in je nadomeščal en super pediater. Ko sem mu vse to omenila, se je le nasmehnil in rekel: Ja gospa, kako pa mislite da delajo mamice v Afriki. A mislite da gledajo na uro, da je točno tri ure od prejšnjega oborka in ga vmes filajo z vodo. Kar po zdravi pameti.
S tem se več nisem obremenjevala. Moj buhtelček pa ko je shodil je imel čisto normalno težo.
Sedaj je star 12 let in je v razredu NAJVEČJI in najbolj SUH user posted image

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 14:47:49   
tix
Meni se zdi tudi dokaj velik za 5m, tako, da mora bit posledično tudi malo težji, naš je že skoz kar buhteljček in ima 12,5kg pri 15,5m pa je manjši od 80cm.

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
20.10.2011 20:17:55   
nusi
res je velik, pa kaj čmo, ljudje smo različni user posted image . Upam, da seveda nima kakšnih težav, ki so jih nekatere omenjale. Skratka, tut js sm bla enkrat kregana, ker se je še v času dojenja ful redil, ta prvi mesec mal več kot kilo, drugi mesec 1700. seveda me je kregala kr ena sestra, sploh ne P, ki me je potem pomirila, da od dojenja gotovo ne bo predebel. ko je začel jesti gh je še vedno vzhajal, pa mu nisem dajala nobenih umetnih kašic, sladkarij...ko je shodil oz že ko je šel po 4ih se je pa kr v enem mesecu potegnil kot biba. Ni nek suhec, samo niti sledu ni več o tistih 100 šlaufkih.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: skrbi...5,5 mesecev- 10 kg?!!1 ima še kat...
21.10.2011 7:38:08   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: FLOWR12

Tudi jaz sem imela takega buhteljčka. Bila kregana, da ga prepogosto dojim (bil polno dojen do 6 mesecev). Moja pediatrinja mi je naročila, da ga moram dojiti na 3 ure ali še kasneje, ali pa mu dati vmes samo vodo ali čaj. Jaz sem seveda to hotela upoštevati. Tamal drl kot bi ga rezali, ker mu nisem dala joške..... V glavnem katastofa.
Potem pa so prišli dopusti in je nadomeščal en super pediater. Ko sem mu vse to omenila, se je le nasmehnil in rekel: Ja gospa, kako pa mislite da delajo mamice v Afriki. A mislite da gledajo na uro, da je točno tri ure od prejšnjega oborka in ga vmes filajo z vodo. Kar po zdravi pameti.
S tem se več nisem obremenjevala. Moj buhtelček pa ko je shodil je imel čisto normalno težo.
Sedaj je star 12 let in je v razredu NAJVEČJI in najbolj SUH user posted image


ajajaj, ob takšnih dohtarjih dobim pa najmanj ošpiceuser posted image luba duša, a zdej pa nej pustim otroka stradati al kaj? pa kje so taki dohtarji hodli v šolo???? jst kot laik (in verjemi, da nimam osnovnih pojmov o medicini) lahko rečem, da je pač logično, da so sprva pač takšni bajseki. ko pa začnejo migati, se plaziti in rasti v višino, pa se tak vsa teža izgubi po celotni višini oz. se ne redijo tak hitro. moja puža je trenutn stara 4 mesece in ima 8 kg. se pravi, da bo pri 6ih mesecih tud imela nekje 10 kg. men moja dohtarca niti najmanj ni omenila, da bi bilo kej narobe. in mimogrede-zgleda lepo zalit dojenček s špeh rolcami na pravih mestih, kjer jih dojenček pač mora imetiuser posted image
jst bi tvojo dohtarco nekam poslala in premislila o menjavi, ker takle starše samo brezveze strašijo. adijo, pamet, no...

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu FLOWR12)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dotik vpliva na dojenčkov genetski zapis
Objemi, poljubčki, nošenje po rokah in nežnost, ki jih starši nudimo svojim dojenčkom, jim ne daje zgolj občutka varnost...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?