|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 11:26:29   
soncica01
Pozdravljene,

vprašala bi kako in kdaj ste svoje otroke povsem odvadile od pleničk? Naša je stara skoraj 3 leta, pleničko ima še za popoldansko spanje in seveda zvečer ko gre spati.
Ne vem, ali je že čas da jo začnem počasi odvajati od tega in če je, kako se je najboljše lotiti? Ali pa to pride pač samo od sebe ... z razvojem ...


Hvala in lp vsem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 13:32:58   
Star_a
Če bi bilo kaj na mamah potem bi že čisto vsaka mama že takoj po rojstvu otroka odvadila od pleničk :)))  To pride z razvojem ,ko bo njeno telo pripravljeno. Na začetku se pogovarjajte malo o tem potem pa poskusi najprej pleničko dat stran za popoldansko spanje

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 13:39:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01
..., kako se je najboljše lotiti? Ali pa to pride pač ....

Mi smo ga ponoči dajali lulat. Lulat je šel tik pred spanjem in potem tam nekje ob 1h ali 2h, ter takoj zjutraj. Ko je bil v takem režimu nekaj časa suh, smo umaknili pleničko. Sem pa ga dal tudi lulat dvakrat na noč npr ob 11h in 3h.

Od takrat se je npr. polulal max 3x v treh letih, lahko da je bilo tudi zaradi prehlada ali stresa, vendar je to bilo vsakič ko ga npr. ponoči nismo dali lulat in se je zvečer precej napil. V glavnem ocenjujem da bolj po moji krivdi kot njegovi.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 13:41:03   
Star_a
tehnofil-TI si ga dajal lulat,ni sam otrok.  otrok je priravljen,ko sem sam zbudi oz. začuti potrebo po lulanju se zbudi in gre lulat. ne pa da se starši ponoči zbujajo in dajejo otroka lulat.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 13:50:16   
Brbs
Naša je tudi skoraj 3 leta, že od pomladi brez plenice čez dan, razen ponoči. Ampak ponoči očitno zelo veliko lula, tako da je plenica zjutraj težka kot kamen in zaradi tega je še ne mislim odvajat. Morda poleti...

Sinko pa je imel do dobrega 3. leta pleničko čez dan in ponoči in ko se je "odločil", je dal pleničko čisto stran - podnevi in ponoči in se ni praktično nikdar ponoči pomotoma polulal. Razen za kakanje jo je še želel pol leta dlje user posted image

Tista plenica ponoči mene nič kaj ne moti, za čez dan pa sem si želela da se je čimprej znebi. Hčerki je torej uspelo eno leto prej ko sinku, ampak nočno plenico pa bosta verjetno dala istočasno stran...po dobrih treh letih

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 14:00:17   
Star_a
Brbs polna plenička zjutraj ne pomeni nič. Otrok je zdaj star že 3 leta in dobro ve,da je plenička za lulanje in kakanje. meni so tudi vsi govorili češ da pleničko damo stran ko bo suha zjutraj.je bila isto kot pri vas tako polna in težka...... No,naj povem da to ni znak da otrok še ni zrel.Mi smo pleničko dali stran ,nisem čakala da bo suha. parkrat je bila kakšna nesreča in to je bilo to.
In par prijateljicam sem tudi tako svetovala in vsem se je obrestovalo.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 14:29:40   
KOKICA32
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

tehnofil-TI si ga dajal lulat,ni sam otrok.  otrok je priravljen,ko sem sam zbudi oz. začuti potrebo po lulanju se zbudi in gre lulat. ne pa da se starši ponoči zbujajo in dajejo otroka lulat.


Tako je bilo pri nas (2 leti in 9 mesecev), ko smo mu dajala še pleničko gor. Vedno, res vedno, tudi, ko je bil bolan je vstal in šel lulati/kakati. Potem pa sem nekega dne pleničko opustila, mu oblekla spodnje hlačke in mu rekla, da je sedaj pa že res veliki fant, ker niti ponoči več ne potrebuje pleničke. Na njegovo posteljo sem dala nepremočljivo podlogo, tudi v spalnici, saj ponoči zleze k nama in sestrici (3 mesece) in je do danes vse super.user posted image Tak, da JA otrok sam ve, kdaj je pravi čas.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 14:51:44   
krogec
mislim, da je najboljše to narediti čim bolj sočasno; pri nas smo poleti, ko je bila stara 2,5 let, ukinili plenice - se je pupa strinjala, da je čas za hlačke; prvi dve noči sem ji zvečer še dala plenico (zjutraj je bila suha, je pa takoj tekla lulat), tretjo noč pa ne več- tako smo se rešili plenic; kakšna nesreča se je zgodila, čeprav pa ne ponoči, temveč podnevi, ker enostavno "ni časa" med igro user posted image
mislim, da je dolgotrajna uporaba plenic ponoči samo potuha za otroka (razen če ni zdravstvenih indikacij), ker danes se dobijo zelo kvalitetne nepremočljive zaščite za jogije, tako da se nič ne uniči


_____________________________

¤ ¤ ¤

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 14:55:26   
Anonimen
Naša je bila zdaj stara 3 leta in je od začetka poletja brez dnevne plenice ... ponoči jo pa še ima ... smo parkrat probali, da je bila ponoči brez, pa smo en teden vsako noč 1-2x preoblačili posteljo, vsi trije smo bili pa taki ko zombiji ... tako da smo to misel za nekaj čas opustili ... se je pa učeraj prvič zgodilo, da me je ponoči poklical a, da jo lulat in sva šli in zjutraj je bil aplenica suha ... tako da upam, da se bo ta trend nadaljeval user posted image

(odgovor članu KOKICA32)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 15:02:39   
poli*
Naša je bila pri približno 2 letih in 4 mesecih čez dan popolnoma suha (tudi v vrtcu), plenice za popoldansko spanje ni več potrebovala pri 2,5 letih.
Sedaj ima 3 leta in 2 meseca, ampak ima nočno plenico še vedno... sem poskusila 3 dni zaporedoma, pa očitno še ni pripravljena. Bomo počakali še kakšen mesec in nato spet poskusili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
28.12.2011 15:09:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Star_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 15:30:43   
Brbs
IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

Brbs polna plenička zjutraj ne pomeni nič.


Ja, pomeni vstajanje ponoči, da bo šla lulat user posted image  sicer sem zadnji poskus naredila poleti - da je spala brez pleničke - in smo hodili lulat vsakih par ur...ne vem če se mi da. Bom počasi spet poskusila, najkasneje poleti. Ko dobimo tretjegauser posted image

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 16:05:11   
mini86
js mislim da je še čas..moj je star 2,5 leti in ima tako podnevi kot ponoči pleničko..pa se tud malo ne sekiram..bo ko bo..najverjetneje poleti..
sicer vsako previjanje sam reče da bi šel na stranišče to je pa tudi vse..

vse ob svojem času


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 19:12:14   
lotkla
Ko je bil star 2 leti je imel pleničko ponoči, čez dan pa samo ko je šel spat za dve urci.
Pri 2 letih in pol samo ponoči nekaj mesecev, preden je dopolnil 3 leta, pa jo tudi ponoči ni imel več. Je pa do 3,5 leta kakal v pleničko.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 19:14:55   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Star_a

tehnofil-TI si ga dajal lulat,ni sam otrok.  otrok je priravljen,ko sem sam zbudi oz. začuti potrebo po lulanju se zbudi in gre lulat. ne pa da se starši ponoči zbujajo in dajejo otroka lulat.


se podpišem.

sploh pa,.. kaj ti pomagajo podatki, kdaj je keri otrok ostal ponoči suh? Ne štekam. Tvoj otrok je pač tvoj otrok in ko bo pripravljen pač bo,.. ne vidim neke krize.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
28.12.2011 20:26:14   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

Pozdravljene,

vprašala bi kako in kdaj ste svoje otroke povsem odvadile od pleničk? Naša je stara skoraj 3 leta, pleničko ima še za popoldansko spanje in seveda zvečer ko gre spati.
Ne vem, ali je že čas da jo začnem počasi odvajati od tega in če je, kako se je najboljše lotiti? Ali pa to pride pač samo od sebe ... z razvojem ...


Hvala in lp vsem.



Mi smo tole opravili pri dveh letih, ko se je sam odločil, da pleničke ne bo imel, ker ga žuli.... okoli 11h zvečer sem ga nazadnje nesla lulat, vsega skupaj se mu je mogoče zgodilo 2x, da se je ponoči polulal.
Glede na to, da nima več dnevne pleničke, bi jo poizkusila ukinit tudi za spanje. Če pa nekje po parih dneh ne bo suha postelja, pa pleničko nazaj, pa se nič ne sekirat, ker ima čas.
Mi smo imeli sistem, da je nazadnje pil cca 1 uro pred spanjem, potem je seveda standardni režim kopanje/tuširanje, risanka/pravljica, cartlanje, lulalanje - spanje. Okoli 11h, 12h, predenj sem sama šla spat, pa sem ga sprva nosila lulat. Če pa še dnevno ni povsem suha, pa nočne pleničke še ne bi jemala.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
29.12.2011 10:27:40   
Brbs
No, sva danes ponoči probali. Mala je bila navdušena nad idejo brez pleničke in je šla tako tudi spat. A je bilo prvo konkretno močenje postelje okoli 11h, ter drugo (tudi konkretno) zjutraj ko (ali preden) se je zbudila user posted image  Kljub temu, da je rekla, da bo šla sama lulat ko jo bo tiščalo ali pa me bo poklicala.

Danes bom poskusila še enkrat, s tem da jo bom tudi jaz dala okoli 11h lulat, pa morda še enkrat proti jutru (če se bom zbudila).

In če se bo danes tudi polulala, bom zadevo pustila nadaljnih nekaj mesecev pri miru.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
29.12.2011 14:24:09   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs
.... Kljub temu, da je rekla, da bo šla sama lulat ko jo bo tiščalo ali pa me bo poklicala.

Mah, otroci se npr. lahko tudi polulajo med igro, ker se preveč vživijo in enostavno pozabijo oz. preslišijo signale za lulanje, tako da ni pričakovati da se bo sam kar zbudil.

Ti bi se rada znebila pleničk, ona bi rada "že bila velika" tako da ji samo pomagaj s temi vmesnimi lulanji in ji tako tudi dvigaš samozavest da bo zmogla, saj je bila polulana postelja verjetno za njo še večji neuspeh kot je bil za tebe.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
29.12.2011 14:30:42   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs
...prvo konkretno močenje postelje okoli 11h, ter drugo (tudi konkretno) zjutraj ko (ali preden) se je zbudila....

Torej si izvedela kdaj je njen čas za lulanje.

Naš se je predvsem zjutraj začel precej premetavati po postelji. Takrat sem ga dal lulat in se je nato spet umiril in je lahko spal naprej.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
29.12.2011 14:33:12   
Anonimen
Eto, glede na to, da me je predvčerajšnjim ponoči poklicala da jo lulat, pa da mi je včeraj rekla, da bo velika in da bo brez plenic, sem ji za čez noč dala samo gatke ... no pa jo grem ob polnoči pogledat in jo potipam, pa je bila čisto mokra, a je niti tolko ni to motilo, da bi se zbudila ... če je nebi šla pogledat, bi v mokrem celo noč spala user posted image ... tak da bodo pleničke še nekaj časa v igri ...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
29.12.2011 15:00:02   
sunny24
Naša je bila čez dan suha od letošnje pomladi (2 leti in 2 meseca). Za popoldansko in nočno spanje je še imela plenico, v začetku poletja je sama izrazila željo, da popoldne za spat ne bi več imela plenice (sem ji dala v postlo pod rito nepremočljivo podlogo za vsak slučaj)-se je mogoče lih ene 3x polulala. Oktobra pa se je odločla, da tudi ponoči ne bo več mela pleničke, pokliče za lulat al pa gre kar sama, pa mi pride pol sred noči povedat da je šla lulat. Do zdej se je ponoči ene 5x max polulala v postlo, pa še to, ko je bila bolana, pa je full pila.
Jst je nisem nič silila...Sem jo pustila, da se sama odloči, da ne bo več mela plenic in nam je prov lepo uspelo! user posted image


_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
1.1.2012 15:34:44   
mucamaca2
vsak otrok malo drugačen. prvemu smo pri 6. letih zaradi močenja kupili hlačke z alarmom ( uspešno), drugi je pri 3.letih odklonil pleničko, ker da je ne rabi več...

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
1.1.2012 15:39:37   
neisha80
Mi nismo nikoli prakticirali pleničke za spanje,ko se je odločla dat plenice stran smo jih ukinili čist.Prve tedne sem res skoz samo prala posteljnino pa pižame:-) Ampak se je kar hitro uredilo.

(odgovor članu mucamaca2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
1.1.2012 18:03:03   
tasa_m
Teden dni ko je bila brez pleničke čez dan, sem ji dala vstran tudi pleničko ponoči. Saj je že cel čas (kakšen mesec pred dnevnim odvajanjem) bila suha.


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj je konec pleničke za spanje?
1.1.2012 20:55:55   
PC Baby
Naš je pri 2,5 bil čez dan brez plenice, cca. en mesec pozneje pa je ni hotel več niti za dnevno spanje in dejansko se je v treh mesecih 1x samkrat zgodila nesreča. Čez noč pa jo še ima, ampak se čedalje bolj pogosto sam zbudi in pokliče, da ga lulat - poštimamo, plenico gor in spat naprej. Je pa zjutraj vseeno še polna.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?