|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 10:06:50   
valentiina
Imam punčko staro 8 dni. Ker je tak lenivček in ni in ni hotela jesti prvih par dni, smo jo prav silili da je kaj pojedla (je na flaško, ker se mi nikakor ne more prisesat na bradavico, čeprav to vztrajno ponavljava). Sedaj je normalno (na 3 ure po 50-70ml, včasih več včasih manj). Drugače je zelo pridna, ko se naje zaspi in ni nobenega problema. "Problem" se pojavi ponoči. ko jo hranim nekje od 3-4 ure, saj mi že par dni ravno v ta čas začne neutolažljivo jokati (to se je ponovilo sedaj že 4 dan, odkar lepo papa). Ko jo nosim gor in dol po sobi se umiri in napol zaspi, a ko jo dam v posteljico odpre oči in začne jokati. Tako da jo lahko potolažim le tako, da jo vzamem k sebi v posteljo, jo položim na prsi in skupaj zaspiva. A ker se je to sedaj začelo ponavljati me je strah, da jo lahko nekako razvadim in ne bo hotela spati več v svoji postelji, ker bo vedla da ko začne jokat jo bom vzela ven. Nekateri pravijo, da je dobro pustiti otroka da se zjoče - kaj mislite? Jaz jo nekaj časa pustim (max. 3-5min), ampak potem jo moram vzeti ven, ker se ze cela trese in brca z nogami ter boksa z rokami. Vse skupaj je podobno temu kot da bi imela krče - ampak je za to najverjetneje še prezgodaj. Patronažna mi je rekla da mogoče išče le bližino (ker je ne dojim nima veliko stika s kožo). Ampak ne vem, ne bi rada naredila kaj narobe. To je moj prvi otrok in res nimam izkušenj ;-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 10:24:42   
nejika
O, veliko nas ve kako je to. Najprej se prepričaj, če je dobro podrla kupček. Potem je možno, da je še lačna. Če tudi to ni, so tudi že krči možni oz da se ne more pokakat. Najverjetneje pa rabi bližino, naša jo je. In tako sem jo vzela k sebi v posteljo da se je pomirila, ko je zaspala jo brez problema neseš v njeno posteljico. Naša je sedaj stara dva meseca in ima še vedno občasno potrebo po dotikih. Otrok se ustraši, da je ostal sam. In tako majhnega težko razvadiš ker to je normalno. Verjemi imam že eno hčerko in to mine. Vem pa, da je težko ponoči ko bi rada spala. Ampak čas hitro mineva in potem to pogrešaš...

(odgovor članu valentiina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 10:26:06   
nejika
aja, še to. naša je imela to vedno ob uri, ko sem rodila (tri ponoči).

(odgovor članu nejika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 10:43:12   
valentiina
Kupčka lepo podirama, tudi lačna ponavadi ni več potem, čeprav jo daje taka živčnost, da si včasih tišči tudi po celo rokico v usta, ampak ko jo probam nahranit to odločno odklanja. Mogoče bi res lahko bili krčeki, ker se ne pomiri tudi po eno urco skupaj (skoraj ves čas kriči in brca z nogicami), ampak ne vem ali je to možno že tako hitro? Ali pa res potrebuje le bližino, ker se še ni navadila na nov svet. Saj pravim, zame je to vse novo in se še čisto lovim :-)

Hvala za pomoč.

(odgovor članu nejika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 10:53:42   
Nina00
Novorojenčka NE MOREŠ razvadit. Prav je, kar ti tudi tvoji občutki pravijo, da reagiraš na njen jok. Če se pomiri pri tebi, jo kar cartej. Če imaš občutek, da jo matra nekaj v trebuščku tudi potem, ko je podrla kupčka, jo probej ob crkljanju na rahlo masirat po trebuščku oz. si jo tako naštimat na roko, da leži s trebuščkom na tvoji dlani. Pri našem je to malo pomagalo.

(odgovor članu valentiina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 11:31:35   
Auri
Poizkusi jo zaviti v eno dekico, da se bo pocutila bolj "stisnjena" nato jo polozi v postwljko. V posteljki se novorojencki lahko pocutijo neugodno, ker je le ta prevelika.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 14:49:13   
m_o_i
no, krci so ze omenjeni-pri nas je bilo ravno to.
tudi star se ne en mesec in tudi "neprava" ura za krce (po nekih kvazi smernicah)-stiri zjutraj user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Auri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 16:20:15   
Evita78
Novorojenčka ne moreš takoj razvaditi, nekje do tretjega meseca potrebujejo več bližine oz. stika z mamico. Kar je čist normalno, glede na to, da so bili prej tako utesnjeni v maternici...potem pa naenkrat v postelji, pa sami...

Sicer so dojenčki različni, eni rabijo te bližine več, drugi manj. Moj prvi otrok je to potreboval nekje prva dva meseca, sedaj pa imam doma en mesec staro punčko in tega ne potrebuje več. Je pa res, da se dojiva in je očitno tega stika dovolj. Ker prvega nisem mogla (ni imel dobro razvit sesalni refleks, kar je normalno za nedonošenčke) in sem si pač črpala mleko do njegovega sedmega meseca...ampak tako je stika bistveno manj...

Ti jo kar lepo crkljaj, boš videla, še prehitro zrastejo in tega potem ni več toliko...

Pa srečno in velik lepih trenutkov z user posted image  ti želim.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 18:40:33   
Anonimen
js mojga nikoli ne puščam da bi jokal,ker mislim da je še premali da bi izkoriščal,pa tudi zastonj ne joka, rabi pač ljubezen :) lahko pa tudi. js ga pomirim tako da kkšno zapojem in dam nazaj v posteljico, čeprou moj ponoči nikoli ne joče ( zaenkrat, star je 4 mesece) sm pa nekje prebrala da ima otrok prvih 20 minut zelo rahel spanec in se bo skoraj verjetno zbudil. ampak kje boš ponoči čakal 20minut. sm pa mnenja da lahko bi bili krči. mogoče daješ vitamin 3d? men je zdravnica rekla da naj uporablam kej druzga ker so kr veliki povzročitelji krčov.
sicer pa, men je moja mami rekla da če misliš da ma otok krče če joče al pa da se zvija, mu daš čist malenkost sladkorčka na dudico, js sm to prakticirala parkrat, pa se ni razvadu da bi on izsilu pa skoz zdej dudo vn metu zarad tega da bi še dobil, nucal je pa ful, res ful.

(odgovor članu valentiina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 19:28:47   
pikomiko
Jest tudi mislim, da znajo bit krči, zakaj pa nebi bli pri 8 dneh. Krči so zato, ker novorojenčki še nimajo dozorelega prebavnega traku in jim hitro kaj ne ugaja. Ti jo kar mirno k sebi vzemi in pocrkljaj, ko zaspi pa nazaj v njeno posteljco. Meni je moja P rekla, da do treh mesecev ne moreš razvadit otroka. Čim več telesnega stika, brez skrbi ne bo škode ampak ooooogromno koristi. Kolkrat sva midva ponoči med dojenjem oba zaspala pa sem ga šele čez 4 ure dala v posteljico pa sedaj ni nobenega problema spat v svoji posteljici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
18.4.2012 22:13:46   
Najin_pikec
Ti jo kar pocrkljaj, to pač rabi. Moj sinček je tudi ponoči do 2 meseca spal v postelji med nama z možem, zdaj pa ne več. Ko sem ga začela ponoči v sede dojit, sem ga lahko odložila v njegovo posteljico, prej pa sem običajno zaspala, predno je pojedel. Zjutraj ga pa še vedno rada k sebi vzamem, da se malo pocartava. Še prehitro bo prišel čas, ko se ne bodo več hotli crkljat user posted image .

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
19.4.2012 0:03:29   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: valentiina

Kupčka lepo podirama, tudi lačna ponavadi ni več potem, čeprav jo daje taka živčnost, da si včasih tišči tudi po celo rokico v usta, ampak ko jo probam nahranit to odločno odklanja. Mogoče bi res lahko bili krčeki, ker se ne pomiri tudi po eno urco skupaj (skoraj ves čas kriči in brca z nogicami), ampak ne vem ali je to možno že tako hitro? Ali pa res potrebuje le bližino, ker se še ni navadila na nov svet. Saj pravim, zame je to vse novo in se še čisto lovim :-)

Hvala za pomoč.

kaj pa hrana ki jo ti ješ?

(odgovor članu valentiina)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
19.4.2012 9:20:11   
hani bani
valentina...mojo punco sem doila samo 1 teden potem sem vidno začela ostajat brez mleka zato se od 3 tedna naprej fotramo samo še z adaptiranim mlekom. na žalost smo tud mi dobil krče pa čeprav se futramo po flaški pazimo na zrak in podiramo kupčke. na začetku ko mi je jokala od 17-21ih nonstop ko je boga že skor ostala brez glasu mi je dr rekla naj pred vsakim obrokom dam po žlički 15 kaplic sab simplexa. no jok smo omejili samo od18-19h in zdaj je rekla dr da naj ji polek teh kapljic dam še v mleko 5 kaplic coliprev....no zdaj lahko rečem da joče na vsake 2 dni po dobre pol ure :)
aja tamojo mam nonstop v dekici zavito ku štručko...če jo ponoč probam odvit ni šanse da bi zaspala...se počuti varno. aja pa če išče bližino bi mogoče probala tudi tako da slečeš spodnjo maico ki diši po tebi in jo daš zraven v posteljico...baje da zažigajo te fore :P

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
19.4.2012 11:47:08   
Anonimen
kaj pa mleko z kamilicam.moj je meu ene parkrat pomoje krče, sm mu kamilce sam mau namočila v vodo pol pa aptamil not,isto ful nucal,pa tud zaprti so manj

(odgovor članu hani bani)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
20.4.2012 8:17:56   
hani bani
lott...ko je tamoja mela ful hude krče jo je čisto prekuhalo ko da bi imela vročino in pol je bla seveda še žejna ...tako da prakticiram da ji dam nekje ob teh urah ko naj bi bili krči čaj od komarčka z dodatkom kamilice in ga spije 35 ml na eks...ampak dokler nismo mel kaplc ni nič nucalo čajčkat. verjetno je od otroka dvisnu...usakemu paša kaj drugega. res pa je da po čaju prdi ko velika :P

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
20.4.2012 8:53:39   
mateyka
8 dni - pa kako jo boš razvadila ko še 14 dni ni stara? pustit za se zjoče? pri 8h dneh? ljubi bog, saj je še novorojenka. tretiraj jo tako. daj ji to kar dojenčki potrebujejo. nahrani in previjaj, daj ji bližino ko jo potrebuje. saj kaj več niti ne rabijo ko so tako mali user posted image
počakaj eno leto, boš videla, pravo delo šele pride user posted image

(odgovor članu hani bani)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
20.4.2012 10:15:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
20.4.2012 12:20:36   
hani bani
gromska...naj te ne srbi...prosim brez kakšnih kritik....dajmo bit razumljivi do soljudi saj vemo kako je ko je prvič! nihče ni prišel učen na svet zato se marsikomu in marsikdaj porajajo uprašanja kaj pa kako?! tiste ki jih imajo že več itak se jim zdi blesavo kar mi tle sprašujemo k mamo prvega ampak pomoje ste pr prvem otroku ble čisto iste...polne uprašanj na katere niste vedele odgovora al pa ste samo rable potrdite za to da ste se bolš počutle :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
20.4.2012 13:34:18   
Anonimen
ja res ja, vsak otrok svoja zgodba, več glav več ve. upam da bo tale mamica našla rešitev za svojo princesko

(odgovor članu hani bani)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
20.4.2012 13:40:33   
hani bani
lott....hvala bogu da obstajajo forumi da se lahko te glave skupaj naberejo :)
sama sem bila že velikokrat potolažena na ta račun k so mi druge punce svetovale in pomagale....vsak rabi kdaj kakšen pameten nasvet :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Spanje novorojenčka ponoči - jok ob isti uri
20.4.2012 13:50:54   
Anonimen
res je ja, učasih pa paše tud komu kej nazaj zabit da lahko doma dobr funkcjoniramo, kle loh daš vn iz sebe :) :) :) pa da nebo pomote punce

(odgovor članu hani bani)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?