|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 12:39:36   
Anonimen
konc nov. mam rok pa bi si privošla brazilsko, da mam pol mir za neki časa... a je kšna kontraindikacija proti temu?

torej a je ok, če se gre na brazilsko v visoki nosečnosti?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 12:41:21   
Anonimen
Amm,logično pomisli kaj ima puljenje dlak z vagine in okrog anusa z plodomuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 12:42:46   
naja17
Ma brez panike... Jaz sem celo nosečnost hodila, na koncu sva bili pa s kozmetičarko zmenjeni, da pač prletim kadar čem, sam da me uni tam ne pipkajo user posted image ...

Anonimna 2 - pač lepo je vprašala, sej je lahko nekomu vse logično, pa pač s previdnosti vseeno vpraša.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 12:44:44   
ronja
Otrokov živčni sistem je čisto ločen od tvojega, tako da ga nič ne boli, če to misliš. NI nobene kontraindikacije, vsaj ne da bi jaz zanjo vedela. Sama sem šla in je bilo prav fino, da sem mela mir s tem v p. Saj ni problem, hitro naredijo tudi oni, samo jaz ne maram britja, ker me potem pika in mi je bilo to veliiiiiko ljubše, njim je bilo pa tudi všeč, da jim ni treba. Pa če bi te porod presenetil je tudi fajn, če ni časa za britje, da je to že zrihtano, če bi se slučajno kaj natrgalo ali bi bilo treba rezat (upam, da ne, mimogrede;).
Brez skrbi torej:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 12:47:57   
Anonimen
sem šla malo pred rokom in tudi že prej med nosečnostjo, nobenih težav in priporočam!

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 13:13:05   
Grizo
user posted image Ja, ni slaba ideja. Saj je res za depilacijo v zadnjih dnevih potrebne kar nekaj gibčnosti in pazljivosti, hihi.

_____________________________

Ta teden knjižna nagradna igra na http://www.facebook.com/knjiznikoktajl . Nagrade: Nesbo & Juul.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
25.10.2012 13:51:06   
Anonimen
hvala punce za odg. sm se že naročila v pondelk mam user posted image

ker ni šans da js zdej sploh še kej vidm tam, kaj šele dosežem, vprašala sm pa za vsak slučaj, kaj js vem lahko pa da so kšne kemikalije v vosku k niso priporočljive za nosečnice (kot nekatere barve za lase)...

edin opazla sm, da se mi zarad brazilske poveča izcedek (al pa ga bolj opazim user posted image ) to bo pa treba pošitmat pred porodom... s kšnimi vaginaletami najbrš al pa kej...

(odgovor članu Grizo)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
26.10.2012 18:09:01   
Anonimen
Punce, ki ste hodile med nosečnostjo na brazilsko ... kakšna razlika v bolečini pred nosečnostjo, med nosečnostjo in potem ob koncu nosečnosti? Glede na to, da postaja spolovilo vedno bolj prekrvavljeno pa to :).

Povečan izcedek imaš mogoče zaradi slabe higiene pri kozmetičarki (uporablja rokavice, ležiš na čistem?) ali pa zaradi kake kremice/robčka, ki jo dobiš na koncu depilacije? Vsaj jaz vedno dobim neki za obrisat, pa namaže me tudi z neko hladilno stvarjo :). Ali pa si zgolj bolj občutljiva na mehanske dražljaje?

&

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
26.10.2012 20:12:35   
giotti
Živjo

Naj samo povem, da lahko britje med porodom v porodnišnici mirno zavrnete. Ni nobenih težav s tem. Sama sem rodila čisto natur tamle spodaj user posted image . Samo rekla sem, da ne želim britja, pa niso delali s tem niti malo problemov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
28.10.2012 16:42:59   
hubi
Jaz ne bi šla na brazilsko niti v normalnem stanju, že pri bikini delu ne boli za umret.user posted image

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
28.10.2012 21:31:16   
Tanja83
stvar navade in občutljivosti. odvisno pa je tudi od moči dlak. Moja kolegica, ki ima full močne dlake, vsakič joka, pol pa naredi napako, da vmes nima denarja in se pobrije, pa gre potem čez neki časa spet na brazilko, je pa sploh katastrofa.
jaz hodim na brazilsko že ene 5 let, niti prvič me ni bolelo tako, kot sem pričakovala in brala po forumih, pakticiram pa to raje, kot britje, ker je moja koža za to preveč občutljiva.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
29.10.2012 9:13:22   
Inigo
res boli prih parkrat, potem je pa veliko bolje.

od začetka sem tudi hodila h kozemtičarki, potem pa sem, zaradi visokih stroškov s tem, sama kupila grelec in vosek in pričela sama z depilacijo. prvič je trajal pol ure, zdj sm pa v 10 minutah fertik. al pa še prej.

zdj sm v 29. tednu in sm si jo prejšn tedn delala. mal mi je delal težave, kr mal slabš vidim dol user posted image ampak se tolk na pamet poznam, da sm si jo prav fajn nardila. mogoče mi rata do konca tko user posted image

(odgovor članu Tanja83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
29.10.2012 15:10:43   
moci
moja kozmetičarka mi je pa ravno zadnjič razlagala, da ne dela brazilke nosečnicam proti koncu nosečnosti, ker so žile tako napolnjene s krvjo, da hitro lahko pride do krvavitve. pravi, da bi lahko tudi izkrvavela user posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
29.10.2012 15:36:25   
ursonok
Po moje ni nobenih kotraindikacij. Če to delaš iz lasnega užitka, si kar privošči.
Ne razumem pa, zakaj bi to počel zaradi porodnišnice. Mene niso nikoli brili in me tudi v tretje ne bodo (dvakrat rodila v tujini). Zakaj naj bi me? Pustijo naj mojo luliko pri miru, dlake nikogar ne ovirajo, tudi šivanja presredka ne (mi je rekla sestra, ki me je šivala), tako da so te "zahteve" morda le estetska kaprica porodničarjev. Ampak to je že njihov problem, ne moj user posted image .

Kar se pa "higiene" tiče - ki je dostikrat kao "argument" tistih, ki se brijejo - , so pa naravne lulike, se pravi kosmate, veliko bolj higienične, saj imajo dlake svojo funkcijo - preprečujejo stik čudnih stvari s sluznico, vdor umazanije v nožnico. Če si pobrit, te zaščite nimaš, poleg tega pa obstaja še verjetnost blažjih vnetij pobrite površine (sploh če se ne znaš briti).

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
29.10.2012 16:40:59   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ursonok

Po moje ni nobenih kotraindikacij. Če to delaš iz lasnega užitka, si kar privošči.
Ne razumem pa, zakaj bi to počel zaradi porodnišnice. Mene niso nikoli brili in me tudi v tretje ne bodo (dvakrat rodila v tujini). Zakaj naj bi me? Pustijo naj mojo luliko pri miru, dlake nikogar ne ovirajo, tudi šivanja presredka ne (mi je rekla sestra, ki me je šivala), tako da so te "zahteve" morda le estetska kaprica porodničarjev. Ampak to je že njihov problem, ne moj user posted image .

Kar se pa "higiene" tiče - ki je dostikrat kao "argument" tistih, ki se brijejo - , so pa naravne lulike, se pravi kosmate, veliko bolj higienične, saj imajo dlake svojo funkcijo - preprečujejo stik čudnih stvari s sluznico, vdor umazanije v nožnico. Če si pobrit, te zaščite nimaš, poleg tega pa obstaja še verjetnost blažjih vnetij pobrite površine (sploh če se ne znaš briti).


To pa sploh ni res kar pišeš. Zelo slaba tolažba, tistih, ki se ne brijejo.
Vsak bizgec ve, da te pred vsako operacijo, posegom v telo obrijejo. Pa če je to roka, noga, trebuh ali spolovilo. Le zakaj, no? Najbrž res zato, ker so dlake tako super truper. Dokler ničesar ne gre narobe, te ne rabijo skrbet 10 cm dlake. Če pa gre kaj narobe (kar nikoli ne veš), pa verjami, da je brez dlak boljše.
Nobena kosmata ni bolj higienična od obrite. Ne vem, kdo te je to naplahtal.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.10.2012 16:42:52 >

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
29.10.2012 20:56:10   
ursonok
Vsaka kosmata je bol higienična od obrite. Tako me "plahtajo" ginekologi user posted image . To kot prvo.
Kot drugo pa: porod ni OPERACIJA, draga moja. Ja, pred CR te obrijejo, tudi mene so, in nisem imela nič proti. Pri porodu pa imam. In štartam na to, da pač ne bo šlo nič narobe. Zakaj potem ne hodiš okoli s pobrito glavo - komot te jutri povozi avto, pa bo potrebna ultra operacija. Pa še bolj higienično bi bilo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
30.10.2012 7:27:37   
Paštetka
Porod res ni operacija, te pa v 80% režejo, naredijo epiziotomijo. In ja, to je poseg. In noben mi ne bo govoril oz. prepričeval, da je šumo lažje sešit, da je manj možnih komplikacij.
Ja, tudi, če ima kdo prometno nesrečo, ni možno vedno človeka posebej pripraviti na OP, ga obriti.... Ampak, ko pa se da pa ga vedno. Zakaj le? Ker je tako manj možnosti infekcije. In zaradi mene, lahko ti tvegaš, jaz ne bom.
Sicer ne vem kakšnega ginekologa imaš ti...
Dlake bi kao naj preprečevale vdor zun. bakterij v nožnico. Ja, ja, ...saj sem hodila v sr. zdravstveno šolo.

In tudi na dlakah se sploh v času M, toplih dneh, ženskah, ki imajo izcedke...hitreje zaradi same šume razmožujejo bakterije. Prav tako neprijeten vonj.....in lahko se ti 5x na dan umivaš.

Sicer pa nekateri moški baje obožujejo, če ženska tam spodaj "diši" po sirču user posted image


(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
30.10.2012 10:47:13   
ronja
pravi, da bi lahko tudi izkrvavela

Joj, no! To je neumnost! Žile tam dol so seveda bolj napolnjene s krvjo, ker se vse pripravlja na porod in se tkiva raztezajo itd... vendar pa prvič ne pokajo kar tako, zato, ker en mešiček od dlake ven potegneš, drugič pa tam niso neke vene, da bi zato izkrvavel (veno imamo pa res tik pod kožo v dimljah, tako da je recimo zelo nevarno vozit s ključi v avtu - v primeru trka te pas stisne in potisne ključe vate, tako da se baje kar pogosto zgodi, da človek umre zaradi tega - vir so prometniki, z njimi se kregajte, vena je pa res tam čisto zgoraj, ampak to ni na spolovilu)

Mene niso nikoli brili in me tudi v tretje ne bodo (dvakrat rodila v tujini).

V Sloveniji te pobrijejo, razen če si izrecno proti, pa še takrat bo večina babic malo križem gledala, ker če te šivajo, je težje, to gotovo, vsaj našim, ki niso navajeni. Mene 2. niso pobrili, ker se je tako zelo mudilo in ker prvič nisem bila šivana. Sicer pa, če je čas, te pobrijejo v vsakem primeru (sem prej 2x rodila naravno brez šivanja, pa bi me 3. pobrili, če bi meli kaj;). Lahko pa odkloniš, samo se mi zdi boljše kregat v p. za pomembne reči, ne za take male, ki nimajo veze z otrokom (pač vsak zbere svoje bitke).
Rane se na splošno lepše zaraščajo, če ni dlak - zato se tudi kolesarji brijejo po nogah, ker pač dostikrat padejo in se potem hitreje poceli. Če bi bila velika nevarnost, da bi padali po cesti in si razbijali glavo, bi se verjetno tudi preventivno brili vendar je nevarnost mala, lasje pa imajo vseeno zaščitno funkcijo, ki v mrzlih dneh zelo prav pride, zato jih pač nosimo. Tudi dlake imajo svojo zaščitno funkcijo, vendar je pri porodu pač možnost, da bojo morali šivat, zato se jih takrat začasno znebijo. Meni ni všeč britje, ker me pika, azto sem izbrala to metodo.

Kar se funkcije dlak tiče, se pa strinjam. Pač včasih naredimo kompromis, ker je pač eno zlo manjše kot drugo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
30.10.2012 13:50:02   
ronja
Pardon - nevarno je vozit s ključi v žepu, ne s ključi v avtu (to itak ne gre drugače pri navadnih avtih:D).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
8.11.2012 10:26:30   
Anonimen
Svež odgovor dr. Pušenjaka (7.11.2012)

Depilacija spolovila je možna tudi v nosečnosti, se pa odsvetuje uporabo metode puljenja dlak. Bolje je dlake rezati nad kožo, bodisi le na kratko pristriči ali pa kvečjemu briti z ustrezno za intimno področje prilagojeno napravo za britje. Sicer pa gola koža predstavlja večje tveganje za infekcije kot poraščena, saj ima intimnejši stik z oblačili, ki pogosto niso dovolj zračna, da bi se koža sproti sušila in se razmoči ter poškoduje, takšna pa je bolj dovzetna za najrazličnejše infekcije in poškodbe.

Osebno mi je to njegovo mnenje mimo in ga ne bom upoštevala (čeprav ga sicer cenim kot strokovnjaka).

&

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
8.11.2012 11:57:23   
Inigo

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Svež odgovor dr. Pušenjaka (7.11.2012)

Depilacija spolovila je možna tudi v nosečnosti, se pa odsvetuje uporabo metode puljenja dlak. Bolje je dlake rezati nad kožo, bodisi le na kratko pristriči ali pa kvečjemu briti z ustrezno za intimno področje prilagojeno napravo za britje. Sicer pa gola koža predstavlja večje tveganje za infekcije kot poraščena, saj ima intimnejši stik z oblačili, ki pogosto niso dovolj zračna, da bi se koža sproti sušila in se razmoči ter poškoduje, takšna pa je bolj dovzetna za najrazličnejše infekcije in poškodbe.

Osebno mi je to njegovo mnenje mimo in ga ne bom upoštevala (čeprav ga sicer cenim kot strokovnjaka).

&


ne gre to pr men. sm navajena brazilske in bo tko tut ostalo. ne počutim se fajn s šumo med nogami user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nosečnost in brazilska depilacija
8.11.2012 12:01:28   
Tippi
Bemti če ne bi šla jaz tud!

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?