|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvic na morje - logistika
28.5.2012 21:19:22   
cilla
Doma imam dva petmesecnika, v kratkem gremo prvic na dopust na morje. Sama na morju tako in tako nisem bila ze 15 let, zdaj pa v apartma v Istro user posted image . Drugi svet user posted image
Kaj ste/jemljete s sabo za tako majhne otroke? Zanima me predvsem glede AM in plenic. Tovorite s sabo vso količino za čas, ko boste na dopustu (plus 10% za vsak slučaj...), kupujete dol,...? AM imamo od DM, a sploh obstaja DM na Hrvaškem? Kako delate z vodo za AM - prekuhavate, nesete s sabo stekleničeno, dol kupujete stekleničeno,...

Bom hvaležna vaših izkušenj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvic na morje - logistika
28.5.2012 21:57:43   
petea
cilla,
glede AM ti ne znam nič pametnega svetovati, drugače pa: ne pretiravat, civilizacija in s tem trgovine bodo na dosegu roke ali pa največ nekaj minut vožnje z avtom proč, cena večine potrebščin je primerljiva z našimi

potrebščin in raznih otroških stvari praviloma starši vzamemo čisto preveč zraven na dopust, sploh če imamo na voljo v avtu malo več prostora user posted image

pri tako majhnih user posted image razmisli predvsem o tem, kako jih boste ščitili pred vročino, vetrom ipd. (senčniki, blazine, brisače ...)


(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvic na morje - logistika
28.5.2012 22:25:56   
cilla
Ma na plažo itak ne bomo hodili, jaz sem alergik na sonce, po kopanju v Jadranu me vse srbi, petmesečnika pa tudi še ne bosta gradila gradov iz mivke user posted image Gremo v bistvu zamenjat luft, ker je menda za otroke morski zrak dober user posted image . Zato se mi zdi, da se s kakimi brisačami in senčniki ne rabim ubadat in me bolj matra hrana in plenice. Ravno smo začeli z uvajanjem GH in tistih par kozarčkov kašic bom že vzela s sabo, ampak AM, s tem pa res ne vem, kaj. Moj (ki je tudi zadnjič prečkal mejo s Hrvaško, ko mobiteli še niso obstajali user posted image ) me po vrh vsega straši, da (otroške) hrane ne smeš nosit čez mejo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvic na morje - logistika
28.5.2012 22:40:16   
lojtra1
Cilia DM na Hrvaškem obstaja, sem ga glih letos v Umagu videla. Jest nesem sicer AM s sabo, vodo pa ustekleničeno pogrejem ( vodo kupim na Hrvaškem)

< Sporočilo je popravil lojtra1 -- 28.5.2012 22:41:26 >

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 6:59:44   
Tippi
Če bi ti jaz opisala, kako je potekal naš prvi dopust z novorojenko (ne dojenčkom!), bi si mislila, da smo padli na glavo. Res je, da je bilo to pred skoraj dvemi desetletji, pa vendar. Prepričana sem, da "novonastali" starši čisto preveč komplicirajo. Mi smo otroka "pobasali" skoraj dobesedno, kot to počnejo pri cigančkih in ne vem, če smo se imeli kdaj kasneje še tako fino (ok, to je malo za šalouser posted image ).
Moj nasvet. Lahko ga samo preletiš, lahko si ga vzameš samo toliko kot ga potrebuješ, lahko ga pa tudi ignoriraš, nič ne bom huda.
Torej:
Na morju se tudi rojevajo otroci, torej ni bojazni, da ni zdravnikov in ni bojazni da se ne da kupit plenic user posted image

Vse kar moraš imeti s seboj, je dobra volja in koš pozitivne energije in se boste imeli fantastično!


(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 7:19:58   
ajataja
Za otroka lahko vse kupiš tam,tudi DM je na hrvaškem,malo si poglej po internetu v katerih krajih točno so,ker ne vem kam greste ,ampak v Poreču ga imajo.Sicer je pa tole mleko v prahu najmanjši problem nest s seboj,vodo kupiš spodaj .Jaz sem pri ta tretjem ,ker se nisva dojila nesla samo 1 aptamil in ene pleničke pa mi ni nič zmanjkalo v enem tednu bil je pa star 3 mesece.Nič komplicirat pa bo fajn.user posted image IN nič kmplicirat pa bo fajn,jaz sem tudi slišala komentarje ,a tolk majhne otroke voziš na morje ,ker s prvo hčerko smo šli za tri dni dol ko je bila stara 3 tedne,ampak imajo naši dol apartma in nam nič ne fali spodaj in vedno sem rekla ja kaj pa tisti dojenčki ki se na morju rodijo user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 7:46:41   
Tippi
Ajataja, mhm. Strinjam! Nikoli ne pozabim, kako so tetke in babice in sorodnice iz 96 kolena govorile, da sem zmešana user posted image . Da je bil volk sit in koza cela, sem šla do zdravnice, in vsem zaprla usta. Rekla je nekako takole: "Najboljše kar lahko ponudite svojemu otroku v prvih tednih in mesecih je vaš jošek in svež morski zrak. Vse ostalo je stvar koliko je kdo nagnjen h kompliciranju." Pa smo šli... user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 8:18:35   
Balerina
Ja čin manj kompliciranja.
Neglede na to da ne boste hodili na plažo je bil tisti nasvet za sonce kar vmesen. Tudi v vozičku sije sonce pa v kingoruju tako da zaščita pred soncem obvezno, jih hitro najre.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 9:08:32   
ronja
Vedno sem dojila, tako da am in flašk nisem rabila, sem pa vseeno vzela s seboj 1 flaško in eno vrečko mleka - iz preprostega razloga, če se meni kaj zgodi, da lahko nahranijo dete, da ne bo lačno. Mogoče kompliciram, ampak sem bolj mirna tako. Saj zdaj ne živim več tako divje, ampak navsezadnje je lahko tudi prometna ali bilokaka bedarija. Tako da jaz sem vzela samo to, pa 2 plastični žlički, ker je na vikendu itak kuhinja.
Kar se plenic tiče: prvič sem jih vzela s seboj, ker na tistem otroku bogu iza nogu navadno ni bilo take eksotike za dobit - sploh pa ne bi dobila tanajmanjših (Ronja je mela 1,5 meseca, ko smo šli). Drugič sem plenice čisto pozabila vzet s seboj, ker jih že doma ni uporabljala (sem jih sicer nameravala za vsak slučaj, pa za na pot, pa sem enostavno pozabla nanje) in zdaj bo verjetno podobno....

Sicer pa v Istro verjetno ne bi vlačila nič, razen mogoče une flaške az vsak slučaj. Na kontinentu itak vse dobiš, pa tudi če ne, se pač zapelješ v naslednjo trgovino. Če si na otoku, kjer je dobesedno 1 trgovina, si pa rahlo obsojen na tamkajšnjo ponudbo:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 9:27:55   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: lojtra1

Cilia DM na Hrvaškem obstaja, sem ga glih letos v Umagu videla. Jest nesem sicer AM s sabo, vodo pa ustekleničeno pogrejem ( vodo kupim na Hrvaškem)


Sej to kupiš kar bilokero stekleničeno vodo, ane? Al iščeš, kje prodajajo tiste "za dojenčke"?

Očitno me se tako bere, ampak res ne zganjam znanosti iz tega dopusta. Odločila sem se, koliko komot hočem bit (zato npr. apartma in ne prikolica) in iz tega štartam.

ajataja, si imela pa srečo, če si rabila samo eno škatlo AM za cel dopust. Moja dva pojesta eno taveliko škatlo v slabih dveh dneh, torej jih za deset dni rabim 6 (zato tudi sprašujem, ker 6 škatel zavzame že nakaj prostora, prtljažnik imamo poln z vozičkom, vse ostalo bo nekako nabasano po kotičkih in če mi nečesa morda le ni treba nesti s sabo, ker se dobi tudi tam, bi bilo zame krasno).

Hvala za info, da je DM tudi v Istri. Sej ne, da imamo internet in človek lahko preprosto pogugla, ma mi ni prišlo na pamet, dokler niste napisale user posted image Če imamo DM blizu, rabim glih paket plenic in dve škatli AM za prve par dni, potem pa grem kupit za naprej.

Hvala user posted image

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 9:40:57   
ronja
Na morju se tudi rojevajo otroci,

Enako sva sama razmišljala, vendar na otroku, kamor smo šli, je bil to baje najmlajši dojenček, kar so jih videli... Tako dauser posted image . No, plenic se tam gotovo ne da kupit, kar se pa pediatra tiče, pa smo vedeli, da takrat ena dopustuje:) Ziher je ziher:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 9:42:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: cilla

Sej to kupiš kar bilokero stekleničeno vodo, ane? Al iščeš, kje prodajajo tiste "za dojenčke"?


A to tudi obstaja?

IZVIRNO SPOROČILO: cilla
Ma na plažo itak ne bomo hodili, jaz sem alergik na sonce, po kopanju v Jadranu me vse srbi, petmesečnika pa tudi še ne bosta gradila gradov iz mivke user posted image Gremo v bistvu zamenjat luft, ker je menda za otroke morski zrak dober user posted image . Zato se mi zdi, da se s kakimi brisačami in senčniki ne rabim ubadat in me bolj matra hrana in plenice. Ravno smo začeli z uvajanjem GH in tistih par kozarčkov kašic bom že vzela s sabo, ampak AM, s tem pa res ne vem, kaj. Moj (ki je tudi zadnjič prečkal mejo s Hrvaško, ko mobiteli še niso obstajali user posted image ) me po vrh vsega straši, da (otroške) hrane ne smeš nosit čez mejo.


cilla,
poleti sem jaz v vozičke pod user posted image dajala brisačo, saj je od znoja ali vode premočeno brisačo lažje in hitreje menjati za suho kot sušiti vozičkovo prevleko. Petmesečniki pa se praviloma tudi že kar radi gibajo po tleh, tako da pride velika brisača prav tudi kot igralna površina (npr. pogrnjena na pesku, travi ...).

Za senčenje pa so zelo uporabne tudi tetra plenice.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 10:06:25   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: cilla

Doma imam dva petmesecnika, v kratkem gremo prvic na dopust na morje. Sama na morju tako in tako nisem bila ze 15 let, zdaj pa v apartma v Istro user posted image . Drugi svet user posted image
Kaj ste/jemljete s sabo za tako majhne otroke? Zanima me predvsem glede AM in plenic. Tovorite s sabo vso količino za čas, ko boste na dopustu (plus 10% za vsak slučaj...), kupujete dol,...? AM imamo od DM, a sploh obstaja DM na Hrvaškem? Kako delate z vodo za AM - prekuhavate, nesete s sabo stekleničeno, dol kupujete stekleničeno,...

Bom hvaležna vaših izkušenj.



Istra ni daleč.
Mi hodimo na morje, na daljše poti od cca njegovega 6meseca dalje.
Doma uredim razna evropska zavarovanja. Plenic nisem nikoli tovorila nevemkoliko - 1 poln paket, ostalo se spodaj dokupi. Imajo ravno tako Mercatorje, pa še **** ostalih trgovin. Vedno se kaj najde, vsaj Pamperske imajo povsod.
Obvezno sem zraven vzela Calpol, fiziološko, svečke, termometer, kakšen Bepanten, mazila za ritko, kakšno trdo milo - osnovno kozmetiko + zdravila za prvi primer - Istra ni daleč.
adaptirano mleko bi kupila - pa saj to je ena, dve škatli, ni problema?
Vodo lahko ravnotako kupiš spodaj - so čist socializirana država user posted image - in ja, obstaja tut voda za dojenčke, sam tega jaz nisem nikoli kupovala. Vzameš 1 plato vode s seboj, ostalo dokupiš.

Pač jaz vedno, tudi zdaj, ko je otrok večji - gledam na to, da 100% vzamem tisto, kar bi v primeru kupovanja zahtevalo kakšno večjo logistiko. Se pravi zdravila, posebne kremice, ki jih rabi, kakšne fiziološke, Bepanthen, zdravila proti alergiji. Ostalo, kar se da dokupit - pa čeprav je včasih malo dražje - pa ne tovorimo dol. Če potem skupaj sešteješ z benzom, pa natovorjen avto - si na istem, kot pa tistih par centov več.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvic na morje - logistika
29.5.2012 13:07:13   
Anonimen
mi smo šli na kratek oddih ko je tamau meu 4 mesce. vodo sm kupla za vsak slučaj, smo pa imeli termovko in un grelnik vode sabo da si lahko prpraviš za cca celo popoldne in s tem nimaš skrbi. če ni dm je pa pa biba al kaj je že uno. hipp ma zih cela evropa amptamil tudi un novalac tudi. tko da pomoje te nima kaj skrbet. js sm plenice in mleko od doma vzela

(odgovor članu cilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 11:46:23   
pasijonka
Malo je odvisno od tega, kako si navajena življenja in ritma od doma. Jaz bi, če bi bil prostor, pač vse vzela s sabo, pa imam potem na dopustu židan mir. Pa presliši komentarje, da kompliciraš, tvoj dopust je, naredi si tako, da ti / vam bo udobno in fajn. Pa če to pomeni, da trogaš s sabo prikolico. Vsak po svoje, kajne? Glede AM ti tudi jaz ne vem svetovati, verjetno bi se odločila za prekuhavanje, razen, če bi imela voda preveč okusa po kloru.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 12:48:12   
ZmajTolovaj
Jaz vzamem toliko, kot gre v avto user posted image
Plenice in vse drugo bom dol kupovala, ker pač ne bo šlo v avto, s tremi otroki gremo za mesec dni v šotor na Korčulo. Tako da je že šotora, stolov, miz in tega polno.
Poskrbi predvsem za zdr. zavarovanje (tukaj lahko naročiš listine: KLIK), Istra je pa tudi tako blizu, da ni frke. DM imajo tudi, ja user posted image - Umag, Poreč, Rovinj, Pula. (v Istri)
Kašice in to pa imajo tudi v vseh trgovinah, Mercator, Plodine, Billa, Lidl ... v bistvu isto kot tle. Fajn se mejte! user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 14:33:38   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
s tremi otroki gremo za mesec dni v šotor na Korčulo


Kapo dol. Še prej, ko sva bila sama, si nisem predstavljala en mesec bivat v šotoru, kamoli z omladino user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 18:32:51   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: cilla


IZVIRNO SPOROČILO: lojtra1

Cilia DM na Hrvaškem obstaja, sem ga glih letos v Umagu videla. Jest nesem sicer AM s sabo, vodo pa ustekleničeno pogrejem ( vodo kupim na Hrvaškem)


ajataja, si imela pa srečo, če si rabila samo eno škatlo AM za cel dopust. Moja dva pojesta eno taveliko škatlo v slabih dveh dneh, torej jih za deset dni rabim 6 (zato tudi sprašujem, ker 6 škatel zavzame že nakaj prostora, prtljažnik imamo poln z vozičkom, vse ostalo bo nekako nabasano po kotičkih in če mi nečesa morda le ni treba nesti s sabo, ker se dobi tudi tam, bi bilo zame krasno).


Ah ne,sej to ni bilo za cel dopust pač vzela sem samo eno škatlo zraven,kar je zmanjkalo sem kupila tam user posted image ,ker so pač vsepovsod dojenčki pol tudi morajo imet hrano za njih v trgovinah,saj ne pijejo samo slovenski dojenčki adaptiranega mleka in tudi tisti ki se rodijo v drugih državah lulajo v pleničke user posted image

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 20:20:23   
Jada82

IZVIRNO SPOROČILO: lojtra1

Cilia DM na Hrvaškem obstaja, sem ga glih letos v Umagu videla. Jest nesem sicer AM s sabo, vodo pa ustekleničeno pogrejem ( vodo kupim na Hrvaškem)


Podpis. Tudi jaz bom mleko že vzela s sabo, vodo bom pa tam kupila in prač prekuhala .... al pa samo pogrela ... sej je glih tko civilizacija :))))

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 21:24:31   
lojtra1
Ja saj vem, ampak ko si enkrat tam jo za vsak slučaj prekuhaš :)

Cilla, kupila sem navadno vodo.

< Sporočilo je popravil lojtra1 -- 30.5.2012 21:26:10 >

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prvic na morje - logistika
30.5.2012 21:31:42   
cilla
hvala user posted image


(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prvic na morje - logistika
1.6.2012 8:36:16   
Balerina
Mi bomo pa planice kar sabo vzeli za cel dopust, itak jih bomo malo manj potrebovali, ker če bo toplo bo dosti nag ali v kopalkah. Za hrano ni tako problem ker GH je z nami drugače pa dojim.
Saj vem da se povsot da vse dobiti samo nam se enostavno ne ljubi voziti z avtom okoli. Mi cel dopust ne zalavfamo avta ko pridemo ga parkiramo, pokrijemo in je tako do odhoda. Zjutraj gremo na plažo potem smo čez dan pri prikolici v senci, kartamo, beremo,.., in po 17h spet na plažo. Tamaladva ne spravim iz vode do pol devetih pol pa se mi tudi ne da oblačt in hodit v trgovino. Smo komot kopalke in brisača za cel dopust.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prvic na morje - logistika
5.6.2012 16:51:10   
Weeda
Mi bomo tudi vse nesli s sabo na morje. Mi na kraj pameti ne pade, da bi na morju hodila v šoping, še doma ogromno stvari naročim prek interneta hehe :).

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prvic na morje - logistika
5.6.2012 18:06:33   
bambixxx

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Kašice in to pa imajo tudi v vseh trgovinah, Mercator, Plodine, Billa, Lidl ... v bistvu isto kot tle. Fajn se mejte! user posted image

samo vse je duplo dražje user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prvic na morje - logistika
5.6.2012 18:45:23   
*pujsapepa*
Manjši kot je dojenček, lažje je. Jaz sem s prvim šla na otok, v kamp pri 4 tednih. Sta me že v avtu spakirana čakala, da sem končala s poporodnimuser posted image . In je blo super. Čeprav so se vsi hudo zgražali nad mano. Potem drugi je bil star 6 mesecev, ko je bil prvič v kampu (narazen sta 17), je že bilo potrebne več logistike. Ampak vode nisem nikoli kupila, pil je čaj, kašice sem pa delala sama. Tako ali tako ne preživim brez sadja, zelenjave in jogurtov (ok, pa sladoleda), tako da ni bil nikoli problem še malemu sveže pripravit. Res pa je, da ni bil na AM. Ta tretji ima smolo, ker je jesenski in bo šele julija šel prvič na morje.

Tako da. Ne kompliciraj. Če boš ugotovila, da ti je česa zmanjkalo in brez ne moreš živet, boš pač šla v trgovino. Vodo imajo skoraj povsod na Hr pitno, je čisto dovolj, če jo prekuhaš. Sadje in zelenjavo za kašice se da dobiti povsod. Bolj kot boš umirjena, na easy, bolj boš uživala. Pa kaj, če ni vse tako tipitopi kot je doma. Saj je dopust!

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?