|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plinohran
6.8.2012 13:19:50   
Frodo Bisagin
Ima kdo kaksne izkusnje s plinohranom? Katera podjetja, kako ste zadovoljni, kakšni so stroški...
Mi bi imeli podzemnega....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plinohran
6.8.2012 14:10:39   
RoZala
Dragoooo. Ne vem več katerega smo imeli ampak smo potem hvala bogu dobili zemeljski plin in se nanj priklopili. Na tvojem mestu bi razmišljala o drugih alternativah. Celo elektrika je cenejša od UNP-ja. Kaj pa npr. peč na pelete? Začetni vložek je sicer višji, vendar je potem gretje zelo poceni, da ne govorim o dobrem izgorevanju, saj je okrog 95% (zelo malo pepela, ker so peleti čisti les).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Plinohran
6.8.2012 14:17:06   
liliana
Mi imamo petrolov plinohram v najemu....stroški najema so mesečno okoli 2 EUR.....

Ostali stroški pred postavitvijo plinohrama pa so gradbeno dovoljenje ali lokacijska informacija (ne vem točno kaj je zdaj potrebno) ter vsa zemeljska in gradbena dela, ki so potrebna za postavitev plinohrama (torej kopanje jame, morebitno betoniranje)....kakšni pa so ti stroški pa se ne spomnim, ker smo to delali pred 12 leti, samo mi nimamo podzemnega.....

Drugače pa je UNP zelo drag vir ogrevanja (že kar nekaj let), tako da če imaš kako drugo možnost, raje izberi kaj drugega........

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
6.8.2012 18:23:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plinohran
6.8.2012 19:42:12   
liliana
Ja, stroški ogrevanja so na žalost precejšnji....UNP je drag, kurilno olje je drago, zemeljski plin in elektrika sta malo cenejša, tudi drva stanejo, če jih moraš kupiti.....

Imaš tudi druge alternative, ki pa zahtevajo precejšnjo začetno investicijo in te potem glede na investicijo in stroške ogrevanja po 20 letih ne pridejo praktično nič ceneje kot trenutno najdražja vira toplote, olje in plin......itak pa ne vemo vnaprej kaka bo cena plina in olja ter peletov za 10 let.....

Ker pri plinohramu te stane samo tisti del do postavitve plinohrama (moraš pa seveda upoštevati zakonsko določila, kako in kje je lahko plinohram postavljen)....sama postava plinohrama pa ne stane nič, prav tako vzdrževanje ne.....plačuješ pač tisti pavšal nekaj EUR na mesec.....

Drugače pa, če bi pri nas imeli zemeljski plin, bi mi takoj šli na zemeljski plin, ker je precej cenejši že 15 let od UNP...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plinohran
6.8.2012 21:05:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Drugače pa je UNP zelo drag vir ogrevanja (že kar nekaj let), tako da če imaš kako drugo možnost, raje izberi kaj drugega........



Zelo velik podpis pod tole. Me je letos skoraj kap, ko smo dobili račun, za 400 kubikov čez 1300€, ogrevali smo pa 80 kvadratov oziroma še manj in to od januarja do aprila, sploh ne celo sezono user posted image .

Koliko stane postavitev plinohrama sicer nimam pojma, ker je to urejal naš najemodajalec, mesečno dobimo od petrola položnico za 5€ za vzdrževanje. Samo ogrevanje je pa zelo drago.


Problem je v tem, da plin potrebujemo, da hiso ogreva na 5 stopinj konstantno cez celo zimo, ker v tej hisi ne bomo ziveli, je bolj nekaksen vikend. Imeli bomo se pec na drva in stedilnik na drva. Stara hisa je bila preko zime neuporabna ker ko je vse pomrznilo se ni dalo za vikend kar it tja, kar pa je mozno ce je na 5 stopinjah in potem dogrejes na drva... Plin mi je bil predstavljen kot eno najcenejsih in najbolj uporabnih v ta namen....
Zato pa tudi sprasujem... Sama sem navijala za TC, pa je zacetna investicija prevelika, predvsem zaradi vlozka v obnovo hise. 
Zanimalo pa me je ce je kaksna razlika med Butan plinom, petrolom ali kaksnim drugim ponudnikom na trziscu.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plinohran
7.8.2012 8:37:33   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Problem je v tem, da plin potrebujemo, da hiso ogreva na 5 stopinj konstantno cez celo zimo, ker v tej hisi ne bomo ziveli, je bolj nekaksen vikend. Imeli bomo se pec na drva in stedilnik na drva. Stara hisa je bila preko zime neuporabna ker ko je vse pomrznilo se ni dalo za vikend kar it tja, kar pa je mozno ce je na 5 stopinjah in potem dogrejes na drva... Plin mi je bil predstavljen kot eno najcenejsih in najbolj uporabnih v ta namen....
Zato pa tudi sprasujem... Sama sem navijala za TC, pa je zacetna investicija prevelika, predvsem zaradi vlozka v obnovo hise. 
Zanimalo pa me je ce je kaksna razlika med Butan plinom, petrolom ali kaksnim drugim ponudnikom na trziscu.


Tu je pa plinhram verjetno res najcenejša rešitev.....mi vikend tudi tako ogrevamo.....konstantno na nekaj stopinj, potem pa na drva......

Kakšni so pa pogoji in ponudbe na drugih ponudnikov poleg Petrola, pa ne vem.....vem samo, da ima Omv podobne pogoje kot Petrol pri postavitvi plinohrama.......po moje do te faze tudi drugi ponudniki dokaj podobno.....


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plinohran
7.8.2012 12:20:35   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tu je pa plinhram verjetno res najcenejša rešitev.....mi vikend tudi tako ogrevamo.....konstantno na nekaj stopinj, potem pa na drva......

Kakšni so pa pogoji in ponudbe na drugih ponudnikov poleg Petrola, pa ne vem.....vem samo, da ima Omv podobne pogoje kot Petrol pri postavitvi plinohrama.......po moje do te faze tudi drugi ponudniki dokaj podobno.....



Super, to me je zanimalo....
Povej mi (ce ni skrivnost user posted image ) v kolikem casu se vam potem na drva ogreje hisa (vikend), da se normalno biva v njej in koliko kvadratov ca ogrevate?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Plinohran
7.8.2012 12:40:41   
Anonimen
A sigurno nebi ceneje prišlo par električnih radiatorjev?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Plinohran
7.8.2012 13:09:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Super, to me je zanimalo....
Povej mi (ce ni skrivnost user posted image ) v kolikem casu se vam potem na drva ogreje hisa (vikend), da se normalno biva v njej in koliko kvadratov ca ogrevate?


60 kvadratov.....čas segrevanja je pa odvisen od zunanjih temperatur.....če je zunaj -15 in več vključimo še plin, medtem ko mož kuri, in se zgornji štuk kjer sta 2 sobi in dnevna soba hitro segreje......drugače pa imamo kaminsko peč, ki da toploto precej hitro in spodaj tudi eno peč in zakurimo obe....čez kake 3 ali 4 ure je že znosno......user posted image ...tisti vmesni čas smo pa pač aktivni, da segrejemo telo...kurimo, oblačimo posteljino, pakiramo kufre, gremo na pico v gostilno.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Plinohran
7.8.2012 14:19:36   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

60 kvadratov.....čas segrevanja je pa odvisen od zunanjih temperatur.....če je zunaj -15 in več vključimo še plin, medtem ko mož kuri, in se zgornji štuk kjer sta 2 sobi in dnevna soba hitro segreje......drugače pa imamo kaminsko peč, ki da toploto precej hitro in spodaj tudi eno peč in zakurimo obe....čez kake 3 ali 4 ure je že znosno......user posted image ...tisti vmesni čas smo pa pač aktivni, da segrejemo telo...kurimo, oblačimo posteljino, pakiramo kufre, gremo na pico v gostilno.....


Hehe, to me spominja na nas, ko pridemo pozimi na vikend (sicer od tasta in tašče) - kjer pa nič ne ogrevamo, ko nas ni. Mala stara (neizolirana) hiška v hribih, kjer je user posted image mraz, s pečjo na olje... Ko pridemo je včasih tudi -8 notri... zmrznjeno vse... Ponavadi je kak močen alkohol edina nezmrznjena stvar tam - in to s pridom izkoristimo user posted image . No če maš srečo dobiš še v istem dnevu vodo (sicer jo iz cevi spustimo, samo včasih kje zamrzne), olje v peči dostikrat pregosto, da bi lepo teklo in gorelo... Smo tudi mi pogosto prižgali peč in šli na pico in prišli nazaj v mraz, ker je ugasnila user posted image . Zabavno v glavnem, paše se v tej vročini spomnit na takle mraz user posted image user posted image user posted image

Smo že razmišljali, da bi naredili tako kot vi - da se ogreva minimalno, toliko da je nad nulo, pa lastniki niso za... Ampak na ta način vsaj vsa mrgolazen pocrka preko zime! Tako da se ni bat, da bodo letošnja invazija miši preživela do pomladi user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Plinohran
7.8.2012 18:17:25   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

...
 
Zanimalo pa me je ce je kaksna razlika med Butan plinom, petrolom ali kaksnim drugim ponudnikom na trziscu.


*Alples, Brest, Meblo, Novoles, in kar jih je še-lesov z bogatim asortimanom pohištva iz masivnega lesa. Samo pazi, v bolj odročnih prostorih bo potrebno narediti še kakšnen kupček, pa ne blata, da ne bo pomote, temveč po taborniško zložit. Pa s ta velikimi vžigalicami kresat.

*Masno plačano oglasno sporočilo priznanih globalnih blagovnih znamk.


< Sporočilo je popravil Bakfark -- 7.8.2012 18:18:51 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Plinohran
7.8.2012 18:36:02   
domenique
Na našem vikendu so radiatorji na elektriko, potem pa timerji na njih. Vsak dan par ur ogreva, potem pa se avtomatsko ustavi. Pa glede na to, da je moj oče montažer ogrevalne opreme, je očitno to med najbolj ugodnimi rešitvami. Sva imela s fantom tako tudi v stanovanju, ker sva bila cel dan v Ljubljani in so radiatorji začeli delati kakšne dve ure prden sva prišla domov user posted image

Lp

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Plinohran
7.8.2012 19:56:55   
liliana
Kakšni pa so kaj računi za elektriko na vikendu, ko radiatorji vsak dan laufajo nekaj ur?

In koliko električnih radiatorjev je potrebnih? Tako kot pri "klasični" centralni, v vsaki sobi en električni radiator?


(odgovor članu domenique)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Plinohran
10.8.2012 7:41:36   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Super, to me je zanimalo....
Povej mi (ce ni skrivnost user posted image ) v kolikem casu se vam potem na drva ogreje hisa (vikend), da se normalno biva v njej in koliko kvadratov ca ogrevate?


60 kvadratov.....čas segrevanja je pa odvisen od zunanjih temperatur.....če je zunaj -15 in več vključimo še plin, medtem ko mož kuri, in se zgornji štuk kjer sta 2 sobi in dnevna soba hitro segreje......drugače pa imamo kaminsko peč, ki da toploto precej hitro in spodaj tudi eno peč in zakurimo obe....čez kake 3 ali 4 ure je že znosno......user posted image ...tisti vmesni čas smo pa pač aktivni, da segrejemo telo...kurimo, oblačimo posteljino, pakiramo kufre, gremo na pico v gostilno.....


No eto, se razmigavanje in  fitnes zraven :))))
Zaceli smo razmisljati o taki peci, ki jo na mob poklices da zacne malo bolj ogrevati...kaksen dan preden prides... na kaksnih 15 stopinj, potem pa sporhat na drva.... pa kuhat dobrote :)))))

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Plinohran
10.8.2012 7:43:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

...

Zanimalo pa me je ce je kaksna razlika med Butan plinom, petrolom ali kaksnim drugim ponudnikom na trziscu.


*Alples, Brest, Meblo, Novoles, in kar jih je še-lesov z bogatim asortimanom pohištva iz masivnega lesa. Samo pazi, v bolj odročnih prostorih bo potrebno narediti še kakšnen kupček, pa ne blata, da ne bo pomote, temveč po taborniško zložit. Pa s ta velikimi vžigalicami kresat.

*Masno plačano oglasno sporočilo priznanih globalnih blagovnih znamk.



Bakfark, sunce nase !
Nemoj biti ljut ali.... malo si fulo bolan ... al nema veze, nije puno user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Plinohran
10.8.2012 7:46:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kakšni pa so kaj računi za elektriko na vikendu, ko radiatorji vsak dan laufajo nekaj ur?



Kako se to obnese na  -15 ? Koliko sploh lahko taka resitev vzdrzuje temperaturo?
BTW: domnevam, da je resitev odvisna tudi od tega kje je hisa... namrec verjamem, da je na primorskem drugace kot recimo na pohorju.... Mi potrebujemo resitev za mrzle kraje....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Plinohran
10.8.2012 8:29:33   
petea
Koliko pa znaša strošek postavitve plinohrana?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
10.8.2012 9:26:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bakfark)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Plinohran
10.8.2012 9:47:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Koliko pa znaša strošek postavitve plinohrana?


Postavitev plinohrama ne stane nič, če ga imaš v najemu......stane tisto, kar je potrebno pred postavitvijo plinohrama......gradbeno dovoljenje ali lokacijska informacija, betoniranje, kopanje jame itd......

Zdaj točne stroške je pa težko povedati.....jaz se jih recimo niti ne spomnim, ker je bilo to že več kot 10 let nazaj....smo pa mi sami betonirali ploščo pod plinohramom.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Plinohran
10.8.2012 15:31:41   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Koliko pa znaša strošek postavitve plinohrana?


Postavitev plinohrama ne stane nič, če ga imaš v najemu......stane tisto, kar je potrebno pred postavitvijo plinohrama......gradbeno dovoljenje ali lokacijska informacija, betoniranje, kopanje jame itd......



Danes prejela ponudbo za postavitev plinohrana in sicer vsa dela s postavitvijo in cevjo do hise oz. peci so za vkopan plinohran (kjer so tudi podzmene vode) ca. 500,00 eur, a nadzemni ca. 200,00 eur. Sam plinohran in servisi in pregledi na plinohranu so njihovi, tebi ostane samo, da pazis da je pec ok.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Plinohran
13.8.2012 9:18:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Danes prejela ponudbo za postavitev plinohrana in sicer vsa dela s postavitvijo in cevjo do hise oz. peci so za vkopan plinohran (kjer so tudi podzmene vode) ca. 500,00 eur, a nadzemni ca. 200,00 eur. Sam plinohran in servisi in pregledi na plinohranu so njihovi, tebi ostane samo, da pazis da je pec ok.


No, teh stroškov jaz nisem vedela, ker smo mi to sami pripravili.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Plinohran
13.8.2012 10:34:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

No, teh stroškov jaz nisem vedela, ker smo mi to sami pripravili.....


To so stroski, ce se sam nic zraven ne pritaknes....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?