|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   materinska knjižica
18.6.2010 9:19:49   
mafika
pozdravljene!

mene pa zanima kako je z materinsko knjižico v LJ. pri prvi nosečnosti sem jo morala namreč kupiti sama. sem pa slišala, da jo nekatere dobijo pri svojih G. jaz imam G na koncesijo (dr. Franjić na Meteljkovi) in mi je rekel naj sama kupim knjižico. nekje sem pa tudi prebrala, da je zavarovalnica dolžna kriti stoške knjižice z dodatnim zdravstvenim zavarovanjem.

lahko katera kaj več pove o tej temi?

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 9:25:05   
soncnica 3
Jaz sem jo sicer dobila pri svojem G, vendar pa nisem iz Lj. Baje mora it res na stroške zavarovalnice, poglej na netu ali pa pokliči na zavarovalnico, možno je, da jo sama kupiš, račun pa neseš na zavarovalnico in ti bodo stroške povrnili...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mafika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 9:26:46   
missD
sem pri istem G in sem tudi navodilo, da moram knjižico kupit sama.

(odgovor članu mafika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 9:28:24   
luan
Kolegica moja je morala pri zasebniku kupit MK.Je pa račun odnesla na ZZZS in so ji povrnili stroške.

(odgovor članu soncnica 3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 9:45:24   
josephine27
sicer nisem iz Lj. knjižico sem dobila pri ginekologu vendar sem jo morala plačat.

par let nazaj ko sem še delala na DZS v Ljubljani vem da je veliko mamic hodilo kupovat knjižice k nam.


_____________________________



(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 10:01:27   
pinkalonca
Materinska knjižica ti pripada in je ne smeš plačati! Pozanimajte se na ZZZS! Kršitve je potrebno prijaviti!

Mislim, da so izjeme le nekateri zasebniki!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 10:09:18   
zmajaz
Jaz sem jo sicer dobila pri sestri pri G, vendar sem jo obakrat morala plačati. Pa sem tudi nekaj brala, da naj bi to plačal ZZZS, oziroma da povrne, če greš z računom tja, samo se mi za tistih par evrov enostavno ni dalo s tem ubadati.
Pa da ne govorimo, da so pri nas na ZZZS tako zelo prijazne ženske, da raje požrem tistih 7 evrov, samo da mi jih ni treba gledati.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 18.6.2010 10:13:57 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 10:53:35   
BabyKitty
Jaz sem v Lj dobila knjižico brez problema, brezplačno... in tudi v zakonu piše, da ti pripada brezplačno...

Ti citiram odgovor neke mamice, ki je pisala na ZZZS glede tega:

Pravilnik za izvajanje preventivnega zdravstvenega varstva na primarni ravni določa, da je materinska knjižica obvezna dokumentacija preventivnega programa nosečnic. Ginekolog pa izda materinsko njižico ob prvem pregledu. Vse storitve, ki jih navaja navedeni pravilnik so finacirane iz obvezenga zdravstvenega zavarovanja, tako tudi materinska knjižica.
Skladno s pogodbo, ki jo imajo izvajalci z ZZZS so le ti dolžni izvajati predpisan program in storitve iz obvezenga zdravstvenega zavarovanja. Ker izdaja materinske knjižice spada v okvir storitev, ki se izvajajo v nosečnosti je vaša osebna ginekologinja le to dolžna izdati in zagotavljati, saj je za to tudi prejela tudi ustrezna stredstva. V primeru, da vam bo ginekologinja izdajo knjižice zaračunala, boste lahko uveljavljali povračilo pri pristojni območni enoti ZZZS. Le ta pa bo v postopku nato vrednost knjižice izterjala od vaše ginekologinje. V primeru, da boste knjižico kupili v knjigarni pa ne obstaja možnost povračila. Svetujemo vam, da od osebne ginekologinje zahtevate izdajo knjižice, v primeru, da z zahtevo ne boste usopeli pa se pisno obrnite na pristojno območno enoto ZZZS (po sedežu ginekologinje), ki bo ustrezno ukrepala.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 11:03:35   
nestea
Resnično gre za kršitev, to sem spoznala v drugi nosečnosti, vendar je tako kot je napisala ena pred mano - s tistimi prijaznimi uslužbenkami na ZZZS se nisem želela več ukvarjati. Jaz sem v prvo dobila materinsko knjižico pri ginekologinji, v drugo sem jo morala sama kupiti, v tretje pa zopet brezplačno pri ginekologinji. Očitno jo je vmes nekdo prijavil.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 13:05:10   
mafika
da boste knjižico kupili v knjigarni pa ne obstaja možnost povračila. Svetujemo vam, da od osebne ginekologin

najlepša hvala za odgovore!

zdaj vidim, da me res hoče ginekolog okoli prinesti. pa se mi je zdel dober do sedaj. in zdaj razumem zakaj te pošlje v knjigarno in ti sam ne izda računa - ker potem nimaš dokaza, da ti jo je zaračunal.
pri prvi nosečnosti mi sploh na kraj pameti ni padlo, da ti to pripada. čisto normalno se mi je zdelo, da jo kupim sama, ko sem pa zdaj iskala knjižico v meni najbližji knjigarni v Murglah in je niso imeli, pa mi reče prodajalka, da moram to dobit zastonj in mi je dalo mislit! sem kar malo jezna oz. razočarana nad ginekologom.
torej predlagate, da terjam knjižico od njega in če mi je noče dati prijavim na ZZZS?

(odgovor članu nestea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: materinska knjižica
18.6.2010 15:30:22   
benika
torej predlagate, da terjam knjižico od njega in če mi je noče dati prijavim na ZZZS?


Točno tako. Če je ne bo želel dati, zagrozi s prijavo. Ponavadi se ob teh besedah omehčajo in spomin na njihoive dolžnosti se jim čudežno povrne.

(odgovor članu mafika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 12:19:56   
Tippi
oh na kraj pameti ni padlo, da ti to pripada. čisto normalno se mi je zdelo, da jo kupim sama, ko sem pa zdaj iskala knjižico v meni najbližji knjig


Uf. Tudi jaz imam tega ginekologa, in sem u bistvu z njim ful zadovoljna. me prav zanima kaj se je zgodilo v dveh letih in ali si jo bom naslednji mesec, ko imam pregled, res morala sama plačati. Najbrž to ni več praksa. Kakšne izkušnje imate druge pri svojih ginekologih. je MK res treba plačat? Sicer mi ni za verjetno tistih nekaj evrčkov, ampak okol me pa ne bo nihče prinašal, če mi to pripada.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 13:36:26   
Anonimen
Jaz sem jo morala obakrat plačat in sem klicala na ZZZS, se je to ok, al mi pripada brezplačno. Pa mi je povedala, da je materinska knjižica osnovni dokument vsake nosečnice in da jo krije osnovno zdravstveno zavarovanje. Tak da če mi jo je G zaračunala, naj prinesem račun na ZZZS pa mi bodo povrnili strošek.

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 13:40:44   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Jaz sem jo morala obakrat plačat in sem klicala na ZZZS, se je to ok, al mi pripada brezplačno. Pa mi je povedala, da je materinska knjižica osnovni dokument vsake nosečnice in da jo krije osnovno zdravstveno zavarovanje. Tak da če mi jo je G zaračunala, naj prinesem račun na ZZZS pa mi bodo povrnili strošek.


Ampak zakaj jo potem sploh zaračunajo? Sploh ne vidim logike? Samo cajt za pot in živce ti kradejo brezveze user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 13:43:47   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Jaz sem jo morala obakrat plačat in sem klicala na ZZZS, se je to ok, al mi pripada brezplačno. Pa mi je povedala, da je materinska knjižica osnovni dokument vsake nosečnice in da jo krije osnovno zdravstveno zavarovanje. Tak da če mi jo je G zaračunala, naj prinesem račun na ZZZS pa mi bodo povrnili strošek.


Ampak zakaj jo potem sploh zaračunajo? Sploh ne vidim logike? Samo cajt za pot in živce ti kradejo brezveze user posted image

Tega mi pa ni znalaoz. hotela odgovorit ... sva pa z mojim gruntala doma in prišla do zaključka, da vrjetno G grozno dolgo čakajo na denar od ZZZS za te knjižice in potem raje to čakanje na paciente preložijo ... ne vem ...

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 13:45:54   
Tippi


Tega mi pa ni znalaoz. hotela odgovorit ... sva pa z mojim gruntala doma in prišla do zaključka, da vrjetno G grozno dolgo čakajo na denar od ZZZS za te knjižice in potem raje to čakanje na paciente preložijo ... ne vem ...



Možno ja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 16:21:05   
vesper
Jaz sem sicer v MB, ampak sem dobila knjižico brezplačno. Niti omenil ni noben, da bi bilo to naj za plačat user posted image Pa tudi moje kolegice, ki imajo že tudi po dva otroka in so rodile recimo tudi že pred kr nekaj leti, niso nikoli rabile materinske knjižice plačat. Pa mislim, da bi moglo za celotno državo veljat enako pravilo user posted image user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: materinska knjižica
27.8.2012 18:37:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: vesper

Jaz sem sicer v MB, ampak sem dobila knjižico brezplačno. Niti omenil ni noben, da bi bilo to naj za plačat user posted image Pa tudi moje kolegice, ki imajo že tudi po dva otroka in so rodile recimo tudi že pred kr nekaj leti, niso nikoli rabile materinske knjižice plačat. Pa mislim, da bi moglo za celotno državo veljat enako pravilo user posted image user posted image

Saj velja ... samo nekateri G terjajo neposredno ZZZS za ta strošek, drugi G pa preložijo to na nosečnice.

(odgovor članu vesper)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?