|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 17:23:31   
LuLu
Že cel dan ubijam muhe v kuhinji, na oknu. Imam zaprta okna, nikjer drugje jih ni po stanovanju. 3-4 ubijem in se čez eno uro spet prikažejo. Ubila sem jih ziher kakih 20!!!
In vprašanje... od kje za f*** se te muhe prikažejo, nastanejo, začarajo? Imam pa le dva lončka z kaktusi, če ima sploh kake veze z zemljo...
So pa debele črne.
Hvala za vse odgovore. Če sploh bo kakšen user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 17:34:22   
MioBambino
Še dobro, da niso bele, podobne mišim.user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 17:43:54   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Že cel dan ubijam muhe v kuhinji, na oknu. Imam zaprta okna, nikjer drugje jih ni po stanovanju. 3-4 ubijem in se čez eno uro spet prikažejo. Ubila sem jih ziher kakih 20!!!
In vprašanje... od kje za f*** se te muhe prikažejo, nastanejo, začarajo? Imam pa le dva lončka z kaktusi, če ima sploh kake veze z zemljo...
So pa debele črne.
Hvala za vse odgovore. Če sploh bo kakšen user posted image



user posted image user posted image
Same here!
Ok, ni jih dvajset in niso velike, ampak mušice, najprej sem opazila par teh mini mušic (ok, sem mislila, zunaj je ravno čas grozdja, pa sadja, pa so prišle skozi okno notri).
Zdaj pa panično mečem vse vstran (dekor buče recimo, ker sem mislila, da so nagnite in so mušice zaradi tega, pa kutine sem tudi vstran pometala - ker sem mislila, da če buče niso, so potem kutine). Zdaj odnašam smeti kar naprej, da neb ble zaradi smeti, pa kar naprej jih pobijam, prejle sem umila vsa notranja okna in zdajle mi je počil film, ko sem jih spet našla, kako kakajo na okna. ****ingshit!!!!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 17:48:43   
Felicita
Danes je precej nizek pristisk, precej vlažno je pa še ohladilo se je in so idealni pogoji da vse kar je zuni še živega, pritisne noter (na suho in toplo). Jest sm danes ubila dva komarja, kar je več kot čez celo poletje user posted image še kak teden mraza pa bo mir.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 17:57:03   
Paštetka
Zamenjaj besedo muha s komar, pa dobiš situacijo pri nas. Nikoli nismo imeli komarjev. Nikoli.
Evo, zdaj so pa taki, da bi lahko ocvirke z njih delal.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:04:56   
LuLu
Ok, sami problemi user posted image
To, da tudi mušice iz nič nastanejo... tudi enkrat rabim razlago. Tiste vinske mušice so čudežne. Ampak, naj nekdo razloži, kako se vse to pojavi, če imaš vsa okna zaprta.
To me zanima....
Pregledala omare, predale... nikjer nič.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:07:11   
majčica1508
Pri nas imamo polno malih mušic,meša se mi isto samo odnašam in gledam,če je še kje takega kar bi jih
privabljalo,ma še na stopnišču so......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:13:00   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ok, sami problemi user posted image
To, da tudi mušice iz nič nastanejo... tudi enkrat rabim razlago. Tiste vinske mušice so čudežne. Ampak, naj nekdo razloži, kako se vse to pojavi, če imaš vsa okna zaprta.
To me zanima....
Pregledala omare, predale... nikjer nič.


jajčeca prineseš od zuni (drugje) - na sadju, travi, rožah, ... potem je pa en dovolj da se ti jih malo morje v kakih sobnih rožah zaredi.
potem če cunje zuni sušiš... se komod kej notri skrije. Pa npr vrtno (zunanje) pohištvo... itd

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:29:39   
rozilu
Joj punce, kaj vam ni jasno - a še niste slišale za SPONTANO GENERACIJO? To zagovarja moj dragi, trdi da se v (organskih) smeteh golazen kar generira user posted image iz svinjarije user posted image . Skorajda me je (biologinjo) prepričal user posted image user posted image user posted image

Upam, da se čimprej znebite user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:48:35   
malaMravljica
sam jaz bi takoj zamenjala z Lulu, res cist takoj. 20 muh na dan, takoj podpisem. Pri nas je cist druga pesem Za zacetek povem, da imamo nova okna in niti ne neko skart varjanto. In meni se sedaj na jesen zacnejo muhe nabirat notri v okvirjih. Zadnjic sem odprla okno v kuhinji in mi je zletelo enih 20 muh notri. Sam kuhinja ni najvecji problem, na S stran na stopniscu, bljak bljak bljak. Prejsnji teden en dan je bilo bolj mrzlo in so mi rinle notri, okna na tisto stran imam jeseni na kip, da kao vlece zrak in muhe ne bi prsle. In tisti dan so se kar v robu okna notri zacele nabirat, kot cebele, ze prav crno je bilo. Sem posesala, odprla okno in so mi itak zletele notri, ker se neberejo v okvirju in odpres okno padajo dol z okna in frcijo z okvirja stran. Fuj!!!!! No in sem letala s sesalcem po stopniscu. Pol sem nesla sam sesalc pospravit in pridem nazaj spet muhe. Ok, pol sem pa sla namesat S user posted image TRUPuser posted image user posted image sla nazaj, vse spet posesalala in strup naspricala v okvir. Heh, v roku ure je bilo na polici tja v recmo 100 mrtvih muh, okno sem odprla naslednji dan in notri je bil okvir crn, tok muh, ampak mrtve user posted image user posted image user posted image sedaj tisto okno sesam in spricam na par dni. Nimam kaj druzga nardit, strup je bil res zadnji izhod, sem vzela neko bio varjanto ampak deluje.

In sedaj, ce bo to temo bral kdo, ki ima nekaj pojma s tem problemom, kaj naredis, ko ti muhe pridejo notri cez zaprto okno???? Da znoris vem, sam jaz rabim eno resitev problema.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:51:46   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

potem je pa en dovolj da se ti jih malo morje v kakih sobnih rožah zaredi.

Koliko je to malo morje? Verjetno tudi muhe imajo neko število. V tem času, od zadnjega javljanja na RR sem jih spet 3 pobila.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:53:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Joj punce, kaj vam ni jasno - a še niste slišale za SPONTANO GENERACIJO?

Jaz ne... imaš toliko rumenoglavcev v postu, da  ne vem, kolko te naj resno jemljem user posted image
Torej, vse smeti ven iz stanovanja in sem se jih rešla?

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 18:54:18   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

sam jaz bi takoj zamenjala z Lulu, res cist takoj.

Želodec mi je obrnilo, ko sem tvoj post brala user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 19:14:18   
LuLu
Muhe pridejo ven iz take lupine črno-rjave, ki je kot milimeter večja od riža?
Ker eno tako prazno sem našla pri kanti za smeti. Kje pa je potem ostalih 30 lupin?
A to taka velika pride ven?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 20:40:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Muhe pridejo ven iz take lupine črno-rjave, ki je kot milimeter večja od riža?
Ker eno tako prazno sem našla pri kanti za smeti. Kje pa je potem ostalih 30 lupin?
A to taka velika pride ven?


Išči LuLu....išči....verjame, da boš našla še preostalih 29 lupin......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 21:09:28   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Išči LuLu....išči....verjame, da boš našla še preostalih 29 lupin......user posted image

Hebi se user posted image  
ni jih... vsaj ne na površinah, na katerih človek hodi, vidi in segne...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 21:10:24   
pelin
Nekaj da boste lažje spale....ko sem bila še v bloku se je spodnja soseda, ki je stanovala nad garažami nekoč nekaj dni pozno jeseni sto na uro pritoževala nad velikimi mesarskimi muhami, ki ji silijo skozi vsa okna...nihče je ni resno jemal, dokler ni sosednji sosed odkril, da okrog garaž neznosno smrdi...na silo so odprli eno od garaž in našli soseda ( ne bi se spuščala v detalje o njegovem stanju), ki je bil že kar nekaj časa kao na dopustu....revežu se je zagravžalo življenje....vam pa ( se pardoniram, vendar mi ni dala žilica) verjetno večerja...ha ha...user posted image user posted image user posted image
drugače pa...res je da ko se zunaj shladi takšne in drugačne živalice pritiskajo noter...z nama s psico je zjutraj po jutranjem sprehodu v vežo neopazno primaširal celo močerad...user posted image

< Sporočilo je popravil pelin -- 13.10.2012 21:11:49 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 21:19:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
In sedaj, ce bo to temo bral kdo, ki ima nekaj pojma s tem problemom, kaj naredis, ko ti muhe pridejo notri cez zaprto okno???? Da znoris vem, sam jaz rabim eno resitev problema.


ti rabiš (integrirane) rolo komarnike:
http://www.tiptop-okna.si/integrirani-rolo-komarniki.html

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

mrežica pa res ni moteča (mi jih mamo pr mojih starših in so zakon)
user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 21:30:50   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Nekaj da boste lažje spale....
Še to user posted image
Zdaj bom pa še mrtvaka iskala...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 22:07:57   
malaMravljica
Mateyka, ne tisto mi ne pomaga. Smo nabavili te zadeve, sicer ne take, ki se spustijo tako dol, kot na tvoji sliki ampak vseeno so nam premerili vsa okna in naredili po meri, placali smo se in se denarja za te zadeve ampak to je za ljudi, ki sploh nimajo problemov z muhami. Meni so muhe prisle med mrezo in sipo in pol ni bilo druge resitve, kot da sem okno odprla in so mi muhe notri prsle. Takrat vem, da sem znorela in se sem klicala moza, naj poklice to firmo, ki so nam delal ins em tako tulila v telefn, da me niti razumel ni. No, pa tudi te mreze niso bila neka ceska kvaliteta ampak vse made in germany, Germany kvaliteta, ok da smo si na jasnem, ker meni res ni vec jasno v mojem problemu koliko je 1 + 1
aja, tiste mreze so mi fajn sam poleti proti komarjem.

Tudi ni mozno, da imam kje v kleti ali kje zunaj kaksen ostanek kaksnega cloveka. To z 99,9 % izkljucujem. Imamo pa soseda, ki je kmet in ima svoje zivali zunaj, to je pa res. Sam mi je pa tudi zadnjic en razlagal, da imajo letos blazen problem z muhami in oni so tudi na dezeli. Mi smo na 700 m visine in mozno da to kaj pomaga.

Nama v glavnem ni nic vec jasno, sva imela na obisku tislarja, ki se spozna tudi na okna in sva mu pokazala, kje nama hodijo notri, tudi njemu nic jasno. Tudi v samem oknu je ena luknjica, i moj je z nasmeskom ugotovil, da to je to in jo je zadihtal z neko super truper mrezico, ki s estoji na svojem mestu, sam to muh cist nic ne moti.

Skratka, komaj cakam zimo in -25 st, da bodo te muhe spremenile stanje in bo mir. No, sej pozimi tudi ni cist 100 % mir., sam ni tako kot sedaj jeseni.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 22:14:24   
ajataja
LuLu če imaš kuhinjsko napo dobro poglej če ti tam ven ne priletijo.Se sliši malo čudno ja,ampak jaz sem pred dvema letoma imela tak problem,cel teden muhe tiste velike črno zelene ,okna zaprta ...user posted image Ko sem jih pobila pet jih je bilo čez dest minut spet pet ali pa še več.Cel teden sem norela in mi ni bilo nič jasno ,potem pa čisto slučajno stojim pri štedilniku in slišim brenčanje nad sabo in po temeljitem pregledu smo ugotovili da res pridejo noter skozi napo oziroma po zračniku ali pa so celo gnezdo imele not ne vem.Tast je bil uspešen pri uničevanju in do danes se še niso uspele vrnit user posted image .Tako da tudi to je ena možna varianta glede na to da jih imaš samo v kuhinji.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
13.10.2012 22:19:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
Meni so muhe prisle med mrezo in sipo in pol ni bilo druge resitve, kot da sem okno odprla in so mi muhe notri prsle.


zakaj odpret okno? če so na rolo, greš od zunaj do okna in dvigneš mrežo brez da odpreš okno (mogoče pošpricaš z biokillom eno uro prej, da glih ne letijo okol ko en roj). mislim, men je rolo fajn glih zato, ker ni fiksno in odpreš ga lahko od zunaj in od znotraj, zapreš-odpreš 100_x_ na dan če češ.. fiksna so jajc, jih ma moj tast in je cel projekt gor in dol dajat - in ko so enkrat gor, jih noben ne bo šel dol dajat, če ni večjega razloga - mene to moti, jaz hočem met dostop do odprtega okna, ko men paše in to kadarkoli in od zunaj in od znot.. user posted image

hm, skor tako se sliši kot da majo nekje v hišni izolaciji odlagalnico jajc.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.10.2012 22:20:31 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
14.10.2012 9:36:43   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Joj punce, kaj vam ni jasno - a še niste slišale za SPONTANO GENERACIJO?

Jaz ne... imaš toliko rumenoglavcev v postu, da  ne vem, kolko te naj resno jemljem user posted image
Torej, vse smeti ven iz stanovanja in sem se jih rešla?


NE-RESNO user posted image

Teorijo o spontani generaciji je ovrgel Pasteur - je dokazal, da se življenje "golazni", kot so bolhe, muhe, ne more kar tako pojavit (brez da bi mama muha ali bolha prej odložila jajčeca). Tko da enkrat je muha zihr bla tam in odložila nekam jajčeca. Zdej pa je treba uporabit domišljijo, kam vse bi lahko muha odložila svoje mladičke... Čeprav za velike muhe se mi bolj dozdeva, da prihajajo skozi kako luknjo not. Za vinske mušice pa bolj prva varianta.

Na morju je malo drugačen problem - jeseni vdirajo v hišo smrdljivci, fuj...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
14.10.2012 10:39:08   
malaMravljica
Mateyka, poglej, sem jasnovidka jaz. Te niti slucajno ne poznam, pa vem, da zivis v pritlicju user posted image ne, brez heca, mi smo v hisi, sam smo gor v prvem in drugem stuku in ne morem kar tko od zunaj mrezo dol pobrat.
In ja, pri nas so nekje v strehi, sam to ko mi hodijo cez okna notri nima s tem novene veze. Tiste, ki so mi hodile skoz streho notri sem za dve sezoni pregnala tko, da sem pekoce peperone obesla na okno, pol so se pa na vonj navadle on ni pomagalo vec.

Rozilu, ker si ravno tukaj. Lukec je na poti v München ZOO in ze tuli v avtu krokodil in severni medved. Pa smo spet pri zivalih.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ZF vprašanje - muhe!!!
14.10.2012 12:26:12   
čiba
Nekje imajo gnezdo - 100%! Mi smo jih imeli 2 leti nazaj v roletah - isto se mi je mešalo, nisem vedela kje user posted image prihajajo noter, kar piskala sem, težila možu, pa smo potem končno našli. ZDAJ pa ne vem kje ga imajo, ampak imamo SPET problemuser posted image Imam pa grozen občutek, da so si gnezdo naredile nekje v fasadi, zdaj pa išči kjeuser posted image

Veliko sreče in, ko ugotoviš kako jih "pocrkat", mi javi.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?