|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček ima velik trebušček
21.11.2012 7:36:20   
Dada81
Pozdravljene punce,.....

Sem v 30.tednu nosečnosti ( jutri nastopim 31. teden ) in ginekologinja mi je rekla, da ima moj otrok malo prevelik trebušček. Tehta cca 1700-1800g. Dala me je v ambulanto za rizične nosečnosti, na pregled. Pravi, da dojenček prehiteva s svojo težo nekje za 1-2 tedna. Je lahko to kaj narobe?
Hvala vam punce za pomoč.

Pozdrav Darja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenček ima velik trebušček
21.11.2012 9:13:36   
SMT3
1 do 2 tedna je pa čist ok.Daj poglej pri Dr.Pušenjaku na MON-u.Srečnouser posted image

(odgovor članu Dada81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenček ima velik trebušček
21.11.2012 10:35:41   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: Dada81

Pozdravljene punce,.....

Sem v 30.tednu nosečnosti ( jutri nastopim 31. teden ) in ginekologinja mi je rekla, da ima moj otrok malo prevelik trebušček. Tehta cca 1700-1800g. Dala me je v ambulanto za rizične nosečnosti, na pregled. Pravi, da dojenček prehiteva s svojo težo nekje za 1-2 tedna. Je lahko to kaj narobe?
Hvala vam punce za pomoč.

Pozdrav Darja


Za mnenje lahko vprašaš ginekologinjo Virantovo. Tukaj jo najdeš: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/mag-irena-virant_10

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Dada81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenček ima velik trebušček
22.11.2012 14:02:14   
dreamhorse
pozdravljena,

Ko sem bila jaz noseča, so mi na pregledu povedali, da moja pupa prehiteva tako, da je njen trebušček za 3 tedne večji kot glavica. Dali so me na test sladkorne, ki je bil negativen. Moja g me je potolažila s tem, da so nekateri otroci bolj trebušasti, drugi imajo večje glavice, tretji imajo daljše prstke in večje rokice. saj tudi odrasli nismo vsi iste konstrukcije.. Skratka, moja pupa se je rodila 9 dni pred rokom, popolna in brez težav.
Srečno...

Lp

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenček ima velik trebušček
22.11.2012 14:12:51   
Soncek17
Tudi pri meni je na morfologiji izmeril, da je trebušček večji in posumil na morebitno sladkorno......no, na testu sem imela rezultat na meji sladkorne, zato sem se potem držala diete, toliko da sem imela sladkor pod kontrolo......Fantiček se je pa na koncu rodil velik 51 in težak 3370 gramov, tako da ni bil nič prevelik :)

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenček ima velik trebušček
25.11.2012 16:55:24   
HotCat

Tudi jaz sem bila na pregledu v 30 tednu in ima naš mali nekje okrog 1740 gramov, ni me poslala v ambulanto za rizično nosečnost saj pravijo da dojenčki itak različno rastejo...tako da mislim da si res lahko brez skrbi

(odgovor članu Soncek17)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenček ima velik trebušček
25.11.2012 17:06:36   
princess13
Tudi meni so napovedovali velikega fantka, ki naj bi prehiteval za 14 dni. Sladkor sem imela na testu povišan, ampak skozi nosečnost potem pod mejo. V 35t me je vseeno G poslala na oddelek za rizično nosečnost na kontrolo. No moj sinek pa se je potem rodil en dan čez rok in s težo 3350g in velikostjo 51cm. Torej niti malo prevelik user posted image
Mislim, da ne rabiš nič skrbet. Meritve na UZ-ju so velikokrat napačne. Še na zadnjem pregledu mi je rekla G, da mali tehta 3700g, a rodil se je s 3350g, kot sem že zgoraj napisala. Torej se je ZELO uštela user posted image

(odgovor članu HotCat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenček ima velik trebušček
28.11.2012 20:09:40   
Taddy78
Bo pač imel večjo kilažo user posted image
Mene pa noben ni nič opozoril in kam pošiljal, kljub temu, da je isto bil trebušček 3 tedne večji, kot glava. V 35.tednu so mi namerili, da ima 3200g, pa spet noben ni nič rekel. Rodil se je 4 dni po roku težek 4kg user posted image

Za hčerko pa se je moja G zmotila samo za 120g. Zmerila jo je na 3540, rodila pa se je z 3660g.

No, to pa še moram dodat. Spoznala sem mamico, ki jo ji zaradi velikega plodu dali možnost CR. Zanj se je odločila, saj naj bi imel 4200g...rodil se je 1kg težji user posted image

(odgovor članu princess13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?