|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prvi gibi
26.10.2005 9:44:48   
Lorena
LP!
Zanima me, ali je za to, da se občutijo 1. gibi user posted image  potrebna kakšna posebna poza?
Brala sem, da nekatere začutijo, če se uležejo na trebuh, pa druge če pritisnejo z roko na trebuh...user posted image
Je sploh možno, da začutiš pač ko sediš, al pa stojiš,...se pravi kadarkoli?

Sem v 18.tednu, 1.noseča, z zelo velikim trebuhom, normalno velikim user posted image , prejšnji teden smo poslušali srčka, pa še vedno nič od gibov. Nekatere v tem času občutijo že prave brce, jaz pa čisto nič, razen, da me parkrat / dan levo spodaj v trebuhu, pod popkom nekaj močno zaboli. Ne vem. Kot na pregledu mehurja pri zdravniku, ko močno pritisne z roko pa vpraša:''a to boli''?

Prosim, če mi katera opiše kako je s temi pozami? Ali je to nujno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prvi gibi
26.10.2005 10:06:09   
Eviii
ne se obremenjevat glede gibanja. sama sm noseča 5 tednov več kot ti. gibe čutim od približno 18.tedna. kak dan bolj, kak dan manj... pa zadnič mi je g reku, da ima user posted image  še ogromno prostora v trebuhu, tko da ni za zganjat panike, če kak dan miruje... ko pa se bodo enkrat začeli ta pravi gibi, nam bo pa kr poganjalo bušije na vse konce in kraje... vse ob pravem cajtu!!!

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prvi gibi
26.10.2005 10:23:58   
Anonimen
Jaz sem čutila, da se nekaj dogaja sicer že pri 14.t, ampak takrat sploh nisem vedela, kaj je to. Pri 16.t. sem čutila mehurčke v trebuščku (to je začetek), naslednji dan pa že rahle premike. Pa tudi ne vsak dan. Potem po 17. t. pa so vse gostejši in močnejši.

Glede položajev. Jaz si sploh nisem upala ležati na trebuhu.
Moj user posted image user posted image  je brcal vedno, ko sem počivala: sedela, ležala,..

(odgovor članu Eviii)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prvi gibi
26.10.2005 10:27:45   
ursa_p
Jaz sem prvi gib zacutila tudi v 18 tednu. Bilo je pa v sluzbi v sedecem polozaju!
Naslednji je bil 3 dni kasneje, takrat sem lezala na hrbtu (to je baje najboljsi polozaj, da ga zacutis in takrat ponavadi zacne brcat, ker mu lezanje na hrbtu - da ti lezis na hrbtu - ne pase! Takrat sva ga zacutila ze OBA! user posted image

Ni se panika, ampak te bolecine so kaj drugega kot gibi .... vpraja svojega G. Prvi gibi niso tako mocni, ker (kot je povedala ze Eviii) ima se veliko prostora.

Casa za prve gibe imas se veliko! user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prvi gibi
26.10.2005 10:29:11   
renan
Poze nimajo nobene veze. Najprej boš začutila, ko boš mirovala, ponoči ali ko počivaš. Mogoče že čutiš in misliš, da je prebava. Na začetku se čuti približno tako, edino včasih, ko se res konkretno prekopicne, spoznaš, da je to tvoja mala pikica. Še kakšna dva do štiri tedne mogoče ne boš sigurna, če so to gibi, potem bodo pa že tako izraziti, da ne boš dvomila.

Lp

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prvi gibi
26.10.2005 11:25:21   
radovednica_
ojla

jst sem začela čutit šele v 21 tednu, tako da ni nič narobe če še ne čutiš.

(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prvi gibi
26.10.2005 16:23:05   
pat
verjemi, da ko bojo ta pravi, da boš to vedla... tako je kot bi se ti kolcalo navznoter..
so pa različno močni in pogosti.
sama sem zdaj že bolj proti koncu (32.teden) in jih imam po pravici kar poln kuferuser posted image . ko se malemu strga, me včasih tak zažge, da se zaderem od bolečine-sploh če se spravi na mehur ali rebra. ker so brcike tako intenzivne si jih tudi vidi zelo lepo-včasih kar preveč...ko sedim na faksu al pa na busu me vsi gledajo v trebuh, sploh če imam oprijeto majčko, ker izgleda tako, kot da se mi bo kak črv izlezel iz trebuhauser posted image user posted image

držim pesti, da čimprej začutiš..
tudi jaz sem imela velik trebuh zgodaj, zato ima user posted image  veliko prostora in verjetno veselo brca, ti pa tega še ne čutiš...

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prvi gibi
26.10.2005 23:02:02   
KODA
Taprvi se mi je oglasil v 19tednu,tadrugi pa v 17,tednu.Pa oba sta bila kar fajn živahna.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu pat)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prvi gibi
27.10.2005 10:24:24   
NRMM
Lorena nič bati, če še ne čutiš gibov, prej ali slej jih boš in to krepke.
Sama sem jih začutila v 17 tednu, kot da bi me kdo žgečkal znotraj, potem kakšen dan nič in potem spet in to se je ponavljalo par tednov, dokler nisem začutila prave brce. Je pa bilo to ''žgečkanje'' najbolj intenzivno zvečer, ko sem se ulegla in navadno, če sem ležala na hrbtu. Sedaj sem v 33 tednu in me kdaj pa kdaj kar prestavi, ko dete brcne, najhujše je, če sedim, vsi ostali položaji so ok.

Čimprejšnje brcike ti želim in lepo nosečnost naprej!



_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Lorena)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prvi gibi
28.10.2005 21:54:04   
petra.horzi
jz sm najprej čutla rahlo utripanje v trebuhu in to samo ko sem se čist umirila, sede ali leže na hrbtu
zdej je pa bebika že neumorna in skoz brca-lih zdej k to pišem tud:)
čutla sm pa tud nekje od 18.tedna , pa tud včasih vmes ne po par dni
zdej pa res čutim že kar skoz, ko hodim, ko sedim...
lp pa ne skrbet, ker boš zelo kmalu doživela to radost:)

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prvi gibi
3.1.2013 13:19:02   
Billie
pozdravljene.
sem prvič noseča in v 19 5/7 tednu ter že čutim rahle brcike a ne vedno. Zanima me če mogoče katera ve kako pogoste so brcike na začetku ? user posted image

(odgovor članu petra.horzi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prvi gibi
4.1.2013 8:44:58   
abc123
prvič čutila v 22. tednu in tudi drugič šele v 20. tednu, čeprav pravijo, da drugič full prej začutiš. Na začetku sem čutila, če sem ležala na hrbtu ali boku, kasneje pa položaj niveč važen, saj se brcike spremenijo v brce user posted image

(odgovor članu Billie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prvi gibi
4.1.2013 9:44:52   
Billie
abc 123 kakšen občutek si imela ? jaz najprej niti nisem pomislila da bi lahko bilo to to :) si jih imela na začetku pogosto ali enkrat ja pa potem kakšen dan ne ? to je moja prva nosečnost in sem cela panična ker mi je vse še neznano user posted image

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prvi gibi
4.1.2013 15:15:37   
abc123
Gibi še zdaleč niso bili redni, kakšen dan dva jih vmes sploh ni bilo, prvi občutek pa je bil pri meni tak, kot bi imla mehurčke od šampanjca v trebuhu in bi me hotla mal požgečkat. Bolj opredeljivi so gibi postali šele po kakšnem tednu od takrat ko sem prvič "šampanjček" začutila, potem so bili nekaj dni mogoče le enkrat na da, okoli 25. tedna so za nekaj dni skoraj izginili potem pa so se spet pojavili, torat večkrat na dan in že kar konkretni. Nekje v 23. tednu so se od "šampanjčka" spremenili v nežno miganje, okoli 26. tedna pa v brce.

(odgovor članu Billie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prvi gibi
5.1.2013 15:12:14   
Taddy78
V prvi user posted image sem v 17.tednu čutila prve prave brce, v drugi pa v 15.tednu. Sicer je G rekla da je nemogoče, ampak vem, da sem sedela za računalnikom in imela oblečene neke hlače, ki so se mi dobesedno zarivale v trebuh in sem jo začutila...in to vedno v tem položaju. Sem pa oba isto nosila, oz. postaljica je bila pri obeh v istem "položaju".

Kolikor je meni znano, je tam do 23.tedna normalno, če se še ne čuti gibov.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?