|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Imam še kaj upanja, da sem noseča?
19.2.2014 23:15:18   
Anonimen
Pozdravljene!

Skušala bom biti kratka in jasna user posted image
Skušam zanositi, M mi je zamujala, nosečn. test je pritrdil nosečnost. Redni pregled pri ginekologu sem imela, ko sem dopolnila 6. teden nosecnosti. Opravil je vaginalni uz, maternica je bila prazna. Ponovno me je naročil, ko bom v 8. tednu.
Je možno, da se v 6. tednu ni videlo čisto nič in, da sem noseča?

Menstruacije še vedno nimam.

Hvala za vaša mnenja,
lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
19.2.2014 23:26:10   
Mamaja
Glede na to, da te je ginekolog znova naročil očitno obstaja možnost, da si noseča. Načeloma so pregledi za potrditev nosečnosti med 8. in 12 tednom nosečnosti, tako da je čisto možno, da UZ pri tebi ni zaznal ničesar, ker si prišla prezgodaj.

Zakaj tega nisi kar direktno G vprašala, ko si bila na pregledu? Tam bi dobila zanesljiv in strokoven odgovor, me tu lahko le ugibamo...

Držim pesti, da pod srčkom že nosiš pikico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
19.2.2014 23:34:57   
Anonimen
Nisem prašala, ker sem bila čist iz sebe. Še ne dojameš dobro, da si noseča pa da izveš, da se je tako hitro končalo..

No saj gredo dnevi kar hitro mimo, bom že počakala. Moram user posted image Sem dokaj optimistična, mi drugega ne preostane user posted image

Hvala ti za mnenje!

(odgovor članu Mamaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 10:03:01   
Agnes27
Pri meni ni blo videt v 7. tednu v 8. pa že. Tako da po moje ni še nič izgubljeno.
Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 10:06:15   
Polona31
Mene je gin. v obeh nos. na prvi pregled naročil v 11. tednu, ravno iz tega razloga...ker tako kmalu ni sigurno da se še kaj vidi...zakaj se sekirati po nepotrebnem...tako da...samo mirno in pozitivno razmišljaj!!!

(odgovor članu Agnes27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 11:05:56   
Anonimen
Pred 8 tednom nimate kaj iskat pri ginekologu !!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 12:43:26   
bucka*
Če nimaš menstruacije, pa jo ponavadi imaš dokaj redno, potem si najbrž noseča. Tud jst sm bla živčna, ker mi je test pokazal plusek, ampak vsi znanci so bli precej skeptični, kao "do pregleda se ne veseli preveč", pregled so mi dali pa šele v 10. tednu!

Tako da, zaupaj svojemu telesu, magari naredi še en test, mene je to najbolj pomirilo (zakaj bi test po dveh tednih še vedno kazal plusek, če ne bi bla noseča?). Pa če te npr. dojke bolijo, zna bit tud to dober znak. Ne vznemirjaj se, počakaj na pregled in upaj na najboljše!

Pa javi se, ko boš z drugega pregleda :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 12:57:24   
ronja
Maš možnosti, glede na to, da še vedno nimaš m., celo zelo dobre. Če si zanosila par dni kasneje, si bila pri rednem pregledu šele v 5. tednu, recimo in na splošno se zgodaj lahko zgodi, da se nič ne vidi. Le pogumno do 8. tedna, takrat boš pa tako vse vedela:). Vso srečo!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 21:05:28   
Anonimen
Živjo punce!

Na ta pregled nisem bila naročena zaradi nosečnosti, ampak je bila redna kontrola, vaginalni uz mi je G naredila na mojo zeljo user posted image
Prihodnji teden sem pa ponovno naročena.
Noseč. test se mi zdi nesmiselno delati, ker sem slisšla, da včasih tudi po SS še nekaj časa urinski pokaže
+. Ne vem, kako je to možno, ali so samo govorice..
So mi pa vzeli tudi kri, prihodnji teden bom vedela kaj več user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 22:20:43   
bucka*
To je res, ampak mislim da bi krvavela, če bi imela ss ali m.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
20.2.2014 22:36:22   
ninocka26
Pojdi na krvni test in ga ponovi po 48 urah, če se je hormon v tem času vsaj podvojil je velika verjetnost, da bo nosečnost uspešna.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
21.2.2014 6:45:28   
lily32

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Noseč. test se mi zdi nesmiselno delati, ker sem slisšla, da včasih tudi po SS še nekaj časa urinski pokaže
+. Ne vem, kako je to možno, ali so samo govorice..
So mi pa vzeli tudi kri, prihodnji teden bom vedela kaj več user posted image


Če bi imela SS ali menstruacijo bi ja vedela, saj bi krvavela.
Upanje torej ostaja.user posted image Držim pesti, da se bo drugič že kaj videlo. Saj zato pa naročajo na prvi pregled med 8. in 10. tednom, ker se prej pgosto ne vidi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
21.2.2014 8:09:14   
Anonimen


Jaz sem imela 2 x ss in prvič sem krvavela ko bi me klali pa brez bolečin,drugič pa niti ene kaplice pa hude bolečine tako da je že upanje.Zakaj ne greš na krvni test?imaš kakšne znake?

(odgovor članu lily32)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
21.2.2014 19:45:52   
Anonimen
To je kot bi bral mojo zgodbo, jaz sem trenutno povsem na istem. Že nekaj časa se trudimo zanositi in ravno zdaj, ko sem imela vnetje ledvic in bila na atb, je prišlo do izostanka menstruacije. Test je bil +, znakov pa ni. Prav nobenega nosečniškega znaka nimam. V 6t sem imela redni pregled pri ginekologu, kjer se je na uz videlo, da nekaj je, vendar je bilo še prezgodaj, da bi se lahko potrdilo uspešno zanositev. Tako imam zdaj pregled čez 1 teden in upam na najboljše. Vsak dan upam, da bo prišel kakšen znak, ki bi nakazoval nosečnost, ampak ga kar ni in ni.
DrŽim pesti, da bova obe drug teden zagledale bitje srčka user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
24.2.2014 11:20:51   
Meisha
Na fizicne znake je skoraj brezveze da cakas, saj lahko vcasih kaj zacutis ko nisi nosec, saj upas da si in si te znake sam psiholosko ustvaris. Lahko pa jih tudi preprosto nimas. Jaz na primer nisem cutila nobenih bolecih dojk, slabosti itd, samo izostanek menstruacije pa se test mi ni nic pokazal. Pa sem sla k gin ker sem mislila da je kaj narobe z mano in so potem videli malo pikico, za katero se niso vedeli kaj je, saj ni bilo utripa. In sem se tud psihirala, da nic ne bo, no 1 teden kasneje pa se je utrip kar naenkrat pojavil. Ampak nosecniski znaki pa se vedno ne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
24.2.2014 11:37:33   
ronja
kako je to možno,
To je možno zato, ker hormoni nihajo in delujejo bolj počasi. Edini hormon, ki lahko deluje tudi hipno, je adrenalin, vendar ima takrat funkcijo nevrotransmiterja (torej prenašalca živčnih impulzov), ta ima dvojno funkcijo. Na splošno pa hormoni nihajo tako, da je navadno še nekaj časa po dogodku povišan njihov nivo (kar je smotano, če se nam recimo dvignejo stresni hormoni, stresno situacijo smo že rešili, mi smo pa še kar razburjeni). Isto je s spolnimi oz. reproduktivnimi hormoni. Nosečniški hormon nastane, kadar ženska zanosi, če pa plod odmre, potem počasi upade. Ne zgodi se pa to hipno, saj tudi plod ne izgine v trenutku iz tebe - to nekaj časa traja, zato tudi en čas test ni zanesljiv, oz. ne more pokazat, ali je v maternici živ plod ali ne, niti ne more pokazat, ali gre za maternično ali izvenmaternično nosečnost. Krvni test je bolj zanesljiv, ker se hitreje reagira.
Vseeno pa glede na to, da tole že kar en čas traja in še nisi začela nič krvavet, bi bila jaz kar optimistična, ker se mi zdi veliko bolj verjetno, da je vse ok in se plodek pač še ni videl kot pa to, da bi imela ss, pa še vedno ne bi začela krvavet. Navadno se krvavitev začne kar hitro, večinoma celo najprej to ugotovimo, potem šele vidimo, kaj je narobe.

Glede fizičnih znakov pa smo si zelo različne: večina punc, ki jih poznam, ni niti vedela, da so noseče. Jaz sem vsakič bruhala še preden sem naredila test... Če bi vedela, da ti je vedno slabo, bi si lahko rekla, da je nekaj narobe, da ti je naenkrat nehalo biti, ampak če še ne veš, ali ti sploh kdaj bo, se nima smisla s tem obremenjevat, ker zelo veliko žensk nima nobenega znaka dolgo v nosečnosti. Poročaj, kako bo šlo na pregledu, držim pesti:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
1.3.2014 19:37:06   
Miss_Bee
Pozdravljene,
upam,da mi lahko kdo pomaga pri moji tezavici,
zadno menzo sem imela 20.1....edini spolni odnos je bil 4.2. zdaj mi pa menza zamuja. 27.2. sem bila pri ginekologinji ker so me boleli jajcniki in je rekla da so videti cisto ok da neve odkod izvira bolecina (bolijo me že 12 dni ) za nosečnost je rekla da verjetno ni. Danes sem naredila test in je pokazal negativno. Po mojih izračunih če bi bila noseča sem dobre 3 tedne...je možno da je test pokazal narobe,da je še prekmalu?
Hvala za pomoč

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
1.3.2014 20:32:44   
Anonimen
Jaz sem imela zadnjo M 18.1, test sm nardila pred 2 tednoma in pokazal je plus. Sedaj sem v 7.tednu.
Torej nikakor ni prekmalu pri tebi, mogoče še 1x naredi test s cb...čeprav, če ti je zdej pokazal -, je verjetno res malo možnosti za +...

(odgovor članu Miss_Bee)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
1.3.2014 21:22:19   
bucka*
Miss_bee, test pokaže plusek par dni po izostanku menstruacije. Moral bi ga že pokazat. Lahko pa poskusiš kasneje. Obstajajo tudi drugi razlogi, zakaj ti zaostaja menstruacija, ampak mislim da ti na forumu ne moremo kaj dosti pomagat. Če menstruacije ne boš kmalu dobila, najbolje da greš nazaj h ginekologinji. Možno tudi da zamuja, če si močno želiš zanosit. Srečno, pa javi kaj je bilo, me prav zanima...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
2.3.2014 9:38:50   
Miss_Bee
Hvala Vama za odgovore,
Mogoče pa res živci malo preveč vplivajo na izostanek M :(
Včeraj zvečer ko sem šla na wc sem imela tak sluzast iscedek vmes je pa bilo malo čisto malo krvi,sem mislila da bo zjutraj M in je še ni.
Sem pa pozabla pripisat ,da sem do novembra lani imela M točno na 37 dni,do zdaj pa nekje na 30 dni. Mogoče se je prestavla nazaj na 37 ampak potem vseeno zamuja..joooj user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Imam še kaj upanja, da sem noseča?
2.3.2014 15:29:00   
maja2014
Glede testov-čisto možno je, da pokaže test + kasneje. Meni je v prvi nosečnosti test kazal - do 6. tedna. Šele pri vstopu v 7. teden mi je CB pokazal rahel plusek. Sem imela nizko raven hormona in mi ni pokazalo.

Svetujem ti, da še malo počakaš, in če user posted image še vedn ne bo, naredi krvni test.

Držim pestke zate, da se prikaže en velik + user posted image

(odgovor članu Miss_Bee)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?