|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   doula
16.11.2013 12:50:12   
Anonimen
torej: jo je katera od vas imela ob porodu? katero? kako ste se odločale zanjo - po katerem ključu ste jo izbrale?

meni je najbolj pri srcu ena od združenja slovenskih doul, a me žal ne bo mogla spremljati; za druge pa sem... v dilemi, kako naj se lotim spoznavanja. kakšne izkušnje, naveti?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: doula
16.11.2013 15:54:41   
Izabelina
js nisem imela doule...

poznam pa dve douli osebno, verjetno bi za začetek se kar obrnila na združenje slovenskih doul in se pozanimala za tiste v bližini tvojega kraja in se potem sestala z njimi (z vsako posebej) in videla katera bi ti bolj ugajala... če nobena pa potem iščeš iz drugih krajev...

če bi se odločala za doulo bi želela vedet kakšna so njena priporočila za porod, predvsem pa pomoje moreš najprej ti vedet kakšen porod si želiš, da lahko o tem govoriš z doulo in vidiš kaj ona misli o tem... pa moje osebno menje je, da bi izbrala doulo, ki je sama že rodila...

upam, da najdeš tako s katero se boste lepo ujeli in da ti bo pomagala do lepšega poroda!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: doula
16.11.2013 15:57:09   
Izabelina
pa meni bi bilo zanimivo, če bi ti napisala kako se odvija iskanje tvoje doule in potem tvoje "poročilo" o porodu, ker me zanima kako ženske doživljajo prisotnost doule (obratno vem, ker ju pač poznam in se včasih kaj pogovoriva o tem)...

no, če se ti bo dalo, da napišeš kaj več o svejem iskanju in potem o svoji izkušnji...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: doula
18.11.2013 12:59:51   
Anonimen
Izabelina - hvala za odgovor. Če lahko zaupaš - zakaj ti nisi imela doule, sploh, če kakšno osebno poznaš?

Zaenkrat sem prebrala profile slovenskih doul in njihove spletne strani (tiste, ki jih imajo) in se odločila ene par kontaktirat, tiste, ki so me po nekem notranjem občutku pritegnile. Seveda, se želim z njimi tudi sestati, ker itak preko spleta ne moreš zares vedet, ali se dobro ob nekomu počutiš ali ne in se z njimi pogovoriti. Pač je pa moj kriterij žal tudi cena... V bistvu škoda, da ni enotna (no ja, pač razumem, zakaj ni) in da nekatere tega podatka ne zaupajo kar zlepa. ;)

Porod, ki si ga želim... Jah, ga vodi moje dete, ki se poraja in moje telo, drugi so tam, da mi pomagajo, z dostopnimi stredstvi in izkušnjami, a brez omejevanja mene in poteka poroda. Ter, da je predpostavka: ne rezat, ne silit, ne rezat, malih ran ne šivat, pomagat in spoštovat.

V bistu me to moje iskanje spodbuja, da naredim nekaj na sebi, da si dam dovoljenje izraziti svojo voljo in to predvsem med porodom, ne le pred. Strah me je kreganja, strah me je slabe volje babice, ki potem pač rutinsko nekaj naredi (recimo tako, kot si to opisala ti pri drugem porodu na eni drugi temi). In rada bi nekoga, ki je fokusiran na porod in moje dobro počutje, da tudi če pride do krega, da me potem pomaga vrniti k sebi, k dogajanju, da me pomiri, da reče - hej, to ni pomembno, samo, da rojevaš in da je detece zdravo. Itak pa edino, kar zares želim je zdravo dete - pač izhajam iz predpostavke, da za ta cilj ni treba mame povozit.

Mogoče ima kdo izkušnjo z izbrano babico - katera P, katera babica, kako se tega lotit?

(odgovor članu Izabelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: doula
18.11.2013 19:28:05   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Izabelina - hvala za odgovor. Če lahko zaupaš - zakaj ti nisi imela doule, sploh, če kakšno osebno poznaš?



zato, ker mi je ob porodu dovolj partner, oz. nikogar drugega niti ne želim zraven (nekako tako, če je bil "dovolj" on ko sva otroka spravila notr potem ga bova tudi ven user posted image )... če pa bi ostala brez partnerja bi se pa odločila za doulo (zagotovo rajši, kot da bi s sabo vzela sestro ali celo mamo, ket delajo nekatere)...

verjamem pa, da je nekaterim doula lahko v veliko pomoč...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?