|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spet :)
20.11.2013 12:59:21   
nyna84
Torej, pri nas med letom ne kupujemo igrač. Kar dobita, dobita za RD, sicer pa največ za Miklavža. Če ima Miklavž krizo, mu kasneje pomaga še Božiček user posted image

Zbiram ideje, kaj podariti 5 letnici? Rada se igra z Barbikami, punčkami, kuha, ... Tudi v vrtcu imajo kotiček s kuhinjo in punčkami - jih rihtajo, kuhajo, pripravljajo čajanke in tam najbolj uživa. Ampak ima vsa ta oprema fuuuul navite cene. user posted image
Gledala sem opremo za punčke - ona bi tak pravi voziček, da dojenčka poleže vanj, ali pa mogoče bi palila tudi posteljica. Gledala sem otroške kuhinje, ampak primerno velike za tako starost (meter višine) so od 100 € dalje... Tako da res ne vem. Rada bi ji kupila nekaj, da bo navdušena, pa ne bi rada dala celega premoženja (glih odleta mi denar ne user posted image )

A ste ostali že kaj razmišljali v tej smeri? Oz. s čim se najraje igrajo vaše 5-letnice?
Sicer bi bila vesela tudi kakšnega namiga, kje dobim čim bolj ugodne zadeve. user posted image

Lani sva poskusila z legicami (Friends), pa je bilo aktualno samo dva meseca.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 13:12:01   
asyka
Kaj pa če bi skupaj sestavili pismo božićku in tako videla kaj si ona želi? Saj pri teh letih imajo otroci že neke želje. Bo tega najbolj vesela. Je nesmiselno kupovat kuhinjo, če do sedaj ni pokazala nitit najmanjšega interesa da bi ona kaj "kuhala". Če pa obožuje igranje z dojenčki pa bo "božiček" definitivno zadel z opremo za dojenčke.

Je pa za večino igrač značilno, da kaj hitro postanejo praho lovilci. SPloh takšne, ki so ta trenutek aktualne od raznih Furbijev pa ne vem kaj vse še imajo.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 13:18:38   
LuLu
ta čas imajo v vseh večjih trgovinah akcije za igrače. Tudi kuhinje se najdejo, ne vem pa kake mere so. Konkretno moja 5-letnica... zdaj ima obdobje Malih ponijev, Fili konjičkov, pobarvank deklic in nalepk oblačil. Imaš celo linijo Top Model takih pobarvank.
Lego pri moje ne gre. Dobila enkrat te Friendse, ležijo povsod v sobi in še mali koščki so.
To je pri moji... aja, pa sanja o voki-tokiju, roza s poniji user posted image nekaj imajo v Šparu za mali denar, ampak prodajalka je naštela toliko ovir, kjer voki-toki ne bi delal, da je potem brezveze, se niti iz ene sobe v drugo ne bi mogli pogovarjati, ker je stena vmes, pa čeprav je domet 80m. Tak, to mi gledamo trenutno user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 13:40:21   
Najaa
Ti ji daj kar reklamo z igračami v roke pa boš takoj vidla, kaj ji je všeč. Naša je vse obkrožila, kar bi imela. Najbolj palijo kaki Filly konjički trenutno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 13:54:32   
saragr
Jaz imam slabe izkušnje z navdušenjem otrok nad igračami: vse jim je zanimivo samo dan, dva. Nečakinja je na vsak način recimo želela kuhinjo, tako veliko, pravo, da bi kuhala svojim lutkam in sestra ji jo je kupila ( kuhinja je prelepa, sem ji prav fauš:)), a mala se je z njo igrala mogoce maksimalno en mesec. Nato se je vrnila v mamine kuhinjske elemente in vlekle ven mamine TA PRAVE kuhinjske stvari:). Ima pa nečakinja tudi 5 let in za rojstni dan so ji kupili avto na daljinca nad katerim je pa ( kdo bi rekel ) navdušena in je aktualen že več mesecev, tako doma kot na dvorišču. Tako da jaz pri izbiri igrač ali za svoje ali za druge otroke ne gledam na to, kaj je "za punčke" in kaj "za fantke".

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 14:13:26   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ti ji daj kar reklamo z igračami v roke pa boš takoj vidla, kaj ji je všeč. Naša je vse obkrožila, kar bi imela. Najbolj palijo kaki Filly konjički trenutno.


Trgovski centri se ne zavedajo, kako uslugo nam delajo user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 19:53:18   
hedviga
Joooj, tale december res. Sem jima poturila reklame- je bil mir eno uro in seveda, da ugotovim kaj si mladiči sploh želijo. Ugotovila sem da si želijo VSE! Ja. Vse.
Miha si nikakor noče želet železnice, čerprav bi oči rad da bi si jo želel. Noben od njiju si noče želet legic, čeprav bi midva rada. Nočeta si želet vzgojnih, didaktičnih, knjig, eko bio, in poceni. Ne. Onadva si želita pojočega zajca, hello kitty, ki ne vem kaj dela, pištolo na plastične metke, baterijsko svetilko za 100 eur iz Igluja, Barby vilo in morsko deklico in še tadrugo vilo in vse kar je možno in paše zraven. Bakugan (kvapavemkajjeto) nekaj kar se zvije v kroglo in ne vem kaj se potem zgodi. In še enega bejblejda in še kej od princesk.
No, a mislite da mi je kej bolj jasno.
Ni mi. Samo vem, da zgoraj našteto stane toliko, kot meni 15 nočejo dat. Amen. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 20:02:35   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: hedviga

Ni mi. Samo vem, da zgoraj našteto stane toliko, kot meni 15 nočejo dat. Amen. user posted image user posted image user posted image



user posted image Pri nas tudi tako...

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 20:41:31   
Nasy
Oh, pri nas je isti problem..najbrž bo Miklavž letos bolj skromen, ker potem nosi Božiček pri mojmu v službi precej obilno..naša bi itak imela vseuser posted image seveda k temu pripomorejo še TV reklameuser posted image

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 21:15:56   
Izabelina
dobr, da naše še ne vejo kaj so to decembski dobri možje user posted image

drugač pa, če si mal "krafti" ti ali mož: http://deepfriedcreative.wordpress.com/2010/11/19/diy-play-kitchens/ men osebno ful lepše, kot tiste plastične iz trgovine, pa še mere lahko prilagodite vaši deklici...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 22:01:03   
malaMravljica
mojmu bo Miklavz prinesu knjigico o Adventu, eno full fajn, bozicne zgodbice, pa recepti za bozicne piskote, ideje za ustvarjat. In je se premali, da bi pogruntal, da bi Miklavz moral kaj druzga mu prinest, knjige so itak in pri nas in sem mu jo ze kupila in skrila. Bozicno darilo bo prinesel Bozicek oz Jezuscek oz sej ne vem kdo, dobi 24 zvecer, da se mu bo fajn trgalo in ne bo mogu spat it pol user posted image dobil bo pa po vsej verjetnosti spet en instrument, predlani je dobil otroski mali klavircek in ker se je obnesel, rad igra nanj in zraven poje in ker sploh rad poje in so mu instrumenti zanimivi, morem moza seznanit z idejo, da bi mali dobil bobne user posted image Mi je pa ze v vrtcu predlagala, da naj ga vpisem k glasbi in grem potem rajsi v tej smeri kot neke brezvezne igrace, ki jih ima itak dovolj.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 22:20:45   
Lukka
Pri nas nosijo vsi trije! Miklavž prinese sladkarije, ki jih med letom običajno ne prakticiramo in jih tudi prijazno odklanjamo, če nam jih kdo nameni. Miklavža sem privlekel iz Slovenije, ker ga tukaj mož ni prakticiral. user posted image

Na božično noč prinese Božiček. Risanko, ki jo opremi posebaj za našo punčko (ovitek na CD-ju, ki ga sam oblikujem z njeno slikico in nekaj punčkastih figuric okrog nje), potem dobi pa še knjigice, letos bodo tri - ena s pravljicami in dve didaktični knjigi-igrači! Dobila pa bo še pravi zimski kombenizjon in rokavičke, ter kapo Hello Kitty.

Dedek Mraz ji bo za novo leto prinesel pobarvanko in pismo, kako želi, da se obnaša v naslednjem letu, da ji bosta Miklavž in Božiček spet prinesla darila. Ob pismu bo priložena tudi magnetna tablica, kamor bova pismo pripela in ga večkrat v letu pogledala!



< Sporočilo je popravil Lukka -- 20.11.2013 22:21:46 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 22:42:31   
aknela123
ah joj, kako radi starši zasipavamo otroke s to plastik fantastik navlako. medvedja usluga, bi rekla temu.

mene pa zanima, kakšne družabne igre se vam zdijo dobre (7 in 5 letni otrok), da jih lahko kot družina skupaj igramo. mi zaenkrat igramo Človek ne jezi se, Spomin, škatlico s palčkami in Twister. Iščem zamisli še za kakšno igro, predvsem, kar lahko vzamemo zraven tudi na dopust.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 23:28:36   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

ah joj, kako radi starši zasipavamo otroke s to plastik fantastik navlako. medvedja usluga, bi rekla temu.

mene pa zanima, kakšne družabne igre se vam zdijo dobre (7 in 5 letni otrok),


Imamo 3 in 5letnika in se ful radi igramo Jengo. A poznaš? Sicer pogooglaj JENGA GAME, ti bo takoj našlo. Res fajn igra, za vse starosti.

Drugače pa: pri nas nosi največje darilo Miklavž.

Vse reklamne kataloge strogo skrivam user posted image (ne, res!!!), ker itak da bi imela vse, kar je tam narisano ... Vse avte, vse žoge, računalnike, poskuse ...
Tako da sploh ne vesta, kaj vse obstaja v Leclercu in mi je to super. Tudi v štacune ju ne vlačim sabo novembra&decembra, ker mi je vsega tumač. Pa na živce mi grejo lučke in zvezdice in božički na vsakem koraku že 15. novembra.
Za darilo ju jaz malo usmerim (glede na njune hobije, saj vem, kaj ju veseli). Predvsem tavelikemu je treba pomagat, ker ne ve, kaj bi rad :) Ima vsak dan drugo željo. Tako da jaz kar fejst razmišljam o tem, kaj bi bilo fajn in potem sugeriram :) Ker mi je lepo, da dobita nekaj, kar ju razveseli in kar dolgo uporabljata in si tudi zapomnita, kaj sta dobila. Pri nas je Miklavž kar big deal, vesta za vsa leta nazaj, kaj je kdaj&komu prinesel user posted image

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
20.11.2013 23:33:55   
pomlad08
Aja, za 5letnico nimam idej, sori :) Imam jih pa polno za 5letnika :)

Mogoče najdeš kaj na www.kakadu.si ali pa na www.babadu.si - imajo res fajn, kvalitetne igrače. Svakinja jima zmeraj tam kupuje darila in so ponavadi zelo dolgo v uporabi.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
21.11.2013 7:16:47   
metuljčica87
Pri nas Miklavž prinese čokolado in pomarančo pa šiba seveda tudi more bit zraven user posted image

Dedek Mraz nosi v vrtcu in vsako leto nam sindikat oganizira lutkovno predstavo in je tudi tam DM z darili.

Božiček pa prinese tisto "tapravo" darilo, ki si ga sam izbere. Napišemo pismo, ki ga nesemo v poštni nabiralnik, ga seveda naslovimo na severni pol, za Božička user posted image in na božično jutro ga to čaka pod smrečico, obvezno samo ena igrača, letos bo to garažna hiša za njegove avtke.

Ogromno daril dobi seveda tudi od babic in dedkov, tetic in stricov itd. Mislim da je čar božiča in decembra čisto izginil s tem množičnim obdarovanjem otrok. Jaz bi si želela, da dobi res samo eno darilo, ki je posebej zanj od Božička, tako pa Božiček nastavlja ta darila za njega kar vsepovprek in je ob koncu decembra zasut s plastiko in sladkarijami. Kaj moremo ne ...

_____________________________

Jure: 23. 8. 2009

Aljaž: 4. 1. 2014

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
21.11.2013 12:17:37   
hedviga
Metuljčica, k vam glavno darilo pride šele malo po novem letu kot vidim! Super! user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
22.11.2013 12:54:47   
Paštetka
nyna84,

kaj pa če ji kupiš kakšno otroško kuharsko knjigo s pravimi recepti, pa naj doma z mamo skupaj pripravljata, če praviš, da rada kuha?

Moja mala je sicer stara 6 let, ampak skupaj kuhava odkar zna sama sedeti na pultu. Zdaj pri 6-it pa z bratcem že sama "delata eksperimente" kot sama pravita z recepti, ki vključujejo sadje, pečeta torte …

Če ti kaj pomaga, ti lahko predlagam knjigico Zabava na Izgubljenem otoku, ki ne vsebuje samo kuharske recepte, ampak še igre za prosti čas, ideje za ustvarjanje...
Sicer je tema piratska in bi marsikdo pomislil, da je bolj za fantke, pa ni. V knjigi namreč nastopa nabrita piratka s svojimi kuharskimi recepti, ki ukane tudi najbolj strašnega pirata vseh časov. user posted image





(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
24.11.2013 11:43:48   
Mimona29
Mi kakor kdaj, letos bomo najbrž tako za miklavža kot za božička, ker smo bili čez leto bolj 'pridni' in nismo nekaj na veliko kupovali, tako da bomo pač zdajle mal več obdarili. Če se odločiš za voziček ga imaš poceni (malo manj kot 30 eur) v babycentru, kaj takega https://www.babycenter.si/izdelek/10619/vozicek-orlando, pa tud sicer imajo ful enih punč, barbik in tega. Mi se letos nagibamo k legokockam, verjetno bomo kar jutri šli po njih v bc ker imajo znižane za 20 % do pondeljka. Sicer je pa tud tale ideja s pisanjem pisma, kot je napisala metuljčica87 huda - tako s prve roke izveš kaj naj kupiš :):)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
24.11.2013 12:33:29   
aprilčica07
Kuharska knjiga za punce je bla za našo tamalo daleč najboljše darilo, ki ga je dobila za rd. Smo že nevem kolikokrat kuhali po njej. Res je posrečena ideja. user posted image

Glede dobrih mož, pri nas nosijo vsi trije. Miklavž sta moja starša, Božiček sva midva, Dedek Mraz pa tašča&tast. Miklavž bo prinesel otroško sveto pismo in kašno sladkarijo zraven, Božiček se še ni prav odločil (želje so Lego Chim (sine), tamala pa želi kašno punčko, ali pa pliškota- kr neki..), Dedek Mraz, ponavadi prinese kaj za oblečt, pa kašno igračko za zraven. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Mimona29)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
24.11.2013 12:35:54   
aprilčica07
Nyna84 - voziček je pri nas že dolgo aktualen, ga je dobila mislim, da za drugi rd in ga še vedno veselo uporablja. Kupli smo ga v Pikapolonici, pa ni bil drag. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
25.11.2013 11:36:22   
kajalin*
Drugače ima pa Muller svoj katalog igrač in na zadnji strani otrok vpiše svoje želje...sam to je zdej tako, da lahk pripraviš 300 eur, k je placa za 8 želja ;)
Naša je že velika in bo letos dobila od Miklavža MH adventni koledar, pa še neke drobnarije, za božička pa jahalno čelado in globus.
A si lahko mislite, da jim je katehetinja pri verouku rekla, da si je božička coca coa izmislila, da miklavž je pa resničen...No dobr, a ji je blo treba?Sej naša že ve, ampak je bilo še vseen zanimivo, da nosi božiček. Zdej imamo pa tist, kaj bo kdo komu podaril za božič, kar mi sploh ni všečuser posted image

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
25.11.2013 14:31:43   
nyna84
Sem pregledala vso možno ponudbo po dolgem in počez.

Hčeri sta pregledali reklame, bi itak imeli vse. user posted image

Trenutno se nagibam k nakupu tistega vozička Orlando iz Babycentra, pa mogoče bomo še enega dojenčka in kaj opreme poleg. Baje je sedaj in dojenček, ki ima zob in mu ga je treba umivat s ščetko. user posted image Jaz bi bila čisto zadovoljna že če bi gospodična svoje zobe dobro umila. user posted image

Kuhinja me še vedno mika, ampak cene so kar visoke. Jo bo najbrž res izdelal kar mož sam (samo on tega še ne ve user posted image ).
V bistvu razmišljam v smeri, da bo Miklavž prinesel tako, da bomo lahko v njeni sobi uredili gospodinjski kotiček. Z mini kuhinjo, mizico in stolčki, kjer bo skrbela za svoje punčke in jim kuhala.


Tastarejša je pa itak klasa zase. Bo dobila kaj za ustvarjat. V BC sem videla set za izdelavo rokerskih zapestnic, vzela bi ji knjigo Naučimo se risati, pribor za ustvarjanje (škarjice, razni materiali, lepila, bleščice ...) ... Pa kakšno stvar za v svojo sobo, da jo malo polepšamo. Še kakšna ideja za 9 letnico?

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
25.11.2013 15:12:08   
ronja
Ugotovila sem da si želijo VSE! Ja. Vse.

haha, jaz mam tudi eno tako doma:D. Čisto vse bi imela. Na srečo nimam tvja in vidi samo tiskane reklame:D. Tavelika pa nič, kar bi se dalo kupit... NO, saj ma tamala tudi take želje, ki vztrajajo po več let - živega škrata, če pa to ne, pa naj bo na baterije - to je dobila lani (improliga, škrat, ki poje, sem mislila, da bo drugi dan romal v smeti, ker je grd ko smrt (se je palčkom mudilo;) in poje božične pesmi... pa se je skoz igrala z njim. POtem sem upala, da ga bomo uspeli zgubit med selitvijo, pa tudi že sprašuje, kje je... Zdaj si želi še takega, ki hodi... Razlagam, da ne vem, če znajo to škratki naredit, ampak itak "Mami, jaz poznam škrate, oni znajo vse naredit!"... Kako naj jo razočaram o škratovski moči?user posted image

Torej: če kdo ve za kako reč, ki hodi - punčko, whatever, bomo že potem v škrata naredili... se priporočam!!!

Tavelika je pa res svojstveno bitje: na knjižnem sejmu sta si lahko izbrali vsaka eno knjigico (v določenem cenovnem obsegu za katerega na srečo ni bilo treba povedat, ker sta si zaželeli zelo poceni knjige:) - in tavelika si izbere Zakaj naj zdravo jem! Od vseh knjig! Kateri otrok si sam od sebe to zbere? Tamala si je zbrala neko, kjer se vse razpira in maš 3D popup vile itd... itakuser posted image

Sicer pa dobijo mizico in stolčke, ker je stara že razpadla. Bojo pa škratki naredili take luštne blazinice za na stolčke in naslonjala z žepki iz blaga, da ne bo glih čist navadna poceni mizica s stolčki za 40€ (že kupljena). Od dedija dobijo (upam) ustvarjalno mizico, kjer bojo lahko pacali po mili volji (material zgoraj pult, kakršnega smo meli v kuhinji, ker je fenomenalen:) - poceni in super se čisti) Tamala bo dobila didaktični telefon, ker si želi računalnik (in je to približno isto in ni tako glomazno), obe dobita še ene nalogice (knjigica z nalogicami), to mata ful radi in si želita. Tavelika dobi malo snežno vilo, ki si jo že dolgo želi in me je dolgo fehtala zanjo. Mogoče še kako knjigico, odvisno, koliko bosta že prej dobili od babic in dedkov.

Za razen kič pa se mi zdi najboljše, da pišejo dedku mrazu (pri nas napišemo 3 stvari vsak otrok) in si potem dedki mrazi med sabo razdelijo in dobijo kaj pri eni, kaj pri drugi babici... ker vsaka ima rada kaj - njegovi so bolj na plastiko, moja mami rada podarja pravljice, dedi pa kake lesene reči. Tako da je vse pokrito:)

Glede reklam in želja: včasih me še prime slaba vest, ker ji/ma ne morem dat vsega, kar si želi/ta, vendar se ob takih trenutkih spomnim, koliko časa se dejansko igrata s stvarmi, ki sta si jih zaželeli ob listanju reklame, koliko pa s tistimi, ki si jih res želita.In si spet zaupam in jima dam to, kar mislim, da je najboljše zanju. Zdaj lepo rečem: piši dedku mrazu - ker vem, da bo itak pozabila takoj, ko bo katalog zaprla in na koncu čez čas, ko bosta pisali pismo, bojo ostale tiste stvari, ki si jih malo bolj želita - in še kaka bedarija se vmes prikrade, ker pač ostane od včeraj v glavi, ampak kakšno bedarijo pa tudi morajo dobit;).

Lani je R. komentirala našega dedka mraza, da je prinesel manj kot pri babicah in dedkih. In je res. ampak igrata se pa s tistimi stvarmi več... tako da - ni vse v kvantitetiuser posted image Daleč najbolj priljubljeno darilo od tamale (una, ki bi mela vse;) od lanskega dedka Mraza je recimo doma narejena (zelo na hitrco in zelo neprofesionalno) kuharska knjigica z na roke napisanimi recepti, ki jo še dopolnjujemo... Iz par listov papirja, za platnice je pa karton od škatle za kosmiče - mišljeno je bilo bolj za zraven, ker si je pač želela kuharsko knjigico, pa da dobi, če je že napisala, ker nisem nobene mela za otroke... potem pa totalni hit. Kdo bi vedel;)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Miklavž (ali Božiček ali D.Mraz) - že spe...
25.11.2013 15:16:42   
ronja
Se pa punci veliko bolj kot samih daril od Dedka Mraza in ostalih možev veselita adventnega tovornjačka - naša verzija, kjer v tovornjaček nosijo škratki, je bolj đabičarska - škratki namreč večinoma ne nosijo kakih strašnih daril, tudi bolj redko sladkarije, ampak v glavnem razne malenkosti, ki jih rabiš za poizkus (in navodilo zraven, seveda). Tega se pa straaaaašaaaansko veselita - že cel nov. mi težita, kdaj bo že tovornjaček (mamo tak lušten lesen adventni koledar v obliki tovornjaka - kot čebelarski tovornjak, samo da je cel rdeč, sem ga kupila še brez otrok in sem se sama sebi mal trapasta zdela, ampak sem imela tako močen občutek, da bo to mojim malim všeč in me ni varal:).

Zanimivo je, da če škratki pustijo not bonbone, sta kar malo razočarani. Včasih nimajo časa sestavit stvari za poizkus, pa se zatečejo h klasiki;). Veseli sta bili tudi kart za zoo, za kino, za arboretum, botanični vrt, drsanje,... ampak poizkuse imata pa še rajši, genetika, heheuser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?