|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   IVM...
24.9.2005 9:25:26   
biba77
Je slucajno katera oktobrka iz cetrte skupine za IVM pri dr. Kovacevi v blizini? user posted image

Jaz sploh ne dojemam, da sem tako blizu...


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: IVM...
24.9.2005 11:51:50   
Jančika_
Astra, jaz sem čisto nevedna - kaj pa je to IVM? Pošasi sem pogruntala določene kratice, tako da zdaj vem, kaj je IVF, pa ICSI, IUI. Še vedno pa ne vem, kaj je IVI, pa tale IVM me tudi begauser posted image .

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: IVM...
24.9.2005 15:54:20   
biba77
Evo, nekaj prepisano z lista, ki sem ga dobila od G...

Oploditev zunaj telesa: metoda aspiracije nezrelih jajcnih celic in njihovo dozorevanje v laboratorijskih pogojih pred oploditvijo; In Vitro Maturacija – IVM.
 

Zelimo vas spoznati z novo metodo oploditve z biomedicinsko pomocjo. Metodo bomo vpeljali v rutino kot raziskovalni projekt. ...  

...V nasem IVF centru je trenutno v teku raziskovalni projekt, katerega cilj je izboljsanje zdravljenja neplodnih parov. Zelimo raziskati, ali se je mozno izogniti dolgotrajnemu hormonskemu spodbujanju v povezavi z zunajtelesno oploditvijo (In Vitro Fertilizacija – IVF, oploditev v epruveti) in namesto tega zoreti aspirirane jajcne celice v laboratoriju. ...  

...Namen vpeljave nove metode zorenja jajcnih celic v laboratorijskih pogojih je izogniti se dolgotrajnemu hormonskemu spodbujanju, ki zahteva dnevno apliciranje hormonov, vkljucno s stevilnimi UZ pregledi. Poleg tega bi se lahko z novo metodo izognili tudi nevarnostim prekomernega spodbujanja jajcnikov (sindrom hiperstimulacije). S tem namenom raziskujemo, kako bi lahko aspirirali jajcne celice iz jajcnikov in jih nato zoreli v laboratoriju. Po enem dnevu zorenja v laboratoriju bomo dozorele jajcne celice osemenili z injiciranjem posamezne semencice v jajcno celico (postopek ICSI). Aspiracija jajcnih celic in prenos zarodkov v maternico bomo izvajali po nasem obicajnem klinicnem postopku.  

Pred prenosom zarodkov v maternico je potrebno maternico pripraviti z naravnimi zenskimi hormoni. To pomeni, da dobi pacientka tablete estradiola in progesteronske vaginalete.  

Pricakovana stopnja zanositve po metodi IVM je nizja kot pri klasicni izventelesni oploditvi v stimuliranem ciklusu. Zato se ta postopek NE STEJE kot eden od stirih ciklusov, ki jih placa zavarovalnica, in je brezplacen. Pri priblizno 18% zensk, ki so imele prenos zarodka v maternico po IVM metodi, pride do zanositve in nato do rojstva zivega otroka. To je nekaj vec kot pri klasicni metodi IVF v spontanem, naravnem ciklusu.

user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Astra -- 24.9.2005 15:59:17 >


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: IVM...
24.9.2005 16:20:25   
biba77
Evo, to pa sem nasla na: http://www.neplodnost.info/forum/viewtopic.php?t=38 - zal ne znam naredit aktivnega linka. Se vedno...user posted image
In Vitro Maturation of Oocytes
Tehnika sicer enaka Ivf-u ampak popolnoma drugačna.
Posotpek se dela brez nikakršne stimulacije. Potrebno je dobiti več majnih foliklov čisto na začetku ciklusa. Le te spuntirajo in zorijo v laboratoriju. Od tu naprej je pa postopek enak ivf. Spermije dajo v epruvetko in tretji dan sledi transfer.
Postopek je minimalno obremenjujoč in nenevaren.
V tujini ga izvajajo že par let.
v Sloveniji ga izvajajo samo v maribosrki kliniki, upajmo da bo kmalu možen tudi drugje.

Za tiste ki, razumete angleško prilagam par povezav...sicer pa sledi prevod čez nekaj dni:
http://www.britishfertilitysociety.org.uk/practicepolicy/documents/vitro.html

http://www.ivf.net/content/index.php?page=out&id=697

http://cbc.ca/cgi-bin/templates/view.cgi?/news/1999/11/17/invitro991117

_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: IVM...
24.9.2005 22:26:17   
aljča
Astra držim pesti, da ti bo uspelo.Drži se.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: IVM...
25.9.2005 2:17:56   
Jančika_
user posted image user posted image user posted image Hvala, za to še res nikoli nisem slišala! Seveda močno držim pesti!

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: IVM...
25.9.2005 10:45:05   
ronni
Aljča,zdravo!!!
Najprej vse prav lepo pozdravljam-končno so nam priklopili adsl in zdaj sem brez skrbi za računuser posted image user posted image . Pa kako hitr dela-noro!!user posted image
Malo sem vas skoz spremljala,samo pisala nisem toliko.
Aljča,skoz že berem,a mi lahko poveš,kaj je to sploh IVM?

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: IVM...
25.9.2005 12:42:12   
Ro-La
sodelavka jo ima 5. oktobrauser posted image user posted image

držim pesti za vseuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: IVM...
25.9.2005 12:50:07   
Jančika_
Ronni, poglej zgoraj, kaj je Astra zgoraj napisala na moje vprašanje o IVM.

(odgovor članu ronni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: IVM...
25.9.2005 14:14:54   
ronni
Ja,hvala,Jančika!!
Vidiš,sem čist iz forme-tako je,čist ven padeš,če te en cajt ni!!user posted image user posted image
    user posted image user posted image

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?