|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 12:52:22   
adelaia
Pozdrav vsem.

Pred več kot 3 meseci sem imela nezaščiten odnos z metodo umika. Dobila sem normalno menstruacijo in se zato nič več sekirala. Za en mesec sem šla na kt in dobila normalno krvavitev. Zadnji mesec me bolijo jajčniki, če hodim ali tečem, počutim se, da mi trebuh raste in da sem sita. Tišči me na vodo, tudi če imam prazen mehur. Pred zadnjo menstruacijo so me zelo začele boleti dojke, bolj kot ponavadi in čeprav gre menstruacija h koncu, me še vedno bolijo. Naredila sem test First sign duo, prvič z normalnim urinom, drugič razredčenim z vodo, obakrat je pokazalo negativno. To sem naredila šele sedaj. Laboratorij je pokazal, da je z mehurjem vse ok, ginekologa pa imam šele čez 10 dni. Koliko je po vaše test nosečnosti zanesljiv? Glede na to, da naj bi bil za začetne faze nosečnosti? Ima katera izkušnje?

Otroka nočem, si ga ne morem privoščiti, ne materialno, ne kako drugače, raje se ubijem ali grem poskusit splav na kitajsko, tako, da me je počasi vedno bolj groza.
Danes bi si šla kupit še en test, kateri je zanesljiv tudi za pozna stanja nosečnosti? A veste, če se da pod kakšnim pogojem splavit, tudi v 4. mesecu? Ni nujno, da v Slo. Pač meni bi otrok uničil življenje.

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 12:57:53   
emma83
Pojdi samoplačniško na krvni test, boš 100%. Lahko pa, da je tvoje počutje posledica hormonske kontracepcije.

(odgovor članu adelaia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:01:17   
lily32
user posted image Če si imela medtem trikrat menstruacijo, na noben način ne moreš biti noseča. Po štirih mesecih bi ti vsi testi v prvi sekundi pokazali pozitivno.

Če imaš nove KT, gre mogoče za čudno reakcijo tvojega telesa nanje. Res da novejše tablete povzročajo vse manj stranskih učinkov, a vseeno se najdejo ženske, ki imajo težave.

Ni mi pa jasno, zakaj si urin redčila z vodo?! user posted image

< Sporočilo je popravil lily32 -- 14.1.2014 13:03:35 >

(odgovor članu adelaia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:01:43   
adelaia
a to naredijo samo pri ginekologu ali tudi splošnem zdravniku oz. v splošnem laboratoriju, koliko stane?

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:01:50   
Izabelina
user posted image kako je težko brat take poste...

če so ti testi pokazal negativno nisi noseča... mogoče bi pa za v naprej uporabljala kšno bolj zanesljivo kontrecepcijo, ne pa "metodo umika" ker v končni fazi se ne igraš samo s svojim življenjem...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:09:25   
adelaia
Ne jemljem kt, samo v teh 4 mesecih, sem jih jemala enkrat 21 dni. Dobila krvavitev in pol nehala. Jaz mislim, da bom šla jutri res k splošnemu zdravniku, naj mi nardijo krvne teste, ker sem jih hotela vprašat še za splošen krvni test. Danes je lih prepozno. Ker nekaj ni ok z mano. Trebuh je res napihnjen in nisem nikoli lačna in še te bolečine v dojkah.
Kaj pa za splave? a je možno kako prepričat ginekologa za splav, čeprav je tako pozno?

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:17:33   
adelaia
Uporabljam vedno bolj zanesljive metode, ampak se mi je zalomilo. Zaradi tega mi je tudi zelo žal, ker sem zdaj že na robu histeričnosti. Vem, da otrok nočem, zato tudi takšne misli. Vsem, ki pa si želijo otroke, pa jim seveda želim, da zanosijo in jih imajo, in da bodo dobri starši. Načeloma nimam nič proti otrokom.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:17:40   
lily32
Kje lahko opraviš krvni test? Preberi na tej strani

Kolko si stara? Nehaj paničarit. Glede na opisano situacijo je možnost, da si noseča manjša od 1%. Da bi plod v maternici preživel tri manstruacije? user posted image Ne vem, če je v zgodovini zabeležen kakšen takšen primer. Vzrok za tvoje težave mora biti drugje.

< Sporočilo je popravil lily32 -- 14.1.2014 13:20:53 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:20:33   
adelaia
Hvala, to sem si že prebrala, ampak sem s primorske strani. Bom pa jutri poklicala in izvedela.

A ve morda katera za obalo?

Kaj pa testi? A ve morda katera za kak test, ki zazna tudi zelo visoko koncentracijo hormona?

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:24:20   
lily32
Kaj pa testi? A ve morda katera za kak test, ki zazna tudi zelo visoko koncentracijo hormona?


Višje kot je koncentracija hormona, lažje test pokaže nosečnost. Testi so tistega 0.1% nezanasljivi v prvih dneh po izostanku, že po enem mesecu je hormona toliko, da vsi 100% pokažejo prav.


(odgovor članu adelaia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:34:01   
adelaia
Na testu piše, da zazna do 300l/U/ml, če je koncentracija višja, lahko pride do Prozonovega efekta in test pokaže negativen rezultat. Glede koncentracije hormonov med nosečnostjo pa sem zasledila različne informacije. Ponekod piše, da ravno v obdobju od 10 do 12 tedna ali nekaj podobnega je hormona največ, drugje, da se hormon samo stopnjuje. Koncentracije pa so zelo visoke. Npr.:http://otrocarije.net/meniji/nosecnost/Test%20nosecnosti%20-%20pregnancy%20test.html

So pa tudi drugačne vrednosti. Malo imam dvom, da se niso zmotili pri 300l in bi moralo morda biti 300ml.
V primeru, da je ženska že v naprednem stadiju nosečnosti, je napisano, da naj se v urin doda voda.

Je pa o temu na splošno precej malo napisanega na spletu, ker se večinoma vsi bolj sekirajo, ker ne zanosijo.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 13:55:42   
lily32
Aha, zdaj mi je malo bolj jasno tvoje početje.

Če te muči, pojdi do osebnega zdravnika in reci, da te testi nekaj nafrkavajo in ga prosi za krvni test. Čeprav - se že ponavljam - se mi zdi skoraj nemogoče, saj se ob menstruaciji sluznica maternice odlušči.

(odgovor članu adelaia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 14:53:13   
Anonimen

Poznam punco ki je bila noseča in je imela 5 mesecev krvavitve za čas M.ni vedla da je noseča potem jo je en dan na hitro prijel nek krč v predelu vranice,jetre ali tam nikej gre na urgenco vse preglede dajo čez pa nič ne ugotovijo ...gre k zdravniku drug dan in jo pošljejo na Uz trebuha,ledvice itd.ostala je v bolnici nakar ugotovijo da je noseča tako da je bil šok za njo za domače ker je punca bla stara 14 let tako da je pri 15 rodila zdravega sinčka pa samo enkrat se je igrala .........ne bi verjela da ne vejo nekatere da niso noseče ampak iz prve roke vam povem punca je bila suha in nič kaj sprememb na telesu ni imela do 5 mesec...tako da pejt k zdravniku

(odgovor članu adelaia)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 15:08:37   
adelaia
jaz sem skoraj dvakrat toliko stara. tako, da nekatere se pri moji starosti že trudijo, da bi bile noseče. ampak mi ne da miru. na eni strani občutek prepolnega trebuha in bolečina v dojkah na drugi negativni testi in menstruacije. ne vem pa kako zgleda bit noseča. oz. kaj bi lahko še povzročilo bolečino v dojkah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 15:20:57   
lily32
Kaj pa kontracepcijske? Imaš nove ali jih jemlješ že več časa? To so tudi hormoni, ki povzročijo spremembe.

Oprosti, a glede na napisano sem bila prepričana, da si najstnica. Če jih imaš pa trideset, kaj se je problem usest v avto. Iz Kopra si v uri in pol v Lj in negotovosti ni več. V tem času, ko si tu dopisujemo, bi imela rezulatat v rokah.

(odgovor članu adelaia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 15:29:30   
adelaia
Ne jemljem kt. Ja, obala ni samo kp. Je tudi za 9 hribi in če nimaš avta, ne greš prav nikamor. Tako se mi zdi absurdno, da bi bila noseča, po drugi strani pa me res tako živcira dvom.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
14.1.2014 16:11:42   
lily32
Nočem te strašit, a zdaj sem se spomnila na zgodbo znanke, ki je tudi imela dve menstruaciji, sicer nekoliko šibkejši, nato pa bolečine v področju jajčnikov in je imela izvenmaterično nosečnost.

Najdi si nekoga, prijatelja, sorodnika, in pojdi naredit krvni test ali pa k G.

(odgovor članu adelaia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
15.1.2014 16:54:07   
astrid1
Pojdi v Koper in v ZD v laboratoriju prosi za samoplačniški krvni test nosečnosti. Pokazal ti bo prav in se boš lahko prepričala, da res nisi noseča. Da te najbrž zgolj dajejo hormoni.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
24.1.2014 10:37:19   
lily32
adalaia, močno me radovednost, kako se je izteklo.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
24.1.2014 11:34:58   
Anonimen

mene tudi zanima

(odgovor članu lily32)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
24.1.2014 12:26:34   
Shana86
Ne morem biti tiho ob takih za lase privlecenih zgodbah "poznam eno, ki je..." - leti na anonimno.
1. Pri petih mesecih nosecnosti se ze ob navadnem tipanju trebuha (ki ga naredi vsak zdravnik, ce pride bolnik z bolecinami v trebuhu) cuti maternica, ki sega do popka.
2. Zdravnik vsaki vsaj malo sumljivi zenski v rodni dobi poleg ostalega laboratorija naredi test beta hcg. Sploh ce je povratnica.
3. Da se na uz trebuha pri petih mesecih ne vidi nosecnosti? Pa dej, tega ne zgresis, pa ce se potrudis.

Ne strasit punce s takimi bedarijami, ima itak dovolj problemov. Upam, da se je vse izteklo dobro.

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: možna nosečnost oz. drugo?
24.1.2014 14:20:57   
Anonimen

Punca prej ni šla k zdravniku preden jo ni krč prejel ....(jaz vem ker je naša soseda in pač to je nam razložila in njeni mami)tako da če je ona skrivala vse to ne vem ampak je rekla da je mislila da se pač razvija ker je bla 14 let stara in dojke so jih zrasle malo se je zredila itd.Čeprav tudi jaz kaj takega ne verjamem in mislim da jo je bilo strah kaj bodo rekli doma in je pač speljala tako da bo konca počakala

(odgovor članu Shana86)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?