|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolečine v trtici
30.1.2014 1:08:14   
bucka*
Pozdravljene punce!

Že nekajkrat me je začelo "špikati" v trtici, zdaj pa se stanje slabša. Zaboli fejst, ob določenem premiku noge (ko naredim korak, stopim na stopnico) ali hrbta (če se npr. obrnem).
Delam vaje za gibčno hrbtenico, ampak "špikanje" se ponavlja, bolečina pa stopnjuje. Bi morala to omenit ginekologinji ali osebni zdravnici? Ali je to del nosečniških tegob in naj samo potrpim? Sem v 29. tednu.

Hvala za nasvete in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolečine v trtici
30.1.2014 7:33:09   
Shana86
Na zalost dobis moj najljubsi stavek: to pase zraven...

Pomoje skoraj ni nosecke, ki je ne bi bolel vsaj en del medenice. Bodi vesela, da se ti je zacelo 'sele' sedaj, mene boli ze od 19.tedna, tam nekje od 33. pa je se huje. Kriv je hormon relaksin, ki rahlja sklepe. Se tolazim, da bom zato ful ful lahko rodila, bo vse tako raztegnjeno, da bo dete kar padlo ven user posted image

Drzi se user posted image user posted image

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolečine v trtici
30.1.2014 9:43:52   
nyna84
Jaz imam iste težave (20. teden). Baje je to v nosečnosti normalno, čeprav je res neprijetno.
Mene pa najbolj boli sramna kost (bi so jo ves čas masirala, ampak bi si lahko kdo kaj napačno razlagal user posted image user posted image )

Lahko omeniš svoji zdravnici, baje te lahko pošlje tudi na fizioterapijo, pomagaš si lahko z medeničnim pasom .... To je pa tudi vse, kar lahko naredijo. Po porodu se stanje normalizira.
Take informacije sem jaz dobila na netu. Do dr. še nisem šla (bom čakala, dokler ne bo nevzdržno user posted image )

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolečine v trtici
30.1.2014 10:27:02   
Shana86
Mene je tudi najprej simfiza, zadnje tedne pa se je pridruzila trtica. Stvar lahko postane zelo zoprna, ker boli predvsem ob menjavah polozaja, se pravi tudi ko se npr v postelji obrnes. Je pa bilo pri meni vedno slabse, ce sem bila veliko na nogah. Ja, je FTH, ampak samo v Lj. Medenicni pas je bolj blazev zegenj... Ne vem, jaz razen pocitka v 20 tednih, kar me boli, nisem uspela najti stvari, ki bi pomagala. Odleglo je sele, ko sem zaradi hudega kaslja dobila par groznih heksensusev v hrbet in me je to toliko bolj bolelo, da medenice sploh cutila nisem user posted image

Aja sem pa povedala tako ginekologu, osebnemu zdravniku, kirurgu, ortopedu kot fizioterapevtu (delam v zdravstvu), pa sem od vseh dobila enak odgovor - nimas kaj narest, pojdi na bolnisko. Ko je po 10 tednih postalo nevzdrzno, sem tudi sla... Ti bos pa takrat itak ze na porodniski ;)

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolečine v trtici
30.1.2014 12:08:02   
bucka*
Ojoj user posted image če prav razumem, sem prava srečnica, ker je trenutno to moja edina težava user posted image

Potolažile ste me in prav dobro se počutim, pa še nasmejala sem se user posted image

Žal mi je za vse vas, ki imate hude bolečine in to že toliko časa... nisem vam fovš in verjamem da ni prijetno...

Jaz sem še v službi, še 14 dni. Potem sledi dopust in porodniška. Delam na črpalki, ki ima tudi gastro del (kao kavarna) na avtocesti, po 8 ur skačem okoli in pedenam stranke in se mi je že zdelo, da mi mora najbrž kr dobro it, glede na to, da me je šele zdej začelo "matrat".

Dobro torej, bolečine vzamem kot del vsakdana in čakam na pregled (6.2.). Moti me edino to, ker ne morem spati, oziroma se celo noč obračam okrog kot sardinca, pravi moj :) no, danes, ko sem bila dovolj utrujena, sem kljub bolečini spala :)

Hvala punce, pa veliko sreče s user posted image , pa s porodom in user posted image !!!

(odgovor članu Shana86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolečine v trtici
30.1.2014 13:04:34   
Shana86
Sem bila tudi 8 ur na nogah, tako da te razumem. Res je, glavno da to ni nic nevarnega. Ta dva tedna bos pa se stisnila zobe, drugace pa pojdi na bolnisko, ne se sparat.

Hvala za lepe zelje, enako tudi tebi user posted image

_____________________________

Enjoy life now, this is not a rehearsal **

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?