|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ivf samoplačniško
1.11.2014 18:52:14   
Anonimen
lep pozdrav,

mene pa zanima če je tukaj kakšna , ki je samoplačniško v Mariboru ali v na kliniki v Ljubljani?
In sicer me zanima , če je pri samoplačnikih tudi potrebno počakati na konzilij? Ali te lahko takoj po 1. pregledu dajo v postopek?
Imam namreč za sabo že vse postopke preko zavarovalnice in upam, da če si samoplačnik, da gre saj birokracija hitreje skozi.

hvala za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ivf samoplačniško
1.11.2014 21:52:29   
jona klara
hej, tudi jaz sem porabila vse postopoke, do enega otročka prišli do drugega ne.sem že bila v mb na pposvetu, v samopl. postopku gre vse hitreje,. konzilija ne boš rabila saj ga imaš samo pred prvim postopkom- srečno.kakšne težave pa imaš sicer?

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ivf samoplačniško
2.11.2014 6:12:26   
Anonimen
hvala za odgovor.
Konzilij sm imela v Ljublajni, tako da upam da če grem sedaj v Mb da ne bojo kompliciral.
Drgač pa je biu od začetka problem pr možu, men so pa očitno postopki čist uničl jajačnike in ne pridelam skoraj nobene celice več. Stranski učinki zdravil. Vse postopke sem imela v lj in bi sedaj šla rada še v Mb, saj mi tukaj niso hoteli nikoli spremeniti terapije.

Ali v Mb dobiš zdravila v bolnici ali jih je treba kam hodit kupovat- italija , avstrija?

(odgovor članu jona klara)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ivf samoplačniško
2.11.2014 11:17:39   
jona klara
jaz sem bila prej v lj 4 postopke in en v postojni, v mb samopl. ne rabiš konzilija samo, da plačaš in si kr kmalu na vrsti odvisno od preiskav ki ti jih delajo in če kaj najdejo ki zahteva svoj čas.sem pa tudi jaz primer kot ti z ena do največ 3 celicetudi po 4 ih amp menopurja in dipherlina tako, da bo težka in trnava pot.Ceno so mi postavili od 3000-4000 eurov v mb, odvisno od zdravil, ampak še nisva v postopku.klima je pa boljša kot v lj.Koliko si pa stara? aže imaš katerega otroka?daj si pregledati amh, ta ti pove obvarijsko rezervo.Koliko pa si celic in zarodkov pridelala v lj? srečno v mb pa javi se

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ivf samoplačniško
2.11.2014 20:47:59   
Anonimen
Pozdravljeni!

Tudi midva sva porabila že vse postopke in sva sedaj samoplačnika. Zanima me, koliko pride postopek v ljubljani, ker
naju pa so iz mb napotili v lj. Hkrati naju še zanima, če je bila katera v postopku pri kateri so tudi uporabili
metodo PGD in kako dolgo se čaka na ta postopek?
Za vsako informacijo bova zelo hvaležna.user posted image

(odgovor članu jona klara)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ivf samoplačniško
3.11.2014 9:08:42   
Anonimen
nimam še otrok. AMH sm si dala pogledat pa je čist nizko, ne vem točn koliko , ker mam izvid pr ginekologu. Sm pa stara 28, kmalu 29.
Sj drgač mi je biu odnos v LJ všeč, so bli prjazn usi, samo mogoč, če mau zamenjaš ne škoduje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ivf samoplačniško
5.11.2014 12:40:15   
limonca*
Mogoče samo info.. MB je pri nas najdražji, sledi LJ, najcenejši je Reš (IVF 900, ICSI 1100 eur + zdravila - jaz sem dala okrog 400 eur).
Je pa tako, da bi za 3000-4000 eur raje šla v tujino, kot pa v MB. Moje mnenje.. Cena bo ista, uspešnost je pa višja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ivf samoplačniško
5.11.2014 13:36:03   
jona klara
po čem misliš, da je uspešnost višja'?Jaz sem slišala zelo pripombe nad austrijo, kaj si pa ti imela v mislih' za ameriko, ki je neki extra pa nimam denarja

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ivf samoplačniško
5.11.2014 19:02:10   
Anonimen
sj jest sm tut že razmišljala o tujini. Samo se je težko odločt kam bi šla. Vsaka hval tisti center, kjer ji je uspelo, ampak odločitev kam bi šla je pa težka. Pa še dolge vožnje, še več bolniške oz. dopusta, drug jezih....

(odgovor članu jona klara)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ivf samoplačniško
6.11.2014 9:02:26   
limonca*
Ni treba ravno v Ameriko. user posted image
Češka ima npr. cca. 58% uspešnost z lastnimi celicami, pa to je rezultat za nosečnost, ki je potrjena z UZ, ne pa z urinskim testom (pri nas ima najvišjo MB, pa mislim da je tam od 35-38%)
Potem je tu še klinika na Madžarskem, kalii, ki je načeloma "ameriška" in ima tudi lepe uspehe.
Pa kolikor berem tuje forume, je tudi Zagreb kar ok, predvsem probajo marsikaj kar naši ne (npr. visoke doze folne kisline, pri nas je to 400mcg, tam je 5 mg!, potem heparin/fragmin za boljšo prekrvavitev, zdravila za avtoimune bolezni - medrol,..)
Pri nas teh zdravil ne predpisujejo (pogojno dobiš kaj pri Rešu).

Jaz sem šla npr. po 9 neuspešnih postopkih (vsi 3 slovenski centri, samo v MBju so mi delali nekaj preiskav - genetiko, nekaj avtoimunih in ščitnico)) na svoje stroške pregledat kri za avtoimune bolezni, krvne bolezni, celice ubijalke... Rezultat - trombofilija, kar pomeni, da moram v postopkih dobivat injekcije za redčenje krvi, prav tako celo nosečnost. Pri nas me niso dali na te preiskave, kolikor slišim v tujini te dajo takoj (sploh pa po parih neuspelih postopkih).

Jaz sem v teh 9 postopkih in cca. 12 ali 13 ETjih sprobala vse - aspirin, medrol, vitamine, DHEA, akupunkturo, bioenergijo, masažo stopal... verjtno sem še kaj pozabila..
No, tudi tokrat nismo bili uspešni, tako, da se moja zgodba v SLO zaključuje.. Grem v tujino, kam pa še ne vem.

< Sporočilo je popravil limonca* -- 6.11.2014 9:05:02 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ivf samoplačniško
6.11.2014 9:26:54   
jona klara
limonca- žal mi je, da ni uspelo, res.A ti si pri Rešu?za njega je škoda vsakega denarja, ker nič ne naredi samo piše hormone, meni je on absolutno brezvezen, če pa tam uspe ga valda hvališ, ampak ni težko uspeti če gre vse po ps- probvlem je če je treba kakšne preiskave pa nič ne naredi-jo, ti pa greš v postopek z full upi, pa sploh ne veš, da je kaj takega kot pri tebi.A si že v tem postopku to vedela?oz. jemala zdravila?joij koliko denarja si že zdevala.Kako so pa tvoje celice, a jih dosti pridelaš?koliko pa misliš, da je z lastnimi celicami cena na češkem?kam pa te vleče?no mi je pa čudno za zagreb, ker oni masovno hodijo v lj in mb, pa mislim, da imajo še en čudn zakon cerkveni glede obmp, aja tisto je menda, da ne dovoljujejo zamrznjenčkov.
ne vem tujina te malo povleče, valda v tvojem primeru te tukaj pri nas vse mine.Je pa logistika hoditi v tujino, imeti fraj oba s partnerjem, poskrbeti ker imamo enega doma....ni tako simpl, če nisi privat in jezik, zapraviš še za bivanje.

čeprav mene tudi zanima, ker jaz imam vedno 1- 3 celice, ali so res tako zanič ali je vzrok še kje drugje, res .

kje sisi pa dala te stvari pogledati, kako se reče tem krvnim preiskavam-prosim.

pa res mi je žal zate, pa upam, da se prav odločita za naprej in saj veš vztrajanje vodi do cilja, vsaj upam in želim ti srčno.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ivf samoplačniško
6.11.2014 9:42:53   
limonca*
Ja, zadnje postopke sem bila pri Rešu. Jaz sem zase vedela kako reagiram na kaj in me je upošteval pri mojih željah, tako, da mu nimam kaj rečt (kar se tega tiče). Dejansko sem jaz prišla k njemu in mu povedala kaj hočem in se je strinjal.
Za trombofolijo sem izvedela pred zadnjim ETZ (sicer še ni uradnega testa, ampak je bilo včeraj negativno), prišla k njemu, mu pokazala izvid in sem dobila zdravila brez problema.

Jaz pridelam dosti celic - npr. z 2 ampulami menopurja oz. 225 gonala/puregona oz. 3 apulami merionala sem imela enkrat 17, enkrat 19 in enkrat 21 celic. Če mam dozo nižjo pa tam od 5-11. Oplodi se mi jih nekako polovica. Potem je pa tako: če imam do 11 celic imam vedno 2 zarodka na 5 dan, pri 19 celicah sem imela 4 zarodke, pri 17 celicah 3 zarodke, pri 21 celicah pa 6 zarodkov (se pravi tudi eskime, ki se vedno lepo odmrznejo, tako, da mislim, da so kvalitetni).

Na češkem je cena z lastnimi celicami nekje 2000-3000 eur, kar je ugodno. Mislim, da se da dogovorit, da UZje delaš pri nas in greš gor samo za punkcijo in ET (se pravi še par dni počitnic).

Iz Hrvaške so včasih hodile k nam, ravno zaradi tega zakona. Sedaj lahko zamrzujejo in ne hodijo več.
Mogoče si malo prebereš roda.hr (forum)

Jaz gledam tako - do zagreba imam cca. 90 minut, mogoče malo več, do LJ 60, do MB 80 (tako, da neke razlike ni).
Češka, ja, je cca. 500 km pa dobro.. si je treba vzeti kot izlet.

Jaz sem šla po nasvetu ene iz foruma na preiskave v Beograd (spet izlet, 500 km.. user posted image ) Cena vseh preiskav je bila cca. 350-380 eur (točno ne vem)..
Tole so preiskave:
- KKS,
- CRP,
- GUK,
- HgbA1,
- Fibrionogen,
- D-dimeri,
- LAC,
- Antikardiopska protitelesa,
- Protein C,
- Trombin III,
- Natural killer cells,
- FII (genske mutacije),
- FV,
- MTHFR,
- PAI-1
- EPCR,
- anti ovarium,
- anti zonapellucida,
- anti sperm,
- antikardiolipinska telesa,
- anti-beta Glykoprotein,
- APA,
- HLA tipizacija
- genetika zate in za partnerja. (to ni vključeno v ceno, ker sem to že imela narejeno).

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ivf samoplačniško
6.11.2014 9:55:10   
jona klara
limonca- hvala ti lepa za izčrpno natančnost.Zanima me kaj izvide pošljejo po pošti' kaj pa pri nas tega ne delajo ali je držje,ali v Italiji, tja sem šla na amh pa je bil 50 eur...no kakorkoli naj gre vse po pravi poti do cilja, pa držim pesti, javi se še kaj

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ivf samoplačniško
6.11.2014 10:08:54   
limonca*
Vem da je v SLO dražje, koliko pa ne vem, ker se nisem toliko zanimala.. Sem si raje naredila vikend izlet in šla dol na čevapčiče. user posted image

Laboratorij je odprt 24 ur/dan, tako, da ni panike, prideš, plačaš, počakaš dve minuti, ti vzamejo kri in greš. Izvide so mi poslali pa po mailu.

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ivf samoplačniško
8.11.2014 17:12:47   
Anonimen
Pozdravljene!

Tudi nama misli uhajajo v tujino po pomoč. Namreč tudi midva sva šla že skozi 6 postopkov neuspešno. Sedaj
pa so nama na genetiki ugotovili kromosomske preureditve in čakalna doba v lj za postopek ICSI+PGD je
več kot eno leto. Sva pa tudi midva malo gledala kliniko v Brnem na Češkem, kjer ni čakalnih dob. Ovira za ta korak
pa nama predstavlja jezik, saj nobeden od naju ne zna tako dobro angleško, da bi se za to odločila brez strahu. A je bila
mogoče katera med vami na tej kliniki? Vsak mnenje nama bo veliko pomenili.

(odgovor članu limonca*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ivf samoplačniško
8.11.2014 17:14:19   
dvojček

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pozdravljene!

Tudi nama misli uhajajo v tujino po pomoč. Namreč tudi midva sva šla že skozi 6 postopkov neuspešno. Sedaj
pa so nama na genetiki ugotovili kromosomske preureditve in čakalna doba v lj za postopek ICSI+PGD je
več kot eno leto. Sva pa tudi midva malo gledala kliniko v Brnem na Češkem, kjer ni čakalnih dob. Ovira za ta korak
pa nama predstavlja jezik, saj nobeden od naju ne zna tako dobro angleško, da bi se za to odločila brez strahu. A je bila
mogoče katera med vami na tej kliniki? Vsako mnenje nama bo veliko pomenilo.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ivf samoplačniško
9.11.2014 19:17:08   
pitonka
Limonca: a slučajno veš, če je možno te preiskave, ki si jih navedla (in izvedla v Beogradu), opraviti tudi v Zagrebu?
Za Beograd si pa samo šla tja z listkom navedenih preiskav, ki si jih prebrala na forumu ali ti je dal priporočilo tudi kakšen zdravnik?

Midva čakava na peti postopek, tokrat v Mb (prej pri Rešu), ampak sploh ni posluha za dodatne preiskave.

(odgovor članu dvojček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ivf samoplačniško
10.11.2014 12:31:50   
limonca*
Dvojček, predlagam, da jim v Brno pošlješ mail in vprašaš, če je mogoče možnost posveta v hrvaščini, srbščini.. verjetno bi to bolj razumela? Sicer pa predlagam naslednje - beri malo angleške forume o neplodnosti - ti takoj postanejo izrazi jasni in bosta čist razumela pogovor.

pitonka, jaz sem imela s seboj list na katerem sem imela napisano kaj bi imela. Nič drugega. Itak si samoplačnik, tako, da ni problema. So me sicer spraševali zakaj vse to rabim, pa sem rekla, da za IVF, pa so še kar vrtali in sem razložila koliko postopkov in let je že za menoj in je blo ok.

(odgovor članu pitonka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ivf samoplačniško
16.11.2014 17:20:47   
rebrebu
ola punce,

jz sem tudi sama sla preko neta in forumov testirat harmone, ker mi nihče ni prej nič omenil o teh raziskavah, ne moj gin ne Reš (samo na AMH mi je svetoval)....če se sam ne pobrigaš, drugi se ne bodo, vsaj tak občutek sem dobila tle v slo, pa samo za postopke se jim gre-da jih pokuriš.....

kako pa je z spontanim postopkom?kakšne so cene kaj to vključuje? a tle je zrven clomid ali nič?

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ivf samoplačniško
18.11.2014 10:05:01   
limonca*
Če si pri Rešu v spontanem in samoplačniškem postopku, potem pazi kakšno ceno ti bo dal.

(odgovor članu rebrebu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ivf samoplačniško
18.11.2014 10:21:18   
jona klara
limonca- imaš zs

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu limonca*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ivf samoplačniško
18.11.2014 12:29:30   
rebrebu
LIMONCA, a lohk kej več poveš? lahk tud na zs

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ivf samoplačniško
5.2.2015 17:52:44   
rebrebu
Evo Reš je reku 1100 za spontani ciklus.... :(

(odgovor članu rebrebu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?