|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   En kup napotnic
11.10.2005 7:50:08   
Nikita
Dobro jutro.
Obračam se na vas z eno prošnjo in upam, da mi boste znale pomagat. Torej za user posted image  se z možem trudiva že več kot leto in pol. Do zdaj sma bila 2x v ambulanti za neplodnost. Prvič sem dobila klomifen za 3 cikluse, pa ni blo haska. No zdej drugič pa sem prosla za konkretne preiskave (čeprav so se naju hotel na lahek način znebit z besedami: "Sej sta se še mlada" - uf kak me to ujezi user posted image  ).

Torej dobila sem en kup napotnic, za katere se mi še sanja ne kaj so in kam in kdaj morem it. Sej mi je sestra neki takrat razložla ampak to vse tak hiter, da sem si bolj mal zapomnla.

1. FSH, LH, PRL med 2 in 5 dnem ciklusa - (ta mi je jasna kdaj morm it ne pa tud kam in čemu je namenjena)
2. SBM UZ IVF - ( z roko je napisan 9-14, ampak nič ne vem kam it in kaj to je)
3. PROGESTERON med 20 in 22 dnem ciklusa - (isto kot 1.)
4. Na CHLAMYDIO TRACHOMATIS (IgG, IgM samo, če je IgG poz.) - (spet, kam, kdaj in kaj za ena preiskava je to)
5. TSH (to je vse kar piše na zadnji napotnici)

....uffff....upam, da mi bo še na koncu kej krvi ostal user posted image
Res bi vam bla hvaležna, če bi mi s skupnimi močmi pomagale dešifrirat tele napotnice. Prvo napotnico bom izkoristla že juter, ker sem včeri po 30 dneh končno dobila user posted image .

Še ene težavice ne smem pozabit omenit in to je, da sem priseljena v Maribor in se še ne znajdem najboljš kje je kej. Za bolnišnico že vem kje je in pa kje je ambulanta za neplodnost to pa je tud vse. Pojma nimam npr kje je laboratorij user posted image

tisočkrat hvala že vnaprej, pa lep dan punčke moje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:07:51   
emaa
Ker nisem iz MB, ti ne znam povedat kam moraš iti. 1. in 3. so preiskave stopnje hormonov. Če s čim ni v redu, zna zelo zakomplicirati zanositev. 4. klamidija, to je spolno prenosljiva bolezen, ki lahko povzroči sterilnost, to mislijo izključiti. Kakšen UZ in s kakšnim namenom ti pa ne znam pomagat

(odgovor članu Nikita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:19:13   
Nikita
Hvala ti emamair za hiter odgovor.Ok, zdej mi je že mal bolj jasn. Madona, se mi zdi, da bi mogl začet k napotnicam navodila in obrazložitve za nas laike dajat, ker če se ti ne sanja o čem je govora si tak v temi user posted image .
Hvala še enkrat. Če pa še kira ve kej pa lepo prosim, da me razsvetli user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:30:47   
tecka
TSH je ščitnični hormon. Meni ga kontrolirajo pri splošnem zdravniku (ker sem imela včasih težave s ščitnico).

(odgovor članu Nikita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:34:12   
PBJ
POD 1,3,4 IN 5 - za te preiskave daš samo kri in vse skupaj ti opravijo v glavnem laboratoriju v bolnišnici. Oni vse rezultate pošljejo v ambulanto za neplodnost.
TSH- to je preiskava ščitnice. Se spomnim, da mi je v laboratoriju vzela kri in sem jo morala sama nesti  na nuklerano medicino (to je stavba poleg otorške bolnišnice).

Pod 2 so ti pa že dali napotnico za ultrazvoke pred IVF v ambulanti za neplodnost. Ko boš začela z vsem skupaj boš napotnico tam oddala.

Mene je tudi skoraj kap, ko sem dobila tako goro napotnic, ampak sem se jih v laboratoriju hitro znebilauser posted image .
Za toksoplasmoso imaš na napotnici verjetno napisano še Prvomajska - tudi tja kri pošljejo za to preiskavo iz glavnega laboratorija.

Upam, da sem ti kaj pomagala. Lani sem namreč jaz imela te preiskave in sem ti odgovorila, kako je bilo pri meni.


Lp in vse dobro.user posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Nikita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:40:03   
PBJ
Še to, če greš jutri,boš lahko opravila še vse druge krvne preiskave, ne samo pod 1- to so hormoni, ki so vezani na ciklus, za ostalo pa ni pomembo v katerem dnevu ciklusa se opravijo ----v glavnem ti vse napotnice pokaži pri linici laboratorija. Laboratorij je pa tam, kjer je tista nizka stavba poleg stolpnice. Greš po stopnicah navzgor - saj piše.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Nikita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:41:10   
Nikita
user posted image  user posted image  super ste. Res hvala. Zdej pa bo šlo. Človeka je res na začetku kr mal strah kak bo vse skupi spelal, ko pa še ve ne kam naj gre in kaj mu bojo delal user posted image
Super...hvala še enkrat za izčrpno pomoč vsem.

Jutri si bom pa verjetn kr dopust vzela, da vse to uredim user posted image

nartaboljše ste user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 8:41:40   
PBJ
user posted image , ups pod 3 boš morala iti takrat kot piše, sem spregledala - sorry.


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 10:14:26   
biba77
Za test na klamidijo pa moras it na Zavod za zdravstveno varstvo na prvomajski (Tezno) v prvo nadstropje, desno. Tudi tam ti bodo odvzeli malo krvi. Ni pa vezano na dnave v ciklusu. user posted image

_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: En kup napotnic
11.10.2005 10:37:05   
Nikita
zlate ste...hvala vsem user posted image

no, pa gremo v bojeuser posted image

(odgovor članu biba77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: En kup napotnic
12.10.2005 21:41:48   
Čebelica - trot
Pozdravljena!

Jaz sem glih prejšni teden dala kri v MB. Vse kar imaš napisano na napotnicah ti vzamejo v v laboratoriju. To je stavba naravnost ko prideš "čez ograjo" naravnost - 1. nadstropje. Pa ne se pustiti odslovit, ker te znajo poslat, da daš nekaj tam, nekaj v Teznem, ampak to je daleč.
Moraš pa biti v laboratoriju do 11 ure, ker kasneje ne jemljejo več.
Še bolj enostevno pa ti je če veš kje je ambulanta za neplodnost, in tam prosiš, da ti sestra vzame kri, tam pa sprejmejo do 13.30 mislim.

Dobro opravi!

Lp, B.  

_____________________________

la la la

(odgovor članu Nikita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: En kup napotnic
13.10.2005 8:40:21   
Nikita
No pa je za mano prvi del. Sem šla včeraj in sem se napotila kar v ambulanto za neplodnost. Sem bla tam že ob 8h zjutri in sem bla takoj na vrsti pa tud ful prijazna je tista sestra user posted image . Vzela mi je dve epruvetki krvi in znebila sem se treh napotnic. Zdej sta mi ostali samo še tista za med 20 in 22 dnem ciklusa (kar kot nalašč pride na dneve od 30.10 do 2.11. user posted image  - morem klicat, če kdo sploh dela med prazniki) in pa tista za UZ, kjer gor piše z roko 9-14, kar predvidevam, da pomeni dneve ciklusa. Bom za vsak slučaj še poklicala, da vidim, če se je treba kej naročit.

Pol pa čakat do srede decembra, ko imava skupni pregled in ko bom zvedla kakšni so izvi krvi. Do takrat pa pridno user posted image

Hvala vam za vso pomoč, da se nisem zgubla user posted image

(odgovor članu Čebelica - trot)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: En kup napotnic
13.10.2005 12:11:23   
Anonimen
Srecno Nikita in cimprej user posted image  !

user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Nikita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: En kup napotnic
13.10.2005 13:15:57   
Nikita
hvala MucaMaca user posted image

PS: a ti si iz Nizozemske??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: En kup napotnic
13.10.2005 15:10:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita

hvala MucaMaca user posted image

PS: a ti si iz Nizozemske??


Porocila sem se na Nizozemsko, a se v dobrem mesecu z mozem selima nazaj v Slovenijo! user posted image

(odgovor članu Nikita)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: En kup napotnic
13.10.2005 15:24:48   
Nikita
Lepo.Sem namreč v tvojem opisu vidla eno pesmico v Nizozemščini pa me je zanimal. Mam namreč prijateljico, ki živi na Nizozemskem in je ravntak poročena gor.

Dobrodošla nazaj v Sloveniji. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: En kup napotnic
20.10.2005 8:49:54   
Nikita
Sem danes kr dobre volje. Včeri sem "uporabla" še eno izmed tistega kupa napotnic user posted image  in šla na UZ. Vesela pa sem zato, ker je rekla doktorca, da ne vidi nč konkretnega. Mi je pokazala maternico, kjer je našla manjšo pregrado (1cm), ampak baje to ni nič hudga. Jajčniki so tud bli dobro vidni in v desnem je bil en velik folikl user posted image . Me pa zanima,če se na UZju vidi, če je z jajčniki vse ok...mislim glede prehodnosti. Mal sem že bolj pomirjena. Zdej pa da vidimo še izvide krvi pol pa spermiogram možeka...pol pa ni user posted image , da ne bi našl vzroka za tole zmešnjavo user posted image

še poročam, ko bo kej novga...hmmmm...kak bi blo lepo, če bi bla naslednja novica bolj "okrogla" user posted image  user posted image

dijo

(odgovor članu Nikita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Po spontanem splavu ni treba odlagati zano...
Najnovejše raziskave razkrivajo, da po spontanem splavu ni potrebno tri mesece odlagati s ponovno zanositvijo. Ravno zan...




Tai/Taj
Meri 07

Kako napisati ime: TAI ali TAJ?

Tai (42%)

Taj (58%)


Število vseh glasov: 206

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!