|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 10:58:48   
Pikapolonica
NAša Tia še vedno zjutraj in zvečer popije flaško adaptiranega mleka, kravje mleko pa do sedaj še ni poskusila - razen v pudingu.

Zdaj pa me zanima, kako naj ji kravje mleko "predstavim". Naj kar tako, nekega dne, v flaško namesto adaptiranega mleka dam kravje? Naj ga še nekajkrat zmešam z adaptiranim in a se to sploh sme?

Skratka, kako ste to speljale ve?

Pa hvala za kakršnokoli informacijo! user posted image


lp, user posted image

PS: Mimogrede, ko sem se že ravno spomnila - še eno vprašanje. Kdaj lahko otrok poje celo jajce, z beljakom vred torej?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:04:59   
Marogica
Mi smo prešli pri 6 mes na kravje mleko in to tako, kot nam je svetovala pediatrinja. Ca 3 dni smo mešali kravje mleko z vodo-pol:pol in opazovali, če se je pojavila kakšna reakcija. Ker te ni bilo, sem mu 4. dan dala nerazredćeno kravje mleko.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:05:58   
Marogica
Mislim, da lahko beljak poje po enem letu. Nisem pa sigurna. Tudi rumenjak naj bo samo trdokuhan.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:16:26   
ZARA
ojla...jst sem ji kravje mleko (alpsko 3.5% m.m.) prvič dala pri 11mes in pol, kar iz danes na jutri, pa ni bilo nobenih problemov...
Jajce je pa prvič jedla po 12 mesecih, se pravi z beljakom vred...

lpk

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:28:55   
total
Z kravjim mlekom sem začela nekje pri 9 mesecih in ga dala samo v krompir,puding.....,zdaj pa mu že delam čokolino z njim,samega mu še res nisem dala ampak bom,ma pa zelo rad od Hippa z okusom vanilije,lahko pa začneš z pol pol,pa bo š vidla.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:31:40   
Blink1
Jaz sem pri desetih mesecih kar zamenjala adaptirano z alpskim iz tega razloga, ker ni hotela več piti adaptiranega. Ni bilo problemov.

Sem pa ji že od petega meseca alpsko dajala v pire in ostale jedi.

Lp

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:33:41   
Anonimen
kravji mlek sem ji dala pr 8. mescih. ko sem ga ji zmešala pol pol z vodo ga tut povohat ni hotla, k sem ji pa dala čistga je bil pa zakon. reakcije nobene. nič nismo kompliciral.

jajce pa tut pred 1. letom pomoje pr ene 10 mewcov celga..k sem js jedla vmešano jajce pečeno sem tut njej dala mal za probat pa je blo

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 11:38:37   
Anonimen
Jaz sem do enega leta dajala adaptirano mleko, potem pa polnomastno alpsko. Ampak ni šlo dol, je moral biti kakav. In kakav je še danes, pri 3 letih in pol.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 13:39:21   
BARBARA R.
Tudi pri nas ne gre kravje mleko, samo če je dodan kakav ali čokolino. Sojino ali adaptirano, pa pije tudi samostojno.
 
Kar na enkrat poskusi. Kako pa? Saj več, kot da ga ne spije, ne bo.
 
    user posted image

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 13:53:07   
Anonimen
Jaz ga nisem nič mešala pol pol.Dala sem ji ga s kašico, pa je vse pojedla in tudi reakcije ni bilo nobene.

(odgovor članu BARBARA R.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 15:07:53   
lucky 111
Pri osmih mesecih smo začeli z navadnim mlekom, ki smo ga uporabljali kakšen mesec. Nekaj dni smo ga mešali z vodo. Zdej smo pa tudi že na Alpskem mleku 3,2.

lp 

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
24.10.2005 23:07:02   
Urška*
Ojla!

Bom kar tukaj vprašala da ne bom nove teme odpirala!

A ste mleko prekuhali?

hvalauser posted image

_____________________________

Moje srce je zorelo z vsakim dnem,
ko je v mojem trebuhu zorelo dete.
Devet mesecev traja,da dozorita tako mati
kot otrok.
(Kim Vallone)

(odgovor članu lucky 111)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
25.10.2005 10:57:30   
asso
Jaz sem ji dala navadno kravje mleko (3,2) prekuhana (ne samo, da zavre, ampak, ko zavre, predreš uno smetano in vreš še minutko). Nisem pa nič mešala z vodo, ker sem enostavno pozabla, da sem nekje to prebrala. Dala sem ji pa nekje dva tedna nazaj in ga spije samo zjutraj, ko je res lačna, drugače pa ga niti ne povoha.
Kašice bi ji tudi že prej mešala z navadnim mlekom, ampak ji gre v rit samo 3 vrste kašic (najdražje), ki se jih meša z vodo.
Celo jajce sem ji tudi že dala. Drugače se rumenjak priporoča mislim, da že pri enih 7. mesecih, beljak pa šele po enem letu starosti. S tem, da me je sestra v zadnji posvetovalnici opozorila, da naj ji dam beljak pred enim letom, pred posvetovalnico pri enem letu, ker je cepivo na bazi beljaka in je dobro prej to poskusituser posted image user posted image
Jaz ne vem, kaj spremeni, če ji dam dva tedna pred enim letom ali ko dopolne eno letouser posted image user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
26.10.2005 8:53:26   
Blink1
Urška

Sveže kravje mleko moraš prekuhati, aplskega pa ne, ker je že obdelano.

Lp
N&N

(odgovor članu Urška*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
26.10.2005 9:05:47   
Anonimen
Jaz sem ga na začetku kakšen mesec prekuhavala, sedaj pa ne več.

(odgovor članu Blink1)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
26.10.2005 22:57:09   
Urška*
Hvala!user posted image

_____________________________

Moje srce je zorelo z vsakim dnem,
ko je v mojem trebuhu zorelo dete.
Devet mesecev traja,da dozorita tako mati
kot otrok.
(Kim Vallone)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako ste uvajale kravje mleko?
28.10.2005 11:54:49   
palma
Pikapolonica!
Jaz sem mojemu zajčku pri desetih mesecih začela dajati kravje mleko - sem dala kar alpsko 3,5 m.m.. Nisem mu ga prekuhala. Začela pa sem tako, da sem mu najprej dala čisto malo v Aptamil. Ko sem videla, da ni reakcije, sem mu začela počasi dodajati vedno več, da se je navadil na okus - saj ni tako "sladek" kot Aptamil. Enkrat sem mu ga dala zjutraj, da je pil samo to mleko in ker se zraven ni kremžil, sem pač ugotovila, da mu je tudi to všeč, zato mu zdaj dajem le tega. Prav tako mi z njim poje Milupine kašice - ki niso sladkane... lep pozdrav!user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Prvi zobek
klitia

Kdaj je vaš otrok dobil prvi zobek?

pred 3 meseci (4%)

med 3 in 6 mesecem (34%)

po šestem mesecu do enega leta (62%)

po prvem letu (0%)


Število vseh glasov: 47

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!