|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 11:41:05   
Jessy
Prihajajo vedno hladnejši dnevi in me zanima, koliko pokrijete vaše dojenčke v vozičku, ko greste ven??? Kdaj boste dale tudi šale???

Jaz sem jo do zdaj pokrila z dekico (tisto iz telegrama) in pokrivalom, ki pride zraven PP, se mi pa zdi, da bo treba še kaj dodat!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 11:42:58   
Jessy
Aja..pa kolk časa ste zunaj, ko greste z vozičkom??? Kaj pa ko greste s kengurujčkom???

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 11:45:50   
Marogica
Moj je star 11 mesec, pa ga oblečem v zimski pajac, kapico iz flisa, rokavičke, in nogavičke iz volne, ki služijo namesto čevljev(še ne hodi). V vozičku imam ovčjo kožo, ki je tako velika, da je lahko z njo tudi pokrit. Za vsak slučaj imam s seboj še kakšno koco.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 11:49:15   
Jessy
A v zimskem pajacu ga imaš že zdaj al šele, ko je sneg???

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
13.11.2005 11:56:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 12:18:30   
Jessy
Nalin, jaz bi enomesečnika enako oblekla, zagotovo bi ga pa dobro pokrila. Ne vem, kako debela je tvoja dekica. Če je tanka, bi jaz zagotov še kaj dala čez njo. To so še premičkeni otroci in ne morejo zadrževat toplote.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 12:24:39   
taška30
Jaz jo tudi tele dni dajem v pajac, ker je najbolj simpl. Spodaj je oblečena kot doma (body+hlačke - jo sploh ne preoblačim), nataknem pajac, kapo in gremo. Ni treba vlečt nanjo 10 kosov oblačil, da vmes že dobi živčni zlom. Pa pokrijem z pokrivalom od vozka. Rokavi so ji še malo predolgi, tako da ima rokice itak skrite v rokave. Pajac ima tudi nogice, tako da dodatnih štumfov ne dajem.
Kaj bo pozimi, pa ne vemuser posted image  Verjetno spodaj še kaj toplega, pa še dekico povrh.
Zunaj smo max 1uro, ampak bolj zaradi mene, ker me zebe, brrrr.

Me pa moti, da ne vem kako bi podložila vozek s kakšno dekico ali ovčko glede na to, da jo mam še privezano s pasovi in ta dekica bi pokrila pasove, da jih ne bi mogla zapetiuser posted image

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 12:43:46   
Marogica
JAz ga imam v zimskem pajacu, odkar je hladno. Ravnam se pač po sebi. Ko oblečem bundo ali plašč, tudi otroka temu primerno oblečem. Ne smeš pozabiti, da je otrok v vozičku relativno miren in da ga začne zebsti prej kot pa nas.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 13:19:30   
Twetty
Tud js Lin oblečem kar v zimski pajac,kapo šal,rokavičke po potrebi,ma mogicah pa ima copatke od pajaca.Stara je 10 mes.,pa v vozičku ima ovčjo kožo.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
13.11.2005 13:23:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 13:44:55   
soncek&luna
moj aljaz je v tistem kot v stanovanju: dve majcki in zabice, potem pa ga dam v zimski pajac, ki mu je itak prevelik in ima rokice in nogice cist skrite...dve kapici, potem pa ga pokrijem se z volneno dekco pa seveda s pokrivalom od vozicka....
vceraj smo bili zunaj eno uro... stalno sem preverjala kaj se z njim dogaja in ga tipala, ce mu je toplo.... no, moram rect, da je prav uzival in spal user posted image

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 20:40:56   
Sugy
Jest mu zaenkrat oblečem dodatno le še en pajac z rokavi, copatke, ene take lahke bombažne rokavičke in dve kapici. Imam pa tako vrečo v vozičku, tko da mu je toplo od spodaj in od zgoraj. Smo pa kar dosti zunaj. Danes in včeri smo bli zunaj po 3 ure, pa je vse ql. Mali spi in uživa.

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 20:44:17   
mala maja
mi smo tu v zimskem pajacu pa kapo pa rokavičke pa volnene copatke-tud še ne hodmo. PA še z dekco pokriti. Šal sem mu pa dala smo enkrat k je full pihal.

Oblečeni doma pa smo body pa žabice pol pa trenirka al pa hlačke pa puloverček pa seveda copatki al pa termo nogavičke

< Sporočilo je popravil mala maja -- 13.11.2005 20:45:45 >

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 22:46:46   
Kety
Jaz ga pa ne oblačim toliko kot ve svoje user posted image  Se mi zdi mal preveč za zdej,...kaj bo pa pol ko bo res zima in pod nulo?? Jaz mu oblečem bodi, žabice, trenirko, termo nogavičke + copatke, čez dam naštrikano jopico s kapuco+kapico, čez pa pokrijem najprej z volneno dekico, potem pa še z navadno. Pajacka bom pa prakticirala, ko bo pod nulo!

Jaz bom pozimi dala tudi ovčjo kožo v voziček. Moj ima tudi pasove in bom tam kjer so izrezala luknje v koži in jih speljala skozi!! Pomoje bo čist uredu!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 22:56:02   
Alina_alin
Bolj ko ne vse omenjate zimske pajace. Kaj pa vreča od vozička? Kdaj uporabljati eno oz. drugo? Ali daste otročka najprej v zimski pajac in s tem še v vrečo? Mislim na vrečo od športnega vozička...
Jaz namreč zaenkrat dam samo v vrečo, brez zimskega pajaca...isto oblečeno kot not, en flis čez in v vrečo... pa je do sedaj bila zmerom topla, ko sem jo vzela ven. zunaj pa sva ble tudi po 2-3 ure.
lp.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
13.11.2005 23:02:22   
frutka_
Moj še je do petka nosil anorak in debel puloverček spodaj. Zdaj mu bom dala puhovko in v vozičku ima tapravo debelo zimsko vrečo iz perja podloženo s flisom. Hodiva pa zjutraj peš v vrtec in je zelo mrzlo...brrr! Vrečo sem kupila v AUT za 28eur in paše na vsak voziček, primerna pa je do 3.leta.

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
14.11.2005 8:55:03   
Barbela
Ko greva midva z Jakom ven, greva za dalj časa. Sprehodi se zavlečejo tudi do naslednjega obroka. Vsaj en sprehod je tak - ponavad tist po kosilu. Dopoldan in popoldan pa sva kako uro. Oblečem mu termo hlače in bundico ali pa ga dam v zimski pajac. Zraven ima še kapico , šala pa še ne in tudi rokavičk ne, ker ima roke vedno tople in pokrite, saj je v vreči, ki je obložena z ovčjo kožo. Ko bo pa zunaj minus, pa verjetno sprehodi ne bodo tako dolgi in bova dodala še rokavičke in šal za čez usta pa v vrečo še morda kako dekico, če bo potreba.
Jaz kontroliram, ko prideva domov, če ima tople noge in tako vem , če je dovolj oblečen.

Lp, Barbara

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
14.11.2005 10:39:57   
Pia67
V vozičku ima Nina termovelur zimsko vrečo v katero jo poležem oblečeno tako, kakor je doma. Je pa res, da imava doma 18°C. Edino roki zaščitim z rokavicama, na glavi pa ima flis kapico s podaljšanimi ušeski. No, pa na noge ji nataknem volnene nogavice. Ponavadi zaspi in ko prideva domov, ji samo razprem zimsko vrečo, slečem rokavice in odpnem kapico.
V kenguruju pa je oblečena v zimski pajac. Dodatno jo obujem v nogavice in gamaše, ker je imela nekajkrat hladne noge. Kenguru je na mojem telesu, s sondo sem izmerila temperaturo med Nino in pajacom, 39°C user posted image Težava je predvsem v nogah, ker bingljajo in niso dobro prekrvavljene. Zato ji vsake toliko pregnetem nožici.
Imam težave s percepcijo koliko bi oblekla otroka, ker se sprehajam v kratkih rokavih, čez pa imam tanek flis in sem še zaripla.
Je pa fajn, ker sem prebrala vaše nasvete. Bom vseeno dodala še eno plast oblačil, ko bo nula.


(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
14.11.2005 11:40:04   
viv_
Moja je bila rojena konec decembra... Za ven sva bile takole:
Bodi z dolgimi rokavi, žabice (do pasu), potem je pa imela čez hlačke in še eno stvar z dolgimi rokavi. Imela sem tak super pajac iz flisa. Gor je imela bombažno kapico in zimsko čez, pa rokavičke. Taka je šla potem v Quinny vrečo in v voziček. Če je bil pa res huuuuuuuuuuuuuuud mraz, je imela pa v vreči še eno dekico.

(odgovor članu Pia67)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
14.11.2005 12:03:27   
Jessy
Vidim, da vse pišete, kako jih oblečete, ko greste ven, sama pa tega nisem napisala.
Torej: mako majčka, bodi z dolgimi rokavi, plišast pajac brez rokavov (če oblečem plišast pajac z rokavi, potem ne oblečem mako majčke) - tako je oblečena doma. Ko greva ven, ji oblečem le še termovelur jopico, toplo kapo in tople copatke. Potem jo pa v vozičku pokrijem z zgoraj omenjeno dekico in pokrijem s pokrivalom vozička.
Izjemoma sem ji včeraj, nad tistim, kar ima v stanovanju, oblekla še ene hlačke in jopico, ker je bilo zelo mrzlo + velur jopico, copatke in toplo kapo. Res pa je, da nisva šli z vozičkom ampak v lupinico in v avto (na kratko pot (4km), kjer se avto sploh ne uspe segreti).


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hladni dnevi in vožnja v vozičku
14.11.2005 12:57:44   
Urška//
mi še tudi ne uporabljamo pajacka, še ni take sile
ima dva bodija ali majčko z dolgimi rokavi, puloverček, štrampelčke, tople hlače, bundico in potem jo dam v vrečo od quinnija, jo lahko zapnem do vratu če je potrebno, ampak se mi še ne zdi, ja pa seveda kapico

stara pa je 6 mesecev

aja še to greva pa ven tudi za tri urce če nama je

< Sporočilo je popravil Urška// -- 14.11.2005 12:58:54 >


_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?