|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   težave s prenizko težo
18.11.2005 10:21:13   
polonica
Imam problem,ki ga ne znam sama rešiti. Sine je star 9,5 mesecev in tehta smo 8,2 kg. Ravno včeraj smo bili na pregledu in ima mejno telesno težo. Naj povem, da ima pet obrokov na dan, kar se meni zdi čisto dovolj. Ko je sit ne spraviva dol niti drobtinice. Sem že čisto obsedena s prehrano in ga hranim in hranim, pa nič ne gre gor kilaža. Ravno dobiva tudi zobke zgoraj in ga še to moti oz. boli.
Prosim za kakšen nasvet, ker sem že čisto obupala. Lep mrzel pozdrav.user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: težave s prenizko težo
18.11.2005 10:26:38   
mia-2
Hoj moj nečak je star 15 mesecev in ima 9kg. Pa jima v posvetovalnici ni nič težila glede teže. Je rekla naj ga nič ne silita s hrano-če bo lačen bo že jedel. Naš je star pa 6,5 meseca in ima 9kg-sicer mu že kr en čas stoji ta teža. Rodil se ja pa skoraj s 4kg. Nam je pa rekla pediatrinja da je mičkeno pretežak.LP

(odgovor članu polonica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: težave s prenizko težo
18.11.2005 11:25:13   
sp
Pozdravljena!
Najina hčerka je stara 10 mesecev pa tehta 7460g in 72 cm je ravno na meji. Je veliko, ko pa jo matrajo zobje pa pol manj in temu sledi tudi teža.Je zelo živahna in tudi sekunde ni pri miru pa vse zgubi kar poje!!!
Rodila se je pa z 2890g in 47 cm.Kaj čmo niso vsi enaki in prav je tako!

l.p. Anita

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: težave s prenizko težo
18.11.2005 11:32:58   
CatJa
Polonica, nikar se ne obremenjuj s težo, ker boš vso živčnost prenesla na otroka in se mu bo hrana uprla. Večkrat sem že napisala, kakšne težave smo imeli mi pri pridobivanju teže in kako nas je pediatrinja gnjavila s tem. Ampak, dokler je otrok zdrav, živahen, dobrovoljen, poje kolker pač poje, se ni za sekirat. Če pridobi 10 dkg na mesec, jih pač toliko, še zmeraj boljše kot da se mu čisto ustavi.
Ne vem, men grejo te tabele tako na živce, da ti ne morem povedat. Otroci so različni, suhci, debeluščki, tisti ravno pravi, majhni, veliki, lepi, manj lepi, ....... Važno, da so zdravi!

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu polonica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: težave s prenizko težo
18.11.2005 11:35:34   
CatJa
Evo za primerjavo: Jan je imel pri devetih m. 7,9 kg, pri dvanajstih 8,4 kg, pri petnajstih 9,0 kg, zdaj pri 18. malo manj kot 10 kg.
Ob rojstvu pa 3340g.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: težave s prenizko težo
18.11.2005 15:22:48   
polonica
Najlepša hvala za vse vzpodbudne misli. Ne bom se več obremenjevala z raznimi tabelami in podobnimi stvarmi. Verjemite mi, da mi je še težje, ker imamo v hiši dojenčico ( 1 mesec), pa je imela že ob rojstvu skoraj 5 kg. Imam zelo pametne odrasle osebe okrog sebe z neumnimi komentarji, ki mi prav nič ne pomagajo pri celi zadevi. Hvala tebi CatJa!!!!user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: težave s prenizko težo
18.11.2005 21:19:45   
ZARA
Zara je vedno, kadar je dobivala zobe, malo jedla...
Glede teže.  Pri 9 mes = imela 7870g, 12 mes = 8350g, dobrih 18 mes = 10800g. Ne obremenjuj se preveč...važno je da napreduje, čeprav počasi...
Jst te čist štekam, ker sem bila sama obremenjena s tem ...pa nisem več, ker gre cifra lepo gor... 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu polonica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?