|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pa zdaj dalje???
15.11.2005 22:27:50   
bobek05
anejbo jutri star 5 mesecev. pred dobrimi 14 dnevi smo začeli s sadnimi kašicami... pred tem smo imeli sokece,a mpak jih sploh ni imel kaj preveč rad, nad kašicami pa je navdušen. 1 kašico poje v 2 dneh. zdaj me zanima, kako dalje... naj uvajam sadje še kakšen mesec? zdaj mu dajem kašico dopoldan (okrog 11h) - kdaj naj mu bo to samostojni obrok? In kako naj potem z zelenjavo?

nekje sem zasledila, da nekatere že od začetka dajejo ta malim gosto hrano tudi zvečer.. kdaj pa začeti s tem?

do zdaj mu tudi nisem dajala nič zraven - nič rižeka, ali albert keksa ali kaj podobnega... kaj začnem s tem? in s katerim sadjem naj mešam?

sorry, pa hvala vsem, ki se boste javle z vašimi izkušnjami...

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pa zdaj dalje???
15.11.2005 22:37:03   
Anonimen
Halo!

Ti bom probala malo povedat...Najprej probajta čim več sadja probat, potem uvedita samostojni sadni obrok...Ko bo to porihtano(tako, da bo jedel le sadne kaše brez mleka na vrh, potem pa zelenjava).
Zelenjavo mu dajaj kot nasledi obrok, torej kosilo.user posted image

Albert keksi, gluten in podobno-po 6 mescu, čeprav sem vidla v tušu zadnjič kašico od hippa kjer so keksi že noter(po dopol. 5 mescu)user posted image Nam je zdravnica odsvetovala te kašice z keksi, ker so baje bolj redilne, Nik pa tak že ogromnooo poje(190g).
Rižek pa mu lahko zmiksaš v sadje ali zelenjavo že zdaj-se dobi tudi v kupljenih kašah!user posted image

Večerni in jutranji obrok, bi naj ostalo mleko, tako so vsaj meni rekli!user posted image Sicer pa ko mu nebo to več dovolj boste že vidli!user posted image

No upam, da sem vsaj malo pomagalauser posted image

Aja pa že v naprej vse naj naj za ju3 Aneju!user posted image user posted image

Upam, da se kaj vidimo, mi2 danes nisva mogla nikam , ker so nam nekaj v bajti mogli prit delat!user posted image

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pa zdaj dalje???
15.11.2005 23:20:40   
bobek05
Hvala nina_nana, ampak je malo noro, da ko mu dam te pol kašice se mi včasih zdi, da bi še, včasih pa že ven pljuva, potem pa mu mleko ne diši preveč - je pa lačen potem recimo čez kakšno uro ali pa uro in pol... user posted image (drugače jemo na 3 ure skoz dan)

se torej šteje kot samostojni obrok takrat, ko po gosti hrani oz. kašici ne bo jedel 3 ure???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pa zdaj dalje???
16.11.2005 0:24:20   
Suzi*
Samostojni obrok bo takrat, ko bo pri enem obroku pojedel toliko, da ne bo rabil mleka za povrhu in bo tudi zdržal do naslednjega obroka. Naš poje 2-2,5 dcl sadne kašice dopoldne in to drži potem 3-4 ure do naslednjega obroka, kosila.

Za večerjo še ne dajem goste hrane. Sem poskušala mu dat kašice ki se mešajo z vodo, pa mu ne odgovarjajo. Zato ga popoldne in zvečer še dojim, pa zjutraj tudi. Počasi mu bom pa tudi popoldansko dojenje zamenjala z gosto hrano.

Rižek lahko daješ, z glutenom (piškotki, gres) smo mi začeli pri 8m, ker sem uvajat začela pri 6m. Piškotke lahko mešaš z vsem sadjem, kuhanim ali surovim, jaz ga edino banani nikoli ne dodam. Tudi gres lahko zakuhaš v kompote (namesto v mleko). Zelenjavo uvajaš pri drugem obroku. Naš je zelo priden jedec in sem po 1,5 m uvajanja nadomestila 2 obroka z gosto hrano, sadnega in mesno-zelenjavnega, sem pa izmenično uvajala sadje in zelenjavo.

Ostalo je pa že nina_nana napisala.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pa zdaj dalje???
16.11.2005 9:36:14   
Katrin
Ojla,

mi smo stari 8 mesecev in pol in od 6.meseca uvajava gosto prehrano (začela sem z zelenjavo + krompir, kasneje riž, sedaj že meso), dopoldne jeva sadje, popoldne tudi sadje z rižem... Kljub dvem mesecem in pol goste prehrane, se še vedno dojiva po skoraj vsakem obroku goste prehrane.... torej, kot vidiš je to dolgotrajen postopek.
Ko se otrok ne bo več dojil po obroku z žličko, takrat lahko rečeš, da je gosta prehrana samostojen obrok.
Pa veliko uspeha,
lpuser posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pa zdaj dalje???
16.11.2005 16:19:52   
bobek05
saj v tem je ravno finta... po gosti hrani (poje je pribl. 90-110 g) noče jesti takoj mleka, je pa lačen čez npr. 1,5-2 uri (drugače pa je na 3 ure) user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pa zdaj dalje???
16.11.2005 21:25:36   
Suzi*
A goste hrane tudi noče več pojest, če mu jo daš? Mogoče mu je prelahek obrok.user posted image
Kaj pa če bi mu dala res goste kašice al pa zgostila s piškotki, rižem ali grisom, da bi bilo bolj nasitno?

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pa zdaj dalje???
17.11.2005 15:35:07   
Katrin
Če dobro premislim, midve tudi jeva vsaki 2-3 ure (8, 10, 12.30, 15, 18, 20).... Se ti zdi to preveč?

Jaz ji ponudim hrano, ko ona hoče, edina stalnica sta mi jutranje in večerno dojenje ter kosilo.

lp

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pa zdaj dalje???
18.11.2005 10:40:25   
lucky 111
Pri 4 mesecih sva začela z uvajanjem goste hrane. Rižolino v večerni obrok, da ga je bolj nasitil, v enem mesecu pa sva nadomestila še en mlečni obrok s sadnim. Potem pa še v približno enem mesecu zelenjavo.

lp

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pa zdaj dalje???
18.11.2005 22:07:49   
bobek05
lucky, kar v mleko si mu dala rižolino? kateri pa? in koliko?

kašice poje pribl. pol (ta velik glažek, ne oni mali), potem pa konec.. usta zapre in jih več ne odpre in to smo pogruntali je znak, da je sit oz. da noče več kašice.. in potem je OK - za kakšni 2 uri...

no, bila sepač presenečena, ker drugače skoz dan VEDNO je na 3 ure...

(odgovor članu lucky 111)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pa zdaj dalje???
19.11.2005 12:11:45   
Anonimen
Hm jaz mu davam tudi rižolino ali kaj pač podobnega zvečer v kašico!Pa ful pridno poamauser posted image

Hm...mislim, da ni nič narobe če ti potem hoče na 2 uri jest po sadju, jaz bi mu dala le sadje, potem čez 2 uri pa mleko, kot normalni obrok(saj ti drugače tudi na samo 3 ure je)user posted image user posted image Probaj ga še z sokecom nasrat ko bo se po 2 urah drl-mogoče bo šlo malo zadržat, vsaj kake pol ureuser posted image

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pa zdaj dalje???
19.11.2005 13:44:52   
Lana_s
Tina tudi drugače je na tri ure, po sadni kašici, ki je tudi polovico velike flaške poje, pa je čez dve uri že lačna. Takrat ji dam mleko in potem spet na tri ure dalje.
Za rižolino oz. mlečne kašice pa ti na vsaki škatli piše koliko je treba dati. Jaz imam od Milupe (to sem edino našla brez dodanega sladkorja) in na 200 ml mleka (ali 130 ml vode, odvisno od kaše) dam 5 malih žličk kaše.

< Sporočilo je popravil Lana_s -- 19.11.2005 13:49:17 >


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pa zdaj dalje???
19.11.2005 13:47:16   
Lana_s
Zdaj sem se spomnila. Odvisno tudi, če mu hočeš dat mlečno kašo po žlički ali flaški. Če dam po žlički, potem dam 130 ml vode in 5-6 velikih žlic kaše, če pa po flaški pa tak kot sem prej napisala.

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?