|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Babica na domu...
28.11.2005 10:14:57   
MatMaj
Mene pa zanima, če je babica že prišla k vam domov? Jaz sem se namreč preselila, pa še nisem spremenila naslova. Ne vem pa kam naj javim, da me ne bo iskala na starem naslovu. A mi lahko pomagate?
Pa če veste kaj jo najbolj zanima, ko pride? Ali moram imeti posteljico že oblečeno in ali moram imeti vse že doma pripravljeno?

Prosim za pomoč.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 10:17:10   
Ro-La
Če si doma v Zg. Kungoti, potem ti iz lastnih izkušenj povem, da je pred porodom ne bouser posted image . Tako da kr brez skrbi.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 10:22:52   
MatMaj
Ne. Sem se preselila iz kungote v mb. Bi pa rada, da pride, ker me še marsikaj zanima in mislim, da bi bila babica najboljša za to, da mi pomaga.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 10:26:39   
Ro-La
Za Mb ne vem, je pa najboljše, da pokličeš na patronažo in vprašaš če pridejo na obisk pred porodom.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 10:30:27   
MatMaj
Hvala lepa. Bom probala, če bo kdo kaj vedel. Do zdaj mi niso znali pomagat. Hvala lepa še enkrat.


LP

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 10:45:23   
CatJa
Pri nas hodijo po porodu. Nisem še slišala, da bi hodile prej. Zato pa nosečnice hodimo v materinsko šolo. Tam so na voljo vse informacije.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 10:55:43   
MatMaj
Ja, pravzaprav pridejo prej na dom. Nekje mesec dni prej. V zadnjih dveh letih so rodile štiri punce, ki jih poznam in k vsem je prej prišla. Pa nič zato se bom že znašla.

Hvala lepa.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 11:20:49   
Carovnica Mica
k nam pride skor vsak dan al se pa po telefonu slisiva,otroci so stari 7,4,1 leto,aja pa na kosilo nas tud povabi-saj je moja mami babica na nasem koncuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 11:38:01   
kofetek2010
kje pa piše, da bi naj prej prišla oz.pred porodom? user posted image

k meni je še ni bilo, mogoče pa v LJ ni tako? user posted image

al pa jo je zamedlo user posted image

(odgovor članu Carovnica Mica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 11:38:29   
MatMaj
Kak lepo Carovnica Micauser posted image user posted image user posted image . To je pa super a ne?

(odgovor članu Carovnica Mica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 11:52:23   
Anonimen
Ni pravilo, da bi babica hodila na dom pred porodom, jo pa lahko vsaka nosečnica pokliče in prosi, da pride prej. To pravico krije ZZZS. Ponekod zgleda, da so babice tudi bolj aktivne ali pa imajo manj dela in pred porodom pridejo samoiniciativno na obisk.

(odgovor članu MatMaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 12:03:32   
arielca
Pri nas pride samo po porodu. In če sem iskrena, sploh prvič slišim za to možnost. Kot so punce že napisale, je za predporodno obdobje mišljena materinska šola.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 12:50:50   
mayflower
Jst sem že dala materinsko skozi in vam povem, da ni nikol zadost informacij o dojenčku, če si prvič noseča.... Jst sem bla tud začudena, k me je ena žlahta vprašala, če je že pršla babca pogledat stvari za dojenčka. Jst sem naredla sam velike oči. Se je izkazalo, da 18-20 let nazaj, so pršle babce že pred porodom pogledat, kako si prpravljena za sprejem novega družinskega člana. V mater. šoli pa so govorili sam o poporodnem obdobju. user posted image  pa sem povprašala. Ja: v bistvu bi babca morala prit na dom že pred porodom, da preveri v kakšno socialno okolje se bo otrok rodil. Pa ker tolko let ni blo babiške šole in zdej vse patronažne sestre opravljajo delo babic (prej so ble ločene: eno so ble patronažne, drugo pa babce), se ta prvi obisk običajno spusti. Čeprav je pravica ZZZS...user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 14:15:43   
petraz
Tudi pri nas hodijo po porodu. Če imaš kako vprašanje prej, pa je najbolje da jo pokličeš. Sama pa moraš povedati kje boš (na katerem naslovu) po porodu..user posted image

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Babica na domu...
28.11.2005 20:07:22   
doroteja23
Pri men je bla pred porodom. Bla je prvo pri meni doma, ker pa sem jaz pr fantu ji je babica naša babica sporočila kje sem in je prišla, ampak mene ni več blo, ker sem predčasno rodila.user posted image

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Babica na domu...
29.11.2005 9:46:36   
Antigona
Ponavadi samoiciativno ne pridejo, ker ponavadi niti ne vejo katera je noseča.
Nam so v materinski šoli povedali, da imamo to pravico in da naj jo pokličemo, pa bo prišla.
Torej pokliči v patronažno službo in se dogovori za obisk.
Ne rabiš pa imeti oblečene posteljice ali pa celo že vsega pripravljenega.
Jaz sem jo klicala, ker me je zanimalo še cel kup stvari in mi je vse razložila... Res so prijazne....

Lp,
user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Babica na domu...
29.11.2005 10:17:26   
mimica
Doma sem iz MB in je tudi k meni prišla cca. 1,5 mesec pred porodom.Informacijo kdo je noseč dobijo od zdravstvenega doma oz. ginekologa. Tudi k prijateljicam je prišla pred porodom. Pogledala je kje bo otrok spal, kje se bo kopal, kaj imamo in kaj bi bilo dobor imeti, povedala nekaj glede dojenja, šivov po porodu, prehrane,... Povprašala kako poteka nosečnost in če so kake posebnosti. 

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Oblačila
Michonne RR

Kako pogosto kupujete otroška oblačila?

Vsak teden (9%)

1x na mesec (11%)

Ob menjavi sezone (11%)

Po potrebi (69%)


Število vseh glasov: 45

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!