|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 11:24:53   
Anonimen
Hči potrebuje informacijo.
Končno se je po dveh letih in treh mesecih odločila,da preneha dojit.
Danes je tretji dan,pa jo prsa že tiščijo in rahle bolečine se pojavljajo.
Boji se vnetja.Kako je pa to potekalo pri vas?
Z iztiskanjem mislim,da ne gre,ker se potem spet tvori mleko.
Jaz ji namreč ne morem pomagati,ker sem pozabila,kako je to potekalo pri meni,ve pa ste na sveže.
Doobrodošel vsak vaš nasvet.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 11:27:54   
fricka
Jaz sem z roko stisnila samo toliko, da je popustila napetost. Najhuje je bilo 3-7 dni po končanem dojenju. Potem pa je napetost popustila, pocedila se je samo voda in prsi so se vidno manšale. srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 11:29:21   
fricka
Hotela sem rečt, da je bila najhujše 3. dan pa do 7. dneva. So pa tudi mene bolele prsi poleg tiščanja.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 11:34:41   
Anonimen
Hvala za hitri odgovor...počasi se mi svita.
No potem pa kar na rokeuser posted image Danes je tretji dan pa jamra da še malo pa bo kot Pamela Andersonuser posted image Kar kipijo iz modrčka tako so polne,
ji grem povedat,naaj se vzame v rokeuser posted image

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 12:10:47   
malika
Moj prvi se je sam nehal dojit pri 10 mesecih. Prvi teden je bilo najhuje, ker je prav tako skoz tiščalo in bolelo. POmagala sem si tako, da sem si mleko izčrpala, ampak samo do olajšanja. Prva dva dni je bilo to potrebno delat kar nakajkrat, potem pa vedno manj.

Naj pa bo pripravljena, da bo še najmanj dva meseca vseeno imela nekaj mleka-jaz sem najpogosteje to ugotovila pod tušem, ali ko sem gledala album našega novorojenčkauser posted image

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 12:13:39   
urška
sem brala v  knjigi (pater S. Ašič), da "proti " mleku pomagajo obkladki iz orehovega čaja (ga dobiš v lekarni; iz listov se skuha čaj pa daš na prsi obkladke) in žajbljev čaj, ki ga pije. seveda ne preveč, če ne se bo spet naredil. pa stisne si naj toliko, da pritisk popusti.

upam da bo kaj pomagalo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 12:16:33   
Anonimen
ja iztisne nej si samo tolk da neha tišat, pa masira nej se pod vročo prho

drgač so ene punce pisale da pomaga tut če daš sveže liste zelja v modrc kot obkladke..sama nism prakticirala, ne škodi pa probat :)

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 13:05:42   
urška
tole glede zelja: zelje, vsaj po ašiču,  ne vpliva na prenehanje nastajanja mleka. sem ravno to pred dnevi svetovala prijateljici (nasvet sem dobila na RR), pa me pokliče nazaj čez 3 dni in vpraša kdaj naj bi zgubila mleko. da ga iam še vedno toliko kot ga je bilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
24.11.2005 15:27:53   
Anonimen
Tisočkrat hvala za pomoč.user posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
28.11.2005 14:17:50   
smrka
O Bog, tako dolgo je dojila??? Groza. Mislim da obstajajo neke tablete naj se pozanima ki se pijejo po prenehanju dojenja da se produkcija mleka ustavi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
28.11.2005 18:33:39   
vall
V Avstriji se dobijo kapljice za nastajanje in za prenehanje nastajanja mleka. Ne vem kako se jim točno reče, jaz imam tiste za nastajanje mleka Similisan Milchbildungs tropfen. So homeopatsko zdravilo in baje ful pomagajo (jaz jih jemljem komaj dva dni). Kupiš pa jih v lekarni, vendar ne vem točne cene, za trojne različne kapljice sem dala cca. 17 eur.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
28.11.2005 22:40:01   
andrejaz
Jaz sem mojega skoraj 15 mesečnika nehala dojiti 3 tedne nazaj. Sem si že takoj naslednji dan začela dajati mrzle obkladke (vrečko zmrznjenega graha - pa ne se smejat temu) na prsi in to nekajkrat na dan za 5 minut. Šele kakšen 8 dan me je začelo bolj tiščati v prsih kljub mrzlim obkladkom. 10 dan sem začutila malo otrdline in takoj začela masirati tisti del, da ne bi dobila mastitisa. Sem masirala toliko časa, da nisem več čutila zatrdline, hkrati pa mi je iz obeh dojk začelo teči mleko (bolj voda). Malo sem si ven stisnila iz obeh in nato takoj mrzle obkladke. Sedaj je minilo še nadaljnih 10 dni in je z mojimi prsmi vse OK.
Predlagam da si zelo malo ven iztisne če jo tišči in da takoj gor mrzle obkladke.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
29.11.2005 10:08:50   
Anonimen
Počasi se stanje izboljšuje,včasih še čuti napetost,je pa tudi to,da kar same puščajouser posted image Iz dneva v dan je boljše.user posted image

(odgovor članu andrejaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
30.11.2005 10:15:00   
A-N-J-A
Joj,sam ne se z vročo vodo tuširat,z mrzlo bo pa prav.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
8.12.2005 18:32:58   
Emm
ŽIVJO MALIKA SAMO NEKAJ ME ANIMA OD KOD TA NIK

(odgovor članu malika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prosim pomoč vseh,ki ste prenehale dojiti
9.12.2005 11:35:12   
Anonimen
Rešeno je!Sedaj je pa res konec dojenja.Mlečne žleze so prenehale delovati.
No vsake toliko se še kakšna kapljica pocedi,ampak čisto vodena.
Prsa niso več napeta in boleča.Naš Timi pa je kar čez noč odraste,nič več ni dojen dojenček,ampak že pravi fantinauser posted image


(odgovor članu Emm)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?