|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otekanje
12.1.2006 20:14:59   
Tina76
Pozdravljene!


Prosim pomagajte! Sem 34t4d noseča in sem začela otekat.user posted image Ampak to otekanje je kar precejšnje.... se mi zdi. Ko se s prstom močno dotaknem otečenega predela kar luknja nastane.user posted image Se pa izogibam soli  in pazim kaj jem. Me pa non stop žeja in spijem nenormalne količine vode. A lahko to vpliva na moje dete? A naj pokličem svojo G?
Ali gre zgolj za tipične nadloge zadnjega meseca nosečnosti???

Lep večer!


Tinauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otekanje
12.1.2006 20:23:45   
mojcadamijan
Tako otekanje sigurno ni uredu-pokliči v porodnišnico in povej kaj se dogaja, oni ti bodo najbolj znali povedati

(odgovor članu Tina76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otekanje
12.1.2006 20:46:05   
sarazan
Tudi jaz zatekam zadnje 2-3 tedne (sem proti koncu 36. tedna). Najbolj zatekam v gležnje, zjutraj pa imam tudi "zatečen" obraz, ki čez dan splahni.

Meni so na Babiški šoli babice in moja G svetovali neslano dieto, čim manj sladkih in mastnih jedi. Pa veliko, veliko vode naj spijem, ker se toksini zadržujejo z vodo, ki zastaja v telesu. To pa je treba spirat iz telesa.

Jaz si pomagam še z dekompresijo, ki jo ponujajo v babiški šoli v LJ. Če jo imate na Štajerskem, ne vem.
Po dekompresiji se počutim bolje -> tudi otrok, saj je prekrvavitev bistveno boljša. Noge so pa manj zatečene in boleče.

(odgovor članu mojcadamijan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otekanje
12.1.2006 21:15:51   
PBJ
Ko sem bila jaz noseča sem začela zatekat v 25. tednu. Po 30. tednu pa zmeraj bolj. Otekline znajo tudi fajn boleti user posted image . Dva tedna pred porodom sem bila v obraz že kar "zabuhla". V porodnišnici so vse sestre začudeno gledale moje noge.
Po nasvetu G sem jedla zelo naslano hrano, in veliko pila.  Ko sediš imej noge vedno privzdignjene. Meni so vse skupaj malo olajšali  tudi hladni obkladki

Pomembno pri tem pa je, da si malce prekontroliraš pritisk. Če imaš visokega pojdi raje h G.
Pritisk sem jaz ob vsem tem imela  na srečo nizki, ampak sem si ga morala redno meriti.

lp

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Tina76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otekanje
12.1.2006 21:19:36   
eva1
Samo otekanje, brez visokega pritiska in albuminov v vodi ni nevarno! Torej če doma nimaš aparata za menrjenje pritiska in že dolgo nisi imela pregleda urina, le pojdi do G...

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otekanje
12.1.2006 21:24:08   
mojcadamijan
Do otekanja pride, če so ledvice preobremenjene-pojdi do ginekologinje naj ti pregleda urin, drugače pa so izogibaj soli, mastni hrani, suhomesnim izdalkom, paštetam, raznim mesnim narezkom,............jej pa veliko sadja in zelenjave

(odgovor članu Tina76)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otekanje
12.1.2006 21:26:52   
rija
ČE nimaš visokega pritiska in proteinov v vodi ni problema in je zatekanje normalno za zadnje tedne nosečnosti.
Jaz sem začela zelo otekati v 36 tednu in dva dni po porodu ni bilo več sledi o kakršnikoli zatečenosti. Ne vem če gre ta voda sicer v urinuser posted image  ampak po porodu sem lulala neverjetne količine vode...in šla domov 11 kg lažja....

Vse dobro.

(odgovor članu Tina76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otekanje
12.1.2006 23:34:34   
KODA
Jaz bi obiskala ginekologa.Jaz sem v taprvi nosečnosti začela otekat,ravno pred porodom.V tadrugi,pa nisem nič otekala.
Pritisk in voda sta bila v redu.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otekanje
13.1.2006 9:42:48   
Vijolica77
Pozdravljena!

Jaz sem v 35. tednu in tudi otekam, sicer še ne tako zelo. Pri meni je zanimivo, da mi oteka samo desen gleženj. Sem pa imela te dni pregled pri G in mi je predlagala več počitka na levem boku in vse ostalo, kar so že predlagale punce zgoraj. Počitek predvsem po vsaki dejavnosti, ki ti povzroča otekanje. Če pa se ti stanje ne izboljšuje (če se zjutraj zbudiš še vedno z otečenimi gležnji ali ti počitek nič ne pomaga), potem so nam v MŠ predlagali takojšen obisk porodnišnice (enako mi je svetovala tudi moja G).Meni osebno pa odgovarja tudi sprehod (sicer ne predolg, tam nekje 30-45 minut).

Pa en lep dan želim!
Vijolica

(odgovor članu Tina76)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?