|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zbujanje ponoči
13.5.2010 7:19:12   
barni
Ali imate kak recept, kako "ukiniti" nočno zbujanje naše 2,5 letnice? Saj ni tako hudo, bi mi pa pasalo vsaj 3x na teden prespati celo noč po 2,5 letih.

Običajno se zbudi kake 2x na noč. To zgleda tako, da v posteljici vstane, pokliče mami, pridem tja, ji rečem uleži se, nočka je, se uleže in zaspi nazaj. Vse skupaj traja kako minuto max. dve.

Ampak dovolj, da se jaz zbudim in potem zelo težko nazaj zaspim. Tudi zjutraj se zbudi ravno okoli 5. ure, jaz pa moram potem čez 45 minut vstat in it v službo. Tako imam zelo razbito noč.

Že od nekdaj se zbuja ponoči. Morda kaj sanja, ne vem, je pa res, da se velikokrat zbudi ob istem času ponoči, kot bi imela timer.

Očija ne spusti blizu in če je šel kdaj on, se je drla ko jesihar (smo že probali da se je pač drla, resnično drla 45 minut, ves čas, človek ne bi verjel, če ne bi bila zraven in potem sem opustila ta projekt, da pride oči, ker ni imelo učinka, smo bili potem vsi utrujeni in znervirani). Če pridem jaz, brez besed se uleže in nazaj zaspi.

Kako bi to lahko uredila? Ker tudi sicer zgodaj vstane, če spi do 6:30 je že praznik. Pa ni važno kdaj gre zvečer spat (19:45, 20:15, 21:00), vse smo že sprobali.

Je katera rešila tole zbujanje na kak način, ki bi ga lahko delila z menoj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zbujanje ponoči
13.5.2010 8:26:36   
thaiss
naš se tudi že od samega začetka ponoči zbuja...1x 2x 3x odvisno od noči, ampak se sploh ne obremenjujem.

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zbujanje ponoči
13.5.2010 8:41:28   
Ženkica
Kot bi opisovala naš priimer, pa je naša stara že 3,5 let. Pri nas na srečo pali tudi oči, pa se potem izmenjujeva; vsako noč eden dežura.

Pomagala ti ravno nisem, mogoče vsaj malce tolažbe, da se ne dogaja samo pri vas. user posted image

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zbujanje ponoči
13.5.2010 12:36:25   
alexjera
Z našo dveletnico je podobno, samo da je število zbujanj in čas leteh vsako noč drugačen. Je bilo že dobro, pa se je spet začelo. po mojem mnenju je to del razvoja, ki sčasom mine, vsaj upam. Srečno

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zbujanje ponoči
13.5.2010 20:58:20   
taška30
Pri nas je bilo pri tamali do drugega leta isto. Meni se ni dalo več vstajati in sva kar odstranila eno stranico postelje, da je lahko sama zlezla s postelje in prišla k nama. Cca. 4-5x na teden je res prišla, včasih še vedela nisem kdaj, le zjutraj sem jo zagledala zraven sebe.user posted image
No, to je trajalo kake 3 mesece, potem je pa kar čez noč nehala vstajat in od takrat se do jutra več ne prebuja.

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zbujanje ponoči
13.5.2010 21:06:13   
TaMaSa
Moja dveletnica se ravn tako ves cas zbuja.Prej za dudo,zdaj za flaso.Se preden grem jaz spat,se zbudi ene 3x,cez celo noc pa razlicno.Vcasih se mi zdi,da celo noc samo vstajam.Potem je zraven se 4m,ki se ravn tako zbuja,vcasih tudi po 3x.

_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zbujanje ponoči
14.5.2010 11:26:38   
corfu
Težko rečem, ker sama teh težav nisem imela, menim pa da je otrok pri 2 letih več kot popolnoma zrel da celo noč prespi. To da se zbuja in prosi za dudo ali flašo ni več potreba, ki jo nujno potrebuje kot npr. dojenje v prvih mesecih ampak je čista razvada. Menim, da ni problem v otrocih ampak vašemu načinu vzgoje, odobravanju, popuščanju, mogoče celo smiljenju. Otrok ko se rodi ne ve nič, vse navade ki jih pridobiva mu privzgojimo sami.

< Sporočilo je popravil corfu -- 14.5.2010 11:27:09 >


_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu TaMaSa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zbujanje ponoči
14.5.2010 12:09:27   
koala
IZVIRNO SPOROČILO: corfu

Težko rečem, ker sama teh težav nisem imela, menim pa da je otrok pri 2 letih več kot popolnoma zrel da celo noč prespi. To da se zbuja in prosi za dudo ali flašo ni več potreba, ki jo nujno potrebuje kot npr. dojenje v prvih mesecih ampak je čista razvada. Menim, da ni problem v otrocih ampak vašemu načinu vzgoje, odobravanju, popuščanju, mogoče celo smiljenju. Otrok ko se rodi ne ve nič, vse navade ki jih pridobiva mu privzgojimo sami.


Je rekel nekdo ki je imel srečo da se otrok ni zbujal.....

Moj dve letnik se še tudi zbuja, većinoma zato ker ne najde dude, spi namreč zelo nemirno is se pogosto duda in on znajdeta na popolnooma različnih koncih posteljice. Včasih pa se zbudi tudi zato ker je žejen (sploh če je čez dan manj spil). Ima pa to zbujanje zaradi žeje očitno po meni ker se mi skraj vsako noč zgodi da se zbudim z popolnoma suhimi usti in spijem tudi pol litra vode da se odžejam, pa sem stara krepko več kot on in potemtakem sposobna prespati noč.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zbujanje ponoči
15.5.2010 14:52:54   
corfu
IZVIRNO SPOROČILO: koala

IZVIRNO SPOROČILO: corfu

Težko rečem, ker sama teh težav nisem imela, menim pa da je otrok pri 2 letih več kot popolnoma zrel da celo noč prespi. To da se zbuja in prosi za dudo ali flašo ni več potreba, ki jo nujno potrebuje kot npr. dojenje v prvih mesecih ampak je čista razvada. Menim, da ni problem v otrocih ampak vašemu načinu vzgoje, odobravanju, popuščanju, mogoče celo smiljenju. Otrok ko se rodi ne ve nič, vse navade ki jih pridobiva mu privzgojimo sami.


Je rekel nekdo ki je imel srečo da se otrok ni zbujal.....

Moj dve letnik se še tudi zbuja, većinoma zato ker ne najde dude, spi namreč zelo nemirno is se pogosto duda in on znajdeta na popolnooma različnih koncih posteljice. Včasih pa se zbudi tudi zato ker je žejen (sploh če je čez dan manj spil). Ima pa to zbujanje zaradi žeje očitno po meni ker se mi skraj vsako noč zgodi da se zbudim z popolnoma suhimi usti in spijem tudi pol litra vode da se odžejam, pa sem stara krepko več kot on in potemtakem sposobna prespati noč.


No, potem imam pač srečo z obema sinom in hčerko, pa nimam bojazni da bo pri tretjem kar drugače user posted image user posted image user posted image  ampak takoj ko tiste mame, ki smo na forumu "označene" za stroge podamo kakšno mnenje ste tiste "ki niste tako stroge" seveda takoj užaljene me pa imamo pač samo srečo. Blagor nam.user posted image

_____________________________

Uživaj življenje...

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zbujanje ponoči
15.5.2010 15:51:20   
Urska09
corfu, kako ti je pa to uspelo? Naša je sicer mlajša (15 mes) in se trenutno zbuja samo, če je bolna oz. ji rastejo kočniki...sicer pa imamo kar mirne noči. Ampak nikoli ne veš, kaj te čaka. Zato sprašujem...za vsak slučaj user posted image

(odgovor članu corfu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zbujanje ponoči
15.5.2010 21:25:19   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: koala

IZVIRNO SPOROČILO: corfu

Težko rečem, ker sama teh težav nisem imela, menim pa da je otrok pri 2 letih več kot popolnoma zrel da celo noč prespi. To da se zbuja in prosi za dudo ali flašo ni več potreba, ki jo nujno potrebuje kot npr. dojenje v prvih mesecih ampak je čista razvada. Menim, da ni problem v otrocih ampak vašemu načinu vzgoje, odobravanju, popuščanju, mogoče celo smiljenju. Otrok ko se rodi ne ve nič, vse navade ki jih pridobiva mu privzgojimo sami.


Je rekel nekdo ki je imel srečo da se otrok ni zbujal.....

Moj dve letnik se še tudi zbuja, većinoma zato ker ne najde dude, spi namreč zelo nemirno is se pogosto duda in on znajdeta na popolnooma različnih koncih posteljice. Včasih pa se zbudi tudi zato ker je žejen (sploh če je čez dan manj spil). Ima pa to zbujanje zaradi žeje očitno po meni ker se mi skraj vsako noč zgodi da se zbudim z popolnoma suhimi usti in spijem tudi pol litra vode da se odžejam, pa sem stara krepko več kot on in potemtakem sposobna prespati noč.


user posted image user posted image user posted image
No pri nas je podobno. Spi na vseh koncih, v vseh pozah, ampak ima že lep čas veliko posteljo, tako da k nama kar sama prileze, ampak se jaz vseeno zbudim. Dude pa so včasih na nemogočih mestih user posted image . Tudi jaz si želim prespati popolnoma celo noč, vendar sem se nehala obremenjevat, ker bo enkrat tudi to minilo in vedno si govorim, da bi lahko bilo veliko slabše. Pa še meni paše, da se pocartama, pa čeprav sem vedno prilimana na zid user posted image user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zbujanje ponoči
15.5.2010 21:38:17   
AnciM
Mi smo začeli bolje spat, ko smo ukinili dudo. Se pa trenutno zbuja po dvakrat na noč zaradi trojk. Še dobro, da smo sedaj vsi v eni sobi (zaradi ljubosumja) in zadošča že ššššš.

Mi je pa tole dalo danes misliti http://bibaleze.si/clanek//dojencek/video-kako-si-pricarate-mirno-noc-z-dojenckom.html Saj dejansko veliko prepogosto menjamo metode vzgoje, s čimer pa otroke samo begamo.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?