|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 14:33:42   
Anonimen
Mamice, ki so bolj izkušene prosim za pomoč.

Zmanjkalo je mleka in sedaj uporabljava Aptamil 1.

Zanima me , če ti pri obroku recimo zaspi ali noče več jesti in ti recimo kar nekaj ostane v steklenički ( 60 ml ali več), ali lahko to pogreješ, da ti ni treba zavreči? Saj je škoda, a ne,  ta hrana je zelo draga.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 14:37:25   
deily
 
Ne, segrevati ne smeš, lahko pa mu ponudiš za eno uro, vendar hladno. Najboljše da kar ne poje zavržeš.
Ne varčuj pri mleku (dobronamerno)

_____________________________

Deily @ Nateja @ Natisa

27.4.2005- DAN, KO ME JE RAZVESELILA HČERKICA NATEJA
21.3.2010- DAN, KO JE NATEJA DOBILA SESTRICO NATISO

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 14:39:23   
nana 27
jaz tako mleko raje zavržem. V primeru, da se odloči, da bo še pil v roku ene ure, ko je bilo mleko narejeno, mu ga še ponudim, drugače pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 14:48:41   
Udb
Ja sicer ne uporabljam Aptamila, ampak je po moje povsod enako.

Torej ,moj malček je samo, če je fajn vroče. Tako da moram proti koncu obroka obvezno dogreti (mikrovalovka). Če pa na koncu kaj ostane pa obvezno zlijem stran.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 15:01:21   
nanka
Kar ostane vedno zlijem stran. Probaj narediti manj. Jaz ne upoštevam navodil na škatli, koliko naj bi pri določenem meseu pojedla, ker naša poje veliko manj, kot naj bi po tabeli na škatli.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 15:55:35   
Badeja
Jaz mleko VEDNO zavržem. In tako bi svetovala tudi tebi. Poskusi mu res naredit manj. Pa raje narediš novo, če vidiš, da je še lačen.
Ko se bosta nekaj časa tako hranila, boš pa tako videla koliko hrane približno potrebuje za obrok.
Pa pridno papajta! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 16:21:04   
Anonimen
Povedala bi nekaj, kar me je zelo presenetilo.
Z mojim sinom (star je 7 mesecev) sva bila prejšnji teden v bolnici. (pediatriji v Lj.)
Ker ga ne dojim več, pije aptamil 2, kar sem tudi povedala sestram.
Presenetila pa me je priprava tega mleka; zjutraj dobijo iz kuhinje že pripravljeno mleko, ki pa ga potem shranijo v hladilnik, kjer počaka, dokler ga otrok ne potrebuje. Prav tako, pa so mi tudi po 2 urah pogrele mleko, ker ga takrat, ko sem prosila zanj ni popil. Kakšnih težav zaradi tega nisva imela. Sem pa sedaj doma tudi že pogrela mleko, ki je stalo 1 uro.
Saj človek ne ve, kaj je potem prav, a ne?!

(odgovor članu Badeja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 17:36:04   
Anonimen
Sej v ameriških filmih tudi zaslediš, da imajo poln hladilnik vnaprej pripravljenega mleka, ki ga samo pogrejejo. Dobr, o američanih imam itak svoje mnenje...ampak, da pa tako delajo tudi v naših bolnicah/porodnišnicah user posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 17:54:08   
NRMM
V bolnicah vedno dajejo vnaprej pripravljeno adaptirano mleko, samo pogrejejo ga, ko ga user posted image  potrebuje.

Jaz zavržem, če v roku ene ure ne poje, ji pa naredim rajši manj in potem dodajam, če je še lačna. Navadno mi poje 3/4 v enem kosu, potem podreva kupčka (takrat imam flaško na radiatorju, ker moja tudi noče pit mrzlega), potem pa še ostalo.

Fajn papita user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 20:48:53   
Anonimen
ampak, da pa tako delajo tudi v naših bolnicah/porodnišnicah


O, ja!!! V LJ porodnišnici imajo prav tako mleko v hladilniku, ko smo ga potrebovali, smo si odlili v manjšo stekleničko in pogreli pod toplo vodo.

Na pediatrični kliniki je isto. V mlečni kuhinji so mi na posvetu rekli, da si lahko zvečer pripravim mleko za čez noč in shranim v hladilniku, pred uporabo pa pogrejem. Meni je bolj praktično imeti termovko s toplo vodo in sproti zmešat.

Za konkretno vprašanje:  jaz pogrejem po max 1 uri, kot ostale. Ampak če pomislimo: mleko je zmešano, 1x ohlajeno in 1x pogreto - mar ni to isto kot če si pripraviš v naprej za v hladilnik? Tako da verjetno ne bi bilo nič narobe, če se ostanek shrani v hladilniku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 20:55:53   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: NR
V bolnicah vedno dajejo vnaprej pripravljeno adaptirano mleko, samo pogrejejo ga, ko ga user posted image  potrebuje.

S tem se pa ne strinjam. V Postojnski porodnišnici flaško vedno sproti pripravijo, po potrebi. Sem vidla na lastne oči, ne vem pa kko je v drugih porodnišnicah po Sloveniji.

Mi tudi ostanek mleka zavržemo. Zdej pa prakticiramo tudi to, da če ga slučajno malo popije, se pravi da ga veliko ostane, ga dam na radiator, tako da se temperatura vzdržuje in lahko malo dlje traja.

Lp in srečno!


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 21:05:30   
Anonimen
Mleko se lahko pripravi vnaprej, mislim, da lahko stoji 24 ur v hladilniku. Ne smeš pa pogrevati mleka, ki je ostalo v steklenički. Ker ta je pomešan z izločki (slino) iz otrokovih ust, toplo mleko pa je idealno za razvijanje bakterij. Tako da to se pa ne sme delat. Na žalost.

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 21:40:07   
fricka
Logično, dfa lahko pogrevaš v naprej pripravljeno mleko. Ne pa pogrevat mleka pomešanega s slino. Sem pa tudi to nekajkrat naredila- zdaj ko je že večja- saj je pustila skoraj celo stekleničko. pa ni bilo nikoli nič narobe. Je pa najbolj enostavno vnaprej prevreti vodo, jo pogreti sproti v mikrovalovki in primešati mleko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Aptamil - lahko pogreješ?
3.2.2006 21:57:53   
mamči
Pravilno je sproti mešati mleko in tisto kar ne spije zavržeš. Tu ni kaj šparat, mleko je pravo gojišče vseh možnih bakterij!!!!
Za pripraVo za v hladilnik zmešate hladno  vodo z mlekom, nato ga pogrejete in ostanek zavržete.Ampak doma je boljše sproti pripravljat iz termovke toplo vodo + mleko.

Tako mleka, kot ostale hrane za dojenčke NI priporočljivo greti v mikrovalovni!! Zakaj?
Hrana se zelo neenakomerno ogreva, tako da je na enih mesti prevroča + z visoko temp. uničite veliko hranil! 
Nove študije potrjujejo, da se iz plastičnih flašk, ki jih grejete v mikrovalovki sproščajo karcinogene (rakotvorne) snovi ob delovanju temperature!!!!!!!!

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




bolezen
riba5

pri kerem mesesu je vaš dojenček dobil prvo bolezen npr

1 m (15%)

2m (5%)

3m (10%)

4m (8%)

5m (6%)

kasneje (55%)


Število vseh glasov: 184

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!