|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako pripraviti kašico?
7.2.2006 21:38:51   
pety78
Pozdravljene!

Ker je naš user posted image  že konec meseca dopolnil 4 mesece, mu bomo začeli uvajati gosto hrano, najprej riževo kašico.
Danes sem kupila od Milupe BIO ŽITNO KAŠICO Z RIŽEVIMI KOSMIČI, pa me priprava malo zafrkava. user posted image
Kupila sem še nakaj drugih kašic, ki se enostavno mešajo z vodo, ta pa je zakomplicirana, da sploh ne vem, a mu jo naj ponudim.

Navodila so pa sledeča:
1. riževa kaša s polnomastnim mlekom:
Prekuhajte 100 ml neposnetega mlekauser posted image  in 100 ml vode in pustite, da se ohladi. V krožnik dajte 6-7 jedilnih žlic riževih kosmičev in premešajte s polnomastnim mlekom in 1 čajno žličko repičnim oljem. ?????

2. riževa kaša z nadaljevalnim mlekom:
Preprosto pripravite 200 ml nadaljevalnega mleka glede na navodila (mi še ne uporabljamo nadaljevalnega, saj je novalac 1 primeren do 5. meseca). V krožniku tega pomešajte z 20g riževih kosmičev.

3. steklenička (to bi prišlo pri nas v poštev):user posted image
V lonec dajte 100 ml neposnetega mleka in 100 ml vode. Kratko prekuhajte z 5g riževih kosmičev, 8g mlečnega sladkorja in 1 čajno žličko repičnega olja tako, da med kuhanjem mešate.


Evo, na kratko sem prepisala navodila in sicer kar z napakami vred. Mislim, kdo to prevaja.....user posted image

Kako jih ve pripravljate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako pripraviti kašico?
7.2.2006 21:48:08   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image Jao jao Pety, pa kje si ravno to našla?!? Hehehe!
Na tvojem mestu se najbrž ne bi spustila v pripravljanje le-te user posted image , preveč komplicirano.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako pripraviti kašico?
7.2.2006 22:08:37   
Špacka
 
Jaz sem riževe kosmiče najprej dodala zvečer v flašo z adaptiranim mlekom, v bistvu samo toliko, da sem malo zgostila, npr. 2 žlici, toliko, da je še vedno teklo...

Kašico pa po navodilu 2... s tem, da ji nisem naredila 200 ml adaptiranega mleka, ker ni toliko pojedla, ampak 150 ml, nato zamešala kosmiče, toliko, da je bilo gosto. Uporabljala sem Aptamil 1, ne kompliciraj, uporabi mleko, ki ga pije.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako pripraviti kašico?
7.2.2006 22:09:39   
blazka
Po moje samo zmešaj tisto mleko, ki ga drugače daješ, pa notri nekaj žlic kašice, tako da je ravno prav gosto (na začetku najbrž bolj redko). Tisto repično olje pa tudi meni ni jasno.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako pripraviti kašico?
8.2.2006 8:00:04   
muha1
Se strinjam z blazko in Špacko. Čim manj kompliciratuser posted image

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako pripraviti kašico?
8.2.2006 23:44:15   
Šoni
Pozdravljena pety78, ker sem že v enem postu prebrala da je v navodilih za pripravo repično oljeuser posted image , sem se odločila, da napišem navodila, ki so priložena Milupini bio riževi žitni kašici, ki jo imam jaz...

1. Obrok za stekleničko
Pripravimo 200 ml nadaljevalnega mleka (npr. Aptamil ali Milumil), dodamo 5 g izdelka (približno 5 čajnih žličk). Napolnimo stekleničko in pustimo, da se ohladi do temperature, ki je primerna za pitje.

2. Mlečno žitni obrok po žličk
Pripravimo 200 ml nadaljevalnega mleka (npr. Aptamil ali Milumil), dodamo 20 g izdelka (približno 6-7 jedilnih žlic) in premešamo. Obrok je pripravljen.

3. Žitno-sadna kašica z mlekom
Zmešamo 20 g izdelka, 120 ml po navodilih pripravljenega nadaljevalnega mleka in 100 g svežega sezonskega sadja.

Jaz pripravljam kašico s svojim mlekom in sicer gostejšo kot jo priporočajo navodila ni je mali zelo zadovoljen.
Glede repičnega oljauser posted image pa ne vem, na kašici, ki jo imam jaz ni omenjen.. Žal pa ne morem prebrati originalnega navodila ker je čez prelepljena deklaracija.


Lp Šoni

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako pripraviti kašico?
9.2.2006 10:37:12   
Grascakinja
V mleko, ki ga uporabvljaš, streseš toliko kosmičev, da je gosto po tvoji želji in voila. Brez kompliciranja.

(odgovor članu Šoni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako pripraviti kašico?
9.2.2006 12:23:35   
TVN
Uporabljamo Milupino riževo kašico po navodilih po točko 2, kot je prepisala Šoni. Le da mi 200 ml v enem kosu redko poje, zato ustrezno zmanjšam količino Aptamila 2 in dodam nekaj žličk kašice. Se pa trudim, da ohranim pravo razmerje.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako pripraviti kašico?
9.2.2006 12:25:12   
TVN
Ups, pomota. Upoštavam postopek pod točko 1 (Šoni). Hranjenje po steklenički.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako pripraviti kašico?
10.2.2006 19:46:44   
tincci
Jaz dojim pa me zanima: ko bom začela dodajat, a lahko mešam te stvari z adaptiranim mlekom? Tok se mi ne da črpat mleka, bi rada obroke dajala z adaptiranim. Kaj mislite?

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako pripraviti kašico?
10.2.2006 22:16:44   
karmina
Ja normalno da mešaj z adaptiranim. Jaz ji najprej pripravim kašico user posted image (katerokoli), ko se tega naje pa jo še malo podojim, ker drugače je pa tečnauser posted image . Se hoče zgleda še malo pocrklatuser posted image . Dokler imam mleko zakaj ne bi še malo dojila. Sicer je pa to najlepše od vsega.user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?