|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenje 9-mesečnika - Nasvet
22.2.2006 13:17:05   
Avri
Morda je bilo objavljeno že kaj podobnega a na žalost nisem zasledila. Torej, naš 9-mesečnik že kakšna 2 tedna sesa bolj za šalo kot zares. Če nam uspe da smo priklopljeni 5 minut je to že uspeh. Sedaj že tudi zjutraj in zvečer nima miru, čeprav se dojiva v tišini, brez motečih zvokov ali ljudi. Skrbi me namreč, da ne dobiva dovolj mleka, torej tistih 500 - 600 ml, ki bi jih pri tej starosti naj še dobil. Dojiva se zjutraj in zvečer ter čež dan še enkrat, vendar se mi zdi da tisti čas ni najbolje izkoriščen, oz. da ne sesa intenzivno kot včasih. Seveda so se tudi zize prilagodile vendar me skrbi, da mi ne bi mleka predčasno zmanjkalo. Zdi se mi, da je za odstavljanje še prehitro, ali pa se tudi motim.

Drugače je zelo dober jedec, ki odpira usta dokler mu daješ. Ali mislite, da dobi preveč goste hrane pa zato noče piti? Zjutraj po podoju mu dam sadni zajtrk (danes sma prvič probala jogurt), potem ima kosilo, ter zvečer sadje ali kakšna sadno žitna kašica (narejena z vodo) ter podoj. Ponoči se je nehal dojiti pri cca 3 mesecih saj je kar zaspanček, do 6 pa sva se izključno dojila. Čez dan mu večkrat ponujam dojko a parkrat potegne, se obrne, spet potegne parkrat, obrne, potegne... Ni kaj prijetno. Jaz pa mu joško v usta tiščim. Se mi zdi hecno.

Uh, sem nadolgotvezila. V glavnem, kako pri 9-mesečniku in kasneje veš da dobivajo dovolj mleka, saj se na polulane in pokakane plenice ni več kaj dosti zanašati. A obstajajo tudi kakšni drugi znaki? Kolikokrat dojite vaše nadobudneže? Vsaka izkušnja oz nasvet mi bo veliko pomenil.

Hvala. Pa lep pozdravček. (kljub sivemu vremenu)


Kar te hrani, te lahko tudi uniči. (Latinski pregovor)

< Sporočilo je popravil Avri -- 22.2.2006 13:20:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenje 9-mesečnika - Nasvet
22.2.2006 15:37:19   
mačica
Moj user posted image  je sicer star dobrih 8 mesecev ampak vseeno; dojiva se zjutraj preden grem v službo to je okol 7.00 ( ja, eni mamo malo krajšo porodniško ) in ko se vrenem ob 13.00 me ža kar odprtih ust čaka. Potem se priklopva še enkrat okol 18.00 in pa za lahko noč ob 20.30 ( da ne bo pomote, to so približne ure, da nebi kdo dobil občutka da mam vse na timing.. ). Tudi moj ni kaj miren jedec, ma velik za opravt in pogledat naokrog tko da poje pač kolk poje, mislim pa da prav kaj veliko ne več in da je vse malo bolj igra. Vem pa da intenzivno vleče kake 3 minute ( to vem po tem, ker mi na drugi joški vse ven butne ko na prvi vleče ). Upam da sem ti kaj pomagala oziroma da ti to kaj pove...
lp, mačica

(odgovor članu Avri)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenje 9-mesečnika - Nasvet
24.2.2006 12:32:21   
Čajček
Jaz pa ti bom samo povedala kaj se je pri naju zgodilo...ne bo kaj prida nasvet, saj tudi sama iščem pomoč. V glavnem, mali se je pri devetih mesecih odstavil. Z gosto hrano sva začela  pri 5,5 mesecih in je takoj zagrabil. Do nekje sedmega meseca sva se še dojila zraven, mislim, kar pridno...potem sva prešla na zjutraj in zvečer, ker čez dan ni bilo variante, da bi zizal...je začel jokat in se zvirat na vse mogoče načine. Potem si je ukinil še večerno dojenje in je ostalo le še nočno in jutranje...pa še to bolj za ce crtat, kot pa jest. sama sem si črpala mleko, da ja ne bi zmanjkalo, ker sem imela željo dalj časa dojit. No, pa se ne dojiva več...saj se mi ne zdi smiselno, če pri tem joče in tuli....user posted image
Moj problem pa je v tem, da noče prilagojenega mleka: Novalac je bljak; Aptamil...začne jokat kot nor, če mu pride v usta user posted image ...
Ostane mi še Hipp oziroma ne vem, če je še kakšno...Pomurka???
Kaj mi predlagate? Ne vem kaj je večje zlo, al da ne dobi mleka al naj ga dam na alpsko...

No, pa sem se izkašljala. user posted image
naj povem samo še to, da sem imela jaz težave, ker se je mali odstavil...nega očitno nič ne moti, oziroma ne pogreša....meni je pa hudouser posted image

Čajček

(odgovor članu mačica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenje 9-mesečnika - Nasvet
24.2.2006 14:51:22   
mačica
user posted image ČAjček, pri prvi sem imela jaz isti problem! Se je sama odstavila pri 8,5 meseca in ni blo šans da bi kako mleko popila pa ni važno kaj sem ji dala ( tud alpskega ne ). Potem sva nekaj časa ble na mlečnih izdelkih ( jogurtih,  skuticah ) čez čas pa je začela pit mleko nazaj in če je dobila kakav je bilo še tolk bolj fino!user posted image
No, to je moja iskušnja...
lp,mačica

(odgovor članu Čajček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?