|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fluorove tablete-da ali ne??
2.3.2006 20:25:26   
mala
Danes smo bili pri pediatrinji in nam je predpisala te tablete, ki naj bi jih otroci jemali do tretjega letauser posted image Zanima me če so škodljive?Ali naj jima jih dajem..
hvala za odgovoreuser posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 3.3.2006 7:35:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
2.3.2006 20:39:45   
tc
pred petimi leti je moja puncka dobila te tabletke in sem ji redno dajala,zdaj pri 2 letnem fantku pa niso dali tabletk.mislim pa da ne skodujejo

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
2.3.2006 20:40:13   
tejčica
Jaz dajem hčerki 2 tabletki na dan. Ima zelo slabe zobe, saj ima pri 3,5 letih že 4 plombice, peto pa bo dobila naslednji teden. Mislim da ji lahko samo koristijo. Jemati jih je pa žačela lani, ko smo bili prvič pri zobozdravniku.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
2.3.2006 21:05:19   
b.nika
Mi smo jih tudi dobili  pri zobozdravniku, pa nam je pediater svetoval, da naj jih ne jemljemo. Baje, da je že full let preteklo, kar so delali te raziskave o tabletah.

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
2.3.2006 21:26:01   
ona
Jaz jih tudi ne dajem,ker baje,da imajo nekaj slabih lastnostiuser posted image

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
3.3.2006 0:48:46   
lelaval
Jaz ji jih dajem, ker, če že gledam starejšo hčero - pri skoraj 9 letih nima nobene plombice user posted image , sin pa pri 7,5 letih eno. user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 3.3.2006 7:35:44 >


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
3.3.2006 7:39:38   
Gordana-3
mi smo zadnjič bili pri zobozdravnici, pupa je stara 22 mesecev. na dveh zobkih je ima bel flekec in jih je namazala s florom. sem jo vprašala še za tabletke. rekla je, da jih ona predpisuje zelo zelo redkokdaj, le tedaj, če vidi, da so zobki resnično slabše kvalitete. drugače jih ne predpisuje že ene 10 let se mi zdi. mi je razložila, da jih tudi nosečnicam več ne predpisujejo, iz razloga, ker so ugotovili, da le 25 % tega flora telo absorbira in da bi potemtakem morali nosečnico dobesedno bombardirati s florom. isto je pri otrocih. nam je v glavnem zobke namazala in nas naročila spet čez tri mesece. aja, pa še to je rekla, da je dosti bolj učinkovito, če so flor daje direkt na zobke, tako npr. umivanje z zobno pasto, ki vsebuje flor.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
3.3.2006 8:01:11   
al1*
Mi jih ne dajemo. Tudi naša 7-letnica jih ni dobivala, pa ima prekrasne zobe. Jih pa obema redno čistimo. Tavelika ima tudi vse zobke zaščitene in vsake pol leta premazane s fluorjevim premazom Tamali (3,5 let) pa bo tudi počasi dobil zaščito.

_____________________________

lp


(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
3.3.2006 8:14:17   
mojcapr
Taveč jih je jedel, tamali pa je rekla zobozravnica da ne, pediatrinja pa da ja. Tako ji ne dajem, saj strokovnjak za zobe je zobozravnik, a ne?user posted image

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: FLUOROVE TABLETE-da ali ne??
3.3.2006 10:15:21   
Tia27
Lahko jih dobivajo, paziti je le zelo pomembno, da ne pride fluor neposredno v stik z mlekom.Zato je priporočljivo tabletko dati eno uro pred mlečnim obrokom ali pa eno uro po mlečnem obroku.lp

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
3.3.2006 11:58:46   
petraz
Jaz sem mnenja, da samo koristijo otroku. Zanima pa me, kdaj te tablete predpišejo otroku user posted image  Hvala za odgovore. user posted image

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
3.3.2006 19:51:20   
mala



mi smo jih dobili včeraj, ko smo imeli pregled pri 9-mesecih, je pa čist odvisno od pediatra, če jih predpisuje-mi smo bili prej drugje in jih nismo dobiliuser posted image Tamal jih do zdaj ni dobival-je pa star dve leti, upam, da bo kaj pomagalo če jih bo dobival še to leto, saj naj bi jih jedli do tretjega leta...



(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
3.3.2006 21:44:12   
bombonček
Mi ji jih ne dajemo.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
3.3.2006 22:17:25   
KODA
Jaz jih tudi nisem nobenemu dajala.
Tastarejši ima pri 5 letih,brezhibne zobke.
Tamlajši pa ima eno luknjico.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu bombonček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
5.3.2006 16:36:04   
* Mateja *
Mi jih ne dajemo, gremo po načelu, čim manj "zdravil"!! 

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
5.3.2006 18:21:29   
Anonimen
Nam jih ni nikoli nihče ponujal.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
6.3.2006 8:14:02   
dory
Ne dajemo..jih nismo dobili....pa tudi fluorove tabletke  niso predispozicija za boljse zobke...jst jih tud nisem mela, pa nisem mela nikol tezav z zobmi...celo nasprotno :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
7.3.2006 21:55:39   
Pupica
Ne škodjejo, lahko pa postanejo zobki flekasti.
tia jih je dobila, ko sva bili prvič pri zobarju, pa sva jih jemali komaj 14 dni, kr je na prednjem zobku dobila belo liso.Očitno s hrano zaužije dovolj flora. Sedaj jih en jemljeva.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
7.3.2006 22:10:41   
Magi*
ma so čudni tile zdravniki. zadnjič sem poslušala eno otroško stomatologinjo po radiu in je skoraj nahrulila eno mamico, da mora dajati fluorove tablet, sicer bo punčki nevemkako škodila v razvoju zobkov... nam so jih predpisali že pri 9. mesecih. do zdaj ji jih še nisem dala. sem pa že razmišljala, da bi bilo zdaj pa fino začet.

ja kdo bi ga vedel. bom malo preverila, kakšne raziskave obstajajo na to temo.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fluorove tablete-da ali ne??
8.3.2006 15:31:05   
Jutra
Jaz svoji hčerki tudi nisem dajala teh tabletk. Kot sem slišala, je od njih več škode kot koristiuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




imunski sistem
Lelly28 RR

ali otrokom dajete prehranska dopolnila za bolši imunski sistem?

da (11%)

ne (67%)

občasno (22%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!