|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ritka in glivice
28.4.2006 8:50:55   
muha1
Na ritki in spolovilu je naša user posted image  dobila glivice user posted image . Pediater je predpisal kremo Daktarin, ker pa ta ni pomagala smo dobili kremo Canesten. Problem pa je, da tudi ta veliko ne pomaga. Rito umivamo samo z vodo, kateri dodajamo malo kisa in jo dobro posušimo. A je katera imela podobne težave in kako ste jih odpravile user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 8:56:36   
XXYY
Lep pozdrav!

Samo eno vprašanje, a ni morda kis malo preveč hud oz. premočen za njeno nežno ritko. Jaz ne bi dajala nobenega kisa notr v vodo, jaz jo umivam samo v navadni vodi.

Če ji nobena krema ne ustreza, ji probaj zamenjati plenice. Včasih dobijo glivice tudi od plenic, ki ji ne ustrezajo.

Probaj še z Bepantenom namazat + hladilno mazilo.

Morda ti bo še katera dala kakšen nasvet.

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 8:58:44   
Anonimen
jah,seveda da nobena krema ne pomaga,če uporabljaš kis.
Kot prvo nehaj uporabljat kis in šele potem bo krema canesten pomagala

(odgovor članu XXYY)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 9:10:26   
lonja
Hojla, 

mi smo konec prvega meseca tudi glivice fasali, pa smo jih s Canestenom in hladilnim mazilom zelo lepo pozdravili. Pomembno je, da ritko fajn posušite, preden ji daš gor pleničko. Ritko osusiš zelo dobro s penatenom, ki vsebuje cink, ki kožo zelo dobro osuši. Glivice namreč nastajajo zaradi tega, ker je ritka v vlagi. Nikar pa nobenega kisa v vodo!!!

lonja user posted image in Ajdauser posted image

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 9:10:33   
muha1
Zdaj pa mi več ni nič jasno. Pediatrinja mi je (2x sve bile pri njej) rekla, da, ko jo umijem, naj na koncu kapnem v vodo malo kisa in še enkrat umijem s to vodo, pol posušim in namažem. Pol pa vedi user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 9:12:55   
muha1
Sedaj pa bo res moral kis vstran! Mislim, da bodo vaše izkušnje več pomagale, kot poučne knjige zdravnikov user posted image . Hvala vam za nasvete!

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 9:34:29   
cmokec
Pia je tudi imela glivice na ritki. Pojavile so se vzporedno s Soorom v ustih. Pediater je potrdil, da je neposredna povezava z glivicami. Mazala sem z Daktarinom čez dan in z Praško pasto čez noč, ker je malo bolj mastna krema. Je kar nekaj časa trajalo, da so izginil. Izgledalo je pa tako, da si lahko kar plast odluščil. Kasneje so se še enkrat ponovile in sem spet v notranjosti jezička opazila malo belih oblogic. Začela sem bolj prekuhavati dudko (namesto 1x prekuhavam dudko 2x na eden). Pa včasih sem dudko kar sama sebi dala v usta, če nisva bili v bližini vode, sedaj pa vedno splaknem samo z vodo. Od takrat je pa v redu.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 9:35:18   
natalia
canesten je nam takoj pomagal, za kis pa mi je preagresivno.

lp

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 9:45:30   
NRMM
Tudi nam so se najprej pojavile glivice v ustih t.i.soor, potem pa še na spolovilu in sem ji mazala en teden z daktarin kremo in je izginilo. Ritko pa še zdej brišem/umivam samo z vodo, z nobenimi robčki (no razen na kakšnem obisku) in jo dodobra osušim, ter namažem z Niveino Intensiv-creme in je super user posted image .

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 14:56:52   
Grascakinja
Moje laično mnenje je, da kis vzpodbuja rast glivic (kislo okolje jim paše). Umivaj ritko samo z vodo. Mogoče bo bolje.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 15:28:59   
živa
Pozdravljene!

Jaz sem pred kratkim jamrala, da ima naš mali po trebuščku pikice, če ga previjam v racmanke, v pamperskah pa kmalu izginejo; mažem ga z riboderminom. Seven me je opozorila, da ima najbrž glivice, pa me zanima, kako to izgleda - ne kaže, da bi imel kaj v ustih.

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

živa

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 15:47:44   
cmokec
Glivice so pri nas izgledale kot malo dvignjen in kompakten lišaj bele barve. Nič ni rdeče, ne peče. Ko se začne luščiti, gre pa  preč kar v kosih.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 15:53:15   
Grascakinja
Naše so bile v obliki rdečih lis nepravilne oblike, rahlo dvignjena in hrapava koža, področje se je počaaasi večalo.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 18:38:25   
muha1
Naša pa ima področje rdečo in posuto z rdečimi pikami.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ritka in glivice
28.4.2006 19:07:58   
KODA
Nam je pomagal Canesten.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ritka in glivice
29.4.2006 9:36:40   
mana7
Mi smo imeli grozne glivice, pa ti povem samo ne meži raje s canestenom, ker se moji se je vlila kri iz rdečih pikic-razjedic.Poskusila sem vse kar obstaja, nič pomagalo, potem pa sem kupila navadno ognjičevo mazilo v drogeriji ga tudi dobiš in v enem dnevu glivic ni bilo več.Resnično pomaga!

LP

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?