|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nič še ne govori
24.4.2006 8:34:20   
dana
Naš pikec je star 14 mesecev in še nič ne govori, razen "mama, ati, kje je". Saj vem, da ima še čas, ampak ko vsi okrgo mene govorijo, da zdaj bi pa res že lahko kaj rekel, me čisto zamorijouser posted image . Vidim, da razume vse, ko mu rečem "kje je ura, kuža, žoga" ali pa "prinesi mi to, pospravi igrače". Ne vem pa zakaj noče nič rečiuser posted image  Pa ne bi rekla, če se ne bi nič pogovarjal z njim, ampak mu non stop nekaj razlagam in kažem - pa nič. On samo s prstkom kaže na stvar pa "AAAAA".

Kaj naj naredim, ali ga lahko s čim spodbujam?

dana

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 8:52:04   
anitaz
Ne skrbi....saj ima še čas. user posted image  še prekmalu ti bo kaj preveč povedal. user posted image  


(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 8:59:58   
mehurčica
Delaj tako, kot si delala do sedaj. Pogovarjaj se normalno z njim, beri mu knjige, kdaj poglejte kakšno risanko(tudi tam dostikrat kaj dobrega poberejo)... Naš david je do 23.meseca komaj kako besedo rekel, potem pa je končno začel skoraj vsako besedo ponavljat. Pri 26.mesecih je začel s stavki, tudi po 4 besede v enem stavku.user posted image  Nekateri pač začnejo prej plazit, nekateri prej hodit, nekateri prej govorit. Vsak drugače in vsak na sčasoma vse obvlada. Brez skrbi, tudi tvoj bo.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 9:21:00   
bskrle
Moj nečak govori od enega leta, pri letu in pol že v stavkih, naša je z dvema letoma začela govoriti dvobesedne stavke(fLAŠKA -PILA, KJE NODI). Skratka razlike med otroki so ogromne, ne sekiraj se, ti kar govori in mu beri, se mu bo že odprlo.
Sploh je za fantke značilno, da kasneje spregovorijo.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 10:19:03   
mala maja
naš bo 10 star 14 mesecev pa tud še nič ne govori. Ne reče drugega kot ata in papa mmmm. Pa še to če je pri volji.user posted image

Nič se ne sekiraj. Moj ta srednji je pri dveh in pol full mal govoru, pol se mu je pa kar odvezal jezičekuser posted image user posted image user posted image .

Bo že govoril ko bo čas nič en skrbi.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 10:24:38   
Seven*
Moj brat je pri enem letu ze crko R rekel. Zdaj pa je tako mutav pri svoji 23-ih, da komaj kaksen stavek spravimo iz njega. user posted image user posted image Se z mamo vcasih saliva, da je spravil noter ze v mladosti in zdaj zato tako malo govori.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 10:29:37   
Teni_
Ne se sekirat. Teja ni do 21 meseca rekla nič drugega, kot pa mama in ata, pa še to, če ji je slučajno zadišalo. Zdaj, ko je stara 2 leti in 4 mesece, pa je ustavit ne moreš. Pove vse. Je pa veiko naredovala odkar je v vrtcu.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 11:52:05   
dana
No ko sem to prebrala, sem bila kar pomirjena user posted image .


lep dan,

dana user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 14:29:48   
aljaneva
Kot da bi sebe poslušalauser posted image user posted image user posted image

Tudi jaz sem zdaj ful pomirjena.

Naša je sicer stara 16 mesecev pa skoraj nič ne govori.



_____________________________

PDP:22.11.2006

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 14:37:50   
Gina
Naš ni skoraj nič govoril do pred enim mesecem ali dvema. No, govoril je cca 10 besed. Sem bila že kar malo žalostna, ker sta ta velika dva tak čas že ogromno govorila, praktično vse. No, zdaj ko bo pa že 2 leti star, se mu je pa končno odprlo. Res so ogromne razlike, ne moreš pomagat.

(odgovor članu aljaneva)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 14:40:54   
Seven*
Jakob je star 23 mesecev in govori 10 besed. Najraje pa govori - DUDA! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nič še ne govori
24.4.2006 15:09:20   
Jančika_
Vasja (21 mesecev) je danes končno rekel ku-kuuser posted image . Tako je repertoar razširil na neverjetne 4 besede (ostale tri: mama, baba, wowowowa, kar pomeni veverička). Ga pa imam na sumu, da je ta ku-ku iste sorte kot "ati" - to je izrekel 3x, zdaj pa že 5 mesece niti 1x.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?