|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 16:27:50   
Mala Vita
Punce svetujte mi, kaj vse vzeti za "lekarno" za na dopustuser posted image . Otroček je star 7 mesecev. Delam si spisek, pa imam občutek, da bom pol pozabila zraven vzeti.

Lp in v naprej hvala za nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 17:05:22   
bskrle
Napiši, kaj že imaš sabo,da te potem samo dopolnimo.

(odgovor članu Mala Vita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 17:16:28   
katarina2004
jaz bom za nasega,ki je star 10 mesecev vzela s seboj na morje:

-obvezno sirup Calpol
-gel za zobke
-svecke paracetamola
-razprslio za noseka
-fiziolosko raz.

no bi bila pa tudi jaz vesela, ce katera se kaj doda..






< Sporočilo je popravil katarina2004 -- 25.4.2006 17:18:10 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 17:34:43   
Mala Vita
Jaz imam trenutno:
- calpol
- Calgel za zobke
- fiziološko raztopino

Za kaj se pa uporabljajo svečke paracetamola?user posted image

(odgovor članu katarina2004)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 19:26:54   
tiasha77
Hojla!

Svečke paracetamola so proti vročini, bolečinam; isto kot sirup Calpol, Daleron, Lekadol, Panadol. Tko da je eno ali drugo dovolj, odvisno kaj ma otrok rajši.

Jst bi dodala še:
  • kakšno dobro kremo za sončenje
  • kaj za od sonca opečeno kožo (Bepanthol losjon)
  • kaj proti komarjem
  • kaj proti alergiji (Kamagel ali Fenistil gel)
  • kakšne obliže, mogoče povojčke
  • kaj proti driski (Prolife napitek)
  • kaj proti zaprtju (glicerinske svečke)
  • pa seveda vsa običajna zdravila, če jih ima

Drugače pa ne zganjat panike, saj je načeloma dovolj to, kar imaš!
LP

(odgovor članu Mala Vita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 19:59:35   
cmokec
Dodajte še razkužilo za rane, samo pazite, da ne peče in posebej opozorite, da kupujete za dojenčka in toplomer.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu tiasha77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 21:46:52   
TVN
Mi gremo sicer na daljše potovanje v tujino, zato sem šla na posvet kar k naši pediatrinji, ki mi je vse lepo napisala in predpisala. Če se poskušam spomniti na pamet sedaj, je to Ceclor (antibiotik), Canesten, Calpol, Maxidex mazilo, nekaj proti alergiji, pa se sedaj ne spomnim imena, svečke proti vročini, mislim, da je to vse. Zraven bom seveda vzela še hladilno mazilo, fiziološko, pumpico za nosek, kremo za sončenje, mleko za kožo in sploh vso "kozmetiko", ki jo dnevno uporabljamo (milo, olje...), skratka celo goro stvari.....

Lep dopust in čim manj uporabljenih zdravil!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
25.4.2006 22:27:13   
Seven*
Nika35, tale pediatrinja je pa zelo zanimiva, da vam daje antibiotik kar tako, za zraven.. Mogoce bi bilo smiselno biti malenkost previden pri uporabi.

Zenske, tule ste res celo lekarno napisale. Jaz pol tega nimam niti doma.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
26.4.2006 11:33:12   
TVN
Seven, tale antibiotik je pač preventivno predpisala, kar se mi zdi kar o.k. Saj ne gre, da bi ga jemala kar tako, pač v skrajnem primeru, če svečke ne primejo in traja visoka vročina, pa pri kakšnem hudem vnetju ušes....

Doma pa nam res ni treba imeti pol lekarne, ker je pač zdravnik blizu in lekarne, tako da ni panike, če se kaj zgodi. Povsem drugače pa je nekje v tujini, pri pediatrih oz. zdravnikih, ki otročka ne poznajo, ipd. Da ne omenjam praznikov in urgence....

Upam pa, da nobeden od nas ne bo potreboval zdravil, ampak veselo užival počitnice!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
26.4.2006 12:47:57   
Anonimen
Kam pa greš na dopust?  Vse te stvari se običajno dobijo v lokalni lekarni.....Če planiraš potovanje po vročini pazi, da ne bo vse to stalo na vročem soncu. Potem bo tako, kot bi ne imela nič...

(odgovor članu Mala Vita)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
26.4.2006 19:52:50   
TVN
Gre za potovanje z avtom, iz kraja v kraj, nikjer ne bomo dlje kot 4, 5 dni. Vem, da se načeloma dobijo vse te stvari lokalno, vendar zakaj bi tam plačevala, če tu vse lahko dobim na recept. Bom pa imela vse v hladilni torbi, tako da ni panike. Pa vseeno hvala za opozorilo.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
26.4.2006 19:57:37   
cmokec
Jaz imam pa vsa napisana preventivna zdravila doma, pa še kako se sigurno najde. Denimo od Just-a, pa vitamine, ....  Vsako leto dvakrat pregledam roke uporabe in po potebi dokupim. Na morje pa vzamem vse, kar smo skupaj uspele napisat.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
27.4.2006 10:09:55   
Wilson
Jaz pa na dopust obvezno vzamem Linex proti driski, Nelit, svečke proti vročini in bolečinam, termometer, kremice, fiziološko raztopino in 5% glukozo. LP

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dopustniška lekarna za 7 mesečnico
27.4.2006 13:15:00   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Nika35

Vem, da se načeloma dobijo vse te stvari lokalno, vendar zakaj bi tam plačevala, če tu vse lahko dobim na recept.



Nika, če v tujini plačaš zdravila, ki so pri nas običajno na recept, ti ZZZS po vrnitvi domov ob predložitvi računov vse povrne.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako otroku izberemo priimek?
Priimek otroka morata starša izbrati sporazumno in ga najkasneje v 30-tih dneh po rojstvu prijaviti na katerikoli upravn...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?