|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   seznam oblačil za novorojenčka
7.5.2006 8:58:51   
pearl
Pozdravljene!
Ima morda katera seznam oblačil za novorojenčka.Zasledila sem ga sicer v knjigah, vendar je najboljši nasvet izkušnja. Otročiček so bo predvidoma rodil 22. julija. Z nakupi ne bi želela pretiravati, pa tudi da ne bi imela premalo stvari.
Lep dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
7.5.2006 9:05:28   
lenika
Jaz sicer imam vse za user posted image , ker je moj PDP danes, vendar pa ne vem, če imam dosti, vsega, preveč ali ravno prav, tako, da jaz mislim, da bi bilo bolje, da ti svetuje kakšna, ki je že rodila in preizkusila koliko česa potrebuje.

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
7.5.2006 9:59:27   
Anonimen
Sem rodila lani 18. julija. Imela sem pipravljene kratke rokave in smo uporabili samo en ali dva bodyja z kratkimi rokavčki. Z porodnišnice smo bili oblečeni v body z dolgimi rolavi, čes pa pliš komplet, hlače in jopico. Na nogicah pa copatki. Imela sem 3 kompletke v št.56, Ostalo pa št.62. Bodyjev sem imela 7, pajackov z pliša sem imela 4, bombažne sem imela tudi 4. Ko je bilo vroče smo bili oblečeni samo body z rokavi in nogavičke. Povijali nismo na široko tako da sem imela v uporabi 20 tetra pleničk(za v voziček, posteljico, za kopanje, ...)Imeli smo 2 bombažni kapici, katere niso bile veliko v uporabi.
Ne kupuj preveč, ker boš sigurno dobila kaj od obiskov. Odvisno pa je tudi od vremena.

Želim ti lepo nosečnost.

< Sporočilo je popravil CAMPEK -- 7.5.2006 10:00:29 >

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
7.5.2006 17:30:07   
Anonimen
Meni ga je od nekje prepisala prijateljica, a ga ne najdem več. Ti napišem po spominu:

7 bodijev (3x56, 4x62)
5 tetra majčk
2 kompleta (hlače+jopica, 1x56,1x62)
2 bombažne žabice do pasu (62)
2 bombažne žabice z naramnicami (62)
4 pidžame (2x56,2x62)

Ne pozabi kapice & nogavičk.

Računaj na to, da ti marsikaj podarijo, ko se otroček rodi. Če se "bojiš", da boš kupila preveč, si v trgovini še s kom oglej obleke & če ti kaj zmanjka, ti gre lahko nekdo naknadno kupit.

Sama sem imela tudi oblačila v velikosti 50. Čeprav so mi jih praktično vsi odsvetovali, so mi bila na koncu od vseh stvari najbolj všeč. Nikakor nisem mogla gledati čisto "novega" dojenčka v napol prevelikih oblačilih (stvar okusa, ne resnične potrebe). Čeprav so trajala samo kakšen mesec, se mi ni zdel to stran vržen denar.

(odgovor članu pearl)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
7.5.2006 22:55:56   
poliloni
Seznama nimam, ti pa lahko povem iz izkušenj (rodila sem lani avgusta)...
Bodyje kupi z dolgimi rokavi + čez boš ponavadi oblekla tetra majčke(najbolj praktične pri novorojenčku, saj se samo zavežejo in ne vlačijo čez glavo), torej user posted image bo imel dvoje dolge rokave! Kupi št.56 ali 62 in nikakor le 50(to je moje mišljenje, saj je danes redkokateri user posted image tako majhen in potem 56 ni nikakor prevelika)! mi smo 56 nosili dolgo časa, 62 le kratek čas, potem pa 68 spet dolgo, je pa odvisno od user posted image  do user posted image . Spodaj smo pa imeli hlačke (najraje take narejene kot žabice, da so bile nogice s podplati vred pokrite) potem pa še copatke (volneni mi full niso bili najprej všeč, a sem sčasoma videla, da so edina dobra rešitev, saj le tako ni imel mrzlih nogic).
Za ven smo imeli kakšno bolj "nobel" trenerko, ki smo jo oblekli čez vse to in ker je bilo še toplo ni bil tako nič pokrit. Pa na kakšno tanko kapico ne pozabi!
Nujne so tetra plenice(mi smo jih full rabili, ker je mali polival) in pa na začetku ene 2 povijalni(če bo potrebno tako povijanje).
Nega:
-vata
- olje ali tekoče milo (mi smo malo otr.olja dajali v banjico)
- šamponček smo mi reklamni uporabljali(dobiš v porodnišnici) in še vedno ga imamo
-fiziološko raztopino
-mleko za telo
-banjico&"lavorček"

....
Je še veliko stvari, katerih se pa trenutno ne spomnim - bo še kakšna druga dala idejo!
Veliko veselja ob prihajajočih dneh!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
12.5.2006 11:29:24   
asso
Meni npr. body-ji niso prišli kaj dosti v poštev, ker mi ni bilo glih všeč oblačenje čez glavo. Lažje je bilo z benkicami (majčke na preklop). Teh sem imela ene 10, pa sem si jih potem kar še nekaj nabavila, da nisem non stop prala, namreč sem preoblekla vsak dan.
Oblečeno pa sem imela od novembra naprej majčko na preklop in bombažni pajacek oziroma v kombinaciji z žabicami - dve majčki pripravljeni v naprej ena v drugo za lažje oblačenje in spodi samo bombažne žabice.
Bodije sem začela uporabljati kasneje, ko smo preventivno povijanje ukinili oz. še kasneje...

Tudi pižamic sem imela najmanj ene 6. Sej boš videla sproti, nekaj jih nabavi pa boš že videla, če jih še potrebuješ. Mi smo namreč veliko polivali tako, da smo veliko menjavali in da ni bilo treba prati res non stop sem nabavila raje več... sicer sem si pomagala veliko tudi s samimi slinčki...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
12.5.2006 14:20:37   
A_A
 
OPREMA ZA NOVOROJENČKA


OPREMA:
- voziček (lupinica za v avto, posteljica/košek in sedež za otroka, ki že sedi)
- postelja (premično dno po višini in premične stranice)
- jogi
- gumirano platno za zaščito postelje
- odejica
- 2 jogi rjuhi in 2-3 prevleke za odejico
- 2 dekici
- previjalna miza
- previjalna podloga za na previjalno mizo
- košek za smeti oz. plenice (Palček zavijalček)
- banjica
- kengurujček (po potrebi, samo od 3. meseca dalje)
- stolček za hranjenje (za otroka, ki že sedi)
- blazine/podloge za igranje na tleh
- igrače

OBLAČILA:
- 60-80 tetra plenic "80*80" (če boste uporabljali plenice za enkratno uporabo, potem zadostuje 30 plenic)
- 7-10 povijalnih plenic (od tega 5 za široko povijanje)
- 1 paket plenic za enkratno uporabo (najmanjše 2-5kg)
- 6-10 dolgih hlačk s stopalci ali takšnih kot žabice
- 10 bombažnih majčk, dolg rokav (5 mako/material je bombaž in 5 tetra/material je kot iz plenic)
- namesto hlačk s stopalci in majčk lahko pajacke/bodije z zaprtimi nogicami in dolgimi rokavi, ki se zapenjajo na ramenih (3 št. 56 in 3 št. 62)
- 2-4 tople pliš komplete
- 2-4 tanke kapice (mako in tetra)
- 1 bolj topla kapica (volnena)
- 2x rokavičke in debelejša kapica (za zimo)
- 1-3 pare nogavičk ali copatkov
- 1 topla vreča ali pajac/bunda za hladne dni
- 3 bombažne pižamice št.56 in še 3 št.62
- 2 pajacek pižami
- 10 slinčkov


ZA NEGO OTROKA:
- 12 krpic za umivanje (po mačje)
- 2 rokavici za umivanje v banjici
- 2 kopalni brisači
- termometer za vodo
- termometer za telesno temperaturo
- škarjice z zaobljenim konicami za striženje nohtkov
- gost glavnik in mehka ščetka za nego lasišča
- mandljevo ali olivno olje (Bubchen)
- otroško milo (trdo ali tekoče) (Bubchen)
- hladilno mazilo za ritko
- robčki za nego ritke (brez olja in brez alkohola)
- papirnate brisače
- zaščitna krema za obraz
- bombažna vata (sterilni zloženec in cik-cak vata)
- krpice in gaze za umivanje popka
- vatirane palčke
- manjša plastična posoda za umivanje
- 70% alkohol
- fiziološka raztopina + pumpica/aspirator za nosek (Nivea)
- lonček za prekuhavanje vode ali kuhanje čaja
- 2 steklenički (za mleko 220 ml in za čaj 125 ml) + 2 cuclja (za novoroječka št. 1)
- ščetko za čiščenje stekleničk
- 2 dudi
- cedilo, žlička
- otroška hrana Milupa Comformil 1 (Kolinska), če slučajno zmanjka mleka
- čaj za novorojenčke HIPP
- sterilizator za stekleničke

ZA NEGO MAMICE:
- 2 škatli blazinic za dojenje
- 2 nedrčka za dojenje
- čaj za dojenje (janež, kumina, kamilice)
- prsna črpalka
- Bepanthen krema za boleče bradavice
- vložki Vir 80


SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO:
- izdelki za vsakdanjo nego (krema za telo, krema za obraz, šampon, milo za telo, deodorant, zobna ščetka in krema, škarjice, pilica za nohte, sušilec za lase)
- izdelki za posebno nego mamice (vložki Vir 80, Bepanthen (roza), blazinice za dojenje, nastavki za dojenje, vazelin za ustnice, obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov), Bivacyn sprej, nedrček za dojenje (vsaj 2))
- oblačila (natikači (taki za na plažo oz. za v kopalnico), nogavice, halja, svoje spodnje hlačke (2-3), oblačila za domov)
- dokumente (poročni list, potrjena zdr. kartica, napotnica ginek., vsi laboratorijski izvidi, materinska knjižica, osebna izkaznica, denar za avtomate)
- drugo (mobitel + polnilec, fotoaparat, kamera, piškoti, voda v plastenki, blokec + pisalo)

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  

Evo, tole sem jaz zbrala iz raznoraznih priporočil od punc na RR.
Verjetno pa bi še šlo kaj na seznam ali pa iz seznama.

Lp, A_A

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
15.5.2006 14:01:21   
asso
A_A jaz ti svetujem, da vsega tega ne nabaviš, ker za moje pojme je absolutno vsega preveč - oz. neuporabnega.
Npr. vsaj meni tetra majčke niso bile všeč, mako na preklop pa zelo... Dolge hlače s stopalci (žabice) tudi niso bile veliko v uporabi, raje sem uporabljala bombažne pajacke - teh sem imela vse skupaj ene 10 komadov, rokavičke so ene čisto dovolj, še te preveč. Jaz jih nisem pred enim letom sploh uporabljala, ker padajo dol, nepraktične in itak so rokice skoraj vedno v rokavih...


- lonček za prekuhavanje vode ali kuhanje čaja - uporabiš lahko tiste, ki imaš sama za kuhat
- 2 steklenički (za mleko 220 ml in za čaj 125 ml) + 2 cuclja (za novoroječka št. 1) - dovolj samo ena steklenička, še posebno, če imaš namen dojit, če pa to ne rata se kupi naknadno - mi je nismo nikoli uporabljali
- 2 dudi - za začetek je dovolj ena (naša niti te ni potrebovala) 
- otroška hrana Milupa Comformil 1 (Kolinska), če slučajno zmanjka mleka - po moje je boljše kupovat sproti. Nekaj hranit doma kar ne rabišuser posted image
- čaj za novorojenčke HIPP - če so dojeni sploh ne rabijo čaja - še posebno takega sladkanega...
- sterilizator za stekleničke - in če boš dojila user posted image  kaj boš z njim.

Prsna črpalka - če vidiš, da potrebuješ dokupiš kasneje. Jaz sem za tiso malo kar sem potrebovala istiskala kar na roke...
 
SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO:
- izdelki za vsakdanjo nego (krema za telo, krema za obraz, šampon, milo za telo, deodorant, zobna ščetka in krema, škarjice, pilica za nohte, sušilec za lase)
- izdelki za posebno nego mamice (vložki Vir 80 - jih dobiš v porodnišnici, Bepanthen (roza), blazinice za dojenje, nastavki za dojenje - dobiš v porodnišnici (če potrebuješ), vazelin za ustnice, obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov), Bivacyn sprej - ne vem za kaj ga bi rabila?, nedrček za dojenje (vsaj 2) - v nekaterih por. ne dovolijo nedrčkov)
- oblačila (natikači (taki za na plažo oz. za v kopalnico), nogavice, halja - dobiš tam (ti ni treba prati), svoje spodnje hlačke (2-3) - mislim, da v vsaki por. dobiš tiste za 1x uporabo, so super, oblačila za domov)

Ne zamerit mojim pripombam, ampak želim biti samo v pomoč. Ker je nesmisleno kupovati v naprej še posebno, če misliš in če... pa ti vse stoji neuporabno doma. Moje izkušnje, vsaka pa lahko dela po svoje...


_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
15.5.2006 14:36:09   
SaaS
Jaz se strinjam z Asso. Ne pretiravat in nakupavat vse za vsak slučaj. Jaz sem tudi kmalu ugotovila, da bodyjev za čez glavo ne maram in sem uporabljala mako majčke ali kako se jim že reče - se navzkrižno prevezujejo. Sem mami prosila, da gre v nakup namesto mene potem, ko sem videla kaj še dodatno rabim.
Stvari za v porodnišnico, je pa malo odvisno tudi od porodnišnice. V Lj porodnišnici ni vložkov vir 80, so eni trši in meni je prav prišlo, da sem imela s seboj vir 80. Tudi natikače za pod tuš sem imela svoje, ker tam jih nismo dobile. Tudi nogavice svoje. Halja pa je od tam. Spodnje perilo itak ni prišlo v poštev, ker me je vse bolelo in sem imela hlačke za enkratno uporabo, ki jih dobiš tam. Tudi modrčka nisem tam uporabljala, šele doma. Obroč za plavanje, je bil doma nujno potreben, tam pa ti dajo njihove.
Je pa verjetno odvisno od porodnišnice, kaj ti tam nudijo.
Doma pa tudi zdaj (čez dobra dva tedna imam rok) računam na kakšno pomoč, ko bom doma po nekaj dneh ugotovila, kaj vse še rabim. Od prvega otroka imam v glavnem zimske stavri (roj. novembra) z dolgimi rokavi, nekaj malega sem od prijateljice dobila s kratkimi, potem pa bomo videli kako bo toplo in sproti nabavljali, da ne bo preveč. Mislim, da možu ali babici ne bo preveč odveč po kakšno stvar v trgovino ali lekarno.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
16.5.2006 13:55:58   
A_A
Ne, ne, sploh ne zamerim!  Hvala bogu, da nam "ta izkušene" svetujete! user posted image  Me smo še čist "zelene"
in se učimo od vas.

Je pa res, da vseh teh stvari iz tega seznama ne mislim nabavljat. Ta osnovne stvari že, nekaj pa po potrebi (ko le ta pride user posted image  , če pride).

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
18.5.2006 18:56:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pearl

Otročiček so bo predvidoma rodil 22. julija.


Pa si preveč važna, da bi se pridružila julijkam na forumu??

(odgovor članu pearl)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
19.5.2006 10:01:01   
Anonimen
Anonimna: Pa si preveč važna, da bi se pridružila julijkam na forumu??


user posted image  Škoda, da ni slikice od krave!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
19.5.2006 10:19:39   
pravljica
malo še nazaj pobrskaj, ker se očitno ne da vsem spet tega pisat...tudi meni user posted image  v glavnem, mamice smo si različne - ene ti predlagajo majčke za zavezat, jaz pa teh nisem uporabljala, ker mi je bilo lažje navaden bodi čez glavo potegnit user posted image  tudi kratkih stvari sem imela kar nekaj in nobene plišaste ni imel nikoli oblečene
nikar ne pretiravaj in kupi samo par komadov stvari za začetek, boš lažje potem sproti nabavljala, že tako ti bo preveč ostalo neuporabljenega...ne vep niti, kako bo dojenček velik, niti kakšno bo takrat vreme...jaz sem imela za v porodnišnico pripravljena 2 kompleta oblačil (2 velikosti) - bodi z dolgimi rokavi, tanjšo majčko, nogavičke, hlačke, bombažno kapico, jopico in flis dekico...potem sem ga pa tam oblekla, kot se mi je zdelo v tistem trenutku primerno...doma je bil večinoma v kratkih stvareh, ob večerih pa v dolgem bodiju...vsekakor ti priporočam, da kupuješ samo za lušte, vse potrebno pa ob pravem času - tudi kozmetiko (jaz nisem imela drugega kot pamperske, mokre robčke, olje, trdo milo, alkohol...ostalih stvari nisem rabila)

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: seznam oblačil za novorojenčka
26.5.2006 23:38:27   
frrrr
full mi je všeč tale seznam... mogoče malce preobsežen, ampak temeljit... nabavli bomo po potrebi in po lastni presoji, bo pa to nek okvirni seznam, ki ga bomo tekom iskanja stvari lahko preleteli user posted image

kolk me matra... bi kar šla nakupovat, pa sm si rekla, da počakam do avgusta, septembra user posted image še sreča, da ni dinarčkov, ker drgač bi že po trgovinah skakala user posted image

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




RABLJENE IGRAČE
misolinka

Ali bi svojemu otroku kupili rabljeno igračo?

DA (70%)

NE (30%)


Število vseh glasov: 142

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!