|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Aptamil1
30.5.2006 18:09:51   
lenika
Ker nimam dovolj svojega mleka, bom otroku dodajala Aptamil1. Zanima me ali ga moram naredit za vsak obrok posebej ali ga lahko v naprej pripravim in hranim v hldilniku ali zmrzovalniku?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Aptamil1
30.5.2006 18:10:44   
Ro-La
vsak obrok posebej

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Aptamil1
30.5.2006 18:34:55   
Dashenka
Obvezno za vsak obrok posebej. Pripraviš pa tako, kot piše v navodilih.

Segreješ 2/3 prekuhane vodo na približno 60stC, dodaš ustrezno št. meric mleka v prahu, zapreš stekleničko, dobro premešaš in dodaš še 1/3 mrzle prekuhane vode.

Namesto prekuhane vode pa lahko kupiš Milupino ali Humanino vodo za dojenčke. Najcenejša je bila v Mullerju in sicer 200sit za liter. Ta voda pa je sterilna in je zato ni potrebno prekuhavat.

Pri malo večjem dojenčku (recimo starejšemu od 3m) pa lahko uporabiš kar pitno vodo (iz pipe) - če seveda ne prihajaš s področja, kjer imate slabo vodo (torej vodo bogato z nitrati, pesticidi, herbicidi, itd.). V takem primeru pa posezi po ustekleničeni vodi - samo pazi, da ne bo mineralna.


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Aptamil1
30.5.2006 20:43:19   
Bonnie_RR
Jaz pa naredim tako:
- prekuham vodo in počakam, da se malo ohladi
- ker vem, koliko tamali poje na obrok, jo v flaški odmerim in potem zlijem v posebne kozarčke
- te kozarčke dam v hladilnik (ko se voda še malo ohladi) in jih porabim najkasneje v 48 urah.

Za obrok tako samo vključim grelec, vzamem kozarček iz hladilnika, zlijem vodo v stekleničko, dodam mleko v prahu, zmešam in pretresem stekleničko ter postavim v grelec. Za vse skupaj porabim ca. 5 min.

LP


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Aptamil1
30.5.2006 20:56:00   
Anonimen
O madonca komplicirate. Jaz sem imela pripravljeno prekuhano vodo - po kakšen liter naenkrat sem jo prevrela - potem sem pa v stekleničko dala najprej potrebvno količino vode ter nato še merice mleka v prahu. Nato pa lepo vse skupaj v mikrovalovko.
Če ne bi imela mikrovalovke, bi pač prekuhano vodo sproti segrela, potrebno količino pač.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Aptamil1
30.5.2006 21:01:32   
Anonimen
Živjo!

Kot prvo moraš vsak obrok narediti posebej.

Jaz pa delam takole:
Prekuham vodo in jo zlijem v termovko. V njej je lahko največ 12 ur. Vendar jaz gledam da imam čim bolj svežo. Prej ko je bila moja še manjša in je pojedla manj, sem jo približno na 5 do 6 ur zamenjala. Sedaj je pa termovka kmalu prazna.
Ko pripravljam obrok, vodo odmerim v flaško, ohladim, dodam mleko in do konca ohladim.
Je pa fino če kam grem. Seveda pa takrat vodo malo ohladim predno jo dam v termovko. Imaš pa tudi manjše termovke.

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Aptamil1
30.5.2006 22:25:23   
benika
O madonca komplicirate. Jaz sem imela pripravljeno prekuhano vodo - po kakšen liter naenkrat sem jo prevrela - potem sem pa v stekleničko dala najprej potrebvno količino vode ter nato še merice mleka v prahu. Nato pa lepo vse skupaj v mikrovalovko.
Če ne bi imela mikrovalovke, bi pač prekuhano vodo sproti segrela, potrebno količino pač.


Hvala tistemu, ki je izumil mikrovalovkouser posted image user posted image user posted image Tud pri nas je nepogrešljiva

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Aptamil1
31.5.2006 6:10:59   
mojčika
to so meni odgovorili v porodnišnici Postojna po mailu:


Spoštovana, Pripravljeno mleko lahk stoji v hladnilniku do 14 ur. Potem samo zaželjeni odmerek oz. količino segrejete v topli vodi. Mislim, da so navodila za takšno pripravo tudi na šktali.Ne smete pa mleka večkrat pogrevati.V prekuhano in delno oglajeno vodo ali čaj date mleko v prahu, stresete, odmerite želeno količino, ostalo mleko pa shranite v hladilniku. Naslednjič vzamete želeno količino mleka v prekuhano stekleničko in mleko s stekleničko vred pogrejete v vroči vodi.Upam, da deklica lepo raste; želim ji veliko srečnih dni, kot tudi Vam. Lep pozdrav, direktorica: Alenka Pleško Mlakar, dr.med. Meni se sicer ne obnese, ker se v hladilniku preveč zgosti, lp

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Aptamil1
31.5.2006 17:56:40   
taža
Pri nas delamo takole: vsak večer zavremo malo več kot liter vode (iz pipe) in jo takoj nalijemo v termovko, okrog 3 dcl pa nalijemo še v eno stekleničko (otroško), da se ohladi (voda mora vreti vsaj 5 minut, da uničiš svinjarijo). Pri vsakem obroku nato nalijemo nekaj vroče vode iz termovke in dodamo nekaj ohlajene vode iz stekleničke, da je temperatura ravno pravšnja, dodamo še ustrezno število meric mleka, pretresemo in pojemouser posted image .

Tako smo delali pred tremi leti in sedaj ponavljamouser posted image

(odgovor članu mojčika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Aptamil1
31.5.2006 18:38:24   
taža
Še nekaj sem pozabila...

Stalna praksa v bolnišnicah je pripravljanje mlečne mešanice za 24 ur in nato seveda pogrevanje v grelcih ali še celo v mikrovalovkah(!?). To je neodgovorno in nevarno, saj se v mleku začnejo razvijati škodljive bakterije. Posledice nepravilne priprave mlečne mešanice so lahko zelo hude (pred leti smrt dojenčka!!). Proizvajalci bolnišnice lahko le opozarjajo, prisiliti pa jih v pravilno pripravo ne morejo. Bolnišnice pač "šparajo" in mlečne mešanice namesto (prezaposlenih) med. sester pripravljajo v kuhinjah...

Po navodilih proizvajalcev je potrebno VEDNO pripraviti SVEŽ obrok. Če se vam res zdi škoda vreči proč npr. pol obroka, ker ga otrok ni pojedel, ga pogrejte največ 1X (čeprav tudi to ni dobro in ni priporočjivo!).

LP!user posted image


(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Aptamil1
1.6.2006 7:47:00   
tinkatonka
Vidim da ima skoraj vsaka svoj način pripravljanja hrane.

Pri nas je pa takole: v stekleničke že vnaprej odmerim 5 meric Aptamila 1. Ko je sin lačen, v posebni merici odmerim potrebno količino vode, jo pogrejem v mikrovalovki in nato zlijem v flaško z mlekom v prahu. Obrok je prirpavljen v 1 minuti (od tega 30s v mikrovalovki)

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu taža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?