|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška 3 leta
3.6.2006 14:39:36   
Vesnika
Drage mamice, mene pa zanima, če katera ve, kako je s tem, da si eno leto v redni porodniški, potem pa hoditi v službo za 4 ure/dan.
Ali je delodajalec dolžan ugoditi takšnemu delovnemu času, ali te lahko zaradi tega vrže iz službe?
Kako je potem s plačo? Razumem, da je polovična, ampak, ali ti da drugo polovico država, tako kot za redno eno-letno porodniško?

Kako je s tem? Če slučajno katera ve iz lastnih izkušenj...


_____________________________

Andražek je pa smeheca pojedel... :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 14:42:16   
Anonimen
To je tvoj azakonska pravica in delodajalec mora ugoditi takšni tvoji prošnji, če jo oddaš. To ne sme biti razlog za odpoved, drugače ga lahko tožiš in tožbo dobiš. Plača je sicer polovična, s prehrano, prevozom, dopustom in vsem ostalim je enako, prispevke za polni delovni čas oz. razliko do polnega delovnega časa pa "časti" država.
Pa ne govorim iz izkušenj. user posted image

(odgovor članu Vesnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 15:08:37   
Maleal
Kerensa kaj pol to pomeni da dobiš isto dnara če delaš 4 ali 8 ur,ker ti preostale 4 ure plača država?Kje moraš to povedat-na CSD?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 15:24:19   
Dejča
Ne dobivaš enako količino denarja, kot če bi delala 8 ur, ampak ti država financira le socialno zavarovanje in druge nujne prispevke - dobiš pa seveda polovico plače + potne stroške, malico.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 17:14:04   
Anonimen
Jaz sem pa ravno včerej brala, da lahko delaš po 4 ure do otrokovega 6 leta starosti, a je to res?

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 17:15:34   
Anonimen
Mislim, da je bil to šele predlog zakona, za katerega pa nisem prepričana, da so ga že sprejeli. Če ga sploh bodo, seveda.
Če se motim, naj me katera popravi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 17:20:01   
Udb
IZVIRNO SPOROČILO: tajalan

Jaz sem pa ravno včerej brala, da lahko delaš po 4 ure do otrokovega 6 leta starosti, a je to res?
Mislim, da  to pride v poštev, če imaš 2 otroka. Se ne spomnim točno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 17:29:42   
hanita
Je že sprejeto, velja pa da lahko delaš do 6 leta starosti mlajšega otroka, se pravi moraš imeti vsaj dva, za več kot tri mislim, da je celo še nekaj več. Ma ne me vzet za besedo.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 19:16:19   
buča
Ravno 25.5 sem prenehala delat po 4 ure-plača le polovična,država ti plača le leta,drugega pa nič,vse ostalo si plačuješ sama,kot,da bi hodila delat po 8 ur.Pa sem dobila od naše preljube države celo večje doklade za 100 tolarjev,pa dobivala sem 50 čukov na mesec plače.Sem se nadejala vsaj mal večje doklade...pa skupaj niti podrazno nisva dobila ne vem  200 čukov na mesecuser posted image

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodniška 3 leta
3.6.2006 20:19:57   
sazi
Ja logično - za pol dela, dobiš pol plače (bruto, seveda - kar potem pri neto ponavadi pomeni več kot pol, saj zagotovo padeš v nižji dohodninski razred, razen, če imaš res bajno plačo).
Za otroške dodatke je pa tako, da se štejejo vsi družinski prihodki. Torej če tvoje zmanjšanje ne pripomore veliko k zmanjšanju skupnega družinskega proračuna, tudi dodatki niso veliko višji.
Glede možnosti uporabe je pa tako, da ti je delodajalec dolžan to omogočiti, če tvoje delovno mesto glede na proces dela to omogoča.
Lahko pa delaš manj do otrokovega 3. leta, ali 6. leta drugega otroka, če imaš pa več otrok (ne vem ali 3,4 ali pet( pa celo do 10. leta mlajšega otroka.
Država ti ta čas plačuje prispevke za manjkajoče ure, vendar samo, kot da bi te manjkajoče ure imela minimalno plačo (ne dobiš pa plače za nedelo).
Sama nameravam izkoristiti to možnost, vendar šele drugo leto.
Pa vedeti moraš še to, da se to z delodajalcem uredi z aneksom k pogodbi o zaposlitvi ali z novo pogodbo, v kateri pa mora biti razvidno, zakaj delaš manj časa. In z delodajalcem se tudi dogovoriš, za koliko časa to koristiš (se je treba dogovoriti vnaprej, samo po mojem se s pravnega vidika lahko sproti podaljšuje).

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodniška 3 leta
4.6.2006 9:05:43   
muki1
Tako je, kot pravi Sazi. Razliko prispevkov do minimalne plače, ti plača država user posted image .
Zelo razmišljam o tej možnosti.....

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?