|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je katera jemala tablete za prenehanje mleka??
26.6.2006 22:28:19   
Anonimen
A imajo kakšne stranske - neprijetne učinke?
In potem, ko jih začnem jemati, ne smem več dojiti?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 22:47:05   
tinatona
Za prenehanje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 22:48:56   
Anonimen
Ja, da se mi neha delati mleko.

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 22:49:35   
Seven*
Mic, zakaj pa to rabis?user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 22:52:19   
kofetek2010
ja, jaz sem jemala Bromergon, ker sem, po mal več kot 16 mesecih, imela dovolj dojenja - stranskih učinkov nisem imela nobenih, le od trenutka, ko sem vzela prvo tableto nisem smela dojit

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 22:56:48   
Anonimen
Mami bo šla počasi v službo.....pa logistika nam nagaja...tako da bo treba nehat....

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 23:02:16   
Seven*
Mic. Za to ti pa res ni treba na silo nehat. Saj ko gre dosti mami v sluzbo pa vseeno dojijo. Tablete pa zelo redko napisejo. Zaradi stevilnih stranskih ucinkov.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 23:06:28   
Anonimen
Ampak bo ostala mala Mič na morju.....zizi pa v Slovenijo pa pa.
Od vsega, kar sem razmišljala, se mi zdi to najbolj enostavno. Da jo dojim do zadnjega dneva, potem pa tablete. Da mi ne bo med službo vse ven teklo....

Kakšni pa so neželeni učinki?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 23:13:14   
Seven*
Mic. Ce bos postopoma odstavljala, ti mleko ne bo nic ven teklo, ker se bosta povprasevanje/ponudba uskladila. Naredi tako, da poskusi pocasi ukiniti po en obrok. Dojenje zjutraj in zvecer pa res ni neka obremenitev. No saj, ti bos naredila tako kot ti pase.

Drugace pa. Ravno prebrala eno knjigo o dojenju (cca 300 strani user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ), zeljni listi, ki jih vlozis v modrc (sveze zelje) zmanjsujejo kolicino mleka. Menda kar drzi.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 23:14:32   
Seven*
Mic. Priporocam v branje...

http://www.otrokdruzina.com/stare_%20stevilke/2004/november/naslovna_tema_5.htm


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
26.6.2006 23:26:10   
Seven*
http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=9288&t=9281#reply_9288

http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=4993&t=4993#reply_4993



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
27.6.2006 6:40:14   
skuštrana
Jaz sicer za tablete ne vem, vem pa za zeljne liste. Probaj z njimi in začni tamalo že kar počasi odvajat. Mogoče bo potem prevelik šok za njo, če zizi kar čez noč ne bo večuser posted image user posted image ...Probaj jo dojit samo zvečer in zjutraj, vmes pa ne..Ali pa nekako tako, kakor vam paše.
Mi je pa zelo žal, da moraš prit nazaj..Pa sedaj na vrhuncu poletja...user posted image user posted image ... Te kar občudujem, da boš lahko brez male..Jaz jo pustim za en dan pa komaj čakam, da drug dan letim po njo. Eh, ko bi se vsaj služba dala prestavit...user posted image Ob takšnih trenutkih sem jaz full vesela, da sem desperated housewifeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
27.6.2006 10:24:49   
mayflower
Sorodnica je dojila svojo pupo dve leti. Sploh je ni mogla odvadit, ker tamala brez zize ni zaspala. Pol pa so jo za en teden poslali k nonotu in noni. Ni blo druge, ko da je zaspala brez zize in je tako v enem tednu čisto pozabila nanjouser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
27.6.2006 12:38:13   
Anonimen
Hvala za zeljne liste!! Bom nabavila za doma. Samo za v službo si ne predstavljam, kako bi izgledalo pod tanko poletno bluzico pri tej vročini..user posted image  user posted image

Drugače smo že na postopnem odvajanju - dojim jo še dvakrat na dan, enkrat dopoldne in enkrat popoldne. Saj to je postopno odvajanje? Ali bi jo morala samo enkrat na dan?


Grem čez 14 dni v službo, mala Mič bo ostala pri očiju na morju in sem želela dojiti do zadnjega, "logistično" mogočega dneva. Čez dva dni pa v službo, pa ne vem, če se bo tako hitro ustavilo, mleka imam še vedno precej.

Se mi pa zdi škoda, da bi ukinila dojenje že sedaj...edino tako se crklja....si MORAM privoščit še to dozo crkljanja pred službo.


Če ima katera še kakšno drugo idejo razen tablet, se toplo priporočam user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
27.6.2006 13:00:19   
Bonnie_RR
No, da ti še jaz nekaj napišem...user posted image

Na tvojem mestu res ne bi posegala po tako drastičnem sredstvu, kot so tablete proti dojenju. Jaz sem jih sicer dobila in nisem imela nobenih stranskih učinkov, ampak iz čisto drugačnega razloga. Če bi bila na tvojem mestu, jih ne bi začela jemati.

Ker na področju dojenja sama nimam nekih izkušenj, bi ti glede prenehanja bolj težko kaj pametnega svetovala. Si pa mislim, da se preneha postopoma (razen, če se otrok sam odstavi).

Ti bodo tiste, ki so to dale skoz, kaj pametnega napisale glede raznih metod...

Lp







_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
3.7.2006 9:36:05   
mojcazup
Jaz sem slisala da za izgubo mleka lahko pijes petrsiljevo vodo - skuhas si caj od petrsilja - nisem probala baje je pa ucinkovito, ce ti uspe mi sporoci.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
3.7.2006 11:00:51   
tina104
Žajbljev čaj baje tudi zavira nastajanje mleka. Tudi jaz nisem probala...

Mič, kaj potem boš ti med tednom v SLO, čez vikend pa v Splitu ali kako? Tamala bo pa ves čas pri atiju? Joj, ne znam si predstavljat, da bi sama zmogla kaj takegauser posted image . Pa to je samo začasno ali kako?

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu mojcazup)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
3.7.2006 11:27:47   
Anonimen
Na tem čaju sem že par dni, pa ne vem, če kaj pomaga....Pa še tako vroče je, da brez tekočine ne morem zdržat pa se tale mlek kar dela in dela.....

Tablete imam za "emergency exit", če domača lekarna ne bo pomagala.

Ja, mala Mič bo do septembra kar pri očitu....saj ne vem, če je to najbolj idealna rešitev...ma ko ni v našem primeru nobena idealna, razen da nekdo pusti svojo službo. To pa spet ni neka rešitev user posted image  user posted image .

Bomo videli, kako bo. Grem za tri tedne v službo, potem pa spet na dopust.

V celi situaciji bodo še najblažji učinki od tehle tablet....

(odgovor članu tina104)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
3.7.2006 18:02:34   
Anonimen
nehi recimo dojit še popoldne ampak sam še zutri dokler ne greš dam. doma si pa pol k te bo tišal spumpej sam tolk da te bo nehal počas bo pa proizvodnja presahnila

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je katera jemala tablete za prenehanje ml...
4.7.2006 17:22:56   
žanai
Ojla!

Jaz še dojim, je pa sestrična morala čez noč nehati po 3 mesecih dojenja- brez tablet. Se spomnim, da mi je rekla, da je imela kake 2 dni čisto polne in trde dojke ter da ji je mleko teklo ven... si jih je hladila in občasno iztisnila nekaj kapljic, da je ni več bolelo, pa brez modrca je bila, da se ji ne bi kak vod zamašil...
Po dveh dneh pa ni imela več trdih dojk in se ji je količina mleka začela postopno manjšati.

Če pa dobiš zastoj mleka ali pa mastitis, pa si moraš tisti predel greti in si čim bolj iztiskati mleko iz te dojke, dokler se zatrdlina ne zmanjša.

Teče ti pa lahko ven tudi še nekaj tednov ali mesecev po tem, ko boš nehala dojit. 

Pa srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?