|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 10:35:12   
Anonimen
Mi lahko katera pomaga odgovoriti oz. napisati katere zakone oz. zakon je treba prebrati če:
partner je dolžan naši ljubi državici kar nekaj denarja. Na sebe nima nič pisano, vsa lastnina je v rokah partnerke (oz. bodoče žene), ki je noseča... v kakšnem primeru lahko kaj zarubijo (avto, opremo stanovanja oz. kar celo nepremičnino)...  Hvala za odgovore
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 10:38:21   
Anonimen
Ej za zakone ne vem, vem le, da dokler nista poročena, ti ne morejo nič. Če pa sta poročena, je pa vse od obeh?No mogoče se motim...
Edino tisto kar dokažeš, da si v zakon prinesla ti...
Ne vem, jaz bi na tvojem mestu ostala še dolgo bodoča partnrica, ali pa bi vse prepisala na otroka, njemu pa ne morejo vzeti.
lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 10:59:00   
Anonimen
Hm, jaz pa  bi poskrbela,da bi bil to moj bivši partner.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 11:04:20   
Anonimen
Ponovno se obračam na RR-ovke za odgovor... resni odgovor bi želela, mnenja o tem me ne zanimajo preveč, ker vsak z malo v glavi ve, da dolgovi niso ok... to ni moje vprašanje, kaj si nekatere mislite o tem, ampak kateri zakoni to urejajo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 11:28:37   
Naty*Taja
Po moje, če ni nič nanj pisan, se pravi , da nima lastnine, mu ne morejo tudi nič vzet. Razen če sta prijavljena na skupnem naslovu kot skupno gospodinjstvo - potem je pa tako, kot da sta poročena. Po moje bo tole vprašanje za Kerenso. Ona je s takimi zadevami na tekočem, kolikor razberem iz njenih nasvetov in odgovorov.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 11:30:59   
CUKRČEK
Jaz tudi mislim, da tebi nimajo kaj vzet, ker nista poročena oz. ne živita skupaj.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 11:45:40   
Anonimen
Bova živela skupaj v novem (mojem) stanovanju (že zdaj sva skupaj), isto stalno prebivališče bova imela, se imava namen tudi poročiti... zanima me, kaj je bolje... da nisva poročena (vsaj dokler zadeva ne zastara) ali da sploh ni prijavljen na istem naslovu kot jaz... najraje bi pač prebrala zakone o tem, kjer verjetno natančno vse piše, samo ne vem kje iskati. Pravniki, ki so na RR bi sigurno to vedeli... saj je verjetno tu kdo pravnik oz. Kerensa, če tak menite, naj mi pomaga... hvala

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 11:47:47   
CUKRČEK
jah, po moej ej bolje, da se ne prijavita skupaj. Sicer pa po moje dolgovi ne zastarajo kar tako....edino obresti tako zrastejo, da te glava boli.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 12:05:08   
Anonimen
Ponovno se obračam na RR-ovke za odgovor... resni odgovor bi želela, mnenja o tem me ne zanimajo preveč, ker vsak z malo v glavi ve, da dolgovi niso ok... to ni moje vprašanje, kaj si nekatere mislite o tem, ampak kateri zakoni to urejajo...
.
Oprosti draga soimenjakinja,za moj neresen odgovor.
Bi pa samo še tole malenkost dodala, mislila sem hudo resno,jaz si ne predstavljam živeti na tak način,vsak dan biti v strahu.Kakšno perspektivo imata vidva z otročkom s takim partnerjem.Nekdo z urejenim življenjem se pač tako ne igra.
Pa veliko sreče ti želim.


(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 12:12:36   
Anonimen
Če živita skupaj, je to izvenzakonska skupnost, kar je isto kot če sta poročena. user posted image  Jaz bi bla prijavljena na drugem naslovu, na vajinem mestu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 12:15:19   
Anonimen
Ah, nisem odprla to temo, da bi še kakšen prepir tukaj nastal... so dolgovi, ki nastanejo v življenju na več načinov, ne bom jih razlagala..., so dolgovi, ki so stari skoraj deset let... to sigurno ni razlog, da z nekom ne bi živela skupaj in si ustvarila družine, saj se vse stvari lahko rešijo, spimo mirno... urejeno življenje??? to je pa spet lahko nova temauser posted image  nekje med partnerskimi odnosi in spolnostjo user posted image
Jaz tudi tebi želim urejeno življenje, kakršnokoli to pač je... brez problemovuser posted image ?!
Veliko uspeha kolegica

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 12:24:53   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hm, jaz pa  bi poskrbela,da bi bil to moj bivši partner.user posted image
   user posted image user posted image user posted image mate ene smisel za humor.

< Sporočilo je popravil KIRA -- 11.8.2006 12:25:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 12:38:00   
Anonimen
Sedaj pa malo resnosti!
V odločbi verjetno piše, da rubež rubi premičnine na naslovu dolžnika, se pravi, da je vseeno kdo je lastnik, na tem naslovu, kjer je dolžnik prijavljen se rubijo premičnine. Glede nepremičnin, se pa lahko rubi samo lastniku, se pravi je vseeno ali je dolžnik prijavljen na Vašem naslovu, če ste Vi lastnica, Vam nepremičnine ne morejo vzeti, pa čeprav sta poročena.
Glede tega, da pripada po zakonu parterju polovica se pa upošteva samo pri ločitvi.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 12:53:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Sedaj pa malo resnosti!



Kateri zakoni pa urejajo te rubeže premičnin in nepremičnin? In, ali je razlika, da je nekdo dolžen npr. zavarovalnici v Slo, državi (davčna) ali pa je dolg v tuji državi?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 13:07:12   
Anonimen
Po moje je res, da dolgovi ne zastarajo, sam obresti se nabijajo.....

Ker če bi dolgovi zastarali, pol bi vsi vse od sebe izpisali na druge in čakali na zastaranje le -teh.

Sicer ne vem točnih pravnih podlag.....lahko se pa pozanimam pri svojem bivšem...pravnik.

Če sta skupaj...je to izvenzakonska zveza.....lahko jo potrdijo že sosedje, ki povedo da dolžnik redno prihaja in zivi s teboj....kar posledično pomeni, da so njegovi dolgovi tut tvoji. Pa ne rabiš bit poročen....po določenem času (mislim da je 2 al 3 leta) izven zakonske zveze pomeni enako kakor biti poročen. Vsaj za davkarijo.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 13:24:35   
Anonimen
kolikor jaz vem dolgovi davčne zastarajo v roku 10 ih let. davčna se ti najpej vsede na plačo, potem ti blokira račun nabanki, potem pa na nepremičnine. in kar vzamejo v 10 ih letih je to to. vse kar je po 10 letih zastara. to je sigurno!!!! mislim da premičnin oni ne jemljejo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 13:33:09   
Anonimen
Zakon o izvršbi in zavarovanju (uradno prečiščeno besedilo) /ZIZ-UPB2/
(Ur.l. RS, št.
44/2006)
 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 13:58:08   
Anonimen
Najlepša hvala za ta link.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 15:52:21   
Anonimen
Sploh te več ne razumem anonimna...najprej sprašuješ za druge, potem pa v naslednjem postu pišeš kakšne razmere imaš!!!user posted image
Srečno!!!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 16:01:20   
Anonimen
Še nekaj!
Kadar živita skupaj, in ti rubijo premičnine, jih rubijo na tistem naslovu, kjer je on prijavljen.Torej tudi tvoje. Ne smejo rubiti nujnih živl.stvari(štedilnik, hladilnik,...)pač pa le "luksuz". Vzamejo vse, ti pa boš morala z računi dokazovat, da je to tvoje.
za to če mislita skup živet, je fino, da vse kar kupita data v trgovini napisat na račun tvoje podatke(podatki o kupcu, isto, kot je podatki o S.p.-jih)če bodo kje komplicirali pa jim povej, da rabiš met potrdilo da je to tvoje...ker 10 let je dolga doba.
Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 17:29:20   
Anonimen
Najprej, so ljudje, ki se zadolžijo in že vnaprej vejo, da ne bodo mogli plačati, so ljudje, ki se zadolžijo in potem ne plačajo, čeprav bi lahko in so ljudje, ki se zadolžijo in iz različnih opravičljivih in neopravičljivih razlogov ne morejo plačati. A naj bodo tisti podjetniki, ki zaradi abnormalnih obresti države, bank in zavarovalnic in neplačnikov, ki jih je veliko tudi iz vrst "države", do smrti samski? Takih opravičljivih kategorij je verjetno še več, jaz sem se spomnila pač podjetnikov.

Drugo. Obligacijski zakonik in ne vem natančnega naziva, mislim, da je Zakon o izvršbi in zavarovanju, urejeta dolžniško upniška razmerja, izterjavo in zastaranje. V OZ boš našla določbe, da so zastaralni roki taki in taki, a se z vsakim dejanjem upnika prekinejo in začnejo veljati od dneva prekinitve od začetka, tako da zastaranja praktično ni.

Problematično bo to, da zakonodaja sicer na splošno nekaj ureja, a praksa je čisto nekaj drugega. O tem, čemer sprašuješ, ne boš našla noter nič, izvršitelji so pa tudi tako različni, da te kap, eni bi vrata gor trgali, drugi pa se sprijaznijo z obvestilom upniku, da dolžnika ni bilo doma. Skratka, veliko je odvisno od izvršitelja.

Sram me je, zato sem anonimna. Neeeeeeee, te stvari poznam, ker sem bila kot fizična oseba v več tožbah kot eno in drugo, pa še po službeni dolžnosti imam opravka s tem. user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 17:33:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Mi lahko katera pomaga odgovoriti oz. napisati katere zakone oz. zakon je treba prebrati če:
partner je dolžan naši ljubi državici kar nekaj denarja. Na sebe nima nič pisano, vsa lastnina je v rokah partnerke (oz. bodoče žene), ki je noseča... v kakšnem primeru lahko kaj zarubijo (avto, opremo stanovanja oz. kar celo nepremičnino)...  Hvala za odgovore


Zakaj se ne obrneš na brezplačno pravno pomoč? Verjetno ti bodo tam še najbolj kompetentno svetovali...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 20:30:40   
Anonimen
Ena od pomembnejših stvari, ki ti je ni nobena omenila (vsaj ne da bi jaz opazila), pa je, da lahko partnerju (zakonskemu ali izvenzakonskemu) rubijo celotno premoženje, ki ga ima v lasti ali v posesti. Kar pomeni, da mu lahko vzamejo vse, kar je njegovo in vse, kar uradno ni njegovo, kljub temu pa uporablja. Stvari zarubijo v vsakem primeru, če pa je dejanski lastnik nekdo drug (tretja oseba), mora potem tretja oseba na sodišču dokazovati, da je tisto njegovo. Če računa nimaš več, gre stvar v prodajo. Ti pa potem partnerja posebej toži, da si ostala brez svojih stvari po njegovi krivdi.
Kar se pa zastaralnega roka tiče - roki so res različni (odvisno, za kaj gre) in res je tudi to, da vsako dejanje upnika zastaralni rok pretrga. Vendar se zastaranje tretira enako kakor npr. v kazenskem zakoniku, kjer je splošni in pa absolutni zastaralni rok. Torej - če je tukaj zastaralni rok 10 let, lahko upnik po 9-ih letih nekaj naredi in zastaranje bo spet začelo teči od začetka. Absolutni zastaralni rok pa ponavadi znaša dvakrat toliko kot splošni. Kar pomeni, da tudi če upnik po 18-ih letih spet nekaj naredi, bo zadeva vseeno definitivno zastaralo po 20-ih letih.
Potem se lahko pa je*e. Če ne bodo že prej tvojega partnerja poje*ali. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
11.8.2006 23:39:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Vendar se zastaranje tretira enako kakor npr. v kazenskem zakoniku, kjer je splošni in pa absolutni zastaralni rok. Torej - če je tukaj zastaralni rok 10 let, lahko upnik po 9-ih letih nekaj naredi in zastaranje bo spet začelo teči od začetka. Absolutni zastaralni rok pa ponavadi znaša dvakrat toliko kot splošni. Kar pomeni, da tudi če upnik po 18-ih letih spet nekaj naredi, bo zadeva vseeno definitivno zastaralo po 20-ih letih.



OZ:

Zastaranje ne teče ves tisti čas, ko upnik zaradi nepremagljivih ovir ni mogel sodno zahtevati izpolnitve obveznosti.
 
En bančni uslužbenec mi je enkrat rekel, da ta določba pomeni,da se v rok za zastaranje ne všteva čas, ko ti podjetje trga odtegljaj od plače po eni administrativni prepovedi in ti zaradi tega ne more trgati še po kaki drugi, pri drugih bi naj torej v času nesposobnosti plačevanja ta rok miroval. Ta določba lahko pomeni to ali pa ne, problem je, da nimaš koga vprašat.
 
Zdaj pa pazi to:
 

Zastaralni rok pri pretrganju
369. člen

(1) Po pretrganju začne zastaranje znova teči in se čas, ki je pretekel pred pretrganjem, ne šteje v zastaralni rok, ki ga določa zakon.

(2) Zastaranje, pretrgano z dolžnikovo pripoznavo, začne teči znova od pripoznave.

(3) Če je bilo zastaranje pretrgano z vložitvijo tožbe ali s kakšnim drugim upnikovim dejanjem zoper dolžnika pred sodiščem ali drugim pristojnim organom, da bi se ugotovila, zavarovala ali izterjala terjatev ali z uveljavljanjem pobota terjatev v sporu oziroma s priglasitvijo terjatve v kakšnem drugem postopku, začne znova teči od dneva, ko je spor končan ali kako drugače poravnan.

(4) Če je bilo zastaranje pretrgano s priglasitvijo terjatve v stečajnem postopku, začne znova teči od dneva, ko je končan ta postopek.

(5) To velja tudi, če je bilo zastaranje pretrgano s predlogom za prisilno izvršbo ali zavarovanje.

(6) Zastaranje, ki začne po pretrganju znova teči, se dovrši, ko preteče toliko časa, kolikor ga določa zakon za zastaranje, ki je bilo pretrgano.


Tega Kerensa, kar trdiš, absolutnega zastaralnega roka v OZ ni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rubež oz. dolgovi partnerja
12.8.2006 18:19:59   
Anonimen
Pozdrav vsem!
Hvala za vse te odgovore, mi je že veliko bolj jasno kako na "drugi strani" razmišljajo.
Žaboka je napisala, da naj se obrnem na brezplačno pravno pomoč... a je nisem pravkar dobila?user posted image
Takšna pomoč mi je še boljša, ker se ljudje, ki poznajo te stvari spustijo v debato, tega tam ni... pa še kakšno čudno vprašanje dobim vmesuser posted image
Hvala torej Anonimne in Kerensa, bomo razmislili, kako dalje in kaj najbolje narediti.
LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?