|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   lastno gospodinjstvo + in -
4.10.2006 15:09:58   
pajčolanka
S fantom živiva trenutno v skupnem gospodinjtvu z njegovimi starši. Midva živiva v mansardi in imava svoje stanovanje ampak drugače imamo na papirju kot skupno gospodijstvo. Pa me zanima kakšne so slabosti oz. pozitivne reči v primeru da si prijaviva svoje gospodnjstvo? Kolikor vem se to ureja na občini, ne vem pa kašne so slabosti oz. dobre reči, kaj s  tem pridobim oz. izgubim...hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
4.10.2006 20:42:30   
mojamura
prijavo lastnega gospodinjstva urediš na krajevnem uradu.


če še tega nimaš se dohodki vse članov istega gospodinjstva upoštevajo skoraj pri vseh papirjih, kar se tiče finančnih sredstev oz. raznih olajšav

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 10:00:52   
Anonimen
Bolje je da sta prijavljena v svojem gospodinjstvu. Ker se tako upoštevajo samo vajini dohodki.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 10:09:00   
Anonimen
To pa tudi mene zanima, saj sva z možem prijavljena v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starši. Nama njegovi ne dovolijo, da greva v svoje gospodinjstvo, ker so potem baje stroški višji. Tako baje dobivaš dve položnici za komunalo, vodo, TV... a to drži? 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 10:23:15   
Taula
Glede položnic zanima tudi mene....koliko ''škoduje'' staršem dejstvo da sta prijavljeni dve gospodinjstvi v eni hiši?
Kako to sploh prijaviš? Greš samo na center in izpolniš papirje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 10:44:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nogica

To pa tudi mene zanima, saj sva z možem prijavljena v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starši. Nama njegovi ne dovolijo, da greva v svoje gospodinjstvo, ker so potem baje stroški višji. Tako baje dobivaš dve položnici za komunalo, vodo, TV... a to drži? 



Ne ne drži!

Moja dva brata imata prijavljeno vsak svoje gospodinjstvo, živita v hiši z mojo mami in sestro plačujejo pa sam eno položnico za elektriko, vodo.....

Lastno gospodinjstvo ne pomeni da ste fizično ločeni po stanovanjih. Lahko je 5 ljudi v enem skupnem stanovanju in ima vsak prijavljeno svoje gospodinjstvo plačujejo pa pač elektriko po porabi, vodo po osebah v stanovanju....
Položnice hodijo na stanovanje in ne na število gospodinjstev v stanovanju.

Upam da sem bila dovolj razumljivauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 11:14:19   
Taula
In kje je kaka finta? Ker za enkrat so same poztivne stvari omenjene.
Je predobro da bi bilo resuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 11:45:38   
pajčolanka
uf pol je to superca pa menda se to uredi tud ful enostavno...kot taulo tud mene zanima  finta, ker ziher je kaka?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 11:52:19   
Anonimen
Jaz ne vem v čem nej bi bla fintauser posted image

Moja dva brata sta to nardila zato da jih niso upošteval pri izračunu za doklade in štipendijo ker sta oba že zaposlena. Nimata pa zarad tega nobenih ugodnosti niti obveznostiuser posted image

Tku da ne se sekirat punce. Prjavte svoje gospodinjstvo. Če bodo kej hotl od vas oz. je kkšn haklc vam bodo itak takoj serviraluser posted image

(odgovor članu pajčolanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 12:23:29   
saša80
IZVIRNO SPOROČILO: nogica

To pa tudi mene zanima, saj sva z možem prijavljena v skupnem gospodinjstvu z njegovimi starši. Nama njegovi ne dovolijo, da greva v svoje gospodinjstvo, ker so potem baje stroški višji. Tako baje dobivaš dve položnici za komunalo, vodo, TV... a to drži? 


ni res, da so dvojne položnice..položnice so ene..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 12:49:43   
Maggie
Lastno gospodinjstvo urediš na upravni enoti- brezplačno. Posebej pa zaradi tega dobiš avtomatično le položnico za komunalo, pri čemer se plačuje tako ali tako na osebo in zaradi tega niso stroški nič višji.



(odgovor članu saša80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 13:38:58   
pajčolanka
no pol je to super, bom se še zato šla jutr mal pozanimat, gre se mi namreč zaradi penzije če se bojo slučajno šteli vsi dohodki članov gospodinjstva sm mal v zagati, verjetno...bom videla...
aja še nekaj, kje to urejaš? na upravni enoti ali na občini?

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 13:45:35   
Taula
Lastno gospodinjstvo urediš na upravni enoti- brezplačno. Je zgoraj Maggi napisala.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 14:06:42   
pajčolanka
ja sj vem samo sm se hotela zazihrati...
ma prej morem še mojga prepričatuser posted image  se mu zdi nepotrebno...

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 14:15:44   
Tiamo
Pred leti sem delala na tem področju (ne čist direkt) in kot so že napisale druge, se nič ne spremeni glede položnic.

Finta je v tem, da se pri ločenem gospodinjstvu ne štejejo vsi prihodki vseh članov. Se pravi, če imata ločeno gosp., se štejejo samo vajini prihodki. To je pomembno za razne olajšave, odpise obresti, plačevanje dolga državi po obrokih, itd.

Jaz imam zrihtano še tako, da imam jaz svoje gospodinjstvo, moj fant pa svojega. Se pravi sem sama v gospodinjstu oz. zdaj je moja user posted image  z menoj.

Je vse brez plačno, samo se mi zdi (nevem če je še tako), da je potrebna izjava, da ti ostali polnoletni člani dovolijo preiti na ločeno gospodinstvo.

(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 17:49:58   
Anonimen
Edini minus (ki pa pri vama ne pride sploh v poštev) je pri dodelitvi neprofitnega stanovanja, kjer se upošteva število članov v gospodinjstvu. In če vi gospodinsjtvi ločite, potem bi se v primeru, da bi vidva želela zaprositi za neprofitno stanovanje, štelo samo vaju in otroka, staršev pa ne. Posledica pa je, da izpade, da imate več m2 prostora na osebo, to pa pomeni manj točk. Manj, kot imaš točk, manj pa imaš tudi možnosti stanovanje dobiti. In točke o kvadraturi so najpomembnejše poleg točk o denarju.

Ampak, kot pravim, to ni za vajin primer. Tako, da je pri vama vse samo v plus. user posted image

(odgovor članu Tiamo)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 19:59:22   
mama54


Kerensa,to pa ne drži.Tudi,če zaprosita za neprofitno stanovanje,kljub ločenemu gospodinjstvu v hiši staršev,se upoštevajo vsi člani kateri so v hiši prijavljeni neglede na število gospodinjstev.Preverjeno.

_____________________________

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:01:04   
Anonimen
Upoštevali BI se, če bi živeli v istem stanovanju. V kolikor pa gre za hišo, ki ima dve ločeni stanovanji, se pa ne. Ne more se.

(odgovor članu mama54)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:06:46   
mama54
Kerensa,nihče ne zahteva podatkov ločenih gospodinstev,ampak le kvadraturo v katerem bivaš ter njihovih članov.To je sigurno.Še enkrat preverjeno.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:10:40   
Anonimen
Zdaj sem to jaz malo zakomplicirala. user posted image

Hiša ima dve stanovanji. Če sta ločeni (ločena vhoda), se to smatra kakor dve stanovanji v isti stavbi. Če pa nista ločeni (isti vhod), potem pa se cela hiša smatra kakor ena bivalna enota (eno stanovanje).

Ne vem, kako je pri njih, ampak če je slednje (vsi skupaj imajo en vhod), potem bi njima šteli kvadraturo celotne hiše, ne glede na to, da pritličja ne uporabljata.

(odgovor članu mama54)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:12:16   
mama54
Točno tako je kot si zdaj napisala.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:14:23   
Anonimen
Valovna dolžina, ja. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama54)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:14:41   
mama54
IZVIRNO SPOROČILO: mama54

Točno tako je kot si zdaj napisala.In takrat se štejejo vsi družinski člani,kateri so prijavljeni na tem naslovu.


_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:15:36   
Anonimen
Pa tudi vsi dohodki. Kar jima je bolj v minus kot pa v plus, če imata starša plače ali pokojnine.

(odgovor članu mama54)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: lastno gospodinjstvo + in -
5.10.2006 20:20:29   
mama54
Pajčolanka,moje mnenje je,da je boljše,da se prijaviš v svoje gospodinjstvu.Ker,če si urejaš otroški dodatek ali kakšno socialno pomoč se bo upošteval samo vajin dohodek s partnerjom.V nasprotnem primeru pa se upošteva tudi dohodek tvojih staršev. 

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?