|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cerkvena poroka....drugič!
11.10.2006 11:55:36   
mojamura
jaz in moj dragi se misliva enkrat poročiti. vse lepo in prav do tukaj, ampak kaj ko bi on rad cerkveno poroko....jaz pa sem že bla enkrat cerkveno poročena.

fora je v tem da sem se pozanimala na cerkvenem razsodišču kako in kaj, ta ugotovijo ničnost zakona (in imam tehtne razloge) traja 3 leta, pa še šestdest jurčkov morraš plačat, pa še jaz pa 2 priči bi morali nekaj tja kao pričat iti.

to mi je tak....user posted image ....ni mi do tega, sploh ne vem kaj bom mela od tega, razen to, da bom ob živce!

pa še to, sem mojega vprašala zakaj se cerkveno misli poročit.....pa je rekel, zato ker je takrat cerkev lepo okrašena....pa vse je tak slavnostno....pa ti v beli obleki (ggrrrrrrrrrrrrrrrrr)...
sploh ne ve kaj bi naj cerkvena poroka v bistvu predstavljala, neko obljubo pred Bogom, da boš nekomu zvest in ga boš spoštoval itd.! mislim....user posted image

kako naj ga prepričam, da je ta cerkvena poroka zdaj res nepotrebna, ker vedno ko začnema o tem sem jazuser posted image inuser posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cerkvena poroka....drugič!
12.10.2006 9:28:57   
Anonimen
kaj pa opcija, da se poroči samo on? Zakon sicer ne bo zakrament, bo pa pravno veljaven za cerkev ;) in tebi ni treba potem nikamor hodit ;)

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cerkvena poroka....drugič!
12.10.2006 11:17:42   
Šoni
UnerEja, to ne bo šlo.. Sva bila midva z mojim na istem, on že enkrat poročen.. Lahko se eden od obeh poroči z drugim, če je ta druge veroizpovedi, ali če ni veren, če pa je že bil cerkveno poročen in je še, potem se tudi oni drugi ne more z njim poročit cerkveno. Potrebna je razporoka, (ločitve v cerkvenem besednjaku ni), ker če je nekdo že cerkveno poročen, se ne more še enkrat poročiti. Sva bila tudi v Tunjcah pri Kamniku, pri patru Juhantu (ima malce modernejši pogled na katoličanstvo), pa nama žal tudi on ni mogel pomagati.

Lp, Šoni

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cerkvena poroka....drugič!
12.10.2006 16:23:15   
Anonimen
No, potem pa veš, kaj ti preostane mojamura...
1. greš čez ves proces razporoke
2. svojemu poveš, da ne bo nič s cerkveno poroko in se poročiš samo civilno

(odgovor članu Šoni)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cerkvena poroka....drugič!
16.10.2006 14:56:07   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura
sem že bla enkrat cerkveno poročena.
to mi je tak.... ....
.....sploh ne ve kaj bi naj cerkvena poroka v bistvu predstavljala,

Če ti je odveč, zakaj se poročaš?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cerkvena poroka....drugič!
17.10.2006 11:57:08   
andrejka82
Predstavljaj si, da si ti na njegovem mestu in da on ne bi zelel niti slucajno poroke v cerkvi??? Ti pa ze od malega sanjas o poroki v cerkvi....Bi se kar tako sprijaznila? Po tem ves, kako je tvojemu partnerju. Prisluhni tudi njegovim zeljam.

Sicer pa je lahko tudi civilna poroka zelo lepa, se naredi kje na prostem in ni tempirana na 15 minut, za kaj takega se odlocita, ce vseeno ne bo docakal cerkvene poroke.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cerkvena poroka....drugič!
17.10.2006 13:07:21   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura


pa še to, sem mojega vprašala zakaj se cerkveno misli poročit.....pa je rekel, zato ker je takrat cerkev lepo okrašena....pa vse je tak slavnostno....pa ti v beli obleki (ggrrrrrrrrrrrrrrrrr)...
sploh ne ve kaj bi naj cerkvena poroka v bistvu predstavljala, neko obljubo pred Bogom, da boš nekomu zvest in ga boš spoštoval itd.! mislim....

kako naj ga prepričam, da je ta cerkvena poroka zdaj res nepotrebna, ker vedno ko začnema o tem sem jaz


user posted image user posted image

povej mu da to nič ne pomeni.. saj se že v drugo ženiš.. torej so vse obljube pred bogom nepomebne user posted image

papirno gledano sta pa poročena pri notarju.. ne rabita niti na grad..

če pa želi okraske.. mu pa priskrbi okraske ipd..

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?