|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 20:36:32   
Anonimen
Danes sem šla cela vesela, ker sem se vpisala v šolo na zavod vprašat, če dajo kaj sofinancirajo, ker nisem zaposlena in sem se vpisala v šolo. Vprašat ni greh, a ne? Možakar mi odgovori da ta program ne bodo sofinancirali, ker ni med poklici, ki bi jih primanjkovalo. To sem tudi pričakovala. Amapak to da se pa moram izpisat iz zavoda, ker sem sedaj izredni dijak pa ne. Kaj naj storim sedaj? Če se izpišem iz zavoda, ostanem brez socialne, ostanejo mi samo otroški dokladi. Kako pa naj zdaj preživim sebe in hčer mi pa ni jasno. Kakšne trapaste zakone sprejemajo naši poslanci. Pol se pa naj šolamo...

< Sporočilo je popravil Mič -- 16.10.2006 20:40:47 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NOVI ZAKON
16.10.2006 20:42:49   
Bubamaraa
user posted image Meni se je isto zgodilo prejšnji teden......Sem se šla ponovno vpisat na zavod in so me isto odpikali ker izredno študiram...Barabe user posted image user posted image user posted image ..........tudi meni ni logično...sam sem šla na CSD in so mi rekli, da glede na to, da nisem na zavodu prijavljena ne morem prejemati čisto nič.....Sem totalno pop user posted image ....In sem jim kar lepo povedala, kda če bi bila baraba in bi sedela v parku 24 ur na dan pa kradla bi mi lepo stanovanje plačali, dajali podporo, da glede na to, da študiram na lastne stroške in si s tem izboljšujem svoj socialni položaj pa ne dobim nič......In da ti povem v vednost, da ko sem pol ure fajn upila na centru mi je prk user posted image  opica vendarle povedala, da lahk kao za Danajo dobivam en denar, ki sem vložila potwem prošnjo, sam mislim, da je ta vsota minimalna...cca15.000sit.... Ja barabe so....... Tko, da mi je zdele spet kri zavrela.......user posted image user posted image user posted image ....Nimaš kej naredit....Če pa kaj izvohaš mi pa prosim javi....Lahk se javiš tudi pšrek ZS, da ti razložim katere pole moraš vzeti na CSD, da vsaj tisto bore malo denarja dobiš......

< Sporočilo je popravil Mič -- 16.10.2006 20:53:55 >


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NOVI ZAKON
16.10.2006 20:46:09   
Anonimen
Romana25, kako je pa z štipendijo. Roki uradni so zamujeni. Samo baje je nek zakon, da kao da če dobiš otroka lahko daš za štipendijo tudi med letom. Me ga že imamo, kaj pa potem? Misliš, da bi se tu dalo kaj dosežt?

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 20:47:53   
Bubamaraa
Pišuka na to sem pa čist pozabila....Sam kakšna štipendija bi pa prišla v poštev????  Občinska al kakšna??? To se mormo pozanimat... Daj mi piši na zs, ker ne bi javno razgljabljala o določenih stvareh.....Ti obljubim, da ostaneš anonimna....

< Sporočilo je popravil Mič -- 16.10.2006 20:50:59 >


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 21:37:48   
*alja*
Za vsakega živorojenega otroka vama pripada eno leto republiške štipendije!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 21:46:51   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel

Za vsakega živorojenega otroka vama pripada eno leto republiške štipendije!


A res???


kje si pa to lahko preberem??????


Da jim vržem lepo na mizo????


hvala za informacijo.....user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 22:49:00   
Anonimen
Nisem čisto prepričana, da to velja tudi za izredne študente, ki se šolajo na lastne stroške. user posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 23:32:12   
Anonimen
Proklete piuser posted image !!   Kaj to pomeni, da ko končam z porodniško, se ne morem vrnit na borzo? Čeprav je to zadnji letnik in bom takrat imela samo še diplomo, ne dobim socijalne pomoči zase in za otroka? Jaaaaoooo...


Kerensa kak to misliš na lastne stroške? Kako pa bi si drugače lahko plačevali če ne na lastne stroške, ko pa smo na borzi?user posted image Samo potem niti ta trenutek več ne morem prejemat socijalne pomoči, saj sem izredna študentka?user posted image

Zdaj novembra si grem podaljšat socijalno, kaj mi je ne bojo? Sicer delovno knjižico imam doma in zaradi porodniške ne rabim potrdila, da sem prijavljena na borzi ampak še vedno mi ni jasno...user posted image


< Sporočilo je popravil nivess -- 16.10.2006 23:34:18 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 23:36:37   
Anonimen
Šolanje ti lahko tut RZZ plača, načeloma. Tako, kot Kamikazi. No, potem pa od njih dobiš štipendijo, če se tistemu znesku 7.800 SIT lahko tako reče. Ampak v tem primeru ti pa DSP pripada, ker ti prejemkov iz APZ (Aktivne Politike Zaposlovanja, kamor spada tudi šolanje preko RZZ) ne smejo šteti v dohodek.
Jst sm se pa prejle mejčkn nerodn izrazla, ja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 23:43:55   
Anonimen
To se pravi, če sem te prav razumela ti dsp v vsakem primeru pripada, ne glede na to kdo šolnino plačuje?

< Sporočilo je popravil nivess -- 16.10.2006 23:44:29 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
16.10.2006 23:45:28   
Anonimen
Očitno ne.
Je pa res, da tega ta novega zakona še nisem prebrala. Pa mi ne bi škodovalo, če bi ga. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 9:16:10   
Anonimen
Tudi jaz nisem verjela da tak zakon obstaja, pa mi ga je gospod na zavodu dal včeraj lepo za prebrat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 9:30:23   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

To se pravi, če sem te prav razumela ti dsp v vsakem primeru pripada, ne glede na to kdo šolnino plačuje?



Ja dsp ti pripada, če si prijavljena na  zavodu za zaposlovanje. Samo če hodiš v šolo (neglede al redno al izredno) te iz zavoda bodo vrgli in pol ne dobiš nič dsp. Ker sama sem na istem..... In sem že veliko vrat odprla v tem tednu...Morm se samo še pozanimati glede štipendije....


Ja banda je tale naša država...Jaz pravim da so za va kako oddajo napr. preverjeno ali trenja......da bodo videli, kaj delajo iz države......Da delajo še večje socialne probleme....user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 9:44:58   
Pingvinčica
Tole z preverjeno sploh ni slaba ideja.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 12:26:22   
Anonimen
Mislim to pa je že preveč, ne morem verjet. Pa saj kot izrednega študenta me starš ni dolžan preživljat-beri preživnina. Pa še sami si plačujemo šolnino. Kaj pa tisti, ki imajo otroke, potem ne dobijo socijalne za otroka in dodatka za enostarševsko družino? Ja pol pa bo treba it delat preko študentauser posted image Do kdaj pa ima študent status izrednega študenta? Ko opravi vse izpite ali ko konča z diplomo? Vem ja preveč vprašanj.

(odgovor članu Pingvinčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 12:28:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Tudi jaz nisem verjela da tak zakon obstaja, pa mi ga je gospod na zavodu dal včeraj lepo za prebrat.



Kdaj pa je bil sprejet ta zakon?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 12:44:31   
LuLu
Tudi pri meni je bilo tako. Dveh statusov ne moreš imeti. Ali imaš status izrednega dijaka/študenta ali status brezposelnega. So mi pač razložli, da vsak status ima svoje obveznosti in ugodnosti - nasploh ugodnosti ne morem koristiti na dveh mestih. Če sem izredni študent lahko delam preko študenta, imam bone za hrano, zavarovanje,... če pa želim biti na borzi prijavljena, pa sem morala podpisati izjavo, da ne koristim statusa izrednega študenta, ampak, da sem brezposelna, pa lahko dobim socialno, s tem tudi osnovno zavarovanje,... Eno ali drugo. Oboje ne gre. Pa to ni nova stvar, jaz sem to morala narediti že pred tremi leti.
Nivess, status izrednega študenta imaš isto tako kot redni. Če imaš vse potrebne izpite za status,... če nimaš pogojev za vpis v naslednji izredni letnik, tudi statusa ni... takrat se pač na zavodu prijaviš in izpite delaš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 12:46:55   
Anonimen
Zdaj sem še nekaj študirala....Kaj pa če greš delat preko študentskega servisa? Kako je potem z vrtcem? Kaj se ti otrošmi dodatek zmanjša, ker več ne prejemaš dsp?Mislim potem tudi vrtec ni zastonj ali kak? Skratka, ker si izredni študent, nimaš potem več nič oz. nobenih ugodnosti, ki bi jih drugače imel kot brezposelna oseba.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 12:54:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Tudi pri meni je bilo tako. Dveh statusov ne moreš imeti. Ali imaš status izrednega dijaka/študenta ali status brezposelnega. So mi pač razložli, da vsak status ima svoje obveznosti in ugodnosti - nasploh ugodnosti ne morem koristiti na dveh mestih. Če sem izredni študent lahko delam preko študenta, imam bone za hrano, zavarovanje,... če pa želim biti na borzi prijavljena, pa sem morala podpisati izjavo, da ne koristim statusa izrednega študenta, ampak, da sem brezposelna, pa lahko dobim socialno, s tem tudi osnovno zavarovanje,... Eno ali drugo. Oboje ne gre. Pa to ni nova stvar, jaz sem to morala narediti že pred tremi leti.
Nivess, status izrednega študenta imaš isto tako kot redni. Če imaš vse potrebne izpite za status,... če nimaš pogojev za vpis v naslednji izredni letnik, tudi statusa ni... takrat se pač na zavodu prijaviš in izpite delaš.


Ne razumem zadnjega stavka...saj če nimaš pogojev za vpis v naslednji letnik in ni statusa, ja kako pa boš hkrati izpite opravljal?



Razumem, da ne moreš koristit oba statusa in njihove ugodnosti. Pa saj jaz bi podpisala, da  ne delam preko študenta, ni problem. Meni nihče ni težil zaradi tega na borzi. Še z službo me je pustila pri miru, ker  je pač vedla, da izredno študiram. Niti nisem kupila nobenega bona za hrano in ne bom. Samo problem je v tem da vsak, ki je izredni študent leti iz borze ne glede na to kaj je podpisal. Tudi ti, če izredno študiraš in si na borzi ne boš mogla bit več.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 13:13:31   
LuLu
Jaz nisem letela iz borze. Sem koristla status brezposelnega, ker mi status študenta ni bil potreben. Na fakulteti pa sem prvi dan ob vpisu morala podpisala nek obrazec, da se odrekam statusu študenta. Sem imela socialno in na črno delala.
So evidenčni vpisi, če si brez statusa. Tukaj na teh linkih je malo opisano kako to deluje (npr. ta fakulteta)


http://oraport.fov.uni-mb.si/portal/page?_pageid=33,46439,33_46451&_dad=portal&_schema=PORTAL

http://oraport.fov.uni-mb.si/pls/portal/docs/PAGE/RF_JAVNE_STRANI_FOV/DOKUMENTI_ZA_VPIS/VPISSTUDBREZSTATUSA-OBRAZEC.DOC

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 13:29:34   
Anonimen
LuLu ne vem kdaj si ti to podpisala, ampak ta zakon je čist nov od 29.9. tako da vsi ki so na borzi letijo, žal. Jaz sem tud rekla, da valjda ne bom preko študenta delala, pa kaj se da uredit, ampak ne gre. Če si izredni študent ne moreš več bit prijavljen na zavodu ne moreš bit iskalec zaposlitve. Ker to nisi ti ne pripada socialna pomoč. Lahko pa poizkušiš zaprosit za štipendijo. Jaz grem juter na zavod, da vidim kaj se da uredit okoli štipendije.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 13:36:37   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Pa to ni nova stvar, jaz sem to morala narediti že pred tremi leti.


Se opravičujem user posted image , če je to novi zakon, potem nimam pojma kakšne so spremembe. Takrat je bila to moja situacija.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 14:19:06   
LuLu
Anonimna, v katerem UL je ta zakon in kako se imenuje? 29.9. v UL ni tega zakona.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 14:41:57   
Anonimen
Mi je on gospod včeraj povedu ker člen ker zakon sam si nisem zapomnala, v spominu mi je ostal samo datum 29.9 (rojstni dan mami)

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Novi zakon - zavod/šolanje
17.10.2006 21:33:16   
ares
zakon je začel veljati 1.10.

Zakon o zaposlovanju in zavarovanju za primer brezposelnosti

sam sej baje da oni ne vejo a si ti vpisan al nisi razen če sam poveš

_____________________________

Its nice to be important,
but its more important to be nice...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?