|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako naj zmehčam blato??
24.11.2006 13:25:30   
_andreja_
spet jz...
torej kako si naj zmehčam blato??Sem ugotovila, da me zdaj boli samo ko grem kakat in imam tudi fisure (ranice, pretrgano) na sami luknji in da tam ven šprica ne kaplja ampak šprica in to ogromno krvi. In me zanima naslednje kako si naj zmehčam blato?? Kajti danes sem šla na potrebo in je blato tako trdo, da mi sploh nege ven....user posted image user posted image user posted image  pritiskati neupam, da nebo še hemeroidou (vsaj upam, da jih nimamuser posted image ) mislim nekaj ga je šlo ven, veliko pa ne....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako naj zmehčam blato??
24.11.2006 16:23:50   
Alessia
Vpraša v lekarni. Po porodu sem bila tudi jaz ful zaprta, pa glede na to da sem dojila so mi dal glicerinske svečeke za odrasle. Te ti blato res lepo zmehčajo. Men so zelo pomagale.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako naj zmehčam blato??
24.11.2006 16:40:48   
soncicaT
Najprej čestitke za malega.

Jaz sem imela tudi ful težave po porodu. Predlagam: veliko pitja vode! To bo zmehčalo blato.

Poleg tega, če krvaviš, IMAŠ (po moje) hemeroide, ki bodo izzveneli, ko bo čas za to. Jaz sem jih tudi imela kar dolgo po porodu.

Če te zelo boli, poskusi čimvečkrat umivat z mlačno vodo, fajn obrisat, pa lahko namažeš s hladilnim mazilom (meni svetovala patronažna).

Predvsem pa počitev in ustrezna prehrana plus VODA obvezno..


(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako naj zmehčam blato??
24.11.2006 16:42:50   
soncicaT
Btw..meni je šlo parkrat na jok, ko sem šla na veliko potrebo...

Pa se vse prestane, ženske smo žilave.user posted image

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako naj zmehčam blato??
24.11.2006 17:07:11   
StBarbara
Kaj pa sirup Prorektal, to je tudi za mehčanje blata; vprašaj v lekarni.

Se pa spomnim, da je meni tud kar na jok šlo, ko sem šla kakat na začetku user posted image  take bolečine, da se jih še sedaj v živo spomnim, tiste od poroda in šivov sem pa že davnaj pozabila user posted image

Srečno na  user posted image  user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako naj zmehčam blato??
25.11.2006 0:51:29   
yellowcrystalstar
Sama sem imela iste probleme po porodu. Sem probala vse živo: veliko tekočine, glicerinske svečke, krema za hemeroide, šentjanževo olje, rito si itak vedno umijem, tuširanje s hladno vodo... Enkrat vmes se je stanje izboljšalo, ko sem svak dan pojedla nekaj pesti malin. Sem kasneje tudi odkrila nek članek o zdravilni moči malin pri hemeroidih. Baje pomaga tudi čaj. No, ko sem že mislila, da sem zadevo prebolela se je spet zgodilo, da nisem šla 3 dni na potrebo in se je zgodba ponovila. Krvavitev, peklenske bolečine, pa saj tista, ki je to kdaj imela ve o čem govorim. user posted image No, takrat pa sem letela v trgovino nabavit donat, sem ga spila še tisto popoldne liter in ga zdaj vsak dan spijem vsaj pol litra in resnično pomaga! Pa še pri dojenju ga priporočajo, tako da dve muhi na en mah, no, tri, ker tudi odžeja. user posted image

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako naj zmehčam blato??
25.11.2006 10:10:15   
SAJA
meni je tudi najbolj pomagal donat pa glicerinske svečke in modulex svečke.Čeprav je blo grozno ker me je še vse bolel od šivov in ko sem prišla iz porodnišnice domov je bilo prvo sedenje na stranišču in bolečine za znort.Če bi to prej vedla,bi že v porodnišnici pila donat.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako naj zmehčam blato??
25.11.2006 11:10:17   
_andreja_
a donat lahko pijem?? sem misla da ga nesmem ker dojim.... že šibam v trgovino ponjga....user posted image user posted image , upam da bo kmalu user posted image  in ne več user posted image  , ker sem že tak tečna s tem blatom da grem že sama sebi na živce, drugače mi je pa v lekarni dala en sirup  ISILAX MAMMA SIRUP in upam da bo pomagal...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu SAJA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako naj zmehčam blato??
26.11.2006 10:14:07   
tinkamiška
Ja, večina nas je dala to skozi po porodu, tega me je nabolj strah, če bom še enkrat zanosila, resuser posted image

Je pa meni tudi Donat pomagal, samo sem ga jst dala malo na radiator in mehurčke ven spustila. Mislim, da tako priporočajo zaradi dojenja in da te ne napenja, pa če je topel, še menda polj deluje.

Navali na Donatuser posted image Pa upam, da bo kmalu boljše.user posted image

LP,
Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako naj zmehčam blato??
26.11.2006 12:51:49   
GoYa
Meni so pomagale tudi suhe slive. Sem jih precej pojedla. Tudi Donat sem pila.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako naj zmehčam blato??
8.12.2006 11:51:35   
Baucka
Meni je babica rekla, da te mango spuca do grla. Samo fajn zrel mora bit. Jaz sem vsak dan pojedla po dve jabolki in je bilo bolje, tako da z mangom nisem poskusla. Probaj, mogoče bo pa pomagalo.



(odgovor članu GoYa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako naj zmehčam blato??
8.12.2006 20:31:16   
tadruga
postan mlačen donat zjutri na tešče. pol urce, pa te prime.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako naj zmehčam blato??
8.12.2006 21:46:08   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: tadruga

postan mlačen donat zjutri na tešče. pol urce, pa te prime.


tudi meni je Donat pomagal. vsako jutro, dokler se ni uredilo. postopoma sem zmanjševala dozo, pa vsak drugi dan... ampak kar dolgo sem ga pila zares vsako jutro celo pirovsko kriglo;) saj bo kmalu boljeuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako naj zmehčam blato??
13.12.2006 13:01:12   
frufru
Jaz sem bila še 7 dni po porodu zabetonirana. So mi v porodnišnici dal tablete, ker moraš baje pri njih spraznit čreva, pa ni nič pomagalo. Potem mi je pa patronažna dala klistir. In je zalaufalo. Pa seveda topel donat.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako naj zmehčam blato??
13.12.2006 13:38:55   
_andreja_
pri meni gre na bolje ni še ok, pijem donat in mislim, da se bo uredilo v kratkem...pijem pa donat, vsak tretji dan, ker tudi včasih sem hodila na blato 3,4 dan in zdaj spijem donat tretji dan, sicer sem šla danes ponoči na blato in me mogoče malenkost še boli po kakanju ampak nič v primerjavi s tistim kar je bilo...user posted image

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako naj zmehčam blato??
14.12.2006 20:08:53   
domci
Meni so pomagali LCA napitki in veliko vode. Pa obvezno kozarec mlačne vode na prazen želodec

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako naj zmehčam blato??
15.1.2007 9:03:17   
MoonEve
Pomaga tudi laneno seme (od Granovite je prav dobro, z okusom fig, dobiš v velikih Merkatorjih ali trgovinah z zdravo hrano). 3-4 žlice daš v kozarec soka in pustiš vsaj 10 minut, da se okoli esmen naredi sluzast ovoj. Potem to poješ/spiješ.
Seveda pa tudi suhe slive, suhe marelice, topel Donat na tešče, veliko svežega sadja, in ogromno VODE (vmes pa tudi kak izotonični napitek, da ti preveč vode ne začne izpirati mineralov iz telesa).

_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?