|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jagodne sadne skute
4.12.2006 10:14:27   
katerina
živjo, mamice, mene pa zanima, kaj storite z jagodnimi sadnimi skutami? skorajda vse firme imajo v kompletu tudi jagodne. jih date otrokom mlajšim od enega leta? jaz jih pojem sama ali dam nečaku, vse skupaj se mi zdi pa malo trapasto; raje bi kupovala druge okuse.
včeraj sem slišala, da kompliciram glede tega. no ja, jaz bom itak naredila po svoje in z jagodnimi še malo počakala (naš mulc ima 8 mesecev).
kaj pa ve? jim dajete jagodne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 10:38:37   
natalia
ja, meni gre tudi to na živce, so kar drage npr. fruchtzwerge in čisto pri vsakem kompletu mora bit jagoda zraven!user posted image  ja, jaz ji jih ne dajem, pa jih jaz potem pojem, čeprav mi niso preveč dobri.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 11:28:33   
radovednica_
tudi jast jih našem ne devam..jih pač kdo druk poje ker jst tega tut ne maram

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 11:46:12   
žlička
jaz mu jih tudi nisem dajala, mu pa kupujem kar tiste ta velike skute s podloženim sadjem od LM

(odgovor članu radovednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 14:08:54   
malesjak
drage mamice,

zakaj pa ne delate same doma sadnih skutk? prosim, ne razumite mojega vprasanja kot provokacijo, ampak me res zanimajo argumenti. meni se zdi veliko ceneje, ce jih delam sama, vzamejo zelo zelo malo casa, in vem, kaj sem dala not (ni konzervansov, ni sladkorja ali sladkornih nadomestkov, ni okusa po "umetnem"). res pa doma narejene niso prakticne za na pot.

lp

(odgovor članu žlička)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 15:27:06   
Gordana-3
jaz sem svoji dala in je bilo vse ok. tud prva pupa je dobesedno zrasla ob jagodah. prvič sem rodila aprila in maja smo na vrtu imeli jagod za cele košare. jaz se jim nisem mogla upret. vsak dan sem pojedla sigurno skledo ali več, polno sem dojila in pupa ni dobila nobenih izpuščajev, krčev. sedaj je stara 2,5 leti in jagode obožuje od malih nog, poje celo tisto košarico naenkrat. pri ta drugi sem ji pri 6 mesecih dala skuto od jagod, prvič samo malo, da sem videla, če bo kaj izpuščajev, pa je tud bilo vse ok. odvisno od otroka, morda lahko probaš čist malo za začetek.

(odgovor članu malesjak)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 16:48:36   
eya
Mi smo ravnokar začeli s skutami in jagodne tudi ne bom dala malemu.
Jaz bom vsake toliko naredila skuto doma, samo kaj ko je tako mala izbira sadja pozimi...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jagodne sadne skute
4.12.2006 22:36:54   
natalia
ja, pri nas žal doma narejeno ne pali, kupljeno, nezdravo in drago, to pa ja!

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   zobeki
4.12.2006 23:59:08   
Salina
ČIAO!Imam problem!Ali morda katera ve še za kakšen recept da oblaži srbeče dlesni???Še nekaj me zanima,moja punčka je stara 5mesecev že od 4meseca jo hranim z gosto hrano zanima me koliko bi mogla zdaj pri5 pojesti in koliko obrokov dnevno goste hrane mora imeti?

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zobeki
5.12.2006 7:10:10   
Petraa
ne vem sedaj kje je pisalo tukaj.
je ena mamica povedala da ko je bila v bolnišnici z otrokom,ki je bil star cca 7 mesecev so otroku dali za jesti jagode in za piti.Torej..če so dali že v bolnišnici torej ne bi smel biti neki bavbav.
naš jih je dobil pri 8 mesecih

(odgovor članu Salina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
5.12.2006 15:47:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malesjak)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jagodne sadne skute
5.12.2006 21:54:25   
Vesnika
Jaz tudi našem 8m kupujem fruchtzwerge, pa mu jagode še ne upam dat. Se pa ati pa mami lahko malo afnava, ko tiste male skutke zvečer pojeva... user posted image

_____________________________

Andražek je pa smeheca pojedel... :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jagodne sadne skute
5.12.2006 22:35:08   
kofetek2010
naši sem najprej dala za probat Hippovo jagodno kašico in ni bilo nobenih reakcij, zato tudi kasneje, ko je začela z mlečnimi izdelki nisem niti pomislila, da ji ne bi dala jagodne skutke user posted image  

raje kot Fruchtzwerge in Skutke s sadjem od LJ mlekarn ima skutke iz Leclerca (pakirane so 2x po 8 skutk) user posted image

(odgovor članu Vesnika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jagodne sadne skute
12.12.2006 21:08:56   
livia
Jaz ji jo dajem, pa je stara 8 mesecev.
Občasno naredim skuto tudi sama in sicer tako, da v navadno skuto primešam kak kaki ali jabolko ali slive...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jagodne sadne skute
12.12.2006 21:29:53   
Anonimen
dajem od 7. meseca. enkrat probaš pa vidiš če je kaka reakcija če je ni pa pač nadaljuješ. panika odvečna!

(odgovor članu katerina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jagodne sadne skute
13.12.2006 15:50:28   
sarazan
Moja user posted image  je stara 10,5 mesecev in sem se ravno zaradi te teme opogumila in kupila jagodno skuto. Najprej sem ji dala 1 žlico. Reakcije ni bilo. Naslednjič je pojedla kar cel lonček. Reakcije ni bilo.
Pa jaz sem tudi par dni prej jedla sveže jagode in reakcije ni bilo (jo še dojim).

(odgovor članu katerina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jagodne sadne skute
18.12.2006 21:21:08   
Pobalami
Jaz mojemu kar dolgo nisem dajala skutk. Fine so une skute od hippa. Drugače pa po enem letu, lahko tudi malo prej.

Navadne pasirane skute, ki jih pomešaš sam doma s sadjem tudi vsebujejo konzervanse poleg tega so še slane. Tako, da je vprašanje kaj je boljš. Fino je edino, če imaš domačo ali bio skuto, neslano ali pa zelo malo soljeno. drugače je isti drek (moje razmišljanje).


(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jagodne sadne skute
18.12.2006 22:22:34   
2mama
ne mi zamerit, drage mame, ki debatirate o jagodnih skutkah vseh mogocih znamk, ampak dajte no! koliko vas pa res misli, da so v teh loncih not res PRAVE JAGODE??? halo??? to ni nic drugega kot kvecjemu tretjerazredna marmelada, zmesana z mlecnim izdelkom. pa tako je tudi z vsemi jogurti in podobnim. ena sama kemicna svinjarija. verjemite mi, ker sem ze bila v mlekarnah, kjer se te zadeve proizvajajo, in sicer tako v domacih kot v tujini (sem pac v taki sluzbi). mimo teh skutk, o katerih debatirate, prava jagoda ni sla niti na 10 kilometov razdalje. zato pa jo dajo za jest tudi v bolnisnici in zato vasi soncki niso imeli reakcije. saj je vendar ne morejo imet. cisto drugace bi bilo, ce bi vzele navadno skuto in zmiksale prave jagode (tam pa se lahko pojavijo reakcije). tudi okus, pa izgled bo drugacen. se zlasti, ce ne boste dale zraven sladkorja.

torej - nic strahu pred "jagodnimi skutkami" (iz mlekarn). tam ni niti J od prave jagode not! pa dober tek.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jagodne sadne skute
18.12.2006 22:37:54   
sarazan
2mama ... se popolnoma strinjam s teboj, da pravih jagod v skutah iz mlekarn najbrž res ni. Vsekakor pa zelo malo veš o alergenih.

Čeprav je v skuto zamešana tretjerazredna jagodna marmelada ali samo ekstrakt jagodnega okusa, se lahko sproži alergična reakcija.
In jagoda je pač trenutno najbolj alergeno sadje na sceni.
Zato vidiš, smo mamice previdne s hrano, pa čeprav s tako, ki vsebuje toliko kemije.

Pa upam, da tudi ti ne zameriš tega komentarja.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jagodne sadne skute
18.12.2006 22:42:08   
eya
Hm, tole je bilo pa zanimivo in grozljivo hkrati prebrat. Mogoče si bila ti v mlekarnah, kjer delajo skute za odrasle, pa je stanje za otroške skute malo boljše (tolažim se)?

Torej če jagodne skute niso problem kar se alergenosti tiče. Ampak nekateri jogurti pa imajo še kar konkretne koščke sadja (npr. jogobela)-pri teh bi pa vseeno bilo dobro biti malo previdenuser posted image

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jagodne sadne skute
19.12.2006 9:57:22   
2mama
sarazan - prav imas, res vem malo o alergenih in se glede tega posujem s pepelom. nisem vedela, da je tudi samo izvlecek alergen.
eya - ni bistvene razlike med skutkami za odrasle in za otroke. zal. kar pa se konkretnih kosckov sadja tice - so temeljito "predelani", izgledajo kot iz kompota, a ne? no, to dela vsa tista kemija, o kateri ni na embalazi ne duha ne sluha. ampak previdnost vseeno velja, ker je, kot pravi sarazan, alergena ze "sled" o jagodi.
no, meni se za dvojcka (zelo jesca) splaca delat domace kasice in skutke in jih bom se naprej. jagode pa zdaj itak niso toliko "in", ker ni sezona zanje.
pa dober tek. z jogobelami, fruchtzwergi ali karkoli ze dajate.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jagodne sadne skute
20.12.2006 16:50:35   
domci
pri nas poje samo kake 3 žličke in se mi ne splača sami delat te skutke ( no malo sem lena ) deugače pa te z jagodami pojem kar sama nikoli ne veš

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jagodne sadne skute
30.12.2006 21:29:54   
cofek
vidim, da nisem edina, ki se sprašujem od kje proizvajalcem ideja, da delajo skutke in jogurte z okusom jagode, ko pa je ta sadež fuuul alergen user posted image
no, pa okus marelice je tudi zelo pogost, pa je pravtako alergenauser posted image .
še ko sem dojila sem se mogla izogibat jagodam - sem prvi mesec (po neumnostiuser posted image ) jedla muslije z jagodami not, pa je bil user posted image  takoj pikast....

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?